Login lub e-mail Hasło   

Magia Andrzejek

Mamy koniec roku kościelnego i tym samym kolejne Andrzejki. Nasze społeczeństwo jest podzielone i dla niektórych to tylko dobra zabawa, nie ważne z jakiej okazji a dla in...
Wyświetlenia: 769 Zamieszczono 28/11/2012

Mamy koniec roku kościelnego i tym samym kolejne Andrzejki. Nasze społeczeństwo jest podzielone i dla niektórych to tylko dobra zabawa, nie ważne z jakiej okazji a dla innych czas magii, spełnienia najskrytszych marzeń oraz przybliżenie okresu kiedy zjawi się druga oczekiwana polówka.

Osobom pozostającym w związkach taka adrenalina już dawno spowszedniała, natomiast dla samotnych jest to szansa na ułożenie sobie życia albo przynajmniej na odrobinę nadziei.

Wszystkie chwyty dozwolone, aby tylko dały zamierzony efekt. Lanie wosku, obieranie jabłka tak, aby nie została przerwana skórka, pisanie karteczek z imieninami mężczyzn i wkładanie pod poduszkę a rano wyciągniecie jednej karteczki i tak nazywał będzie się przyszły mąż.

Kiedyś było jeszcze wyjście nocą na podwórze i z której strony zaszczeka pies z tej przybędzie wybranek. Ta wróżba jednak zarezerwowana dla mieszkanek wsi a reszcie  panien musi wystarczyć lanie wosku i interpretacja tego co wyszło;) oraz wróżenie z fusów, ewentualnie ustawianie butów w kierunku wyjścia....

Postęp techniczny idzie coraz dalej zdobywamy kosmos i zwiedzamy odległe planety, jednak nikt nie wymyślił nowego sposobu na zdobycie ludzkiego serca.... aby zabiło mocniej;) Tutaj muszą być stare niezawodne sposoby, typu lubczyk, rytuał itd. Nikomu do końca nie udało wpłynąć lub zmusić daną osobę do uczucia. Musi to wyjść od wewnątrz i technika zostanie daleko jak, druga osoba osoba nie będzie zainteresowana.

Zapotrzebowanie na miłość od dawien dawna jest takie same, człowiek sam nic nie znaczy, potrzebny jest ktoś z kim można dzielić radości i smutki. Nie ważne jaki mamy wiek, ale ludzkość czuje tak samo zapotrzebowanie na akceptację, kogoś kto jest kiedy wali się świat i kiedy mamy chwile szczęścia a ktoś drugi cieszy się razem z nami.

Taki okres nawet największym niedowiarkom w skryciu serca daje nadzieję. Zabieganie, notoryczny brak czasu na wszystko, praca a niej wyścig szczurów i czy aby załapię się na następny wyścig! A dusza ta sama i okres Andrzejków pozwala wydobyć to co w nas jeszcze nie zostało do końca unowocześnione. Nawet powiedzmy - pani prezes po cichu w tym okresie załapuje się na te wszystkie"przedawnione bzdury" i z pikawą serca czeka na pozytywna wróżbę;) Co z tego, że pozycja, że kasa jak przychodzi do ogromnego domu i....nikt jej nie wita i nie zapyta jak minął dzień, dlatego wraca coraz później bo zamiast wypocząć łapie kolejnego doła.

Dlatego też wierzmy w ten magiczny wieczór, nie ważne gdzie, ważne aby dał jakiś efekt, aby przerwać nić samotności, aby poczuć się ta jedną JEDYNĄ! nie ważne ile mamy lat, jakie pieścimy stanowisko, zawsze będzie zapotrzebowanie na miłość i na potrzebę drugiej osoby!

Tak też czy te Andrzejki czy koleje, jakiejś części naszego społeczeństwa będą dawały nadzieję na LEPSZE JUTRO;)

Tym samym spełnienia zamierzonych wróżb!!!!!!!!!!!!

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2443
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 552
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 773
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1572
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 446
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 541
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska