Login lub e-mail Hasło   

Zysk

Ostrzegam, że ten tekst może być dla niektórych lekko wypaczony moralnie. Lecz warto przedstawić ten temat publicznie. Temat zysku ponad wszystko.
Wyświetlenia: 574 Zamieszczono 05/10/2012

Czy zdarzyło wam się nie kontrolować siebie? 
- Pewnie.
Zdarza wam się to cały czas. Nie myślicie o każdym ruchu który wykonacie, analizując go przez wiele czynników. A szkoda. Pewnie by uchroniło Was od wielu problemów.
- Bądźcie przedsiębiorczy
Obserwujcie zachowania ludzi, najlepiej tych których widzicie często, z początku.. Podczas rozmowy i przyglądania się im, poddadjcie analizie każdy ruch, każdą reakcję. Próbujcie od początku wiedzieć o nich wszystko.
Obserwuj to jak ktoś nerwowo gestykuluje palcem gdy mówi coś ekscytującego. Będziesz mógł to wykorzystać, powtarzając gest gdy będziesz chciał osiągnąć jego ekscytacje. U większości ludzi, można zmienić przekonania, decyzje, zachowania rozmową z nim i manipulacją. Zapiszcie w swojej głowie jego zachowania i reakcje.
Jeżeli będziesz chciał, zawsze osiągniesz to czego chcesz. Jeżeli uważasz, że nie da się tego zrobić, spróbuj obrócić to o 180 stopni i zrób to. Ty jesteś panem świata. Znajdź sposób. Znaj słabości ludzi - poznawaj je na bierząco. Wykorzystuj w rozmowie. Nie uciekaj od niemoralności. Jeżeli wiesz, że lekki szantaż przejdzie - wykonaj go. Bierz osobe pod włos, mów jej, ze ją rozumiesz, powoli przechodząc w furiata i z powrotem. Wyprowadź ją z równowagi, proponując jej swoją sprawę w jej najsłabszym momencie.
Spróbujcie kiedys dokładnie przeanalizować, przez różne przypadki, myśli waszych znajomych i blischich.
Wyobraźcie sobie jak zareagowałby poszczególnie każdy z nich. Nie strońcie od drastycznych przykładów i porównań.
Zwizualizujcie sobie jakimi chcecie być w oczach tej osoby. Nie zapominając o przedsiębiorczości, zastanówcie się, czy może lekko inny obraz byłby korzystny, tworząc sieć znajomości, czerpiąc korzyści z tej osoby. Następnie prezentuj i kreuj swoją osobę taka jaka ma być. Znaj granice. Wyznacz je poprzez analizę reakcji. Poszerzaj granice. Buduj wielkie piramidy, lecz miej pod kontrolą wszystko i nigdy nie pozwól, by piramida runęła. Ona nie runie. Po prostu musisz być w tym dobry. Nie bądź dobry od razu. Gdy nie masz pewności - nie działasz. Chyba, że ryzyko nie jest wielkie. Gdy będziesz lepszy - poszerzaj granice. Myśl o innych przez pryzmat obcych. Oni nie są Tobą. Nigdy nie będą. Czyż nie Ty jesteś najważniejszy? Dla siebie jesteś centrum wszechświata. Nie wyobrażasz sobie przecież tak naprawdę życia bez siebie.. Gdyby ktoś próbował Ci odebrać życie w najlepszych jego momentach, nie skłamałabyś, jeśli powiedziałabyś, że kochasz siebie i nie chcesz umierać. Kochasz siebie. Ty się liczysz. Gdy finalnie uświadomisz sobie, że tak na prawdę chodzi o Ciebie - czemu niemiałbyś uszczęśliwać siebie kosztem czegokolwiek? Jesteś wylęgiskiem możliwości, sięgnij po nie! Nie ufaj ludziom bezgranicznie. Zawsze zachowuj trzeźwy umysł w tym co myślisz. Ludzie są fałszywi. Oni też podświadomie myślą tylko o sobie. Można rzec, tragedia. Czemu miałbyś być innym? Nie zmienisz świata, nie zmienisz natury. Jest to przecież naturalne dla człowieka, głupcem by był ten, kto by zaprzeczył. Jeżeli się z tym pogodzisz, zadaj sobie następne pytanie: Czy nie warto żyć świadomie?


Przepraszam za błędy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2177
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1211
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1062
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1117
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 527
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 640
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 675
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 486
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 977
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 617
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  05/10/2012

"Przepraszam za błędy" - zamiast kończyć tekst takim niedorzecznym stwierdzeniem, lepiej przeczytaj to co piszesz i sam/sama popraw. Wskazówki niczym z poradnika dla młodego akwizytora.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska