Login lub e-mail Hasło   

No i jak tu nie wstydzić się Kościoła?

Kościół Katolicki w Polsce wkracza właśnie w sferę magii, cudów, relikwii i egzorcyzmów. Być może chce w ten sposób znaleźć dla siebie nową drogę w w...
Wyświetlenia: 2.742 Zamieszczono 16/12/2012

Kościół Katolicki w Polsce wkracza właśnie w sferę magii, cudów, relikwii i egzorcyzmów. Być może chce w ten sposób znaleźć dla siebie nową drogę w wolnorynkowej rzeczywistości i przyciągnąć do pustoszejących, niedawno wybudowanych kościołów  nowe grupy ludzi. Chwyta się więc sposobów sprawdzonych w średniowieczu i nie poprzestaje na głoszeniu słowa bożego i propagowaniu chrześcijańskiej miłości.

Relikwie – instytucje kościelne zauważyły, że nawet przeczytanie wszystkich encyklik Jana Pawła II nie ściągnęłoby do kościoła tylu wiernych, co jedna kropla jego krwi. Przybycie relikwii do parafii jest zawsze celebrowane i ma odpowiednią oprawę. Posiadaniem kropli krwi papieskiej szczyci się już  kilkadziesiąt polskich parafii. Przy ekshumacji Jerzego Popiełuszki pobrano fragmenty jego kości, dziś relikwie w postaci kości i szat Popiełuszki ma około czterystu kościołów w Polsce. Relikwie trzeciego stopnia produkują zakonnice w Łagiewnikach, pocierając materiałem o szkielet Świętej Faustyny, kawałki materiału można nabyć w sklepiku przykościelnym. Wiele relikwii można niedrogo nabyć przez internet. Jakaś pani zapytała na jednym z portali księdza czy to nie grzech, że kupiła relikwię na allegro, a on jej odpowiedział, że nie, tylko powinna się najpierw upewnić czy relikwia ma kościelny certyfikat.

Cudowne wydarzenia – wiara w magię jest w naszym kraju dość duża i zapewne nie pomniejszają jej oficjalne wystąpienia kardynała Dziwisza, który publicznie twierdzi, że krew polskiego papieża uzdrowiła Roberta Kubicę. Jego motywy wydają się jasne, trzeba przecież jakoś wzniecić popyt na relikwię, którą on sam dysponuje. Znamy wszyscy przypadek krwawiącej hostii w Sokółce, uznany prze polski Kościół za cud. Nie był to jednak cud nieprzygotowany, przed jego nastąpieniem proboszcz Sokółki zdążył zbudować ogromny parking, który teraz się bardzo przydaje, gdy do Sokółki na zaniedbanym Podlasiu przybywają co roku setki zorganizowanych pielgrzymek i tysiące pielgrzymów niezorganizowanych.

Egzorcyzmy – żeby utwierdzić w wiernych wiarę w Boga trzeba dowieść, że szatan istnieje i Kościół robi to bez żenady, w internecie są setki portali, w których wypowiadają się na ten temat poważni teologowie i księża. W ciągu ostatnich 20 lat liczba egzorcystów w Polsce zwiększyła się z kilku do kilkuset. W moim mieście jest kościół, w którym raz w miesiącu egzorcyzmy odbywają się oficjalnie.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1010
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 754
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1887
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 544
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 669
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie wiesz, Barkarzu, dlaczego liczba egzorcystów wzrosła? Rośnie ludzka świadomość, a KK broni się jak może przed totalnym upadkiem. W każdym inaczej myślącym będą upatrywać Zło, które trzeba wygnać...

@tengel: Nie ma problemu...:)

  Remter,  16/12/2012

@Skalny Kwiat: I tutaj Kasiu wypowiedziałaś słowa prawdy, jaką ja od kilkudziesięciu lat przeżywam.. Od kilku m-cy atakuje mnie tutaj na portalu niejaki pan Świstak, który we mnie nic oprócz Szatana nie widzi. A przecież ja nic innego nie czynię tylko odkrywam samotnie bez żadnych narzutów z góry , to co akurat jest zaprzeczeniem doktryn i demagogii KK.. nie mogę w spokoju nawet odczytywać komenta ...  wyświetl więcej

@Teresa Rembielińska:
Czym się przejmujesz? Minusy od takiego fanatyka to jeden z największych powodów do dumy i oznaka, że potrafisz normalnie myśleć. Popatrz na marsze narodowców i pomyśl, że tam są setki takich Świstaków. A teraz wyobraź sobie, że oni się z tobą zgadzają. Przerażające, prawda? Tak więc minusy w tym przypadku są powodem do dumy, a nie zmartwień.

  swistak  (www),  16/12/2012

Barkarzu ! Gdybyś porozmawiał z Bogiem, płakał byś przez resztą życia nad losem bliznich. Wiedza otrzymana od Boga to objawienie. Dzielenie się nią z bliskimi, to prosta droga do psychiatryka. To dramat ludzi, którzy przeżyli własna śmierć i spotkali Stwórcę. Prawdziwy świat widzi tylko Bóg i zbawione dusze. Skoro nie widzimy Boga i dusz zmarłych, to żyjemy w iluzji pustego kosmosu na osamotnionej ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  16/12/2012

@swistak:
Może przeczytaj mój wpis jeszcze raz i znajdź w nim coś o kwestionowaniu istnienia Boga zanim zaczniesz pisać następny koment. To tylko KK słabo wierzy w istnienie Boga, więc wzywa na pomoc magię.

  *Karo*  (www),  16/12/2012

szatan na pewno istnieje, tak jaka istnieje dobro czyli Bóg!

  Remter,  16/12/2012

@*Karo*: Szatan oznacza odstępcę od prawa bożego.. lecz nie jest to osoba tylko gęsta materia , która zasłania widoczność płaszczyzn rozwoju duchowego.. i jeżeli komuś zależy na tym aby w ciemnocie utrzymywać ludzi i w strachu to, to czyni .. i każde inne spojrzenie nawet na to samo zagadnienie jest dla niego niebezpieczne.. gdyż może wywołać bunt, lub oświecenie jednostki ..dowodem na moje słowa są słowa niejednokrotnie kierowane przez samego Jezusa do Piotra..

  Remter,  16/12/2012

@*Karo*: A cóż to jest dobro ?

  wurkut,  17/12/2012

Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!

@wurkut: beeeeee .. jak tak możesz mówić!!! Mieszać szatana z Kościołem!!! Ty wiesz ile Kościól znaczył dla Polski przez te wszystkie stulecia! Chyba nie czytałeś Sienkiewicza!!! Przecież to wiara w Boga, uchroniła nas niejednokrotnie przed upadkiem. I zgineli ci co wierzyli o wolności i upadli ci dla których wolność okazała się ciężarem - w imię Boga!!! A kysz .... bluźnierco!!!!!

  wurkut,  17/12/2012

To nie ja - to LaVey ;)

  *Karo*  (www),  18/12/2012

@Teresa Rembielińska: zarówno dobro jak i zło jest w każdym człowieku, zależy tylko co weźmie górę;)

  Elba,  16/12/2012

Życie, które zrodziło się na długo przed pojawieniem się człowieka, nawet bez człowieka będzie trwać. To tylko człowiek nie rozumie, że jego życie do niego samego i od niego samego nie zależy... Jesteśmy połączeni z przeszłością i teraźniejszością innych ludzi... Każdą zbrodnią i każdym aktem dobroci tworzymy własną przyszłość... Nie dajmy się zwieść żadnym instytucjom, które twierdzą inaczej zarabiając krocie na ludzkiej nieświadomości.

Ciekawym zjawiskiem jest przede wszystkim fakt istnienia ludzi, którzy, żyjąc w XXI wieku w cywilizowanym kraju, tego wszystkiego potrzeują. Normalne rynkowe prawa - jest popyt jest i podaż.

  barkarz  (www),  16/12/2012

@Alicja Minicka:
Ten popyt jest wywołany przez polski Kościół. Cud w Sokółce na przykład uznał polski KK, Watykan jeszcze nie.

  ewfor  (www),  16/12/2012

Reklama dźwigną handlu! Lepiej utwierdzać ludzi w cudowne uleczanie i sprzedawać im Fałszywą wiedzę, niż siedzieć z założonymi rękami. Gdyby KK nie robił nic, to dziś budynki kościelne na całym świecie przekształcone by zostały w kluby i restauracje jak jest np. w Aberdeen.

Jest to tylko potwierdzenie działań KK, który czyni wszystko by odciągnąć wiernych od Boga i Chrystusa.Więc nadal twierdze, że będą rozpałką Ognia Piekielnego.-:)))

Ja się za niego nie wstydzę bo to już nie mój kościół, a relikwiami, odpustami i innymi rzeczami handlował od dawna i nadal to robi.

Egzorcyzmy nie są po to, aby utwierdzić wiernych we wierze, ale po to, aby uwolnić opętanych ludzi od złego ducha.
Jak lewacy wytłumaczą to, że opętane osoby przewidują przyszłość, unoszą się w powietrzu wraz z otaczającymi ich przedmiotami, mówią wieloma językami, ktorych nigdy się nie uczyli itd. Skąd to wszystko?

  wurkut,  17/12/2012

A najlepszym narzędziem do odprawiania egzorcyzmów jest bita śmietana. Zlizywanie takowej ze świętych kolan skutecznie wypędza wszelkie demony.

@lechu20: "opętane osoby przewidują przyszłość, unoszą się w powietrzu wraz z otaczającymi ich przedmiotami, mówią wieloma językami" - chyba jak się nieźle najarają albo opiją; widziałeś na własne oczy?

Ja mówiłem po węgiersku, rumuńsku i japońsku. Żadnego z tych języków co prawda sie nie uczyłem, Węgier czy Rumun też pewno miałby kłopoty ze zrozumieniem, o Japończyku nie wspominając... Takie cuda czynił nie szatan, a Stolicznaja :P

  swistak  (www),  18/12/2012

Barkarz ! Jeżeli wierzysz to posłuchaj http://gloria.tv/?media=372996

Hmm.......niom, ale wstydek. Nie siedzę tyle na necie to nie wiem o takich rzeczach.
Ale..
Jeśli uznać symbol słońca jako Boga, który daje światło (prawdę), to szatan jest czarną dziurą. Co świetnie pasuje.
A siła opisana w arcie to wsysanie, gdzie ludki wciągane grawitacyjnie i magnetycznie spalają się w kręgu wokół więzienia upadłych (Henoch).
Zastanawiające są ludzki ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska