Login lub e-mail Hasło   

Szczecin goni Warszawę... tramwajem.

Coraz większa rzesza ludzi zaczyna skłaniać się ku stwierdzeniu, że Warszawa nie jest już jedynym godnym uwagi punktem na mapie Polski.
Wyświetlenia: 3.309 Zamieszczono 07/11/2012

Skończyły się czasy, kiedy to wyjazd do stolicy był jedyną szansą na zrobienie kariery, wychowanie dzieci i dobrobyt. Okazuje się, że niepozorny do tej pory Szczecin goni Warszawę starym, dobrym tramwajem, czyli szybko i bez korków.

Na inny tor - wodowanie

  Podczas, gdy stolica stojąc dumnie na czele całego państwa pełni rolę stricte reprezentacyjną, skromny i piękny Szczecin roztacza swe uroki przed oczami tych, którzy chcą i będą patrzeć, bo widok to nie byle jaki. Mnogość parków miejskich i uroczysk powala! Szczecin jest nazywany „Zielonym miastem”, ponieważ na każdym kroku spotykamy dumne pomniki przyrody, a czas po pracy możemy spędzić w jednym z urokliwych parków krajobrazowych takich jak np. Leśny Park Arkoński, którego perłą jest iście bajkowa „Dolina Siedmiu Młynów”, czy chociażby nad pięknym „Jeziorem Szmaragdowym”. Przy bliższym poznaniu okazuje się bowiem, że żagli wielkiego i prężnego statku nie postawi się na Wisełce, której płycizny zdoła przejść dziecko w wieku przedszkolnym. By popłynąć z wiatrem potrzeba morza i przestrzeni, a nie mikroskopijnego portu dla kajaków.

Dynamiczny Szczecin

  Czasy się zmieniły, teraz Szczecin płynie na fali rozwoju nie ustępując swym większym pobratymcom. Wskaźnik bezrobocia drastycznie spada i już w tej chwili jest niemal równie niski jak w Warszawie. Podobnie ma się sytuacja jeśli chodzi o średnie zarobki, które są za to w zdecydowanie przystępniejszych proporcjach w stosunku do cen produktów i usług. Doskonałym przykładem są chociażby tańsze bilety komunikacji miejskiej. Studentom przysługują znacznie korzystniejsze ulgi, nie wspominając już o genialnym wynalazku jakim jest „Bilet aktywizujący bezrobotnych”, który za jedyne 60 złotych uprawnia do przejazdów w dni powszednie, bez ograniczeń przez cały miesiąc, co ułatwia pojawianie się na umówionych spotkaniach, oczywiście nie tylko tych w sprawie pracy. Wszystko wskazuje na to, że powiat szczeciński staje się doskonałym miejscem startu dla młodych ludzi, którzy stawiają na rozwój i wspinają się po szczeblach drabiny zwanej szumnie „karierą“.

Zapuścić korzenie

  Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia staje naprzeciw bardzo ważnej decyzji – gdzie zapuścić korzenie? Większość z nas nie znajduje w sobie ani okruszka mentalności nomadów. Pragniemy głównie stabilizacji i doskonałych warunków oraz dążymy do sytuacji, w której osiągniemy możliwie najwyższy komfort życia. Czemu Szczecin?

Luksus i szyk kontra zgiełk i krzyk

  O ile stolica w swej koncepcji urbanistycznej odznacza się pozornym bałaganem, o tyle centrum Szczecina jest zbudowane ściśle według określonego zamysłu. Mamy tutaj do wyboru zabytkowe kamieniczki, które swym klimatem cieszą najbardziej wybrednych wielbicieli życia rodem z francuskich filmów. Te cuda z przeszłości ciągną się wzdłuż legendarnej ulicy Jagiellońskiej i są sukcesywnie odnawiane tak, by cieszyły oko i przypominały o bogatej tradycji. Dla fanów luksusu i wygody rodem z XXI wieku też znajdzie się coś ciekawego. W bliskiej odległości od centrum powstają nowe, fantastyczne osiedla jak np. Małe Błonia, które kusząc cenami, eleganckim wykończeniem wnętrz oraz bardzo kameralną zabudową, stały się ostatnimi czasy jednym z najmodniejszych miejscówek mieszkalnych w Szczecinie. Wszystko to stanowi morze wyboru, do którego możemy wskoczyć w każdej chwili! Czy postawimy na nowoczesność, czy nasze serca zostaną w przeszłości? Ogranicza nas jedynie fantazja!

Na głęboką wodę... z kołem ratunkowym

  Szczecin działa jak żywy organizm, który rośnie w siłę, reguluje swoją gospodarkę i staje się genialnym miejscem do życia, tworzenia, nauki i pracy. Teraz właśnie nadchodzi czas maksymalnego wykorzystania położenia geograficznego miasta, które sprzyja usługom transportowym, turystyce i wielu innym czynnikom rozwoju ogólnego. W wypadku Szczecina nie jest to kwestia wymuszona, lecz umiejętne korzystanie z warunków naturalnych. Dzięki temu, niebezpieczny skok na głęboką wodę zamienia się w niewinną zabawę, bo koło ratunkowe w postaci licznych punktów przewagi nad innymi polskimi miastami, amortyzuje uderzenia o fale światowego, gospodarczego galopu. 

Podobne artykuły


14
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4914
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2013
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2320
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2222
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1605
30
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2514
24
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2562
21
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3179
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1401
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5573
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2334
18
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1970
 
Autor
Artykuł  wurkut,  07/11/2012

Nie wiem, czy tak prędko tym tramwajem dogoni :) W końcu w stolicy jeżdżą nowoczesne Swingi z Pesy, a w Szczecinie przechodzone Tatry z byłego DDR :)

"Wskaźnik bezrobocia drastycznie spada...". Mistrzowskie sformułowanie :)

  hussair  (www),  08/11/2012

A za ten ponury dowrzec PKP sié wziéli?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska