Login lub e-mail Hasło   

Czy Islam przetrwa wojnę jadrową

Na pewno przeżyją jego wyznawcy osiedleni w Europie przez syjonistów w opozycji duchowej i moralnej do chrześcijan
Wyświetlenia: 763 Zamieszczono 17/11/2012

Co to jest opatrzność Boża?


W najkrótszej definicji jest to opieka Boga nad światem i ludźmi.
„ Bóg, Stworzyciel świata, jest Ojcem, który czuwa nad stworzeniami i zaspokaja ich potrzeby. Bóg czuwa nad porządkiem w świecie, nieustannie podtrzymuje go w istnieniu, kieruje wszystkim co stworzył. Opatrzność Boża oznacza zrządzenia, przez które Bóg z miłością i mądrością prowadzi wszystkie stworzenia do ich ostatecznego celu. Działanie Boga w świecie nie narusza jednak wolności człowieka. To poszanowanie wolności jest tak wielkie, że Bóg odpuszcza także grzech, który jest nadużyciem wolności. Opatrzność, odpuszczając grzech w świecie stworzeń, przewidziała drogi naprawy i odkupienia. Miłość Boża jest większa od grzechu i zła. Jezus pokazuje ludziom, że Opatrzność jest wyrazem nieskończonej miłości, a jednocześnie uczy przez swój przykład i słowo, jak na tę miłość odpowiedzieć. Potrzeba przede wszystkim wierności w doświadczeniach, których nie brakowało nawet Jezusowi. On sam, będąc posłuszny aż do śmierci, potwierdził swe synowskie zaufanie słowami: Ojcze w ręce Twoje oddaję mojego ducha”
Człowiek powinien więc żyć ufnością.


Przykłady Opatrzności Bożej


Wybranie Karola Wojtyły na papieża

16 października 1978 roku o godzinie 18:18 z komina nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym. Wkrótce oszołomiony świat poznał nowego Następcę Piotra- papieża z dalekiej Polski, który jako chłopak powiedział w obecności kardynała Sapiehy, że wcale nie zamierza zostać księdzem.
Karolowi Wojtyle chyba pisane było zostać papieżem, tak wielu ludzi mu to przepowiedziało. I to zarówno wielcy i sławni, jak poeta Juliusz Słowacki czy beatyfikowany niedawno włoski kapucyn ojciec Pio, jak i też zwykli ludzie , którzy w biskupie krakowskim potrafili dostrzec wielkość.Cud nad WisłąZdarzył się podczas Bitwy Warszawskiej.
W latach 1919-1921. Podczas tej bitwy straty ZSRR były ogromne. Wyniosły kilkanaście tys. zabitych i rannych. Bitwa Warszawska zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę oraz uniemożliwiła rozpętanie międzynarodowej rewolucji.Przykłady Opatrzności Bożej w Piśmie ŚwiętymWtedy powiedz do ich: Tak mówi Pan Bóg: Oto wybieram Izraelitów spośród ludów do których pociągnęli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzę ich do ich kraju. I uczynię ich jedynym ludem w kraju, na górach Izraela, i jeden król będzie nimi wszystkimi rządził, i już nie będą tworzyć dwoch narodów, i już nie będą podzieleni na dwa królestwa. I już nie będą się kalać swymi bożkami i wstrętnymi kultami, i wszelkimi odstępstwami. Uwolnię ich od wszystkich ich wiarołomstw, którymi zgrzeszyli, oczyszczę ich i będą moim ludem, Ja zaś będę ich Bogiem. (Ez 36, 21-23)


Wypowiedzi innych na temat Opatrzności Bożej


Ten, który cię stworzył, wie również, co ma z tobą zrobić.
Św. Augustyn

Pan wie lepiej, co robi, niż my wiemy, czego chcemy.
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Bóg daje każdemu ptakowi pożywienie, ale nie wrzuca go do gniazda.
Przysłowie holenderskie

Nic nie może się zdarzyć, jeśli nie chciałby tego Bóg. A wszystko, czego On chce , chociaż mogłoby wydawać się nam najgorsze, jest dla nas najlepsze.
Św. Thomas More

Wojnę na bliskim wschodzie chcą są rozpętać syjoniści zapominając o transcendentnej roli opatrzności Bożej.

Opis diabła sporządzony przez sławnego jezuitę, Domenico Mondrone, który miał bezpośrednie doświadczenie ze złym duchem podczas rytualnego wykonywania egzorcyzmów: (Słowa złego): "Nigdy nie zdołasz zrozumieć, jak bardzo nienawidzę was, ludzi. Jak bardzo jesteście wstrętni. Chlubicie się najwyższą godnością wśród zwierząt, a jesteście z nich najohydniejsi. Wasze istnienie budzi we mnie wstręt. Uważam was za coś gorszego od waszych świń. Sądzicie, że jesteście inteligentni, a okazujecie się bardzo głupi. Wystarczyłoby zobaczyć, co wam podsuwam przez wielu "naukowców", którzy są na mojej służbie i co daję wam w formie napuszonych, uczonych bredni. Pomyśl o tym, czym poję i karmię przez moją prasę! Wy mielibyście być Jego najszlachetniejszym stworzeniem? Wystarczy parę świństw, aby was kupić. Zaraz poddajecie się pokusom mych posłańców. Przywiązujecie wielką wagę do waszej wolności, a pozwalacie się schwytać w moją niewolę. Och, jakie kpiny mogę sobie z was stroić w imię tej waszej wolności. Okazujecie wstręt wobec tego, co jest brudne, a tymczasem jesteście zupełnie ulegli waszym namiętnościom, tarzacie się w waszych obrzydliwościach, jak świnie w błocie... Dla kobiety, czy dla garści złota jesteście gotowi pozarzynać się, co jest cudowne. Wiele zyskał Ten - tam, że przelał krew, aby was odkupić. Odkupić was od czego, od grzechu? Przecież nurzacie się w nim tak, że omal nie utoniecie! A co dopiero mówić, gdy wywołam wśród was ducha zazdrości, oszczerstw, nienawiści, rywalizacji, zemsty". Innym razem szatan tak wyznaje: "Maryja jest tą, która wprowadza ogromne zamieszanie w moich planach. Jest niszczycielką mojego królestwa. Nie pozwala odnieść mi zwycięstwa i już przygotowuje mi klęskę. Ciągle plącze mi się pod nogami, wciąż przeszkadzając mi, przecinając mi drogę, podpuszczając swoich fanatyków do odbierania mi dusz. Tam, gdzie sięgają moje głośne podboje, Ona w ciszy rozprzestrzeniającej się mnoży swoje zwycięstwa".

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1179
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 746
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 581
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 729
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 991
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  18/11/2012

Ciekawe kto użyje atomówki na Islam? Przecież boży wybrancy Izraelici. Nie wiem do jakiego ty boga modlisz się ale na pewno nie do Tego który modli się egzorcysta przedstawiony na niebiesko fragmencie artu, jezuita. Bo ty chętnie byś widział śmierć arabów pod płomieniami tsar bomby niż ich wybawienie od wojny i śmierci z rąk fanatyków i religijnych i politycznych. Jezuita przeciwieństwem do śwista ...  wyświetl więcej

  Areva,  18/11/2012

Ciekawe kto użyje atomówki na Islam? Przecież boży wybrancy Izraelici. Nie wiem do jakiego ty boga modlisz się ale na pewno nie do Tego który modli się egzorcysta przedstawiony na niebiesko fragmencie artu, jezuita. Bo ty chętnie byś widział śmierć arabów pod płomieniami tsar bomby niż ich wybawienie od wojny i śmierci z rąk fanatyków i religijnych i politycznych. Jezuita przeciwieństwem do śwista ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska