Login lub e-mail Hasło   

Tes32 Dreamer kontra Maxus33

Porównanie dwóch popularnych jachtów. Co je łączy, a co odróżnia?
Wyświetlenia: 1.717 Zamieszczono 10/12/2012

Współcześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli jachtów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza projekty ostatnich lat. Wyprodukowane w oparciu o nowoczesne technologie, dopracowane w każdym szczególe prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Jednakże nie tylko użyte przy ich produkcji technologie zachwycają. Ich wygląd sprawia, że potwierdzają się słowa Balzaka, że statek pod żaglami jest jedną z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba sprecyzować jaki dokładnie charakter będą mieć nasze wyprawy, które będziemy odbywać na pełnym morzu, bądź żeglując na wodach śródlądowych - sportowy czy rekreacyjny. Pomijając różne parametry techniczne ważne jest także bezpieczeństwo w trakcie żeglugi. Tes 32 Dreamer oraz Maxus 33 to dwa znane powszechnie w żeglarskim świecie, nowoczesne  jachty na miarę XXI wieku. Co je łączy, a co sprawia, że są one jedyne w swoim rodzaju?

Parametry techniczne

Obydwa jachty są jednostkami, których długość przekracza 9 m. Pomiary techniczne Maxusa 33 pozwalają jednoznacznie stwierdzić, ze jest to jacht większy gabarytowo  i osiągający wyższe parametry zanurzenia zarówno minimalnego jak i maksymalnego. Maxus 33 dodatkowo ma większą rozpiętość żagli i masę balastu (o 100 kg większa od Tes 32 Dreamer). Dlatego też o wiele chętniej wykorzystywany jest przez pasjonatów żeglarstwa morskiego – ma większe osiągi na otwartym morzu. Podane wyniki pomiarów mogą podlegać małym odchyleniom w przypadku konkretnych modeli. Z uwagi na to, że Tes 23 Dreamer ma niewielkie zanurzenie idealnie nadaje się do podchodzenia do brzegów, dlatego chętnie wykorzystywany jest na akwenach śródlądowych – jeziorach, na których często przystanie dla łodzi i jachtów znajdują się przy brzegu.

Parametry

Tes 32 Dreamer

Maxus 33

Długość jachtu

9,69

9,95

Szerokość całkowita

2,98

3,20

Zanurzenie minimalne

0,46 m

0,5 m

Zanurzenie maksymalne

1,65

1,7-1,9

Rozpiętość żagli

36-39 m

50 m

Masa balastu

1000kg

1100kg

 

Tes II Dreamer występuje w wersji mieczowej, natomiast Maxus 33 zarówno w mieczowej jak i balastowej. W wersji mieczowej, która jest charakterystyczna dla żeglugi po mazurskich jeziorach Maxus posiada obrotowy ster głębinowy. W wersji drugiej (balastowej) przeznaczonej przede wszystkich do żeglugi morskiej wyposażony jest natomiast w silnik stacjonarny i ster głębinowy z kołem sterowym.

Specyfika jachtów

Obydwa jachty są nowoczesnymi jednostkami, jednymi z najpopularniejszych w kraju. Obydwa są również dobrze i komfortowo wyposażone, pojemne i wygodne, mogące pomieścić do 10 osób w dwóch lub trzech kabinach z kojami.

To co je odróżnia to przede wszystkim ich przeznaczenie. Przestronny, luksusowy Tes II Dreamder jest jachtem, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Jego siła momentu prostującego wynosi 65 kg, co stawia go w szeregu najbardziej statecznych jachtów.  Można go bez wahania polecić każdemu, kto planuje urlopowy rejs z rodziną. Jednostka wspaniale nadaje do podróży, także dla osób lubiących wygodę. Jacht świetnie sprawdza się zarówno na żaglach jak i na silniku. Jako, że jest to jednostka wysoce łatwa w obsłudze, która posiada stacjonarny ster oraz koło prowadzić go mogą nawet mniej doświadczeni żeglarze.

Jacht Maxus 33, projekt Jacka Daszkiewicza z kolei jest nie tylko polecany osobom, które lubią luksus, ale również tym, które kochają sportowe wyzwania. To co wielokrotnie podkreślają osoby, które już pływały na tym jachcie to jego komfortowe, idealne walory nautyczne.  Maxus 33 to najprawdopodobniej najszybszy jacht w swojej kategorii.

Wyposażenie

Zarówno Tes II Dreamder jak i Maxus 33 mogą się pochwalić komfortowym wyposażeniem i tak jak większość jachtów posiadają niezbędne sprzęty przeznaczone do codziennego użytku pod pokładem jak i na pokładzie. Natomiast zasobność portfela armatora decyduje o jakości wyposażenia pokładowego(głównie) i nowinek technicznych zainstalowanych na   poszczególnych jednostkach. Warto wspomnieć, że niektóre wersje tych jachtów wyposażone są dodatkowo w ster strumieniowy, który znacznie uławia wykonywanie koniecznych manewrów w porcie.

Zarówno wygląd zewnętrzny – smukła sylwetka oraz doskonale zaprojektowane elementy techniczne, jak i wnętrze obu jachtów zachwyca. Zastosowanie zasad ergonomii, pełne wyposażenie w postaci mebli, a także możliwość dostosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb sprawiają, że z przebywania pod pokładem będą zadowolone nawet najbardziej wymagające osoby. Mimo tego, że standard wykończenia obu jachtów jest porównywalny, jednakże wnętrze Maxusa 33 wydaję się na pierwszy rzut oka być bardziej luksusowe niż to, co zaproponowano w Tes 32 Dreamer.

Podsumowując oba jachty swoim wyglądem, wyposażeniem oraz pojemnością spełniają najwyższe standardy i przeznaczone są dla żeglarzy o wysokich wymaganiach. Nowoczesne, popularne, bezpieczne i wygodne przykuwają uwagę i zachęcają do czarteru. Kabiny o wysokości prawie 2 m są niezwykle wygodne i pozwalają na utrzymanie wyprostowanej sylwetki w każdej części jachtu. Niezależnie od tego, który jacht się wybierze można mieć pewność, że pływanie po wodach śródlądowych jak i na pełnym morzu stanie się prawdziwą przyjemnością. Ich wyposażenie sprawi również, że każda osoba poczuje jak smakuje luksusowe życie.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 886
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1135
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 721
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 680
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1005
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 687
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 643
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 848
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 772
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 689
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 546
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 592
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska