Login lub e-mail Hasło   

Motywacja czujesz ją, wiesz dokąd zmierzasz, czego chcesz?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.zmianynadobre.pl/motywacja
Jesteś zmotywowana? Czy jesteś zmotywowany? Motywacja to stan, w którym mamy energię do działania.
Wyświetlenia: 790 Zamieszczono 07/11/2012

Świadoma czy nieświadoma, wewnętrzna czy zewnętrzna, spójna czy rozłączna, ważne, że jest. Istotne dla Ciebie jest to, że bez niej, bardzo trudno jest zmienić cokolwiek w życiu. Motywacja jest to pobudzenie. Być zmotywowanym oznacza chcieć działać, mieć cel i wiedzieć, w jakim kierunku się zmierza. Ta chęć działania, ten pęd do osiągnięcia czegoś czy wykonania danego zadania, bierze się z emocji.

Posiadanie jednego celu może Cię nie zaspokoić i być niewystarczające. Możesz posiadać wiele celów, jednak w danym momencie należy skupić się na jednej, tylko jednej rzeczy do wykonania.

Czytasz? To czytaj. Jak skończysz to zacznij przygotowywać się do drogi, którą zamierzasz pokonać? Może to być przejście do drugiego pokoju, albo wyjście do kina. Tylko jedna rzecz w danej chwili, jak skupić się.

Motywacją dla jednej osoby będzie impuls słowny. Wystarczy słowo, nieraz zdanie by rzucić się w wir akcji i działania. Bywa, że tylko w myślach. Wyobraźnia ponosi najbardziej odporne na zmiany umysły. Nieraz jest to działanie fizycznie. Tym cenniejsze, im trwa dłużej.

To samo słowo lub dłuższy przekaz, wypowiedziane w niesprzyjającym otoczeniu dla danej osoby, nie odniesie skutku.
Wyobraźmy sobie taką oto scenę. Siedzisz w swoim pokoju. Marzysz o podróży. Nie jakiejś tam podróży, ale takiej dookoła świata, z wielbłądami, wielorybami, wspaniałymi widokami i nieskończoną ilością pozytywnych i treściwych emocji. Dostajesz informację na maila. Podróż jest możliwa za 1000 zł. Udział sponsora załatwia finansową kwestię na dobre. I jak? Spakowany bagaż?

A teraz spróbuj nie myśleć o tym, że za drzwiami do pomieszczenia, w którym siedzisz stoi, by za chwilę wejść znana Ci toksyczna osoba. Nie znosisz jej. Masz po kokardę, nie, powyżej dziurek w nosie jej obecności. Pomimo, że nie zrobiła Ci nic złego. Przynajmniej świadomie. No cóż, bywa i tak.

I jak teraz wygląda Twoja chęć do podróży za widnokres? Co Ci przyjdzie z technik motywacyjnych, jeśli nie będzie w Twojej głowie wiedzy: Jak do siebie trafić?

W motywacji ważne jest, otoczenie, w jakim uświadamiamy sobie przekaz o chęci działania. Podobnie ma się sprawa ze skupieniem energii na jednej czynności w danym czasie. Możesz być zmotywowany, rwać się do działania i sięgania wyobraźnią niebios. Jeżeli nie wybierzesz priorytetów, nie określisz, od której strony zaczniesz "zjadać słonia" (całego na raz nie strawisz, zadławisz się) to niechybnie poniesiesz klęskę.

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107823
41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 140393
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8209
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20428
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5858
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5689
24
komentarze: 25 | wyświetlenia: 12174
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3809
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15644
22
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3346
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5445
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 5783
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 161093
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska