Login lub e-mail Hasło   

Dziewczyna z narzędziami?

Wpis ten ma na celu przede wszystkim złamanie stereotypu o tym co dziewczynie wypada a co nie.
Wyświetlenia: 895 Zamieszczono 25/12/2012
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

Witam przezacną społeczność portalu eioba.pl !

Wpis nr 1 i mam nadzieję, że nie ostatni.

Wpis ten ma na celu złamanie stereotypu dotyczącego tego, co dziewczynie wypada a co nie.
Aktualnie studiuję zaocznie na Uniwersytecie Ekonomicznym, kierunek ekonomia. Nieubłaganie zbliża się sesja, a po niej już bardzo blisko do tytułu licencjata i dłuuuugich wakacji. Ale nie o tym chciałam pisać.

Los już taki jest, że rządzi się swoimi prawami, a my - zwykli śmiertelnicy - musimy przyjąć to, co daje, bo i tak zazwyczaj nie mamy innego wyboru.

Rozpaczliwie szukając pracy po pierwszym roku studiów pewnego dnia moje oczy przykuło ciekawie brzmiące ogłoszenie - menedżer sklepu internetowego. Naiwna, nie wiedziałam, w co się pakuję, bo branża sklepu internetowego, jak się chwilę później okazało, była daleka od mojej wymarzonej - narzędzia. I to nie byle jakie narzędzia, bo zwykłemu człowiekowi takie nazwy jak gwintownik maszynowy i ręczny, frez, suwmiarka, czy ściernica listkowa niewiele mówią. A co dopiero mi - studentce ekonomii.

Pan Gwintownik

Minęło już blisko półtora roku a ja "daje radę" i zaczynam "ogarniać". Praca z dziesiątkami katalogów i "Poradnikiem narzędziowca" przyniosła wymierne korzyści i już wiem, do czego służy gwintownik i czym różni się od frezu czy śruby, jakie są różnice między gwintownikiem maszynowym a ręcznym, co to jest skrawanie czy do czego służy suwmiarka :D

Podsumowując, wszystkiego można się nauczyć i ze wszystkim oswoić, i pomimo wstępnej niechęci i bezwarunkowego odruchu wymiotnego na słowo "gwintownik" zmobilizowałam się i postanowiłam sobie udowodnić, że dam radę. I dałam.

Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku!
Trwajcie w swoich postanowieniach.
PS. Wkrótce zaczynam pisać swojego bloga o narzędziach.

Podobne artykuły


49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8626
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6163
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10826
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 15053
33
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3168
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4255
31
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2423
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11517
19
komentarze: 18 | wyświetlenia: 73808
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 23035
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10121
32
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5466
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kiedyś w swojej praktyce rzemieślniczej trafiłem na klientów - małżeństwo, w którym mąż miał dwie przysłowiowe lewe ręce i nie potrafił zrobić w domu czegokolwiek z dziedziny techniki, a żona przeciwnie. Powiedziała zresztą, że "to ona jest w tym domu właścicielką wiertarki". Zagadnienia dotyczące techniki bywają ciekawe i niema powodu żeby dziewczyny trzymały się od nich z daleka. Niema też powod ...  wyświetl więcej

Od zawsze byłam majsterkowiczem. Życzę więc powodzenia i czekam na bloga:)

Przezacna Marysiu K.!
Również życzę ci wesołych Świąt!
A w Nowym 2013 Roku satysfakcjonującej współpracy z wieloma gwintownikami maszynowymi. Pamiętaj, że w razie chwilowej przerwy w dostawie prądu zawsze możesz skorzystać z gwintownika ręcznego!
;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska