Login lub e-mail Hasło   

Życie NIE ROZPOCZYNA się od Poczęcia ! Nobel z Medycyny 2012.

Dlaczego Komitet Noblowski czekał 54 lata?
Wyświetlenia: 4.935 Zamieszczono 09/10/2012

...

Tegoroczna nagroda została przyznana za niepodważalne, użyteczne i wielokrotnie potwierdzone odkrycia.

Dlaczego można znowu mówić o kompromitacji Komitetu Noblowskiego?

Zacznijmy od John’a Gurdona. Jest prekursorem klonowania tych zwierząt, które w warunkach naturalnych rozmnażają się wyłącznie metodą płciową. Wymienił materiał genetyczny w komórce jajowej żaby. Pobudził tę komórkę do podziałów i wyhodował klona żaby. Było to w 1958 roku. Od samego początku nie było żadnych wątpliwości, że eksperyment zakończył się pełnym sukcesem i zastosowana metoda otwiera szerokie perspektywy dalszych badań.

Dlaczego Komitet Noblowski czekał 54 lata?

Życie sklonowanej żaby nie rozpoczęło się od poczęcia. O to i tylko o to chodziło.

W tym samym czasie talibowie muzułmańscy, katoliccy i inni zapoczątkowali kampanię, której fundamentem było twierdzenie, że DNA zawarte w zapłodnionej komórce jest człowiekiem. Odkrycie Gurdona zadawało temu kłam.

Wszystkie dalsze badania będące kontynuacją prac Gurdona opierały się na założeniu, że życie ssaków może rozwijać się bez poczęcia.

Co stało się obecnie? Jakie są powody, że Gurdon dostał wreszcie pieniądze z nagrody? Na marginesie warto przypomnieć, że Alfred Nobel ufundował w testamencie nagrodę, która miała pomóc finansowo młodym naukowcom, żeby mogli całkowicie poświęcić się prowadzeniu badań. Z tego powodu (ze względu na podeszły wiek) Nagrody Nobla nie otrzymał Dimitrij Mendelejew. Twórca Układu Okresowego pierwiastków chemicznych.

Powód, dla którego Gurdon dostał wreszcie kilka milionów koron szwedzkich jest (DLA MNIE) oczywisty:

Najpierw talibowie muzułmańscy narazili się atakiem na WTC. Potem jeszcze bardziej pokazywanymi w telewizji egzekucjami zakładników. To zraziło do nich nawet zdecydowaną większość muzułmanów. Następnie seria afer pedofilskich skompromitowała talibów katolickich.

W tej sytuacji Komitet Noblowski nabrał odwagi politycznej i uznał, że może ogłosić co następuje: Życie czasami rozpoczyna się od poczęcia, a czasami poczęcie jest zbędne.

Ale:

Gurdon nie dostał całej kasy. Połowę otrzyma Shinya Yamanaka. Dlaczego? Co on takiego zrobił?

A to zależy jakiego słownictwa użyć do opisania jego eksperymentu. Proponuję, żeby tak go zrelacjonować. Shinya Yamanaka udowodnił, że DNA nie zawiera pełnej informacji na temat organizmu, który powstanie z zapłodnionej, albo niezapłodnionej komórki.

Część informacji koniecznej do powstania nowego organizmu znajduje się poza komórką jajową!!! Niby zawsze było wiadomo, że jeśli zapłodniona komórka znajdzie się poza macicą, to człowiek się z niej nie rozwinie. Teraz wiadomo, że dorosłą komórkę można „odmłodzić”, czyli pobudzić do rozwoju. W starych komórkach następuje blokowanie możliwości podziału. Gdyby nie następowało, to ucho rosłoby nam przez całe życie. Jak paznokieć.

Japońskiemu uczonemu udało się wyłączyć ten mechanizm hamowania wzrostu.

Na wszelki wypadek nie próbował, albo nie ogłosił tego, że próbował umieścić taką „odmłodzoną” komórkę w macicy.

Przedstawił swój eksperyment w taki sposób, że wynika z niego możliwość hodowli części zamiennych dla ludzi.  Komitet w swoim uzasadnieniu jeszcze bardziej to zamotał.

Przeczytaj: >>> Zygota nie jest człowiekiem.

  Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 505
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91491
52
komentarze: 37 | wyświetlenia: 377646
39
komentarze: 33 | wyświetlenia: 222337
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 35956
32
komentarze: 8 | wyświetlenia: 77768
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8150
28
komentarze: 15 | wyświetlenia: 11718
26
komentarze: 5 | wyświetlenia: 25512
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6949
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 8999
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27715
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5351
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  10/10/2012

Od dwóch tysięcy lat dzielimy ludzi na żywych i martwych. Ci co żyja w symbiozie duchowej z żywym Bogiem są żywi, a ci z rozumem polegajacym na iluzji zmysłów " Matriksie " są martwi. Jak cały Noblowski komitet

Swistaku! Dobrze prawisz!
Chociaz ja bym Cie uzupelnil : wg antropologow/biologow dzielimy sie "na zywych i martwych" mniej wiecej od 200-250 tys. lat.
Caly Komitet Noblowski nalezaloby wysadzic w powietrze!
Teologia to bardzo szacownie nauka. Tak samo jak astrologia, alchemia, numerologia czy scjentologia. Jest to dziedzina, od której - tak jak w medycynie, naukach ścisłych c ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  10/10/2012

youngcontrarian ! Ciało zyje też po śmierci mózgu. Nawet pisze komenty !

Swistaku wybacz... nigdy nie okreslalem Cie "bezmozgowcem"... Bardzo Cie prosze...nie wkladaj do moich ust slow, ktorych nigdy nie wypowiadalem pod Twoim adresem.

  swistak  (www),  10/10/2012

youngcontrarian ! Zwierze też ma mózg, ale moralnie bezwartościowy. Coś jak seryjny morderca ! Wszystko odnosi się do arta i niektórych komentujacych.
Brzmisz jak nożyce po walnięciu w stół.

Wypraszam sobie...Moj kot jest inteligentniejszy i bardziej uczuciowy od niejednego czlowieka, ktorego spotkalem w zyciu.
O mordercach psychopatach cos wiem dzieki mojemu wieloletniemu pobytowi na Balkanach ... (Wyobraz sobie, ze niektorzy z nich jak dr Radovan Karadzic pisali niezla liryke).
Moj kot nigdy by mu nie dorownal. Po pierwsze nie pisze wierszy ...po drugie nie bylby w stanie zamordowac kilka tysiecy myszy w ciagu paru dni.

  swistak  (www),  10/10/2012

Humanistyczna moralność mająca zastąpić dekalog i bojażn Bożą umie walczyc ze złem tylko przemocą. Tak było w Serbii. Politycy którzy głosują za zniesieniem kary śmierci, sami jeżdżą w opancerznych limuzynach z ochroniarzami. Twój swiat bankrutuje moralnie i ekonomicznie.

Mistrzu Swistaku.... znow masz calkowita racja... Juz od dawna twierdzilem ze panowie Wojtyla i Ratzinger powinni sie (byli) przesiasc z oszklonego "papamobilu" na biblijnego osiolka.
W imieniu wszystkich moich kolezanek i kolegow z ponadreligijnych, ponadpanstwowych, ponadplemiennych organizacji humanitarnych, z ktorymi przyszlo mi pomagac ofiarom muzulmansko-prawoslawno-katolickich miedzy ...  wyświetl więcej

  ykes,  10/10/2012

Okej Świstek, po małej komentarzowej uwerturze możesz wypowiedzieć się na temat odkrycia Gurdona.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska