Login lub e-mail Hasło   

Wiara i wiedza

Wiara kontra wiedza, czy wiara i wiedza jako jedno?
Wyświetlenia: 1.103 Zamieszczono 13/01/2013

Te dwa wyrazy określające bardzo ważne  nurty życia człowieka, zaczynają się na te same litery „wi”. Wibracją litery „w” jest liczba „5”, oznaczająca środek lub centrum. Natomiast drugą literką jest „ i ” o wibracji „9”, jako kończąca cały proces poznawania i doświadczania, wszystkich podstawowych wibracji kosmicznych.

 

Wiara i wiedza rozpoczyna proces odnajdywania centrum w sobie i poznawania tajemnic swego istnienia. Ten zestaw „wi” może być przyczynkiem  do „widzisz i wiesz”. Aby tak się stało, należy wiedzę i wiarę połączyć w jeden związek. Stworzyć alchemiczne małżeństwo.

 

A jak to odbywa się w praktyce?

 

Oczywiście, że w naszym świecie te dwie rzeki życia nie łączą się ze sobą. Tak jest u większości ludzi. Stąd nie ma widzenia rzeczywistości takiej, jaka ona jest. Do wiary brakuje wiedzy a do wiedzy brakuje wiary.

 

Sama wiara w coś, co jest nie udowodnione przez doświadczenie, może być bardzo mylna. Często prowadzi do zapętlenia w fanatyzm. To samo dzieje się  z zapalonymi naukowcami, którzy odrzucają wiarę i wchodzą w ateizm. Wówczas tracą wiele, gdyż zamykają sobie drogę do prawdziwego poznania prawdy i wiedzy o sobie.

 

Zarówno jeden jak i drugi biegun rozchodzi się z centrum aby po doświadczeniach powrócić do niego. Prawa półkula mózgu odpowiada żeńskiej energii i jest odpowiedzialna za wiarę. Natomiast lewa półkula jest męska i tworzy wiedzę naukową. Jeśli te dwie półkule są rozdzielone, to  używane są w połowie swej mocy i  mamy tzw.: pół-główka.

 

Mózg działa najlepiej, jeśli wszystkie jego funkcje są używane tak, jak zostały do tego stworzone. Wszystko ma swoje ukryte znaczenie, które oczy ciała nie są w stanie dojrzeć. Znaczenie jest poza dwoistą naturą istoty. Tylko jednym, wewnętrznym okiem, możemy odkryć znaczenie wszystkiego, co postrzegamy. Możemy wreszcie widzieć.

 

W jednym oku „jednorożca” jest prawdomówność. To stąd płynie złoty strumień zrozumienia góry z dołem. To brama duszy, prowadząca do czystego praźródła. To wierność sobie, bez zdrady duszy, odpowiadająca prawdzie. To wreszcie droga serca w synchronii ze Źródłem istnienia. Stąd łatwo widzieć boskim okiem.

 

Znaczenie jest poza dualnym postrzeganiem świata przez ego. Mózg używany w całości a nie oddzielnie, prowadzi do połączenia wiedzy z wiarą. Zawsze to połączenie istniało w postaci pomostu w szczelinie między półkulami, jako ciało modzelowate czyli wiązka neuronów zapewniająca przepływ informacji między nimi.

 

To dzięki mózgowi odbieramy bodźce ze świata zewnętrznego i wewnętrznego oraz ze swojego ciała, które adoptuje się do odbieranych informacji. Ego podzieliło mózg na dwie oddzielnie, funkcjonujące  półkule. W ten sposób gierki ego doprowadziły do tego, że nic nie można zrozumieć.

 

Ego nie jest zainteresowane  tym, aby odkryć prawdę o sobie samym. Ono działa kłamliwie, gdyż z kłamstwa jest zrodzone.

W biblii jest napisane: „Diabeł jest waszym ojcem i chcecie spełniać jego życzenia.  On był od początku zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Kiedy kłamie, mówi ze swego, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” Jan: 8.44

 

Diabeł z biblii to po nowemu „ego”. Warto poczytać cały 8 rozdział Jana, aby dowiedzieć się co Jezus mówił o „ego” 2 tys. lat temu a co do tej pory nie zostało zrozumiane przez ludzi religijnych.

 

Wierzący myślą, że słowa pisma były kierowane do żydów a nie do nich. Naukowcy znowu  biblię odrzucają i uznają za ściemę. Natomiast tzw.:  „jednorożcy” dochodzą do odkrycia prawdy o sobie i o swoim ego. Są to 3 różne spojrzenia w świecie trzeciego wymiaru na to samo.

 

Przeciętny śmiertelnik nie rozpoznaje znaczenia, lecz widzi osąd z jednej lub drugiej półkuli i jest pewny, że zna całą prawdę. Znaczenie jest schowane poza osądem i widziane z boku, z pozycji obserwatora. Ego nakrywa prawdę, narzucając swoje znaczenie i tym kłamstwem rozsiewa iluzję.

 

 

Czas, aby prawda została odkryta na nowo, gdyż dalej kłamstwo rządzi się tym światem. Ego czyli pół-główek nie jest w stanie dalej żyć za zasłoną niewiedzy.

 

 

Jest niewielki procent ludzi, którzy tę prawdę starają się odkryć ale większość nie daje na to zgody. Niestety ta większość nadal nadaje ton kłamstwu i ukrywa prawdę. W ich zasobach są pieniądze i naukowe dowody, które nie widzą  światła dziennego. Bez środków materialnych nie można dokonać naukowych odkryć i ich zastosować, aby ruszyły świat do przodu.

 

W rękach rozbuchanych ego-osobowości jest dalej  dostęp do pieniędzy i wynalazków  i tym samym blokada właściwego  postępu. W ten sposób wszyscy żyjemy w pułapce matrixa, w coraz trudniejszych warunkach, zniewoleni przez garstkę rządzących.

 

Choć taki świat musi się nie podobać człowiekowi rozumnemu, to jednak większość ludzi daje na to przyzwolenie, swymi skrajnymi poglądami. Gdy ludzkość zrozumie skąd biorą się ich problemy, to wówczas może nastąpić zmiana postrzegania na widzenie i zmianę świadomości.

 

Najpierw musi zaistnieć wiara, by potem przyszła wiedza, odkrywająca prawdy wiary. Tak dochodzi się do jedności przeciwieństw i synchronizacji mózgu z umysłem wszechświata.  W ten sposób buduje się nową samoświadomość w istocie, jako nowym człowieku.

 

Wiara i wiedza jest jak związek kobiety i mężczyzny z którego to związku rodzi się nowe życie. Dziecko jest twórczością na poziomie ciała. Ono rozpoczyna coraz wyższą zasadę twórczą aż do samego jej Źródła. Rdzeń życia tylko stwarza a człowiek w postaci ego to rozdziela. Te dwa kierunki są przeciwne sobie ale mogą być połączone, jak wiara z wiedzą aby poznać prawdę.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1571
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3332
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1117
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3014
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2720
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1571
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3700
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 629
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 895
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2133
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2214
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Najpierw musi zaistnieć wiara, by potem przyszła wiedza, odkrywająca prawdy wiary. Tak dochodzi się do jedności przeciwieństw i synchronizacji mózgu z umysłem wszechświata. W ten sposób buduje się nową samoświadomość w istocie, jako nowym człowieku." Tak się buduje sekty i popełnia największe niegodziwości. Przypomnij sobie "Świątynie Ludów", tam ludzie najpierw uwierzyli, później prorok ukazał i ...  wyświetl więcej

  Remter,  13/01/2013

@roszpunek: Amen..

@roszpunek:

Widzę, że jest wielkie niezrozumienie tematu o którym piszę. Doświadczenie, to nie koniecznie wiedza naukowa. Często jest to osobiste, wewnętrzne przeżycie a religia daje fundament, gdzie czego szukać. Wiarę nie wiążę z żadnym kościołem czy religią. To wiara we własne siły i odkrywanie prawdy. To tyle:)

@Danuta Wachowska: Wybacz Danuto, ale najważniejszy jest fundament (jak śpiewała Kora) w innym przypadku upadek jest wielki. Pozdrawiam ;-)

  mojra  (www),  13/01/2013

Danusiu ! Zło dzięki kłamstwu udaje dobro. Cała nauka to w większosci kłamstwo skierowane przeciw Bogu.
Ateizm i racjonalizm, w oczach Jezusa, jest ohydą moralnego spustoszenia cywilizacji. Kosciól tłumi i tępi głos żywego Boga mówiacego w orędziach do współczesnych mistyków. Wystarczy mu kasa i władza nad wiernymi sprzedając ich głosy politykom. Na ziemi ma miejsce duchowa selekcja tych, c ...  wyświetl więcej

@mojra:

Nie słucham Natanka, bo nie jest dla mnie autorytetem:)

  mojra  (www),  13/01/2013

a jest jakiś ?

@mojra:

Każdy człowiek ma ego i skrzywia. Autorytet właściwy jest ze Źródła:)

  mojra  (www),  14/01/2013

Dla mnie to Jezus, bo on jest Bogiem i prawdą objawioną ludziom. Polecam Marię Valtorte. W objawieniu przekazanym w tym tygodniu polskiej mistyczce Bóg informuje
że warunkiem transformacji Ziemi, jest duchowe przyjęcie Jezusa, jako Króla, a nie masońskich drwiny w stylu, wolność , równość i braterstwo.

@mojra:
To masz dwóch Bogów: Jezusa i Boga. Który z nich jest jedyny?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska