Login lub e-mail Hasło   

PayTrade – rewelacyjny program MLM czy niedopracowany przekręt?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.stanislawtylenda.pl/2012/10/p(...)zekret/
Od kilku tygodni aż huczy w polskim Internecie o wchodzącym na rynek nowym projekcie MLM pod nazwą PayTrade.
Wyświetlenia: 1.500 Zamieszczono 08/10/2012

Osoby, które rekomendują ten projekt twierdzą, że jest to rewelacyjnie skonstruowany program zarabiania pieniędzy, oparty na systemie MLM, w którym produktem są fundusze inwestycyjne zarządzane przez firmę Nordea lub Compensa. Napisałem lub, bo w ciągu ostatnich kilku tygodni PayTrade kilkakrotnie zmieniał wersję w tym temacie, ostatecznie wychodzi na to, że ma być to Nordea. Produktem Nordea miały być dziesięcioletni fundusze inwestycyjne z pięcioletnim okresem składkowym w wysokości 6.400 zł rocznie. Pierwsza składka miała być opłacona za rok z góry, czyli jednorazowo 6.400 zł a od drugiego roku składki miesięczne lub kwartalne.
Firma PayTrade prowizji, jakie ma otrzymać od Nordei ma zainwestować w lokaty bankowe i energię odnawialną a zyski maja być przeznaczone wynagrodzenia w systemie MLM tworzonym przez PayTrade.
Praktycznie codziennie o 20:00 prowadzone są webinary przedstawiający program i firmę PayTrade.

Jakieś trzy czy cztery tygodnie temu ja także zostałem zaproszony właśnie na taki webinar, a osoba, która wstępnie przedstawiła mi ten projekt wypowiadała się o nim w samych superlatywach. Oczywiście skorzystałem z zaproszenia i wysłuchałem webinary.
Powiem szczerze, że to, co tam usłyszałem dosyć mocna mnie zaciekawiło i ogólnie cały projekt wydał mi się warty uwagi. Następnego dnia poprzez znajomą, która poleciła mi PayTrade byłem już umówiony na spotkanie z jednym z inicjatorów tego projektu. Zorganizowanie takiego spotkania nie było problemem, bo osoba ta bywała od czasu w moim mieście,
Za parę dni ja i kilka osób zaproszonych przez moją znajoma spotkaliśmy się z Panem nazwijmy go X na kawie w jednej z Suwalskich kawiarni. Po godzinnej rozmów i prezentacji Pana X, PayTrade jako biznes wydawał mi się dosyć obiecujący do takiego stopnia, że zacząłem zastanawiać się poważnie nad podjęciem działań biznesowych.
Dokonałem wstępnej rejestracji w systemie i czekałem na rozwój sytuacji, jednocześnie szukając informacji na potwierdzenie tego, że warto się angażować w PayTrade.

Pierwsze wątpliwości pojawiły się u mnie po którymś z webinarów, na którym dowiedziałem się, że jak system ruszy, wszystkie osoby, które są już zarejestrowane w systemie PayTrade będą miały kilka dni na wykupienie produktu, którym miały być fundusze inwestycyjne w firmie Nordea. To, co mnie zaniepokoiło to fakt, że najpierw należało dokonać wpłaty 6400 zł na podane przez PayTrade konto w Banku Nordea a dopiero po kilku czy też kilkunastu dniach miała być doręczana umowa zakupu produktu.
Nie mam dużego doświadczenia w tego typu inwestycjach, ale fakt, że najpierw wpłata a później umowa wydał mi się podejrzany. Wynikałoby z tego, że kupujemy tzw. kota w worku.


Nie słyszałem, aby w tego typu transakcjach któraś z firm zajmujących się funduszami, praktykowała takowe rozwiązania.
Właśnie w chwili, gdy moje zaufanie do PayTrede zaczęło maleć, skontaktowała się ze mną mailowo Pani Rzecznik Prasowy Nordea Polska. Pani Rzecznik odnalazła mój post reklamujący program PayTrade, który umieściłem na Facebooku i miała do niego wiele zastrzeżeń i obiekcji. Wyszło na to, że Firma Nordea nie ma i nigdy nie miała nic wspólnego z firmą PayTrade.


Poniżej przytoczę kilka moich pytań i oficjalnych odpowiedzi Pani Rzecznik:
Czy Pani, jako Rzecznikowi Prasowemu firmy Nordea jest znana firma PayTrade? Co łączy firmę Nordea z firmą PayTrade?
Firma Paytrade reklamowała się w internecie i była opisywana na forach internetowych, jako oferująca produkty Nordea. Ponieważ nie mamy podpisanej umowy z tą firmą – wezwaliśmy ją do zaniechania naruszeń, oraz poinformowaliśmy na stronie internetowej, że firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ponadto, podejmowane przez ten podmiot działania sprzedażowe, promocyjne i reklamowe odbywają się bez wiedzy i zgody Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Osoby, które promują projekt PayTrade twierdzą, że pomiędzy PayTrade i Nordea od dłuższego czasu były prowadzone negocjacje związane z zawarciem umowy o współpracę i w rezultacie obie strony doszły do porozumienia i podpisały umowę o współpracy na dystrybucję funduszu inwestycyjnego Nordea. Czy to prawda?
Firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Takie negocjacje nie były prowadzone.

Czy firma Nordea w jakiś sposób kontaktowała się z firmą PayTrade i jaki był efekt tego kontaktu?
Podjęliśmy próby kontaktu, a także przesłaliśmy oficjalne wezwanie do zaniechania naruszeń na adres podawany na stronie internetowej firmy Paytrade. Z powodu braku kontaktu ze strony tej firmy – umieściliśmy na stronie internetowej oświadczenie iż firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Czy znany jest Pani program MLM, który promuje firma PayTrade, jako biznes powiązany z funduszami inwestycyjnymi firmy Nordea? Jeśli tak to, co Pani o tym sądzi?
Zależy nam na tym, aby budować długotrwałe relacje z naszymi klientami, dlatego zwracamy szczególną uwagę, aby oferowany produkt odpowiadał na potrzeby klienta. Jest również niezmiernie istotne, aby klient przed podpisaniem umowy posiadał pełną informację na temat zalet produktu, ale także opłat i ryzyk z nim związanych. Dlatego nie akceptujemy sprzedaży w modelu oferowanym przez Paytrade.
Informujemy, że firma Paytrade nie działa w imieniu, ani na rzecz Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ponadto, podejmowane przez ten podmiot działania sprzedażowe, promocyjne i reklamowe odbywają się bez wiedzy i zgody Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią pod numerem telefonu: 801 231 500 .


Z tego wynika, że PayTrade sprzedaje fundusze inwestycyjne firmy Nordea, których niema.
W takim wazie, co sprzedaje PayTrade?

Co ciekawe pod adresem firmy PayTrade, który widnieje na ich stronie internetowej nie ma takiej firmy. Mój znajomy ze Stolicy poświęcił swój cenny czas i pofatygował się na ul. Emilii Plater 53 w Warszawie, gdzie na portierni biurowca, który stoi pod tym adresem otrzymał informację, że takowej firmy tam nie ma i nigdy nie było.

W sieci znalazłem informacje, że działalność rzekomej firmy PayTrade bada także Komisja Nadzoru Finansowego.

Ze źródeł nieoficjalnych dowiedziałem się także, że Nordea i Compensa są na etapie przekazywania sprawy PayTrade odpowiednie organy ścigania twierdząc, że zaistniała sytuacja ma znamiona przestępstwa.

Na tą chwilę uważam, że „biznes” PayTrade ŚMIERDZI na kilometr jakimś przekrętem, którego jednak do końca nie mogę zrozumieć.
Ustaliłem także, że konta bankowe, które są podawane do wpłat są kontami w Banku Nordea, ale nie są przypisane do deklarowanych przez PayTrade umów. W takim wypadku pojawia się pytanie gdzie trafiają pieniądze wysyłane na te konta bankowe.
Z informacji, jakie uzyskałem w Nordei wynika, że jeśli takowe wpłaty trafiają na konto, które nie jest przypisane do żadnej umowy, powinny wrócić z powrotem do osoby wpłacającej…, ale czy tak będzie w tym przypadku?

Jeśli tak, to jaki interes ma w tym PayTrade?

C.D.N

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6589
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21416
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17996
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22465
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23042
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22727
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21567
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19198
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4779
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10792
 
Autor
Artykuł  phak,  08/10/2012

Gratulacje!
Mam nadzieję że artykuł uchroni ludzi przed naciągaczami!
Ostatnio byl umnie koleś od energetyki, zrobiłem mu kawę i włączyłem laptop, poprosiłem o dane firmy w celu sprawdzenia co oferują. Koleś kawy nie wypił i wyszedł bo nagle zaczął bardzo gdzieś się spieszyć, dziwne trochę - prawda?

  Amicus,  09/10/2012

A sprawdziłeś czy masz jeszcze portfel w kieszeni kurtki? ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska