Login lub e-mail Hasło   

pustynny pielgrzym

żyjemy w biednym świecie, choć noca błyszczy i miga światłami miast. Zbudowany z przepychem i moca wiary w zdolności człowieka. I choć wygląda jak król, to bije w nim bie...
Wyświetlenia: 835 Zamieszczono 08/12/2012

żyjemy w biednym świecie, choć noca błyszczy i miga światłami miast. Zbudowany z przepychem i moca wiary w zdolności człowieka. I choć wygląda jak król, to bije w nim biedne serce. Niestety. Dzisiaj własciwie, to juz nic nowego, że biedak wciąż i wciąż chce więcej i więcej. A to co ma, grodzi płotem chroniąc dobytek nie tylko od złodziei ale i przed konkurencją. Także to nic nowego ze dając jałmużnę daje z tego co mu zbywa. Poruszony czasem sumieniem, czasem ze tak trzeba, a czasem marzeniem ze dostanie zwrot stukrotny.

Tak, to marzenie jest piękne. Być dobrym i siać w tym świecie słowa o miłości, pokoju aby i świat w raz z nami rozkwitał i jak to ktoś wielki pośród ludzi powiedział swoje oblicze zmienił. Przepraszam ze nazbyt to powszechne, ale czy faktycznie drogi czytelniku odchodząc z KK orientację zmieniłeś? Nazwe może tak, ale nie marzenie, które ma zmienić świat.

Dzisiaj to nic nowego ze mając spierzchłe usta z braku ozywczej wody suniemy w mgłach własnego żywota przez ludzką pustynię marzeń i snów o lepszym zyciu dla siebie i innych. Także to nic nowego, ze gdy dochodzimy do jakiejś oazy to tam już są inni ludzie, którzy wiedzą ze ledwo im starcza. Pośród nich jak zwykle sa ludzie którzy mimo że sami mają mało to z przybyszami się podzielą. Także sa tacy, którzy bronić będa tego co mają. W tym świecie jest jednak tak, ze z czasem każde żródło wysycha zmuszając pielgrzymów do dalszych poszukiwań. I choć karawana pieknie wygląda, zostawia ślad. Snują się za nią kości umarłych z wycięczenia, z bratobójczych wojen i budowniczych z każdego poziomu. Są też mumie, które myslały że znalazły źródło same w sobie udając bogów. Wszystko jednak przykrywa piach zapomnienia, a dalej iść trzeba.

i choć żyjemy w pielgrzymce biedaka jakim jest świat, to jednak na dnie duszy wciąz i wciąż wzdychamy o prawdziwy i lepszy świat.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1184
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 912
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1317
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1540
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 709
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1527
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1305
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 713
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 721
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 505
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1038
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To tylko jesienna depresja - mam taka nadzieje. Przejdzie na wiosnę. Pozdrawiam Serdecznie

  swistak  (www),  14/12/2012

Poetycko Bóg w orędziach tez mówi o Ziemi jak o pustyni pełnej trupów. Pustynia to brak miłości, a trup to zombi z uśmiercona duszą.

  Elba,  14/12/2012

Każdy ma taki świat i takiego Boga, na jakiego sobie zasłużył i zapracował. Dlatego jedni pod wiatr i przez pustynię musza duć, a inni wylegują się w rajskich oazach i rozkoszują cudem istnienia...
Miło Antyku, że podzieliłeś się z nami swoją wizją świata. Niestety nie możemy Ci w niczym pomóc, swoją drogę każdy z nas musi przebyć sam.

  antyk,  15/12/2012

wybaczcie ze nie będę przez jakiś czas wchodził w komentarze, za które dziękuję. i za żadne ani się nie obrażam i nie obrażę. :))) tym samym pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska