Login lub e-mail Hasło   

Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/ks-skrzypczak-dla(...)78.html
Jak człowiek opuszcza Boga, opuszcza Dekalog, to nie staje się lepszym i autonomicznie wolnym, ale staje się siedliskiem demonów.
Wyświetlenia: 2.714 Zamieszczono 17/12/2012

Tak uwolniony  zawiera z nimi brarerstwo i staje się równym Bogu

Wolność równość i braterstwo czyli kpina z naiwnych i szyderstwo

W niedzielę policja musiała ewakuować modlących się ludzi podczas mszy w kościele katolickim St. Rose of Lima w Newtown. Dwa dni po ataku w szkole, ktoś zadzwonił do parafii krzycząc, że "w kościele jest bomba" oraz że "jego kolega nie dokończył roboty w szkole".

Wierni zostali ewakuowani natychmiast, bez komplikacji. Policja prowadzi śledztwo w sprawie.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,13062753,Obama_w_Newtown__Musimy_sie_zmienic__Dbac_o_bezpieczenstwo.html#ixzz2FJ8xHxSP

Jak człowiek opuszcza Boga, opuszcza Dekalog, to nie staje się lepszym i autonomicznie wolnym, ale staje się siedliskiem demonów – mówi portalowi Fronda.pl ks. Robert Skrzypczak.

Tak, apokalipsa to jest coś, co się pojawia we wnętrzu człowieka i wychodzi z serca ludzkiego. To co się wydarzyło w Stanach Zjednoczonych wstrząsnęło w nas szczerze, bolejemy i dzielimy cierpienia zwłaszcza tych, którzy stracili własne dziecko. To jest niewyobrażalny ból utracić dziecko w miejscu tak bezpiecznym i chronionym jakim powinna być szkoła. To pokazuje nam nie tyle to, co się dzieje w szkole amerykańskiej, ale to co się dzieje z człowiekiem na świecie.

Jak człowiek opuszcza Boga, opuszcza Dekalog, to nie staje się lepszym i autonomicznie wolnym, ale staje się siedliskiem demonów. To widać w tym, co się wydarzyło w szkole amerykańskiej i co się wydarza w wielu innych miejscach. Dopiero śmierć niewinnego dziecka otwiera nam na to uszy.

Warto o zwrócić w tym miejscu uwagę ilu nie tylko dorosłych ale również dzieci ginie w katolickich czy chrześcijańskich świątyniach – miejscach, które powinny być też bezpieczne w Nigerii, Indiach czy Pakistanie i innych miejscach świata. Tam są podkładane bomby i giną dzieci razem ze swoimi matkami, rodzicami, którzy przyszli się razem modlić. Świat zawył z bólu dopiero wtedy jak, wydarzyło się to w USA.

Co się dzieje z postnowoczesnym człowiekiem, który wymyśla sobie z jednej strony życie autonomiczne, czuje się bogiem, a z drugiej strony płaci skutki tego wszystkiego? Nie jesteśmy w stanie żyć życiem zrównoważonym i psychicznie zdrowym, gdy tracimy fundament jakim jest kochanie Boga, przykazanie miłości bliźniego i kochanie nieprzyjaciela. Jeśli to zniszczymy i podeptamy i odrzucimy w imię jakiegoś schlebiania sobie samemu, to będziemy mieli coraz więcej do czynienia z jednostkami niezrównoważonymi, które wierzą tylko w jedno uczucie: nienawiści i chęci zniszczenia tego świata. Apokalipsa jest stanem duszy człowieka, odbija się też w pragnieniach chorych, opętanych ludzi, którzy pragnęli by ją urządzić innym. Chrystus nas prowadzi do królestwa miłości, a nie królestwa zniszczenia.

Nie wiem ile serc zostanie wstrząśniętych tym co się zdarzyło, ale najważniejsze abyśmy nie przywykli do tego, że świat składa się z takich tragedii, na które przestaniemy reagować. Trzeba bardzo mocno reagować. My chrześcijanie, którzy jesteśmy powołani, aby być solą tego świata. Powinniśmy reagować swoim nawróceniem i dziękować Bogu za wszystkie heroiczne postawy, dziękować za tych nauczycieli, którzy w tej szkole byli gotowi swoim własnym ciałem uratować życie innych. Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię – mówi ks. Skrzypczak.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1627
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1412
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1375
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1620
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 927
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 754
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1124
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  17/12/2012

Kimkolwiek jest Jarosław Wróblewski, nie wybrał przykładu najlepszego z możliwych do rozpoczęcia tekstu. USA to kraj z dominującym chrześcijaństwem, nomen omen liczbowo wzrastającym.
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Religia

  berni*,  17/12/2012

Cyt."Jak człowiek opuszcza Boga, opuszcza Dekalog" Mowa o dziewięciu przykazaniach, które wbija nam w głowę kler? Czy o tych prawdziwych dziesięciu,? -:))) Pozdrawiam.

@_serpico_: Myślę że jemu chodziło o zmienione 2 przykazania, "święcenie dnia" i to niby mówiące "nie zabijaj". W oryginale znaczyły coś przeciwnego. Ale te twoje do neta też dobre. Przynajmniej takich farmazonów by ludzie wypisywali jakby mieli ograniczenie nicku, bo przecież sieć nie zapomina.

  berni*,  17/12/2012

Jedni mają awersje do przykazań, drudzy do całego świata!

  Elba,  19/12/2012

@Bernard: Jedni mają awersje do przykazań, drudzy do całego świata!
... a niektórzy do Świstaka, który uzurpuje sobie prawo do jedynie słusznej zanej mu prawdy o Bogu i głosi je trzymając się ich jak tonący brzytwy... Dajmy mu spokój. Toż to tylko niegroźny, bo nie zaraźliwy dla nas fanatyzm spowodowany zatruciem katolicką wersją chrześcijaństwa. Uratować też go się nie da, dopóki sam nie z ...  wyświetl więcej

@Elba: Ja Boże broń, nic do Swistaka nie,mam! Nigdy nie miałem! Szanuje jego przekonania, ma do tego prawo! Pozdrawiam Ciebie, jak i Swistaka!

  swistak  (www),  18/12/2012

Bóg, który jest Miłością, kocha swoje dzieci do szaleństwa, chce tylko wzajemności i miłości wśród ludzi. Zapomniał o tym KK, skupiając się na bzdetach i detalach, jak faryzeusze ze światyni Jerozolimskiej

Przepraszam jeśli ta krytyka wyda się nie uzasadniona, ale może wyda się być granatem.
Żydzi doliczyli się ponad 600 przykazań w Torze. Kilka synagog nie chciało zaakceptować tego o małżeństwie. Żyjąc dzisiaj wcale im się nie dziwię, wystarczy się rozejrzeć jak świat STOI.
Chrześcijanie przejęli tylko 10. I do tego je zmienili. Dziwne, dziwne. Za to bardzo ochoczo, bo gdy tylko nadar ...  wyświetl więcej

  Remter,  18/12/2012

@Wiesław Pustuła: "To nie czasy hipisów by w kółeczko mówić o Miłości. Czas się ogarnąć."

Zgadzam się .. bój nie z ciałem winno się toczyć a z mentalnością , która to czyni .. jest to bój duchowy a więc i do oręża dorosnąć winniśmy ..

  swistak  (www),  18/12/2012

tengel też się kleisz, jak kupa do podeszwy, albo rzep do ogona

@swistak: świstak, Twoja mowa była nacechowana miłością...Bóg przez Ciebie przemawiał- też to poczułem.

  swistak  (www),  19/12/2012

Myślę, że świstak robi sobie jaja wklejając te wszystkie bzdury z netu ( a wkleił ich już mnóstwo)
Zadziwiające jest to, że jest tak wytrwały i konsekwentny w działaniu!

  swistak  (www),  19/12/2012

@badmanners: miłośnikowi wyborczej i onetu nic nie pasi

w/w i to ścierwo z którego kopiujesz to jedno i to samo....ja ostatnio tylko na pudelku
ps. przejrzałem pierwsze 3 strony tych Twoich kopii, i 95% z nich nie przekracza 100 wyświetleń- to o czymś świadczy.
Ludzie mają dość, wiedzą czego mogą się spodziewać.
Daj już spokój.

  bozonik,  19/12/2012

Ten link powie więcej niż tysiąc słów.
http://forums.macnn.com/t/3058(...)r-satan

  Elba,  19/12/2012

@bozonik: Ciekawie podliczenie Biblii pod kątem zabitych: przez Boga - 2,5 mln, a przez Szatana - tylko10 starciło życie. Wniosek nasuwa się sam, komu lepiej służyć. KRK potrafi rachować dobrze i kalkulować, że najlepiej się opłaca sprzedawać diabła pod podszewką Boga ...

  swistak  (www),  19/12/2012

Wszystkich adwersarzy, zawsze zanurzam w przenajświetszej krwi Chrustusa, by ich nawrócił. Kocham Was misiaczki !

  swistak  (www),  19/12/2012

ciebie najpierw trzeba wymydlić

  swistak  (www),  19/12/2012

Jak poprosisz Jezusa to zrobi z ciebie krupnioka

  hussair  (www),  20/12/2012

Świastaku, oddaję głos serdeczny na Ciebie i Boga, który stoi między nami uśmiechnięty trochę szelmowsko i bardzo przyjaźnie. :)

  swistak  (www),  20/12/2012

@hussair: Bez liczenia na, i modlenia się o, Jego poczucie humoru, będzie ciężko każdej duszy.

  antyk,  20/12/2012

do Swistak:
e tam... jakbyś się nie znał gadasz. Zostaw tartak, pylica nie zbawia.

Apostoł Jakub z swoim liście nazywa Boże prawo-prawem wolności. Mądre życie prowadzi do wolności. Oto fragment z Jakuba:Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.
Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie.
Bo przyjrzał się sobie, odszedł i ...  wyświetl więcej

Ciekawe rzeczy piszę prorok Anton (po polsku, Antoni)... No tak... Wy jeszcze nic nie wiecie o istnieniu proroka Antona w Rosji i o jego działalności. Prorok Antoni (sam siebie nazywa prorokiem) wskazuje właśnie na pośrednie (bardzo odległe w czasie) i bezpośrednie źródło zła, jakie istnieje obecnej na świecie. Wskazuje on na zło w związku ze swoją ojczyzną, Rosją, oraz RPC, ale to nie dotyczy tyl ...  wyświetl więcej

@Bogdan Szenkaryk: Powtarzam tu dwa linki, które podałem powyżej i nie silę się już na korzystanie z formatowania - wydaje się, że ono szwankuje. Oto te linki:
http://nasa_ktp.republika.pl/T(...)ga.html
http://wyborcza.pl/1,75248,130(...)tII3img

Interesuję sie historią kosciola rzymsko katolickiego, i smiem twierdzić iż najwiekszymi bestiami w historii białego czlowieka byli wlaśnie katolicy.

  swistak  (www),  22/12/2012

@A SZYMANSKI: pewnie ukrzyżowali Jezusa

@swistak: Poczytaj o ewangelizacji Europy,Nowego Swiata,czy dalekiego wschodu wtedy zapewne przyznasz mi racje.

Oczywiście: katolikami byli Hitler i Stalin, którzy w sumie uśmiercili 100.000.000 istnień ludzkich??? Puknij się Człeku w te swoje bańkie! Ja wiem, że święty to krk nie był i niestety jeszcze nie jest. Ale od Vaticanum Secundum coś chyba drgnęło w męskich kalesonach, nie? Nikogo już papież nie każe prześladować za herezje, a dobrowolnych apostazji mamy o ileś rzędów wielkości więcej niż oficjalny ...  wyświetl więcej

Trochę się przeraziłem, że takim jestem sukinsynem. Nie ma we mnie żadnej moralności. Jako ateusz, do niczego się nie nadaję. Samemu brak mi słów, by nazwać swoje sukinsyństwo. Krótko pisząc, kompletna ze mnie bestia.

PS. Cytat: "W cokolwiek uwierzysz - uzależnisz się".

  Areva,  25/12/2012

Ten artykuł propaguje na stanie się bestia. miałam religijnego kumpla a jego marzeniem z wyniku fanatyzmu i jego religijnej neurozy (wydawało mu się że jest opętany przez szatana) było żeby inkwizycja powróciła. Podobno kk propaguje żeby być od demonów opętany bo tak chce bóg-najlepiej w wydaniu annelisymichael.
Ja to chyba demonicznej lilith przeganiam;):-);)-w dupie mam prawa i nauki mora ...  wyświetl więcej

@Areva: Wiem że krytykujesz to co widziałeś, i rozumiem pamiętając swoje perypetie. Ale ten art nie proponuje stania się bezmyślnym zwierzęciem, miłość jest duchowa tak jak możliwość postrzegania abstrakcji matematycznych. Przy braku miłości i ufności coś innego wypełnia pustkę. Autor wyraźnie te rzeczy zaznacza.
Co do kości, to jak najkrócej: to jedyna kość która odrasta, to kości zostają ...  wyświetl więcej

Hmm..podwójne kliknięcie... :(..

Ojej, jak słodko, ubawiłam się, dziękuję :)

  Elba,  26/12/2012

Niektórzy odrzucają ten artykuł pod pretekstem "nieprawdziwe informacje"... i mają rację połowiczną, bo nie tylko informacje są fałszywe, ale i wnioski z nich wyciągane też są fałszywe...
Czy możliwe jest w ogóle życie poza Bogiem-Naturą...? Oczywiście, że nie! Życie na Ziemi różni się jedynie poziomem świadomości, stopniem indywidualnego rozwoju i podatnością na tzw. "pranie mózgu"...
...  wyświetl więcej

  Areva,  26/12/2012

@Wiesław Pustuła: mój kumpel był trochę długo po nawróceniu jak zapadł na religijne schizy: sam określał ,,że został opętany przez zło bo był wierzący"-i dużo było w nim ego i pychy na myśl że jest ,,wybrancem bożym" do głoszenia słowa bożego i etyki a zarazem pogardy do innych religii i niewierzących. A jak tylko usłyszał ode mnie o teorii reinkarnacji jaką mają niektóre religie to dostał takiego ...  wyświetl więcej

@Areva: jesteś w objęcich grawitacji, która spokojnie pulsuje za Ciebie i Twoje myśli. Jesteś w objęciach myśli, które niesione grawitacją dotykają światów nieskończonych. Jak drzewko, rosłaś jej na przekór ku słońcu i blasku księżycowych uczuć i jak powalona wiatrem zmagań upadniesz do jej stóp, gdy czas nadejdzie. Ale zanim to nastąpi, przyjmij ciepło moich rąk, bezgraniczność przytulenia i obezwładniającą moc spokoju ... ciszy ... wenwątrz mnie i ... ciebie. Pozdrawiam

Swistaku, bestyjko ty moja,
Idac za wywodem autora tysiace pracownikow swieckich, ponadreligijnych, ponadrzadowych organizacji humanitranych, z ktorymi pracowalem podczas miedzysasiedzkiej wojny w podzielonej religijnym idiotyzmem Bosni w latach 90 - ych sa nie tylko opetanymi schizofrenikami ale rowniez z natury ludzmi zlymi...
Co za a-Frond!
REKOMENDUJE abys w przyszlosci bardziej krytycznie podchodzil do tekstow, ktore sciagasz z portalu Frondy...

To niesamowite jak można wykorzystać tragedię innych do"własnych" celów. Ks. Skrzypczak idzie na skróty aż dudni.
Według niego jedyną metodą aby uniknąć tragedii takich jak w Newton jest powszechne nawrócenie(oczywiście na chrześcijaństwo a na katolicyzm najlepiej) i skromnie dodaje że chrześcijanie są powołani do tego aby być "solą świata tego". W bardzo przystępny i przekonywujący sposób ...  wyświetl więcej

  pirx,  31/12/2012

@_serpico_: Adolf był wegetarianinem i chrześcijaninem. Podziwiał katolików, gardził protestantami. Katolików podziwiał za ich hierarchię. Nienawidził moralności katolickiej. Uważał ją za moralność ludzi słabych. Wyznawał darwinizm. Akurat czytam "Hitler. Studium tyranii' Alan Bollock'a. Wegetarianizm prawdopodobnie służył mu jako narzędzie do wydłużenia życia. Był nim dla zdrowia. Podobno paniczn ...  wyświetl więcej

@_serpico_: i prix . Szanowni interlokutorzy ja chciałem skomentować tzw. artykuł wiodący dot. interpretacji wydarzeń w Newtown i ich związku z taką a nie inną postawą wobec religii. Wy zaś przeszliście do rozbioru na pierwiastki pierwsze postaci Hitlera jako takiego. To są dygresje , które omijaja szerokim łukiem sens mojego wpisu

@_serpico_: Dzięki wielkie za życzenia noworoczne . Wszelkiej pomyślności Tobie i Twojemu zębowi.
Nowy Rok nastał , głowa trochę boli, a na dokładkę dzwony pobliskich kościołów z sadystyczną konsekwencją wygrywają kuranty. Tutaj gdzie mieszkam(Malta) są tylko pobliskie kościoły. Wyspa malutka( 27/9 km) i bardziej katolicka od Polski (trudno w coś takiego uwierzyć). Od dzwonów nie uciekniesz .Moja kobieta na szczęście Buddystka rodem z Tajlandii tak że w domu spokój i nie dzwoni.

@_serpico_:

http://rationalwiki.org/wiki/H(...)olution

Powiedziałbym że Hitler ma do ewolucji tyle co ja do księżyca. Ewolucja nie determinuje niczego a jest jedynie próbą opisania różnicowania życia. Hitler wyznawał błędne założenie że niektórzy mogą być lepsi. Nie oddalił się od rasistowskiej, klasycznej postawy euro

...  wyświetl więcej

  pirx,  01/01/2013

@_serpico_: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Byłeś uprzejmy wyżej stwierdzić, ze strofowałem Cie w sprawie wegetarianizmu Hitlera. Nic podobnego. Gdzież bym śmiał!
Zaznaczyłem tylko, ze był. Nie każdy to wie. i że mało z jego wegetarianizmu wynikało. Nie praktykował go z pobudek wysoce etycznych(podobnie jak youongcontrarian z niskich pobudek wypisuje swoje kalumnie) tylko niskich, ...  wyświetl więcej

Sumienie to podstawa, a następnie rozum. A tych rzeczy brak wielu Polakom.

Artykuł zawiera jedną dyskredytującą go informacje - życie bez Boga = życie bez dekalogu = życie bez moralności. Jest to totalna bzdura, którą wmawiają sobie wierzący, stawiając się jakoby w miejscu tych umoralnionych. Straszą tym samym niewierzących lub pragnących porzucić wiarę, że idą w kierunku anarchii i zatracenia.

Proszę mi zatem odpowiedzieć, jak sobie radzą ateistyczne w większośc

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska