Login lub e-mail Hasło   

Charytatywne postępactwo

Owsiak mści się na studentce z Kostrzynia, która zdemaskowała jego kłamstwa.
Wyświetlenia: 1.284 Zamieszczono 12/01/2013

http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/01/05/robta-co-chceta/

[----] Pan Owsiak czuje się pewny siebie i atakuje jedną z mieszkanek Kostrzyna nad Odrą za to, że stanęła w obronie trzeźwości, w obronie młodzieży. Jerzy Owsiak mści się za obnażenie jego kłamstw.

Mieszkanka Kostrzyna nad Odrą, pani Renata Głuszko, została pozwana przez pana Jerzego Owsiaka, organizatora Przystanku Woodstock, przed Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.

P. Owsiak oskarża p. Głuszko o naruszenie jego dóbr osobistych. Domaga się od niej publicznych przeprosin i nałożenia na nią przez sąd kary finansowej. Zarzuca jej, iż w artykule “Zło zwycięża tylko dlatego, że dobro milczy…” (zamieszczonym w “Tygodniku Ziemi Kostrzyńskiej”) zawarła nieprawdę. P. Renata Głuszko napisała tam m.in.:

“[Na Przystanku Woodstock w Żarach] widziałam wiele upojonej alkoholem i znarkotyzowanej młodzieży (…). Słyszałam jak pan Owsiak w wulgarnych słowach wyrażał się o naszym kraju i podburzał młodych przeciwko Polsce. Widziałam w jaki sposób odśpiewany był hymn narodowy. To była istna profanacja, za którą powinni ponieść karę (…).

Ktoś, kto rozpija młodzież jest wrogiem Narodu! Czy prawdziwy katolik stwarzałby przeszkody “Przystankowi Jezus”, a w niesamowity sposób promowałby Hare Kriszna i inne groźne sekty?!? (…).

Śmiem twierdzić, że wszystko co zostało powiedziane przez pana Owsiaka na konferencji prasowej mogło być kłamstwem. Nawet to, co tyczyło się zabezpieczenia imprezy. W swoim myśleniu posuwam się dalej. Każde słowo i działanie pana Owsiaka może być przesiąknięte kłamstwem!”

Pan Owsiak wyrwał z kontekstu całego artykułu kilka zdań, by poprzeć postawiony p. Renacie Głuszko zarzut. Jednak te zdania bronią się same! Otóż:

1 J. Owsiak zarzuca nieprawdę R. Głuszko, która napisała, iż ktoś, kto rozpija młodzież jest wrogiem Narodu!

Jest to twierdzenie prawdziwe. Ten, kto rozpowszechnia, promuje i popiera zwyczaj picia alkoholu wśród młodzieży (czyli w grupie szczególnie podatnej na uzależnienia) wzmaga ryzyko, iż młodzież może zacząć nałogowo pić alkohol. Alkoholizm jest groźną chorobą, która stała się w Polsce bardzo poważnym problemem społecznym. Okupanci niemieccy i sowieccy, wrogowie polskiego Narodu, rozpijali Polaków zachęcając do picia alkoholu. Na Przystanku Woodstock pośród handlujących przeważają stoiska z piwem. Wśród kilkuset tysięcy uczestników dominuje młodzież – szkolna, studencka, akademicka. P. Owsiak często podkreśla, że na każdym Przystanku Woodstock będzie łatwo dostępne piwo. Według nas jest to rozpowszechnianie, promocja i popieranie picia alkoholu przez młodzież. A jeśli p. Owsiak odnosi do swojej osoby wspomniane zdanie, sam potwierdza, iż ma nieczyste sumienie w tym względzie.

2 P. Owsiak zarzuca nieprawdę p. Głuszko, która pyta w artykule: Czy prawdziwy katolik stwarzałby przeszkody “Przystankowi Jezus”, a w niesamowity sposób promowałby Hare Kriszna i inne groźne sekty?!?

Gdzie tu jest nieprawda lub naruszenie dóbr osobistych p. Owsiaka? Czy dlatego się denerwuje, bo uważa się za tego, który promuje Hare Kriszna i inne groźne sekty? W książce “Dwa oblicza Hare Kriszna” p. Owsiak paraduje w stroju wyznawcy Hare Kriszna podczas jednego z Przystanków Woodstock. Znamy historię niebezpiecznego ruchu Hare Kriszna i sekt satanistycznych, znamy satanistyczne znaki, którymi posługują się niektórzy uczestnicy Woodstocku i ich idole (np. grupa Sweet Noise), satanistyczne symbole wszechobecne na Woodstocku (np. pentagram, pacyfa). Tak jak p. Głuszko obawiamy się promocji w naszym mieście niebezpiecznych sekt, ruchów i podkultur.

3 P. Owsiak uznał, że p. Głuszko naruszyła jego dobra osobiste, gdyż stwierdziła iż w obecności licznych dziennikarzy dopuścił się całej listy kłamstw.

Nie oskarżyliśmy go za ubiegłoroczne kłamstwa. Jesteśmy zwykłymi obywatelami mającymi poważniejsze obowiązki i zajęcia niż wieloletnie utarczki sądowe z osobą, która posiada imponujące zaplecze medialno-finansowe i liczy na bezkarność.

Pan Owsiak czuje się pewny siebie i atakuje jedną z mieszkanek Kostrzyna nad Odrą za to, że stanęła w obronie trzeźwości, w obronie młodzieży. Jerzy Owsiak mści się za obnażenie przez Renatę Głuszko jego kłamstw. Żąda kary finansowej, choć wie, że p. Renata jest studentką i nie posiada dochodów pozwalających na poniesienie opłat sądowych i procesowych oraz zapłacenia kary, której domaga się p. Owsiak, że nie stać jej na adwokata.

P. Owsiak wie, że studenci są biedni. Atakuje panią Głuszko, by wysłać ostrzeżenie innym krytykom jego kontrowersyjnych poczynań.

Działania p. Owsiaka są niegodziwe. Atak na p. Głuszko odbieramy jako atak na każdego z nas, na każdą osobę występującą w obronie normalności, trzeźwości, czystości i prawdy. Będziemy więc bronić jej i siebie wszelkimi prawnymi metodami.

http://dakowski.pl/

Owsiak byłby nikim, gdyby nie poparcie udzielane mu przez moich kochanych, rozumnych i oczywiście katolickich rodaków. Gdyby nie te tysiące ochotników żebrzących z puszkami na mrozie, gdyby nie setki tysięcy bezmózgich lemingów, wkładających do tych puszek pieniądze aby poczuć się hojni i publicznie licytujących się o jakieś gówno – musiałby pójść do zwykłej roboty, być może jako stróż.

Róbta co chceta… Nie liczta się z innymi, hałasujta Urządzajta parady techno Pijta, palta, ćpajta Plujta, wymiotujta, startujta w wyborach Obiecujta złote góry i gruszki na wierzbie Oszukujta, korumpujta, bierzta łapówki Bądźta pewni siebie, oklaskujta Kupujta co chceta i kogo chceta Nadążajta za modą, bądźta biznesłumen Lubta hity i bestsellery, ścigajta się Pozujta, udawajta, wywyższajta się Wymandrzajta się, przechwalajta, szarżujta Poniżajta, bijta, wymuszajta Kopta leżącego, znęcajta się Kłóćta się, ubliżajta, wyśmiewajta Idźta po trupach, awansujta Zarabiajta, zarabiajta, zarabiajta Piszta po murach, śmiećta, niszczta przyrodę Zalewajka sąsiadów, wyrzucajta przez okno Podglądajta, plotkujta, obgadujta Mówta co chceta, bluźnięta, kłamca Wróżta, czarujta, wierzta w horoskopy Mówta bzdury, bełkoczta, przeklinajta Nie słuchajta i nie szanujta innych Nie dotrzymujta słowa, nie ustępujta Nie myjta się, zakładajta seksszopy Oglądajta pornosy i książeczki czekowe Nie czytajta książek, nie uczta się Wyrzucajta z pracy, redukujta, transformujta Nie spłacajta długów, prywatyzujta Umarzjta z powodu znikomej szkodliwości albo przedawnienia Pouczajta, strofujta, europeizujta Piszta głupoty, ceńta się, dawajta zły przykład Podkładajta śmiech pod filmy, nadawajta reklamy Oglądajta telewizję, czytajta gazetki, nie myślta Głupiejta, głupiejta, głupiejta Miejta bogów cudzych, bierzta imię nadaremno Nie święćta, nie czcijta Zabijajta, cudzołużta, kradnijta Mówta fałszywe świadectwo Pożądajta żony i każdej rzeczy

Wychowujta dzieci na swój obraz i podobieństwo.

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3024
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3441
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1135
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 908
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2224
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1601
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2186
10
komentarze: 19 | wyświetlenia: 696
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3825
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1757
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2204
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ...,  12/01/2013

Nie wiem dlaczego ale zawsze gdy słyszę w telewizorze tego pajaca w kolorowych okularkach to potem mam czkawkę. No ale krytyka Owsiaka w reżimowych mediach nie wchodzi w grę. Cały ten coroczny szum z WOŚP zmienił się już niemal w świecki rytuał. Nigdy nie dałem złotówki na WOŚP i nie mam zamiaru. Wolę pomóc choremu bądź potrzebującemu przez inne instytucje.Takie, które robią więcej dobrego niż Ows ...  wyświetl więcej

  crepitus,  12/01/2013

@Łukasz Grysiak:
Jak nie lubisz tego słuchać, to po co włączasz? Masochizm?
Włącz sobie Trwam TV, włącz Radio Maryja, poczytaj Nasz Dziennik albo Niedzielę i będziesz spokojniejszy - tam na pewno nie znajdziesz nic pochlebnego o Owsiaku.
Przecież to takie proste.

  ...,  12/01/2013

@crepitus:

Już nie włączam, nie martw się. Miałem dość. Więc to nie masochizm.

Nie oglądam TV TRWAM, NASZEGO DZIENNIKA nie czytuję, w ogóle gazet nie kupuję bo jestem w Przenajświętszej Rzeczypospolitej tylko w weekendy i wolę iść na tańce do klubu niż czytać gazety. Zresztą, po co czytać skoro z góry wiadomo co napisze dane medium. Wiara w obiektywizm mediów to wiara w perpetum mo

...  wyświetl więcej

  ulmed,  12/01/2013

@Łukasz Grysiak: Nie czytasz, nie słuchasz? To skąd niby wiesz cokolwiek?

"Kochaj i rób, co chcesz" - św. Augustyn (zdaje się...), nie J. Owsiak.
Tyle, że co poniektórzy przedstawiają ludzką wolność w sposób naiwny i nieodpowiedzialny. Czy akurat J.Owsiak?
A ja zbierałem na WOŚP - razem z moimi uczniami. A teraz tyle, ze o puszki daję. I będę dawał do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej... Bo tak mi się chce! :)

  mojra  (www),  12/01/2013

@Janusz Dąbrowski: też dam, bo to na eutanazję starych lemingów

@mojra:
Ot, i wyszło szydło z worka. Już wiadomo, kto tak naprawdę jest za eutanazją... A i chęci podszyte niechrześcijańskimi uczuciami, całkiem niechrześcijańskimi... A fuj!

Czy to 8 przykazanie aby nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu? Słyszałaś jak Owsiak namawiał młodzież do picia a może do ćpania? A może do tego wszystkiego co napisałaś po "Róbta co chceta"?
2. Po co Przystanek Jezus jedzie na imprezy nie ich, wszak mają Lednicę i inne pielgrzymki ... Czyżby chcieli dołączyć do wielbicieli Owsiaka? Jak można kogoś opluć a następnie przych ...  wyświetl więcej

CYT.: "Nie wszystkim gra, że Owsiak gra. Głupota, i tyle.
Właśnie wtedy, kiedy Jerzy Owsiak zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych, prawica najzacieklej go atakuje. I tak co roku, od kilku lat. Piszą, że „jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja”, że „cały medialny mainstream zajmuje się dławieniem jakiejkolwiek krytyki „świętego Eutanazego”, że ...  wyświetl więcej

  ,  14/01/2013

Odrzuciłem za brak obiektywizmu. Na WOŚP zdarzyło mi się dać kilka razy jakiś bilon, ale odkąd istnieje lepsza alternatywa w postaci możliwości przekazania pieniędzy konkretnej (potrzebującej/niepełnosprawnej) osobie to tego już nie robię.
W obecnej formie, idea WOŚP wg mnie jest ratowaniem budżetu pod przykrywką szlachetności, etc.
Mimo wszystko Owsiak uczynił wiele dobrego i w tym kontekście argumenty przytoczone w artykule są żałosne.

Jeszcze muszę coś dorzucić, ku opamiętaniu:
http://eiba.pl/3

  ,  15/01/2013

@Zbysław Śmigielski:
Właśnie do tych informacji nawiązywałem w komentarzu. Dzięki Zbysławie za przypomnienie.
A WOŚP niech dalej gra, ale jednocześnie ewoluuje z korzyścią dla faktycznie potrzebujących, a nie rządzących.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska