Login lub e-mail Hasło   

Niezaradność życiowa

Prasa, telewizja na każdym niemal kanale pokazuje ogrom ludzkich nieszczęść. Każdego dnia są wypadki, tragedie wynikające z barku odpowiedzialności człowieka jak i losowe. Śmier...
Wyświetlenia: 3.825 Zamieszczono 04/10/2012

Prasa, telewizja na każdym niemal kanale pokazuje ogrom ludzkich nieszczęść. Każdego dnia są wypadki, tragedie wynikające z barku odpowiedzialności człowieka jak i losowe. Śmierci naturalne i samobójcze. Ogrom ludzkich tragedii nas przerasta, ile i co człowiek może znieść oraz wytrzymać.

Kiedyś obejrzałam reportaż o bardzo licznej rodzinie. Rodzice i ...12 dzieci! Kamera pokazuje ciasnotę, biedę, praktycznie puste garnki i echo z lodówki. Następnie  kieruje obraz na wersalkę, gdzie siedzi "zacny" ojciec rodziny otoczony gromadką pociech. Wszystkie buźki rozdziawione i chętnie pozują do kamery. Odpowiadają na pytania redaktorki, mówią o marzeniach i swoich planach. Do głosu zostaje też dopuszczony tatuś. Ma pretensje do instytucji, Państwa i wszystkich dookoła. Zasiłek to za mało- grzmi! samych chlebów żona kupuje 18, a gdzie reszta? Opieka daje tylko zasiłek doraźny a później już nic się nie należy. Jak żyć za parę groszy i wykarmić oraz ubrać dzieciaki?Zona nie pracuje bo wychowuje dzieci, ja dorywczo wiec na wszystko brakuje.

Tak, można pomóc czy też chociażby współczuć. Mi jednak zupełnie co innego ciśnie się usta i mam inny pogląd na takich niezaradnych życiowo ludzi.

Czy szanowny mąż, tatuś a dla mnie - "producent" wzywał reporterów, inne publiczne instytucje przy "tworzeniu" rodziny? Nie szukał wtedy pomocy, wsparcia i...świetnie sam sobie dawał radę;) W takich przypadkach wiara jest nawet na rękę, wszystko po "bożemu", żadnych uszczerbków dla zdrowia i najważniejsze duszy a, że co rok to prorok, że żona pół życia w ciąży, a druga połowa w połogu, to już nad tym nikt a szczególnie mąż się nie zastanawiał.

Kościół popiera wielodzietność, ba - nawet ochrzci promocyjne;) dobre słowo powie po kolędzie, da cukierka, powie - wszystko w rękach Stwórcy! jednak na tym rola się kończy a żyć trzeba dalej.

Zal mi tych dzieci, one na świat się nie pchały, jednak wcale nie mam odrobiny współczucia dla nieodpowiedzialnych rodziców. Dorosły człowiek powinien odpowiadać za swoje czyny i co najważniejsze sam ponosić konsekwencje swoich pomyłek czy tez zwyczajnych głupot!

Dzieci są nasze, nasze geny i krew i jeżeli powołaliśmy je do życia to też i mamy święty obowiązek temu podołać. Jak można wymagać od społeczeństwa i w dodatku mieć nieuzasadnione pretensje, że sobie nie radzimy z wychowaniem czy finansowo.

Moim zdaniem jeżeli już Państwo by miało jakoś pomóc, to takim bezmyślnym rodzicom zafundować - sterylizacje! to byłaby najlepsza forma pomocy!

Czemu w demokratycznym społeczeństwie jedni mają sami chować dzieci i ponosić z tym związane koszty a inni oglądać się na czyjąś pomoc.

Wychowałam troje dzieci i jakoś sobie nie przypominam abym prosiła instytucje, kościół czy kogokolwiek aby mi pomagał czy finansował. Miałam na wycieczkę to dałam, ile razy musiałam odmówić dziecku bo pieniążki były potrzebne na coś innego. Nie przyszło mi do głowy sprowadzać telewizji bo moje dziecko nie ma na to czy tamto! Kroiłam tak na ile wystarczało materiału. Nawet rodziców nigdy nie poprosiłam o pomoc. W moim odczuciu to jest właśnie odpowiedzialność.

Podobne artykuły


25
komentarze: 65 | wyświetlenia: 2111
24
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2174
23
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1094
21
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1760
20
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1245
20
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1196
19
komentarze: 2 | wyświetlenia: 892
19
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1417
19
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2271
18
komentarze: 18 | wyświetlenia: 880
18
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1467
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12267
17
komentarze: 23 | wyświetlenia: 803
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1114
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 969
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Skalny Kwiat  (www),  04/10/2012

Karo, masz mój głos... Wszystko sprowadza się do odpowiedzialności za siebie przede wszystkim, a potem za założoną rodzinę. Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że powołanie nowego życia będzie skutkowało w zapewnieniu mu rozwoju. Rozmnażanie bez odpowiedzialności i stworzonego "podstawowego" zaplecza finansowo-lokalnego, to czyste szaleństwo. Trzeba mierzyć siły na możliwości. A w czasach, kiedy s ...  wyświetl więcej

Karo,
Glos i rekomenda.
W Ameryce ludzie nie maja cierpliwosci dla/do ludzi niezaradnych zyciowo.
Z moich obserwacji po wizytach w Polsce odnosze wrazenie, ze wielu z nas nie nauczylo sie jeszcze krytycyzmu i selektywnosci w odbiorze lawiny informacji (medialnej/komercyjnej/reklamowej) .

Oto oficjalna lista licencjonowanych Watykanskich Świętych Patronów/Specjalistów w

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  04/10/2012

jesteś dobry, że aż tylu znalazłeś;)

  Amicus,  04/10/2012

Youngcontrarian wcale nie jest dobry. Wręcz przeciwnie - jest bardzo niedobry! A jeśli mi nie wierzysz, to zapytaj Świstaka ;))

  Amicus,  04/10/2012

Ciekawym jest czy istnieje także św. Eiobus od Klawiatury? Young, możesz poszperać w swoich archiwach? ;)

Amicusie, dzieki za propozycje.
św. Eiobus od Klawiatury - strasznie mi sie podoba. Proponuje (przez aklamacje) ogloszenie w/w proponowanego przez Ciebie boga patronem dziennikarzy obywatelskich.
Swistaku, co myslisz o pomysle Amicusa?

Głosuję bardzo zdecydowanie!

  bozonik,  07/10/2012

Nie tylko głosuje, ale i rekomenduje. U mnie na dzielnicy jest trochę upośledzona dziewczyna, która żyje w patologicznej rodzinie. Już dwoje dzieci jej zabrali, - każde miała z innym, teraz znowu jest w ciąży. Stare pijaki do niej przychodzą i robią jej dzieci. Państwo nic nie może zrobić, tylko czeka aż urodzi i jej zabierają. Sterylizacja takiej osoby powinna przymusową koniecznością.

  hussair  (www),  07/10/2012

Nie głosuję, bo odpowiedzialność za kwestie wpadania w połóg i w ogóle seryjność rozrodczą małżonkowie dzielą WSPÓLNIE (chyba, że mówimy o żywocie kobiety gwałconej i sterroryzowanej), a w tym artykule ON jest be, a ONA zero winy. Czy ona też nie jest producentką?...

Nareszcie ktoś to napisał ! Niestety w nadzej ludowej ojczyźnie , gdzie dalej jest dyktatura proletariatu , takie stanowiska są krytykowane. Państwo MA MI DAĆ , JAK MAM ŻYĆ , DAJCIE NAM PRACĘ itd. Jeteśmy (i to opinia wielu osób z innyc krajów , z którymi rozmawiałem) niedojrzali społecznie i cywilzacyjnie. A jednocześnie tolerancyjni dla głupoty i prymitywu. Społeczeństwo to zbiór jednostek - zbi ...  wyświetl więcej

  Marcin P,  07/10/2012

Aż mnie "korci" żeby napisać tutaj pewien komentarz, jakkolwiek nie związany z tematem ale dotyczący "pomocy Koscioła Katolickiego" własnym wiernym.

Otóż zauważyłem że kraje, narody bardzo "Katolickie" borykają się z coraz większymi problemami ekonomicznymi i społecznymi. Wymienię kilka: Hiszpania, Italia, Portugalia, Irlandia, Meksyk, Filipiny....

Kraje, które odcięły się od "mora

...  wyświetl więcej

ja , USA pominąłeś :)))

głodny jestem ale na szybko zrobię Ci skrót , otóż w Usa zaczęli dawać kredyty "wszystkim" olali czy ktoś może to spłacić czy nie doszły do tego "korporacje" a korporacja to był byt odpowiadający za "siebie" do tego doszły upadłości "osobowe" i rachu ciachu big barabum :) . Kręciło się do momentu aż trybiki przestały zachodzić na siebie :). Ale ........ Ty masz tyle fakultetów że o tym na bank wiesz :)

: MarcinP co do krajów które "sobie radzą " to uprościłeś na dziecinnej zasadzie odnosząc do religii i to jest tak totalny bzdet że matko Boska :)

Napraw moje myslenie proszę....

no man thnx widzę Amerykę Południową gdzie nie da się ich ekonomii sprowadzić do wpływu KK choćby chcieć ... nie da się . Jesteś "lost boy " :)

Cała Ameryka Południowa jest Katolicka - nie jest?

: Marcin P
baroni narkotykowi bijący pewnie na głowę gatesa to katolicy ?
odnośnie Niemiec , to do ludzi którzy próbują z 2 wojny światowej zrobić wojnę religijną bo Niemcy mieli napis na pasku "god mitt uns " a co mieli im napisać że jest przeciwko :D? To tylko jedno pokolenie wstecz

Owszem! Min. mam ich, tych "baronów" na mysli. Nie przeszkadza im zabijanie ludzi i posiadanie figurek madonny w domu, ołtarzyków obwieszonych różańcami.....

Oglądałem kiedys program w TV (hehehe) jeden z bossów narkotykowych jako dzieciak z wierzącej, katolickiej, biednej rodziny, gdzieś w Kolumbii, modlił się do Boga o rower. Rower nie nadchodził, lata mijały. Więc ukradł rower.

Od tej pory zaczął się modlić o przebaczenie grzechów....

Marcin P
nie oglądam tv , a to co piszesz .. dla mnie to jest "naciągnięte ", między wiarą w Boga a wykorzystywaniem wiary w niego obojętnie jakiego , jest róźnica , także można wykorzystywać i podkręcać brak wiary, Wszystko można , można wyprać człowiekowi mózg na tyle sposobów że nawet Bóg by załamał ręce:) o ile istnieje :) .
Chcesz nagiąć swoja teorie posiłkując się "ekstremum" i to jeszcze z tv .... a przecież także nie lubisz tv :)

Ja nie kwestionuję istnienia Boga ani wiary w Niego! Odrzucam natomiast wszelkie interpretacje i nauki na temat Boga w wydaniu Watykanu!

: Marcin P
Watykan to "instytucja" jak każda będzie bronić swojej pozycji . Obojętnie czy dana instytucja poprze "swoją obronę" Bogiem czy brakiem Jego :) if ui catch the way i think , and i think you catch :). Sam czytałem książkę "Mordercy w habitach" o tajnych służbach Watykanu , ale też czytałem książkę byłego pracownika mosadu który żeby ją w ogóle opublikować musiał uciec do tego .. n ...  wyświetl więcej

Ha! Racja!K to clownem a kto stańczykiem!? A ja staram się być sobą każdego dnia, kiedy rano otwieram oczy....

Marcin P :)
Odpowiem Ci jak w "Fight Club " , oh yea .. thats clever .. if it works for u being clever ? Yea ..
Welll .. keep it up to :)
No i git .. :) w tym powalonym merytorycznie świecie coraz ciężej być od tak po prostu "sobą" :)

Ludzie którzy próbują być sobą codziennie - stają się liderami. Osoby podlegające modzie i powtarzające informacje z gazet są konsumentami.

: Marcin P to nie z gazety to z filmu :)
Pozostaje pytanie ... jak zostać liderem "konsumentów" :)

Jak zostać liderem? Proste! Zostać sobą - zawsze!

: Marcin P ale to jest zostanie liderem samego siebie , co z "konsumentami " ?
Konsumenci .. muszą "kupić" lidera , takie oo bycie może się nie sprzedać :
wait a minute :) , rozgraniczasz "świat" na liderów którzy są sobą i "konsumentów" którzy w owczym pędzie idą za modą ? Tak wynika w sumie z Twojej wypowiedzi :)

Ja uważam ze trzeba żyć własnym życiem i wyrażać własne opinie i poglądy głośno. Zarazem trzeba obserwować własne zachowania żeby nie przekroczyć bariery wolności innych ludzi.

Jeśli zauważam że moja wypowiedź czy zachowanie powoduje że inni są skonsternowani, wycofuję się bo widzę ze za daleko poszedłem. Że inni nie są gotowi na przyjecie moich opinii albo że po prostu się mylę lub że się

...  wyświetl więcej

Konsumenci nie muszą kupować Lidera. Lider jest sam dla siebie i dochodzi do tego ze inni Go zauważają i słuchają i chcą naśladować. To nie jest marketing, Liderowi nie zależy na sprzedaży własnych pomysłów - On je po prostu ma! I lider jest ponad przeciętność, jest sam dla siebie.

Marcin P
mhm interesujące spostrzeżenie jak na Irlandię bo ja żyjąc w Polsce w bardzo różnych kręgach , nigdy w życiu czegoś takiego nie słyszałem ...
"Obserwując swoje zachowanie nie przekraczać barier innych ludzi "
Chodzi Ci o to że obserwując siebie i to jak się człowiek zachowuje nie wleźć komuś na odcisk ale ... to kultura bycia, z tym że co jeśli dane osoby depczą po odciskach ?Tylko błagam bez odniesień do "policzków " :)

Marcin P
Już się zakałapućkałeś , na początku rozgraniczyłeś świat na liderów i konsumentów ( konsument to ktoś podatny na wpływy ) za czym idzie lider musi mieć "coś" co ten konusment kupi , za czym idzie lider to nie jest ktoś kto jest od tak "sobą" tylko jest to ktoś kto ma "coś" co dana grupa "konsumentów" "kupi " i tak w ogólnych zarysach tak to wygląda "realnie " :)

Nie że żeby wleźć albo nie wleźć komuś "na odcisk". Chodzi o wyczucie gdzie się kończy moja wolność a zaczyna się wolność drugiego człowieka. Każdy ma prawo do wyrażania własnych uczuć (nie tyle opinii bo te mogą być błedne) ale własnych uczuć. Chodzi o to żeby zrozumieć co człowiek czuje w danej chwili w rozmową z Tobą, ze mną - empatia.

Chodzi o to żeby wyczuć i zrozumieć kiedy Ktoś mówi

...  wyświetl więcej

Marcin P
Marcinie .. jesteś inteligentny :) dlatego prowadzę z Tobą ta dyskusję na temat "lideringu" .. ale .. jednak uczucia danej osoby mogą prowadzić do błędnych analiz danego tematu czy to będzie temat wzięty z gazety telewizji czy innego medium informacyjnego, no skądś informację "ogólne" trzeba brać , ludzie inteligentni ( jak Ty czy ja :) , ślicznie z greków ujmuję :)? ) potrafią sp ...  wyświetl więcej

He! Ciężko to wyjaśnić pisząc krótkie komentarze,,,, Zrozumienie tego tematu zajęło mi kilka lat....

Wiedz też że każdy objaw agresji ma podłoże w strachu. Spróbuj podyskutować o czymś na onecie czy interii - dostaniesz mnóstwo odpowiedzi w stylu: "obudź się idioto", "debil jesteś", "jesli masz coś takiego do powiedzenia durniu to się nie odzywaj" itp. Oznacza to ze "rozmówcy" boją się, ni

...  wyświetl więcej

Hehehe, dzięki! Owszem, jestem inteligentny :) I mam szeroką wiedzę i pełno empatii dla ludzi. Dlatego też kiedy pojawiam sie w pracy ludzie zwracają się ku mnie i szeroko uśmiechają. Bywa też tak że ludziska dzwonią do mnie żebym przyszedł do pracy ponieważ chcą ze mną pracować i czują się bezpiecznie w mojej obecności....
Ponieważ nauczyłem się jak zarządzać sobą a to daje pewność siebie ...  wyświetl więcej

Marcin P
Wiem .. i ja to wiem nie tylko z internetu ja to znam z życia .Agresja to zawsze słabość , no chyba że jest odpowiedzią na agresję , jest kolego gorzej , agresja w wyniku tego że nie może w gro sytuacjach życiowych zostać zamenifestowana lub tez przeszkadzają jej "fizyczne cechy " człowieka na którego ma ta agresja "paść" przybiera ona formy zawoalowane , ale to już temat agresji :) i parę innych .. i zgadza się to są za szerokie tematy na parę komentarzy

Marcin P
Jesteś sobą :) , też nie choruje a goi sie na mnie jak na psie :) ale .. co do empatii .. także mam i to straszną ... płacze na filmach itd ::) jest fajna książka "kobiecość w mężczyźnie " faceci to niedocenieni wrażliwcy :) Ci hetero też nie tylko homo jak tu na eioba ktoś wykazuje :) .Ale empatia może dokopać , jeśli mam z kimś związek emocjonalny a dzieje się z nim coś złego zwijam się w kulkę .

Wierzysz w czary czy w magię? Ja wierzę ponieważ wiem jak działają,,,, Nie magia sama w sobie działa ale działa ponieważ wpływa na umysł, na podświadomość, która to z kolei ma Boskie możliwości stwarzania.

To tak jak ktoś powie Ci że się do niczego nie nadajesz, głupi jesteś itp. popadasz w depresję ALE! Jeśli ktoś Ci powie ze jesteś super i to co właśnie zrobiłeś (mimo że sam w to nie wie

...  wyświetl więcej

Marcinie, tu się zgodzę - dbać o higienę myśli - zdecydowanie trzeba:)

Hehehe, witam! Czarownice mnie obserwują :)

: Marcin P
Było mi dane w wieku hm 16 lat poznać przypadkiem kobietę która miała ileś cech "medium" od tak wypluła szklankę wody w domku nad jeziorem przy pełni księżyca , nie miała kiedy nabrać tej wody w usta analizowałem później tonę razy . To że je oczy wywróciły do góry to już sajgon . Tak było udowodnić sie nie da .. '

Tak wierzę , jeśli ktoś będzie "bombardował" umysł negatyw

...  wyświetl więcej

Empatia to niestety nie płakanie na filmie. Płakanie na filmie to odnalezienie świadomości pustki emocjonalnej w sobie.

Empatia to odczuwanie i ROZUMIENIE uczuć innych ludzi. Empatia wynika ze świadomości własnych uczuć i pełności własnego umysłu,,,

masz wzięcie :) ja to nigdy nie miałem :( bu bu :)

dzieki za definicje , ale ja trzymałem za reke czlowieka który umiera w tym samym szpitalu gdzie lezalem i wiem co czulem i to nie byl film
pamietam tez "karzełki" na oddziale ortopedii i wielkie niebieskie oczy jednej dziewczynki która była tam tylko po to żeby złamać jej ręce i nogi i choć trochę upoddobnić do "ludzi"

Ciebie też obserwuję... pogadujecie sobie obaj tak głośno, że nie sposób nie zauważyć ;)

mnie to za chwile to tu pewnie nie będzie :)

Na temat śmierci też mam własne zdanie. Uważam ze śmierć jest czymś przyjemnym. Ludzie się nie boją śmierci, tylko boją się ze to będzie bolało,,,, i dlatego chcą mieć przy sobie rodzinę - że niby im pomogą,,,, ale nie pomogą! nie są w stanie!

Śmierć to jak zasypianie - miłe i przyjemne uczucie. Co jest po drugiej stronie? HE! Chcę wiedzieć i czekam na to! Czekam na mój czas!

: Marcin P
cwane . .. a jak ktoś teraz powie przelej mi swoje konto (konta ) bankowe i popełnij samobójstwo to Ty go oskarżysz ze próbował spowodować Twoją smierć ? Cwane :)

prawie 11 w nocy kto daje miniusy za takie neutralne wypowiedzi ? i o co chodzi ? Ogolnie ?
p.s. to do komentarza SkalnyKwiat
I coraz bardziej mi się nie podoba obserwowanie uzytkowników, które widac co trzeci krok a które miejsca mieć nie powinno

Marcin P
Wrong , chcą mieć wiarę że po tamtej stronie "coś jest " i jest pod tą wiarą strach przed "niezbadanym"ale czy tej części ludzi która wierzy w to że jednak coś jest , dopóki ich wiara nie rodzi "kolesi detonujacych siebie w metrach " trzeba koniecznie to zabierać ? Nie ma po co w sumie ...
może kiedyś wrócimy do dyskusji :) tymczasem ja idę spać

Hihi, Serpico, ja właśnie dlatego poszłam spać - takie obserwowanie, co nie powinno mieć miejsca, zaczyna się dziwnym zbiegiem okoliczności późnym wieczorem i w nocy... A minusy się wyrówna... i tobie, i mnie i innym Ziellonym :)

@serpico, ej chyba pobędziesz tu nieco, być może dostałeś kolejną szansę lub... skoro wszedłeś na koment dnia ,)

Cześć Jotko - pobędzie, jak tylko utrzyma "taki grzeczny" ton wypowiedzi :) Za co trzymam kciuki zresztą ;)

Witaj Kwiatuszku, też mam tę nadzieję. Odnoszę wrażenie że też będzie mu tym zależeć. ;)

USA jest pół na pół i ma wielki dług publiczny ok tryliona$ i tzw. zorganizowaną biedę..... cokolwiek to znaczy...

dokładnie .. dokładnie tylko ciężko w to wpleść KK .... ale wierzę że poradzisz sobie :)

: Marcin P
Usa to ma dobrze zorganizowany totalitaryzm tyle że nikt żyjący tam tego nie przyzna, nikt kto się rzuca do świadomości narodowej polaków, żyjąc tam nie powie że w amerykańskich podstawówkach "państwowych" na dzień dobry wiesza się flagę i gra hymn , nikt nie powie że kobieta po urodzeniu dziecka w USA musi wrócić do pracy w ciągu jakichś dwóch tygodni , jest to okres w którym dz ...  wyświetl więcej

Dałem + za tę wypowiedź. Byłem w USA ale tylko tydzień na wycieczce i jak to na wycieczce - nie poznaje się nigdy całej prawdy o kraju ani o tym jak tam ludzie żyją. Dlatego cenne są dla mnie takie wypowiedzi jak ta Twoja!
To jest właśnie to co lubię na forum. Wiadomości z pierwszej ręki, z bezposrednich doświadczen ludzi.

Ja żyję w Irlandii Północnej więc mam doświadczenia życia w UK i Irlandii. Osobiscie wolę UK.

: Marcin P
Nie pisze po plusy :) , Uk .. ja mam inną opinie , jeśli miałbym wybór to jednak wolał bym "pogrzane" Stany niż Uk , a wiele wiele lat temu to jak gdzieś "uciekać" to Australia .
W Usa zyja moi dwaj przyjaciele, jak słucham a słucham jednego to mam oczy jak "pięć złotych" chaos w Polsce .. w porównaniu co tam się dzieje jak działa ten niby według niektórych "liberalny" sys ...  wyświetl więcej

ACTA to była próba ataku ekonomicznego USA na resztę Świata. Gdyby Kraje na świecie przyjęły ACTA to za wszystko trzeba by było płacić licencje ponieważ USA ma zarejestrowane patenty na wszystko, począwszy od masowej produkcji kurczaków po dystylację ropy naftowej....

Marcin P
z tego co pamiętam Usa nie ma ratyfikowanego Acta , tam mają załatwione "inaczej " , chcieli w zawoalowany sposób "przekopać" Europe

" Nie rozumiemy sie bowiem pisze do Pana z perspektywy najbardziej udanego (i nadal trwajacego) eksperymentu spoleczno-demograficzno-politycznego w historii ludzkosci czyli z (wielokulturowych, demokratycznych i otwartych dla wszystkich ludzi

...  wyświetl więcej

Jasne że potrafię! ;) A tak na serio, to sam myślę i porównuję fakty i zależności. Dlatego też własne myśli wyrażam na Eioba ponieważ tutaj jest mnóstwo ludzi myslących samodzielnie a pisząc coś, oczekuję krytyki i nowych informacji.

Wolę informacje bezposrednio od osób żyjących w różnych krajach niż informacje z gazet czy TV. Ponieważ te są w części preparowane tak żeby się podobały odbiorcom. Natomiast informacje bezposrednio od osób są prawdziwe i dają pełniejszy obraz.

Marcin P,
Wrong man again , bezpośrednie informacje od "bezposrednich" osób są częściowo stety czy nie warunkowane przez gazety telewizje internet , za czym idzie .. że dana osoba przetwarza dane informacje i przekazuje Ci je po tym jak je "przetrawi" .Także Marcinie (zaczynam Cię lubić :D) tak czy inaczej jednak koniec końców daną informację przekazuje ktoś kto inną informacje "dostał " :)

„Niewiele jest osób na tyle silnych, by znieść prawdę i móc ją powiedzieć.”
VauvenarguesDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska