Login lub e-mail Hasło   

Gry Bogów

Kontynuacja serii dokumentalnej w której główną rolę "odgrywają" Słowianie.
Wyświetlenia: 1.712 Zamieszczono 21/11/2012

Słowiańska Kultura w tych artykułach, które można było przeczytać wcześniej, a które ukazały się za moim pośrednictwem została, jakby to ująć dosadnie, a niezbyt wulgarnie... - "przedstawiona od du...y strony". Od czego należałoby zacząć swoją powiedzmy tak: "słowiańską przygodę"? Myślę, że najodpowiedniejszym posunięciem będzie właśnie seria dokumentalna pt. "Gry Bogów" autorstwa Siergieja Striżaka. Początkowo seria dokumentalna z polskim tłumaczeniem ukazała się dzięki Michałowi, który opublikował kilka jej ważniejszych części na swoim kanale youtube: michalxl600, a obecnie dzięki współpracy Michała, oraz Trebora, który może z kolei poszczycić się takim oto dziełem treborok, mamy możliwość spojrzeć z nieco odmiennej perspektywy na słowiańskie dzieje niż ta, którą "serwuje" się nam przy pomocy oficjalnej, akademickiej historii. Aby nie przedłużać, zapraszam na "spotkanie" z kulturą naszych przodków w nieco innym wydaniu. Zaczynamy...

Tekst "zaczerpnięty", a oto źródło.

Ci z nas, którzy są ciekawi, mają szczęście. Żyjemy w czasach ogromnych zmian i historycznych niespodzianek. Historia, która ktoś odważył się nazwać nauką, okazała się kapryśną panną, żeby nie powiedzieć dziewką hulaszczą i bez zasad. Nie jest ona naszą przeszłością. Ona tylko odgrywa w naszej świadomości dramatyczne dzieło, które w ciągu kilku ostatnich stuleci powstawało dzięki wybitnym umysłom ludzkości. Te umysły historia albo odnotowała jako wybranych, albo na zawsze wymazała z listy kiedyś żyjących. Ile wybitnych nazwisk poszło w niepamięć tylko dlatego, że ich dzieła były niszczone przez inkwizycję, chińskich cesarzy, NKWD, gestapo i innych podobnych instytucji w pracy dla polityki i ideologii. Z podręczników historii wiemy o istnieniu czterech “tradycyjnie rosyjskich” religii – to chrześcijaństwo, islam, judaizm i buddyzm. Chrześcijaństwo zostało przyniesione do nas z Bizancjum, islam z Arabii Saudyjskiej, judaizm z Izraela, buddyzm z Chin. A jaka była nasza wcześniejsza wiara do pojawienia się “tradycyjnych rosyjskich” religii? Punkt widzenia oficjalnej nauki brzmi jednoznacznie: wszyscy Rosjanie (Słowianie) byli poganami – wyznającymi barbarzyński kult ciemnych, na wpółdzikich ludzi. Ale czy możemy dzisiaj mieć zaufanie do oficjalnej historii, która jest nader delikatna w stosunku do interesów władz politycznych? Oczywiście, że nie możemy. I nie będziemy. Chociaż dlatego, że podręczniki do historii przez ostatnie 15 lat zmieniano kilka razy. Do interpretacji naszej przeszłości włożono tak wiele środków i reputacji naukowców, że jeżeli fakty nie są zgodne z oficjalnym interpretacją, tym gorzej dla tych faktów. A to ślepy zaułek.

...

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2545
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 934
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 850
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 834
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 723
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 596
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1645
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 565
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 868
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 475
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska