Login lub e-mail Hasło   

Nie wszystko złoto co .....

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dwagrosze.com/
Zaspokajanie chciwości on line czyli podróbki Online Corporation
Wyświetlenia: 1.131 Zamieszczono 06/10/2012
 
 
 

W rozwinięciu poprzedniego wpisu poniżej mamy małą ilustrację problemu: zalew chińskiego badziewia do USA zaczyna obejmować także podróbki monet złotych i srebrnych. Z jakichś spowodów fałszerze upodobali sobie Morgan Silver Dollar, o czym donosiliśmy swojego czasu w TwoNuggets. Ale tak naprawdę nic nie jest w pełni bezpieczne. Inwestor musi wyostrzyć czujność i sprawdzać dokładnie co kupuje

Warto powtórzyć może nasze stare motto: skup się najpierw na jednej monecie i poznaj ją dokładnie stając się w niej ekspertem. Znacznie trudniej posiąść tę wiedzę jednocześnie dla kilku monet. No i oczywiście kupowanie tylko u renomowanego dealera, a nie od firmy krzak bez lokalu, spotykającej się z klientami „w hotelu Marriott”, bo i o tym donosili Drodzy Czytelnicy, albo wprost mającej byt czysto wirtualny w internecie. Kupno wirtualnego złota w wirtualnej firmie może być szkodliwe dla zdrowia (finansowego)…

Niezastąpieni drodzy czytelnicy zwracają uwagę na demokratyczny charakter internetu który nie dyskryminując nikogo stoi otwarty także dla producentów podróbek złota. Takich na przykład jak China Tungsten Online Manufacturing and Sales Corporation produkujących profesjonalne podróbki masowo (HT – tresor).

Jest to świetna wiadomość dla wielu osób. Dla inwestorów w wolfram na przykład, nie wiedzących gdzie go kupić (drugą świetną wiadomością jest to że w jednym z najbliższych wydań TwoNuggets Newsletter zajmiemy się tą tematyką na poważnie). Świetna wiadomość też dla inwestorów zainteresowanych „tanim złotem”, zwłaszcza tych korzystających z usług tanich dealerów „spotykających się z klientami w hotelu Marriott”. Dotychczas sądziliśmy że w hotelu Marriott z klientami spotykają się raczej pewne panie, ale świat jak widać się zmienia.

Zainteresowani mogą być też inwestorzy w Amber Gold – tanie chińskie „złoto” ma tę przewagę że jest zawsze coś warte. A to że wartość ta jest niewielka… no cóż, nie oznacza to przecież że jest nic nie warte. Wręcz przeciwnie, w niektórych zastosowaniach wartość ta jest znaczna.

Nadaje się na przykład świetnie do szpanowania. Otwieramy w obecności gości barek, a ten okazuje się wyłożony autentycznymi sztabami złota. No, czemu państwo tak zaniemówili? Dodałem właśnie nieco do pozycji a ponieważ sejf był już pełny… I nie tylko zresztą do szpanowania! Rozrzucamy po strychu parę chińskich sztabek na przykład czy zakopujemy na widoku sąsiadów i zaproszonego reportera GW jedną pod gruszką. Nie ma w ten sposób mowy aby ktoś się nam włamał i ukradł prawdziwe złoto… ;-)

Nie ma też żadnych wątpliwości że China Tungsten Online (Xiamen) Manu.&Sales Corp. jest „very professional and serious company”, skoro sama tak twierdzi i że produkuje podróbki od 20 lat. Kto wie, być może nawet zaczęli jeszcze za Mao… Kompania w każdym razie w disclaimerze uczciwie deklaruje: Here we declare: Please do not use our gold-plated bullion products for any illegal purpose. Our gold-plated bullion tungsten alloy product is only for souvenir and decoration purpose. We can provide all kinds of gold-plated bullion as your requirements.

O tym nie wątpimy. Jak też nie sposób wątpić w bity nieocenionej mądrości na kompanijnej stronie – o ile przynajmniej dobrze odczytujemy jej Menglish (Mandarin plus English):

Over the years, there have been a few isolated reports of smaller tungsten fake gold coin found to have been drilled to remove some of the gold which was replaced with tungsten. However, tungsten fake gold coin is far more profitable to fabricate [than - cynik9] larger original bars of tungsten that are then scanning gold.

Próba tłumaczenia na nasze: zamiast kłopotliwego drążenia złotej monety aby usunąć z niej trochę złota albo wkładania wolframowych prętów do sztaby co łatwo jest wykryć, kup u nas pozłacanego krugerranda całego z wolframu, jak ten po lewej. Ładnie, tanio, poręcznie i nie do odróżnienia. Akceptujemy visa i mastercard… ;-)

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1585
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 906
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1174
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 757
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 727
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 454
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 572
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 501
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 716
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 985
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  06/10/2012

Winne jak zawsze są nasze pragnienia. Aby coś powstało, wpierw za nim się pojawi - zjawia się pragnienie. Dopóki pragnienia w nas się nie wypalą na rzecz dawania .. nic się nie zmieni.. jest to walka z cieniem.

  ,  06/10/2012

Sprawdzałem jakiś czas temu czy łatwo jest sfałszować złoto. Otóż, wszelkie narzędzia jubilerskie można nabyć za niewielkie pieniądze w sklepach internetowych (w tym znaczniki próby karatowej). Z Wikipedii można dowiedzieć się o temperaturze topnienia złota i jego właściwościach - temperatura topnienia to niewiele ponad 1000 stopni Celsjusza. Następnie z charakterystyki wolframu dowiadujemy się, ż ...  wyświetl więcej

  oculus,  08/10/2012

Pawełku 12 art. w 6 minut, to super sprawa, bardzo szybko czytasz i głosujesz.:)

  liwa,  08/10/2012

mamy lepszą rekordzistkę - 12 artykułów w 4 minuty...
no i rekordy nie tylko w czytaniu, ale w tempie rekomendowania tekstów ;)))))

  liwa,  08/10/2012

nie zależnie od tematyki, czy wartości... wszystkie są rekomendowane i głos oddany...;))))

  liwa,  08/10/2012

aż muszę sobie przypomnieć, kto tam rozmnożył się... ;))

  liwa,  08/10/2012

nic nie jest pokasowane... idziemy spać; dobrego snu ;))

  liwa,  08/10/2012

Serpico, nie wyciągaj błędnych wniosków. Każdy wpis możesz poprawiać lub usunąć przez 10 minut... to każdy wie ;))
nie mam wpływu na zanikające profile... ja ich nie kasuje, tylko admin po zgłoszeniu złamania regulaminu eioby.

Widzisz sepico... niektórzy mają dobre układy mogą zmienić wszystko mogą zachowywać się bezczelnie, my niewinni niczemu ludzie zostajemy na lodzie, bo nie mamy takich dobrych znajomości. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska