Login lub e-mail Hasło   

Jak tworzyć własną muzykę w Abletonie ?

Zacznij tworzyć muzykę
Wyświetlenia: 1.150 Zamieszczono 05/12/2012

Gdy już wybrałeś odpowiedni dla siebie program w którym będziesz produkował swoją muzykę musisz nauczyć się jego obsługi. Nie zaczynaj od pisania na forach jak zrobić daną rzecz w Twoim programie bo i tak niczego konkretnego się nie dowiesz. Na większości tych for piszą ludzie z niewiele większą wiedzą od Ciebie.

Koniecznie zacznij od przeczytania instrukcji obsługi jest to bardzo często ignorowana czynność przez początkujących producentów/ muzyków. Jest to naprawdę jedna z podstawowych rzeczy, którą należy wykonać przed przystąpieniem do jakiejkolwiek pracy. Na początku bardzo ważna będzie znajomość interfejsu oprogramowania, żeby wiedzieć co i gdzie możemy znaleźć w naszym softwarze.

CO ROBIC PO PRZECZYTANIU INSTRUKCJI ?

Zacząć pracować i nie zrażać się, że nic nam nie wychodzi. Nie przejmuj się, że nie potrafisz zrobić takiego utworu jak Twój ulubiony producent. Pamiętaj wina nie leży w sprzęcie/oprogramowaniu tylko w Twojej wiedzy i doświadczeniu.

Jak zacząć tworzyć własną muzykę

Na YouTube jest bardzo wiele tutoriali, które pokazują krok po kroku jak uzyskać zamierzony efekt. Początkowo skup się na budowaniu prostych i krótkich beatów. Zacznij od ułożenia prostej perkusji, dodaj do tego linię basu, ułóż prostą linie melodyczną. Mogą to być naprawdę proste beaty. Ważne jest to abyś nabrał odpowiedniego obycia z programem i stopniowo się uczył jego obsługi. Samo przeczytanie instrukcji obsługi i oglądanie masy tutoriali nie zrobi z Ciebie świetnego producenta/muzyka. Może to być tylko wstęp, punkt zaczepienia na samym początku twojej drogi do stania się wspaniałym producentem.

Pamiętaj jeżeli jesteś początkujący nie inwestuj wielkich sum w sprzęt. Na samym początku niewiele on pomoże. Sprzęt nie robi sam muzyki !. Sprzęt zacznij kupować jak będziesz bardziej świadomy tego czego potrzebujesz w swoim domowym studio.

TEORIA MUZYKI

Pewnie myślałeś, że gdy będziesz robił muzykę używając do tego komputera nie będziesz musiał znać teorii muzyki. To jesteś w wielkim błędzie. Zgodzę się z tym, że nie musisz umieć grać na żadnym instrumencie jednak warto zainwestować swój czas by nauczyć się grać chociażby na klawiszach. Wracając do teorii muzyki nie chodzi tu o studiowanie opasłych tomów książek akademickich. Nie musisz być drugim Chopinem albo Pendereckim. Chodzi tu o podstawową wiedze na temat muzyki (skale, budowa akordów, harmonie, aranżacja itp.). Jest to sprawa nie do ominięcia jeżeli chcesz budować naprawdę świetne utwory. Dlatego warto uczyć się grać na jakimś instrumencie wtedy łatwiej jest przyswoić tą wiedzę.

ENGLISH POLISH CO PERDOLISZ

Pewnie zastanawiasz się po co znajomość angielskiego. W szkole pewnie mało uważałeś na lekcjach. W produkcji muzyki znajomość angielskiego poszerza nasze możliwości ponieważ materiałów w naszym ojczystym języku jest bardzo mało i wystarczą tylko na samym początku naszej drogi. Materiałów w języku angielskim jest bardzo dużo zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Jest bardzo wiele darmowych materiałów w postaci e-booków, video tutoriali i blogów. Dlatego ucz się angielskiego jeżeli chcesz być naprawdę dobry.

WNIOSKI:

Ucz się, Ucz się i jeszcze raz ucz się i rozwijaj swoją pasję. Nie ma złotych metod na zostanie świetnym producentem.

więcej na video:

Jak tworzyć dubstep w Abletonie

Wszystko co musisz wiedzieć by wykorzystać pogłos – reverb

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 638
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 667
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 638
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 650
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 876
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 425
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 417
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 688
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 578
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 668
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 592
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 469
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 502
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska