Login lub e-mail Hasło   

Niezaradność życiowa

Prasa, telewizja na każdym niemal kanale pokazuje ogrom ludzkich nieszczęść. Każdego dnia są wypadki, tragedie wynikające z barku odpowiedzialności człowieka jak i losowe. Śmier...
Wyświetlenia: 5.032 Zamieszczono 04/10/2012

Prasa, telewizja na każdym niemal kanale pokazuje ogrom ludzkich nieszczęść. Każdego dnia są wypadki, tragedie wynikające z barku odpowiedzialności człowieka jak i losowe. Śmierci naturalne i samobójcze. Ogrom ludzkich tragedii nas przerasta, ile i co człowiek może znieść oraz wytrzymać.

Kiedyś obejrzałam reportaż o bardzo licznej rodzinie. Rodzice i ...12 dzieci! Kamera pokazuje ciasnotę, biedę, praktycznie puste garnki i echo z lodówki. Następnie  kieruje obraz na wersalkę, gdzie siedzi "zacny" ojciec rodziny otoczony gromadką pociech. Wszystkie buźki rozdziawione i chętnie pozują do kamery. Odpowiadają na pytania redaktorki, mówią o marzeniach i swoich planach. Do głosu zostaje też dopuszczony tatuś. Ma pretensje do instytucji, Państwa i wszystkich dookoła. Zasiłek to za mało- grzmi! samych chlebów żona kupuje 18, a gdzie reszta? Opieka daje tylko zasiłek doraźny a później już nic się nie należy. Jak żyć za parę groszy i wykarmić oraz ubrać dzieciaki?Zona nie pracuje bo wychowuje dzieci, ja dorywczo wiec na wszystko brakuje.

Tak, można pomóc czy też chociażby współczuć. Mi jednak zupełnie co innego ciśnie się usta i mam inny pogląd na takich niezaradnych życiowo ludzi.

Czy szanowny mąż, tatuś a dla mnie - "producent" wzywał reporterów, inne publiczne instytucje przy "tworzeniu" rodziny? Nie szukał wtedy pomocy, wsparcia i...świetnie sam sobie dawał radę;) W takich przypadkach wiara jest nawet na rękę, wszystko po "bożemu", żadnych uszczerbków dla zdrowia i najważniejsze duszy a, że co rok to prorok, że żona pół życia w ciąży, a druga połowa w połogu, to już nad tym nikt a szczególnie mąż się nie zastanawiał.

Kościół popiera wielodzietność, ba - nawet ochrzci promocyjne;) dobre słowo powie po kolędzie, da cukierka, powie - wszystko w rękach Stwórcy! jednak na tym rola się kończy a żyć trzeba dalej.

Zal mi tych dzieci, one na świat się nie pchały, jednak wcale nie mam odrobiny współczucia dla nieodpowiedzialnych rodziców. Dorosły człowiek powinien odpowiadać za swoje czyny i co najważniejsze sam ponosić konsekwencje swoich pomyłek czy tez zwyczajnych głupot!

Dzieci są nasze, nasze geny i krew i jeżeli powołaliśmy je do życia to też i mamy święty obowiązek temu podołać. Jak można wymagać od społeczeństwa i w dodatku mieć nieuzasadnione pretensje, że sobie nie radzimy z wychowaniem czy finansowo.

Moim zdaniem jeżeli już Państwo by miało jakoś pomóc, to takim bezmyślnym rodzicom zafundować - sterylizacje! to byłaby najlepsza forma pomocy!

Czemu w demokratycznym społeczeństwie jedni mają sami chować dzieci i ponosić z tym związane koszty a inni oglądać się na czyjąś pomoc.

Wychowałam troje dzieci i jakoś sobie nie przypominam abym prosiła instytucje, kościół czy kogokolwiek aby mi pomagał czy finansował. Miałam na wycieczkę to dałam, ile razy musiałam odmówić dziecku bo pieniążki były potrzebne na coś innego. Nie przyszło mi do głowy sprowadzać telewizji bo moje dziecko nie ma na to czy tamto! Kroiłam tak na ile wystarczało materiału. Nawet rodziców nigdy nie poprosiłam o pomoc. W moim odczuciu to jest właśnie odpowiedzialność.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1597
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1182
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 762
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1032
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 995
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Karo, masz mój głos... Wszystko sprowadza się do odpowiedzialności za siebie przede wszystkim, a potem za założoną rodzinę. Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że powołanie nowego życia będzie skutkowało w zapewnieniu mu rozwoju. Rozmnażanie bez odpowiedzialności i stworzonego "podstawowego" zaplecza finansowo-lokalnego, to czyste szaleństwo. Trzeba mierzyć siły na możliwości. A w czasach, kiedy s ...  wyświetl więcej

Karo,
Glos i rekomenda.
W Ameryce ludzie nie maja cierpliwosci dla/do ludzi niezaradnych zyciowo.
Z moich obserwacji po wizytach w Polsce odnosze wrazenie, ze wielu z nas nie nauczylo sie jeszcze krytycyzmu i selektywnosci w odbiorze lawiny informacji (medialnej/komercyjnej/reklamowej) .

Oto oficjalna lista licencjonowanych Watykanskich Świętych Patronów/Specjalistów w

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  04/10/2012

jesteś dobry, że aż tylu znalazłeś;)

  Amicus,  04/10/2012

Youngcontrarian wcale nie jest dobry. Wręcz przeciwnie - jest bardzo niedobry! A jeśli mi nie wierzysz, to zapytaj Świstaka ;))

  Amicus,  04/10/2012

Ciekawym jest czy istnieje także św. Eiobus od Klawiatury? Young, możesz poszperać w swoich archiwach? ;)

Amicusie, dzieki za propozycje.
św. Eiobus od Klawiatury - strasznie mi sie podoba. Proponuje (przez aklamacje) ogloszenie w/w proponowanego przez Ciebie boga patronem dziennikarzy obywatelskich.
Swistaku, co myslisz o pomysle Amicusa?

Głosuję bardzo zdecydowanie!

  bozonik,  07/10/2012

Nie tylko głosuje, ale i rekomenduje. U mnie na dzielnicy jest trochę upośledzona dziewczyna, która żyje w patologicznej rodzinie. Już dwoje dzieci jej zabrali, - każde miała z innym, teraz znowu jest w ciąży. Stare pijaki do niej przychodzą i robią jej dzieci. Państwo nic nie może zrobić, tylko czeka aż urodzi i jej zabierają. Sterylizacja takiej osoby powinna przymusową koniecznością.

  hussair  (www),  07/10/2012

Nie głosuję, bo odpowiedzialność za kwestie wpadania w połóg i w ogóle seryjność rozrodczą małżonkowie dzielą WSPÓLNIE (chyba, że mówimy o żywocie kobiety gwałconej i sterroryzowanej), a w tym artykule ON jest be, a ONA zero winy. Czy ona też nie jest producentką?...

Nareszcie ktoś to napisał ! Niestety w nadzej ludowej ojczyźnie , gdzie dalej jest dyktatura proletariatu , takie stanowiska są krytykowane. Państwo MA MI DAĆ , JAK MAM ŻYĆ , DAJCIE NAM PRACĘ itd. Jeteśmy (i to opinia wielu osób z innyc krajów , z którymi rozmawiałem) niedojrzali społecznie i cywilzacyjnie. A jednocześnie tolerancyjni dla głupoty i prymitywu. Społeczeństwo to zbiór jednostek - zbi ...  wyświetl więcej

  Marcin P,  07/10/2012

Aż mnie "korci" żeby napisać tutaj pewien komentarz, jakkolwiek nie związany z tematem ale dotyczący "pomocy Koscioła Katolickiego" własnym wiernym.

Otóż zauważyłem że kraje, narody bardzo "Katolickie" borykają się z coraz większymi problemami ekonomicznymi i społecznymi. Wymienię kilka: Hiszpania, Italia, Portugalia, Irlandia, Meksyk, Filipiny....

Kraje, które odcięły się od "mora

...  wyświetl więcej

Napraw moje myslenie proszę....

Cała Ameryka Południowa jest Katolicka - nie jest?

Owszem! Min. mam ich, tych "baronów" na mysli. Nie przeszkadza im zabijanie ludzi i posiadanie figurek madonny w domu, ołtarzyków obwieszonych różańcami.....

Oglądałem kiedys program w TV (hehehe) jeden z bossów narkotykowych jako dzieciak z wierzącej, katolickiej, biednej rodziny, gdzieś w Kolumbii, modlił się do Boga o rower. Rower nie nadchodził, lata mijały. Więc ukradł rower.

Od tej pory zaczął się modlić o przebaczenie grzechów....

Ja nie kwestionuję istnienia Boga ani wiary w Niego! Odrzucam natomiast wszelkie interpretacje i nauki na temat Boga w wydaniu Watykanu!

Ha! Racja!K to clownem a kto stańczykiem!? A ja staram się być sobą każdego dnia, kiedy rano otwieram oczy....

Ludzie którzy próbują być sobą codziennie - stają się liderami. Osoby podlegające modzie i powtarzające informacje z gazet są konsumentami.

Jak zostać liderem? Proste! Zostać sobą - zawsze!

Ja uważam ze trzeba żyć własnym życiem i wyrażać własne opinie i poglądy głośno. Zarazem trzeba obserwować własne zachowania żeby nie przekroczyć bariery wolności innych ludzi.

Jeśli zauważam że moja wypowiedź czy zachowanie powoduje że inni są skonsternowani, wycofuję się bo widzę ze za daleko poszedłem. Że inni nie są gotowi na przyjecie moich opinii albo że po prostu się mylę lub że się

...  wyświetl więcej

Konsumenci nie muszą kupować Lidera. Lider jest sam dla siebie i dochodzi do tego ze inni Go zauważają i słuchają i chcą naśladować. To nie jest marketing, Liderowi nie zależy na sprzedaży własnych pomysłów - On je po prostu ma! I lider jest ponad przeciętność, jest sam dla siebie.

Nie że żeby wleźć albo nie wleźć komuś "na odcisk". Chodzi o wyczucie gdzie się kończy moja wolność a zaczyna się wolność drugiego człowieka. Każdy ma prawo do wyrażania własnych uczuć (nie tyle opinii bo te mogą być błedne) ale własnych uczuć. Chodzi o to żeby zrozumieć co człowiek czuje w danej chwili w rozmową z Tobą, ze mną - empatia.

Chodzi o to żeby wyczuć i zrozumieć kiedy Ktoś mówi

...  wyświetl więcej

He! Ciężko to wyjaśnić pisząc krótkie komentarze,,,, Zrozumienie tego tematu zajęło mi kilka lat....

Wiedz też że każdy objaw agresji ma podłoże w strachu. Spróbuj podyskutować o czymś na onecie czy interii - dostaniesz mnóstwo odpowiedzi w stylu: "obudź się idioto", "debil jesteś", "jesli masz coś takiego do powiedzenia durniu to się nie odzywaj" itp. Oznacza to ze "rozmówcy" boją się, ni

...  wyświetl więcej

Hehehe, dzięki! Owszem, jestem inteligentny :) I mam szeroką wiedzę i pełno empatii dla ludzi. Dlatego też kiedy pojawiam sie w pracy ludzie zwracają się ku mnie i szeroko uśmiechają. Bywa też tak że ludziska dzwonią do mnie żebym przyszedł do pracy ponieważ chcą ze mną pracować i czują się bezpiecznie w mojej obecności....
Ponieważ nauczyłem się jak zarządzać sobą a to daje pewność siebie ...  wyświetl więcej

Wierzysz w czary czy w magię? Ja wierzę ponieważ wiem jak działają,,,, Nie magia sama w sobie działa ale działa ponieważ wpływa na umysł, na podświadomość, która to z kolei ma Boskie możliwości stwarzania.

To tak jak ktoś powie Ci że się do niczego nie nadajesz, głupi jesteś itp. popadasz w depresję ALE! Jeśli ktoś Ci powie ze jesteś super i to co właśnie zrobiłeś (mimo że sam w to nie wie

...  wyświetl więcej

Marcinie, tu się zgodzę - dbać o higienę myśli - zdecydowanie trzeba:)

Hehehe, witam! Czarownice mnie obserwują :)

Empatia to niestety nie płakanie na filmie. Płakanie na filmie to odnalezienie świadomości pustki emocjonalnej w sobie.

Empatia to odczuwanie i ROZUMIENIE uczuć innych ludzi. Empatia wynika ze świadomości własnych uczuć i pełności własnego umysłu,,,

Ciebie też obserwuję... pogadujecie sobie obaj tak głośno, że nie sposób nie zauważyć ;)

Na temat śmierci też mam własne zdanie. Uważam ze śmierć jest czymś przyjemnym. Ludzie się nie boją śmierci, tylko boją się ze to będzie bolało,,,, i dlatego chcą mieć przy sobie rodzinę - że niby im pomogą,,,, ale nie pomogą! nie są w stanie!

Śmierć to jak zasypianie - miłe i przyjemne uczucie. Co jest po drugiej stronie? HE! Chcę wiedzieć i czekam na to! Czekam na mój czas!

Hihi, Serpico, ja właśnie dlatego poszłam spać - takie obserwowanie, co nie powinno mieć miejsca, zaczyna się dziwnym zbiegiem okoliczności późnym wieczorem i w nocy... A minusy się wyrówna... i tobie, i mnie i innym Ziellonym :)

@serpico, ej chyba pobędziesz tu nieco, być może dostałeś kolejną szansę lub... skoro wszedłeś na koment dnia ,)

Cześć Jotko - pobędzie, jak tylko utrzyma "taki grzeczny" ton wypowiedzi :) Za co trzymam kciuki zresztą ;)

Witaj Kwiatuszku, też mam tę nadzieję. Odnoszę wrażenie że też będzie mu tym zależeć. ;)

USA jest pół na pół i ma wielki dług publiczny ok tryliona$ i tzw. zorganizowaną biedę..... cokolwiek to znaczy...

Dałem + za tę wypowiedź. Byłem w USA ale tylko tydzień na wycieczce i jak to na wycieczce - nie poznaje się nigdy całej prawdy o kraju ani o tym jak tam ludzie żyją. Dlatego cenne są dla mnie takie wypowiedzi jak ta Twoja!
To jest właśnie to co lubię na forum. Wiadomości z pierwszej ręki, z bezposrednich doświadczen ludzi.

Ja żyję w Irlandii Północnej więc mam doświadczenia życia w UK i Irlandii. Osobiscie wolę UK.

ACTA to była próba ataku ekonomicznego USA na resztę Świata. Gdyby Kraje na świecie przyjęły ACTA to za wszystko trzeba by było płacić licencje ponieważ USA ma zarejestrowane patenty na wszystko, począwszy od masowej produkcji kurczaków po dystylację ropy naftowej....

Jasne że potrafię! ;) A tak na serio, to sam myślę i porównuję fakty i zależności. Dlatego też własne myśli wyrażam na Eioba ponieważ tutaj jest mnóstwo ludzi myslących samodzielnie a pisząc coś, oczekuję krytyki i nowych informacji.

Wolę informacje bezposrednio od osób żyjących w różnych krajach niż informacje z gazet czy TV. Ponieważ te są w części preparowane tak żeby się podobały odbiorcom. Natomiast informacje bezposrednio od osób są prawdziwe i dają pełniejszy obraz.

„Niewiele jest osób na tyle silnych, by znieść prawdę i móc ją powiedzieć.”
VauvenarguesDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska