Login lub e-mail Hasło   

Czy to publiczny akt apostazji polskich biskupów ?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.bibula.com/?p=63883
W liście czytanym dzisiaj w polskich kościołach, biskupi występują przeciwko idei intronizacji Chrystusa na króla Polski i nie uznają zabiegających o to ruchów.
Wyświetlenia: 831 Zamieszczono 26/11/2012

W związku z uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, w kościołach odczytywany jest list biskupów, którzy niezwykle stanowczo wystąpili przeciwko działalności tzw. ruchów intronizacyjnych. Biskupi zapewniają, że idea intronizacji nie jest potrzebna.

W treści listu hierarchowie zapewniają, że już od momentu przyjścia Chrystusa urzeczywistnia się w świecie Królestwo Boże, które nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie. Według biskupów myślenie, że po obwołaniu Chrystusa Królem Polski, wszystko się zmieni na lepsze, jest „iluzoryczne” i „wręcz szkodliwe dla rozumienia i urzeczywistniania Chrystusowego zbawienia w świecie”.

- Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, która oznacza moc obdarowywania nowym życiem, z perspektywą życia na wieki – napisali w liście biskupi.

Zdaniem przedstawicieli Episkopatu w „prorockim programie misji idealnego Króla” nie ma żadnej aluzji do ziemskiego panowania, co oznacza, że nie potrzebuje on jakiejkolwiek formy intronizacji. Biskupi zachęcają wiernych, by oddali Chrystusowi życie w swoich domach i parafiach, bo „tylko wtedy zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła”.

- Zasadnicze dzieło Mesjasza to bowiem uwolnienie ludu z ciężaru grzechu i śmierci, pojednanie człowieka z Bogiem, a nie ziemskie panowanie - czytamy w liście.

KOMENTARZ BIBUŁY: List Pasterski Episkopatu można podsumować jednym słowem: APOSTAZJA. Ten publiczny akt apostazji polskich biskupów jest bowiem zupełnym odwróceniem doktryny katolickiej jasno wyrażonej m.in. w Encyklice papieża Piusa XI Quas primas.

W czasach pomieszania powszechnego nieodzowną jest rzeczą trzymać się mocno krystalicznej katolickiej doktryny – niezmutowanej! Otwieramy zatem skarbiec katolickiej doktryny Kościoła.

W 1925 r., w obliczu antychrześcijańskich nastrojów w wielu częściach świata, papież Pius XI ustanowił uroczystość Chrystusa Króla.

Tematyka: Chrystus Król, Chrystusowe królowanie, Chrystusowe Królestwo. W tych tematach mamy współcześnie do czynienia z wielością interpretacji, by nie powiedzieć wprost: z chaosem. Encyklika Piusa XI Quas primas z 11 grudnia 1925 roku to najwyższy dostępny stopień nauczania Kościoła na ten temat, a zatem najbardziej autorytatywny i wiążący. Kościół nie wypowiedział się pełniej. Nikt nie wzniósł się wyżej ponad Papieża Piusa XI. To jest najjaśniejsze Magisterium, porządkujące chaos – także współcześnie.

Myśl upublicznienia encykliki w formie nagrania przyszła w ubiegłą niedzielę podczas Apelu, przed Obrazem naszej Królowej, Jasnogórskiej Pani. Od razu telefony do różnych miast i środowisk. I mobilizacja wielu osób do modlitwy w tej sprawie. Widocznie modlitwa była miła Panu Jezusowi, bo okazała się skuteczna. W kilku dniach inicjatywa została zrealizowana i sfinalizowana.

Pan Jezus na swój niezrównany sposób podziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby słowo nauczania o Jego Królestwie mogło dotrzeć szeroko poprzez internet do Polaków w kraju i za granicą. Ze swej strony dołączam swoje skromne podziękowania szczególnie Pani Halinie Łabonarskiej za chętne podjęcie się zaproponowanego nagrania i jego kompetentną realizację.

Z wysokim prawdopodobieństwem możemy skonstatować, że po raz pierwszy zostaje upubliczniona encyklika Piusa XI Quas primas w języku polskim w formie nagrania audio.

Niech to słowo autorytatywnego nauczania następcy św. Piotra posłuży wszystkim Szanownym Słuchaczom do umocnienia się w szlachetnej dumie z przynależności do Chrystusowego Królestwa.

Niech to słowo pomoże nam w czasach pomieszania powszechnego podejmować wszelkie godziwe działania i inicjatywy mające na celu rozszerzenie Chrystusowego królowania na polskiej ziemi i na całym świecie.

Trzymajmy Chrystusowe sztandary wysoko!

Gloria Tibi, Christe, Rex aeternae gloriae!

Króluj nam, Chryste!

http://vimeo.com/54134126#t=1498

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1594
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 915
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1198
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 755
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 459
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

To odwaga przez nich przemawia.. a jednocześnie zwrócenie uwagi na Mesjasza a nie na siebie i swoje domniemania .. trudno to przyjąć tym, którzy nie umieją w miejscu stać przed swoim Bogiem.. na te słowa czekałam od młodzieńczych lat ...
A teraz po kolei winni się oczyszczać z wszelkich bożków jakimi się obstawili ... i pokazać przykład innym , iż Bóg to Duch ..

Hej Tereniu, skoro uznajesz Jezusa, domyślam się, że również utożsamiasz się z przekazem starego i nowego testamentu, tak? Powiedz mi, czy naprawdę wierzysz ze wszechświat i wszystkie gatunki powstały 5000 lat temu w ciągu 7 dni?

  Remter,  26/11/2012

Jestem Tomaszem z natury i wierzę tylko w to co doświadczam ... natomiast ile trwał jeden dzień stworzenia.. tego nawet Stary Testament nie mówi.. natomiast czas ludzki w oczach Bożych - to 1000 lat naszych jest jak jedna godzina ... tyle mówi Biblia..

Słyszałem już taką odpowiedź, że 1 dzień to 1000 lat, ok! Pytam więc zatem czy Jezus wisiał na krzyżu 3000 lat....no i wtedy jest już: eeeee yyyyy, no nie można tak dosłownie. Takie dopasowywanie wedle własnego widzi mi się, chyba odbiera powagi tej księdze?

Na to pytanie Tobie nie odpowiem.. gdyż nie wiem jak długo wisiał na palu męki .. gdyż biblia mówi o ukrzyżowaniu a nie rozkrzyżowaniu.. jest podane tylko to , iż przed nastąpieniem szabatu został złożony w grobie .. a szabat zaczynał się po zachodzie słońca..

o ho! ktoś mnie okłamał! zawszy myślałem, że to trwało 3 dni ( w tej opowieści, nie że naprawdę).

"Nikt nie wzniósł się wyżej ponad Papieża Piusa XI"
Nikt? A Felix Baumgartner?
;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska