Login lub e-mail Hasło   

Z doświadczeń francuskiego adwokata

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://marucha.wordpress.com/2012/12/17/(...)e-28556
Jak pokazuje poniższy tekst, zmuszony byłem zdać sobie sprawę z wyjątkowej trudności zdefiniowania kim jest „niewierny w Islamie
Wyświetlenia: 770 Zamieszczono 17/12/2012

W zeszłym miesiącu uczestniczyłem w corocznym szkoleniu mającym na celu uaktualnienie i utrwalenie wiedzy, koniecznej do odnowy mojego certyfikatu dotyczącego kontroli bezpieczeństwa w więzieniach.

W czasie kursu referaty wygłosili reprezentanci czterech religii: katolickiej, protestanckiej, żydowskiej i muzułmańskiej, tłumacząc założenia doktrynalne każdej z nich. Ze szczególnym zainteresowaniem czekałem na wykład [muzułmańskiego] imama.

Wyklad był znakomity, towarzyszył mu pokaz wideo.

Po prezentacji mieliśmy czas na pytania i odpowiedzi, a gdy nadeszła moja kolej, zapytałem:

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale rozumiem, że większość imamów i religijnych władz, ogłosiła Dżihad (świętą wojnę) przeciwko niewiernym całego świata – i że zabijając niewiernego (co jest obowiązkiem wszystkich muzułmanów) zyskują oni pewność pójścia do nieba. Czy możesz więc podać mi definicję – co to jest „niewierny”?

Bez zastrzeżeń do mojej interpretacji i bez wahania, Imam odpowiedział: “Nie-muzułmanin”!!!

Odpowiedziałem:

Więc pozwól mi się upewnić, że dobrze rozumiałem: wszyscy czciciele Allaha, aby zasłużyć na swoje miejsce w niebie, muszą przestrzegać polecenia i zabić każdego, kto nie należy do waszej religii, czy tak ?

Jego twarz, która do tej pory wskazywała pewność siebie i autorytet, zamieniła się nagle w buzię bachora przyłapanego na gorącym uczynku kradzieży ciastek!

“Dokładnie tak”, odpowiedział przytłumionym głosem.

Dodałem:

Cóż, mam trudności z próbą wyobrażenia sobie papieża Benedykta XVI-go wzywającego wszystkich katolików do zabicia waszych kolegów-współwyznaniowców, czy pastora Stanley’a postępującego podobnie, aby zagwarantować protestantom miejsce w niebie.

Imama zatkało!

Ciągnąłem dalej:

Mam również trudności z uważaniem siebie za waszego przyjaciela, gdy ty sam i twoi koledzy zachęcacie waszych wiernych do podcięcia mi gardła! A więc tylko jedno pytanie: czy zdecydujecie się podążać za Allahem, który rozkazuje wam zabić mnie, aby osiągnąć niebo, czy za Chrystusem, który zachęca mnie, abym osiągnął raj kochając was, bo chce żebym tam był razem z wami?

W zapadłej ciszy można było usłyszeć lot muchy, a Imam milczał.

Nie warto dodawać, że organizatorzy i promotorzy szkoleniowego seminarium na temat dywersyfikacji nieszczególnie cieszyli się z takiego potraktowania sługi islamskiego kultu i z przedstawienia kilku prawd o dogmatach tej religii.

W ciągu następnych trzydziestu lat będziemy mieć w naszym kraju dosyć muzułmańskich wyborców, aby zainstalować rząd z ich wyboru, stosujący szariat zamiast naszego prawa.

Wydaje mi się, że wszyscy obywatele tego kraju powinni poznać powyższy tekst, ale przy obecnym systemie wymiaru sprawiedliwości i liberalnych mediach w połączeniu z szaloną modą na polityczną poprawność, nie ma żadnych nadziei, iż zostanie on szeroko rozpropagowany.

Dlatego proszę was o przesłanie go wszystkim waszym internetowym znajomym.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 917
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1320
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1309
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 717
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1254
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 520
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 899
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 443
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

Z tego co mi wiadomo, żadna religia nie nawołuje do mordów. Jeśli tak się dzieje, jest to tylko wypatrzenie wiary. Pozdrawiam.

  ykes,  17/12/2012

Kurna, ja głosuję!

Z tego co wiem, a jestem w tym coraz lepszy, czytanie Świętych tekstów, jest za trudne dla większości a w szczególności jeśli mają władzę w rękach. Te księgi powinni wygłaszać bezdomni, śmieciarze, wdowy, sieroty i więźniowie (polityczni a nie mordercy). Zarówno w Koranie jak i Starym Testamencie są wersy nawołujące do zabijania. Ale tu jest haczyk.
Nie wolno przelewać krwi niewinnej. Zawsz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska