Login lub e-mail Hasło   

Nie masz motywacji do odchudzania? Przeczytaj to #2

Chcesz schudnąć, ale brakuje Ci do tego motywacji i chęci? Przeczytaj ten artykuł, a na pewno to się zmieni. Dowiedz się jak skutecznie nabrać chęci i energii do odchudzania.
Wyświetlenia: 1.041 Zamieszczono 16/10/2012

Unikasz zniszczenia stawów i bólu

Nasze ciało, a więc kości, stawy, mięsnie zostało stworzone w taki sposób, aby pozwalało nam efektywnie żyć przez długi czas. Niestety jednak, jeśli zbyt mocno je obciążamy, to i jego „części” się zażywają szybciej. Każdy kilogram nadwagi sprawia, że Twoje kości, mięśnie, stawy, więzadła po prostu szybciej się zużywają.
Nie chcesz chyba na starość jęczeć z powodu bólu stawów, kolan albo czekać na operację i sztuczne biodro.

Aktywność fizyczna to dla Ciebie przyjemność

Nie wiem czy kiedykolwiek aktywność fizyczna sprawiała Ci przyjemność jednak mogę Ci powiedzieć jedno:

Sport to nie tylko zdrowie, ale też przyjemność.

Sport pozwala nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale też czerpać dobrze się bawić. Granie ze znajomymi w piłkę, koszykówkę. Jeżdżenie na rowerze podziwiając wspaniałe widoki w lesie, nordic walking ze znajomymi, to wszystko naprawdę jest przyjemne pomimo pewnego wysiłku.

- Zgrabnie się poruszasz

Nie musisz wypełzać z samochodu. Możesz usiąść na niskim stołku a potem wstać bez problemu. Możesz usiać i wstać z każdego miejsca bez specjalnego wysiłku. Wchodzisz na schody bez sapania i konieczności zatrzymywania się.

Podnosisz z ziemi, co chcesz i schylasz się, po co chcesz. Jesz zupę bez odnoszenia talerza pod samą brodę. Nie boisz się też, że w drodze od talerza do buzi wyleje ci się coś na ubranie.

 

- Cieszysz się jedzeniem. a nie tylko “żresz”

Ludzie otyli mają to do siebie, że wiecznie są głodni a przez to, gdy tylko przychodzi pora jedzenia to zajadają się nim bez opamiętania. Jeśli nie masz tak wielkiego apetytu to masz czas, aby rzeczywiście czuć smak potrawy i mieć więcej przyjemność z samego posiłku.

- Robisz lepsze pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie zawsze jest oparte o to, jako wyglądasz i się prezentujesz. Mówi się, że ludzie wyrabiają sobie opinię o innych w ciągu kilku pierwszych minut. Jednocześnie są pewne stereotypy w naszym społeczeństwie, że osoby otyłe są w pewnym sensie „gorsze” od tych szczupłych. Nie mówię, że jest to prawdą jednak takie jest ludzkie myślenie czy nam się to podoba, czy nie.
Osoby z nadwagą przeważnie postrzegane są jako leniwe, niedbające o siebie i nieodpowiedzialne, skoro doprowadziły swoje ciało do takiego stanu.

- Osiągasz większe sukcesy

Słyszałem kiedyś o badaniach, przeprowadzonych na przedszkolakach, które pokazały, że ładniejsze/szczuplejsze dzieci lepiej się uczyły, dogadywały z rówieśnikami i były mniej razy karane. Dlaczego tak się stało? Czy szczupłe/ładniejsze dzieci są naturalnie „lepsze” od grubych? Oczywiście, że nie.

Wszystkie dzieci mniej więcej są na tym samym poziomie zarówno chude jak i grube.
Kłopot jest w naszej ludzkiej naturze, która instynktownie faworyzuje osoby atrakcyjne. Osobie szczupłej, atrakcyjnej (do pewnego stopnia) ludzie są bardziej skorzy zaufać, zaprzyjaźnić się, współpracować. Dodatkowo takie osoby mają więcej odwagi, pewności siebie, żeby działać i wyjść do ludzi.

Taka jest ludzka natura i nic tego nie zmieni, więc jeśli chcesz, aby w życiu było Ci łatwiej, to zacznij zrzucać nadwagę.

Podsumowując

Pokazałem Ci kilka ważnych powodów, dlaczego dobrze jest być osobą szczupłą. Wiesz już, na jakie aspekty twojego życia to wpłynie i jakie korzyści Ci przyniesie. Pamiętaj, że ten artykuł ma Cię tylko zmotywować do działania. Dać Ci zachętę i pokazać, że warto walczyć o szczupłą sylwetkę, bo to oznacza polepszenie, jakości życia.

Nie twierdzę, że otyli ludzie muszą być smutni, a szczupli będą szczęśliwi na zawsze, bo to nie prawda. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że szczupłym żyje się lepiej, zdrowiej i łatwiej.

Po więcej tego typu porad zapraszam na mój blog: Blog o Odchudzaniu


Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1678
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 967
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1242
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 896
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 824
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 494
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1091
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 787
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 915
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1157
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 534
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 753
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska