Login lub e-mail Hasło   

Ambasador zamknął drzwi przed polskimi dziećmi,

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-amb(...),725031
Kariera Pana Ambasadora powinna sie dalej rozwijać w Burkina Faso... zapewne znalazłby polski burak wspólny język z miejscowymi ! / koment z netu/
Wyświetlenia: 712 Zamieszczono 11/12/2012

W rozmowie z radą rodziców nowy ambasador RP w USA zapowiedział również, że zakończenie roku szkolnego i początek nowego nie będą mogły odbyć się ani w ambasadzie, do której dotychczas zapraszano dzieci, ani w nowej sali konferencyjno-bankietowej, która znajduje się obok zakupionej i wyremontowanej za 14 milionów dolarów rezydencji dyplomaty.

Teraz w piśmie przesłanym naszemu korespondentowi Ryszard Schnepf twierdzi, że nie odmówił organizacji uroczystości związanych z zakończeniem czy rozpoczęciem roku szkolnego, a jedynie zaznaczył, że będzie to zależało od technicznych możliwości obsługi takich spotkań. Dalej w piśmie można przeczytać, że w przyszłym roku ambasada chce zorganizować szereg imprez dla dzieci - nie tylko tych z polskiej szkoły - i ma być ich więcej niż w poprzednich latach.

Dyplomata podkreśla również, że nie ma sporu na linii ambasada - szkoła. Ale zabawa bożonarodzeniowa w placówce na pewno się nie odbędzie

 
 

Żona ministra promowała w ambasadzie swoje książki. Dla polskich dzieci drzwi zamknięto

Sprawa organizacji spotkania świątecznego dla polskich dzieci w ambasadzie, a także organizacji uroczystości z okazji zakończenia i rozpoczęcia roku szkolnego, mocno poruszyła środowisko amerykańskiej Polonii. Decyzja Ryszarda Schnepfa w sprawie spotkania bożonarodzeniowego dziwi tym bardziej, że kilkanaście dni temu w rezydencji ambasadora swoje książki promowała żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum, a w przygotowanie tej imprezy zaangażowano pracowników ambasady.

 

Oburzenia nie kryli w rozmowach z naszym korespondentem rodzice polskich dzieci. Ich rozczarowanie było tym większe, że od ambasady nie oczekiwali wsparcia finansowego, a jedynie udostępnienia sali. To jest przykre, że polskie dzieci nie mają takiego miejsca. A zawsze ta ambasada była takim łącznikiem z Polską. I one czekały na to, żeby tam pójść - mówiła Pawłowi Żuchowskiemu przedstawicielka Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Rodzice podkreślali zaś, że w ubiegłych latach nie było podobnych problemów (poza krótkim okresem po trzęsieniu ziemi w Waszyngtonie z 2011 roku, kiedy obawiano się, że naruszona została konstrukcja budynku). Nagle nowa ekipa przyjeżdża i są takie zmiany - komentował ojciec dziecka, które uczęszcza do polskiej szkoły.

Nasz korespondent poprosił o wytłumaczenie tej decyzji. Ryszard Schnepf zasłonił się kalendarzem imprez. Informował również, że placówka nie powinna jedynie udostępniać sali, ale i współorganizować imprezę. To zaskoczyło rodziców, którzy nie mieli nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Ambasador nie wspomniał natomiast o tym, czy w przyszłym roku w jego placówce będzie mogło odbyć się zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie nowego. Dalej zastrzegł sobie prawo wyboru imprez, mających odbywać się we wspomnianych dwóch placówkach.

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 915
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1320
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1544
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 712
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1530
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1513
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1309
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1254
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 717
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 514
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1054
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  11/12/2012

Popieram stanowisko Dyplomaty... ponieważ nie chcę i nie pragnę żyć w państwie wyznaniowym.. a szopka Bożonarodzeniowa niech idzie do kościoła a nie po biurach i urzędach .. takie manifestacje nie są tam potrzebne.. manifestacje swojej wiary winny być zakazane .. gdyż jest to substancja duchowa a nie materialna .. materialna wiara żąda zniewolenia innych i nie szanuje jednostki jako odrębnej Istoty..

  swistak  (www),  11/12/2012

To pewnie miejsce wyłącznie do promownia nienawiści do tego co Polskie.

  Amicus,  11/12/2012

Świstaku!
To jest "wklejka" nr 550.
Z niecierpliwością czekamy na "wklejkę" nr 551.
;)

  swistak  (www),  11/12/2012

Każda wklejka wywołuje furię kryptopolaków i obszczymurków z hasbaryDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska