Login lub e-mail Hasło   

Życie ludzi mniej chronione niż zwierząt

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/swiat/20906,z(...)at.html
WHO: rocznie na świecie zabija się 42 mln dzieci nienarodzonych
Wyświetlenia: 1.717 Zamieszczono 14/01/2013

Ustawodawcze Dystryktu Federalnego (ALDF) w mieście Meksyk, stolicy Meksyku, zadecydowało, że do 12. tygodnia można bez żadnych konsekwencji zabić poczęte dziecko - informuje hiszpański tygodnik katolicki "Desde la fe", utworzony w 1997 roku z inicjatywy ks. kard. Norberto Rivera Carrera, arcybiskupa Meksyku.

Zgromadzenie zignorowało głosy oburzenia obywateli, którzy występowali w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Teraz w Meksyku można legalnie zabić człowieka w łonie matki do 12. tygodnia bez jakichkolwiek konsekwencji.

Wobec niesprawiedliwego prawa wystąpiła gazeta "Desde la fe", ostro krytykując postanowienia władzy.

"W nowym Zgromadzeniu Ustawodawczym wielu posłów należy do kultury śmierci w naszym mieście i jest częścią konglomeratu fałszywych liberałów, którzy mówią, że ochraniają życie, włączając życie zwierząt, jako podarunek krzykliwych »nowoczesnych Herodów« (…)" - podaje "Desde la fe".

Prawo przewiduje kary, zawarte w miejskim kodeksie karnym, za zabicie dziecka dopiero po 13. tygodniu. Są to 3-6 miesięcy więzienia lub 100-300 dni pracy społecznej.

Dla porównania tygodnik podaje przykład, że osobom, które poprzez "złe traktowanie zwierząt" dopuściły się przestępstwa powodującego "śmierć przez zaniedbanie lub znęcanie się nad zwierzęciem", grozi kara do 4 lat więzienia oraz grzywna skorelowana z kwotą minimalnego wynagrodzenia za pracę (do 400 dni).

Przyczyny tego typu sytuacji są złożone. Jednak głównym czynnikiem jest fałszywa, wroga człowiekowi ideologia i zakłamana prawda o człowieku.

- W teologii człowiek jest osobą, nie zwierzęciem. W momencie, kiedy do władzy dochodzą środowiska socjalistyczne, które są ateistyczne, starają się one wprowadzić antyteologię, czyli starają się poprzez prawodawstwo wymusić stanowiska, że człowiek jest nie tylko zwierzęciem, ale podzwierzęciem - komentuje dla portalu NaszDziennik.pl prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL.

Dlaczego tak jest i czym życie człowieka różni się od zwierzęcego? Gdzie kryje się wartość ludzkiego życia?

- Istnieje pewna hierarchia wartości życia ze względu na hierarchię bytu. Człowiek jest bytem wyższym i bogatszym niż zwierzę, przez które nie przepływa życie rozumne, twórcze, wolitywne ani religijne. W związku z tym stwierdzamy, że życie zwierząt leży niżej niż ludzkie - stwierdził Jaroszyński.

- Cywilizacja zachodnia, korzystając z instytucji edukacji i kontrolując media, prowadzi tak program, by poziom moralny, intelektualny i artystyczny sprawił, że człowiek, który nim nasiąka, stał się gorszy od zwierzęcia. Tu mamy do czynienia z realizacją ideologii nie tylko w wymiarze teoretycznym, ale również z pewnym projektem realizacji za pomocą dostępnych środków instytucjonalnych - wyjaśnił profesor.

O zdanie zapytaliśmy także Marka Czachorowskiego, filozofa, etyka, doktora nauk filozoficznych i nauczyciela akademickiego.

- Niestety, we współczesnym świecie zdaje się przeważać pogląd, że człowiek przed narodzeniem człowiekiem nie jest. Ta rozbieżność świadczy o zafałszowaniu świadomości człowieka, który traktuje ten etap przed narodzeniem jako etap przedludzki. Dodatkowo zafałszowane prawo stanowione przekonuje, że zabicie człowieka nie jest czymś poważnym - zauważył Czachorowski.

"Desde la fe" w podjętym temacie nie wyklucza konieczności ochrony życia zwierząt. Niezaprzeczalnie także zwierzęta powinny być właściwie traktowane, jednak nie można zapominać o pochodzeniu człowieka i potrzebie ochrony jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci z pierwszeństwem, czego wynikiem powinno być sprawiedliwe i ludzkie prawo.

"Oczywiste jest, że całe życie powinno być szanowane, ale nie należy zapominać, że nasi ustawodawcy mają więcej współczucia dla zwierząt aniżeli dla ludzkiego życia. Jest to wyraźny akt dehumanizacji" - czytamy w "Desde la fe".

Arcybiskup Meksyku zasłynął tym, że nałożył ekskomunikę na polityków, którzy poparli ustawę pozwalającą na aborcję do 12. tygodnia ciąży. Ojciec Święty Benedykt XVI poparł decyzję biskupa Meksyku, składając uzasadnienie, że każda aborcja wiąże się z nałożeniem ekskomuniki na każdego, kto przyczynił się do wykonania zabiegu.

Co zatem zrobić, by przeciwdziałać głęboko zakorzenionej kulturze śmierci? Stanowczo odpowiada na koniec prof. Jaroszyński. - Jedyną obroną jest albo silna wiara, albo zaufanie do prawdziwych autorytetów, czyli na przykład do tego, co mówi Papież – podsumował.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1461
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1569
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1191
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2036
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2732
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2359
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 963
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2305
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 666
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1132
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 789
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1377
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

  berni*,  14/01/2013

Rodzący się człowiek ma wykształcone wszystkie prawie organy, oprócz mózgu! Który rozwija się wraz z wiekiem. Nie jestem zwolennikiem aborcji! Lecz należy zadać pytanie: co jest mniejszym złem? Zabić po narodzeniu, porzucić, oddać do adopcji? Jeszce jeden problem! Natura brutalnie eliminuje istoty słabe, dzisiejsza medycyna wręcz przeciwnie. Jeszcze w łonie matki wykonuje się wiele zabiegów podtrz ...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  14/01/2013

Ludzka swiadomość jest w duszy a nie w mózgu.

  Remter,  14/01/2013

@mojra: Świadomość jest odczuciem Życia (Duszy) .. lecz ona emanuje mózg .. który porusza to , co cielesne ..

Dusza jest takim samym słowem-pojęciem jak mózg. Tylko nam - słowotwórcom - wydaje się, że jest inaczej.

  Remter,  14/01/2013

@gwizdek: Duszą nazywam Życie .. gdy człowiek umiera .. to dech z niego ostatni odchodzi .. czyli Życie .. za czyją to sprawą się dzieje .. to już każdy sam sobie daje odpowiedź .. Czy możesz powiedzieć iż Życie to materia ?

@Teresa Rembielińska: Oczywiście, że moge. I z żadną prawdą się to nie kłóci. Poza niezgodnością z wymysłami tejże - materii.
Bowiem: "Duszą nazywam Życie ", to malownicze zdanie, w którym życie mozna zastapic duszą - i jednocześnie nic o jednymn i drubim nie mnogąc powiedzieć. Bo mówisz śmierć - ale przecież to nie smierć ciała, która nadal w atomach istniejeje. Śmierć ducha? Chodzi ci o t ...  wyświetl więcej

@gwizdek: Ciało to tylko instrument, który tak zagra jak mu Życie / Dusza, czy też Duch / pozwoli. Życie poprzez doświadczenia zakreśla swój stan w Świadomości.. I przejawia się w niej ten krótki czas będąc w materii zamknięte..
kiedy ta materia zostaje Go pozbawiona - samoistnie rozpada się w proch.. Za życia spalamy się w Popiół.. wciąż odczuwamy inność , która nas przyciąga .. może to i ...  wyświetl więcej

  ulmed,  14/01/2013

Widocznie niektórzy swoje życie zaczynają od 60-65 mm, bo tyle ma 12 tygodniowy płód.
Zdjęcia takiego dziecka robią wrażenie http://www.google.pl/search?q=(...)bih=505
Ciekawe, dlaczego płód księżnej Kate, nazywa się dzieckiem Kate? Czemu nie płodem Kate?

  mojra  (www),  14/01/2013

Dziecko wychowywane przez wilki miało swiadomośc wilka i instynkt stadny. Ludzka swiadomość jest kształtowana przez rodziców w rodzinie, naukę kulturę i srodowisko. Duch Święty, nie wypowiada się konkretnie, w którym momencie oddarowuje małego człowieka duszą. Bóg z kolei zna przyszłość, czyli wie, o majacej nastapić, aborcji, poronieniu, przebiegu życia i godzinie śmierci. Są to tajemnice niedostępne zwykłym konsumentom uciech zycia.

  Amicus,  14/01/2013

@mojra: Ale Tobie - oczywiście - dostępne?

  Remter,  14/01/2013

@mojra: Świadomości się nie nauczysz .. ją się przeżywa.. a więc dziecko miało swoją świadomość a nie wilka .. mogło mieć jedynie zachowania podobne .. a zachowanie to tylko emanacja a nie świadomość .. przecież nie szło w las i nie zagryzało zwierząt .. bo nie miało ani kieł.. ani natury w sobie wilka .. mogło jedynie go naśladować.. pies , którego w domu trzymam nie ma natury mojej .. on ma swoj ...  wyświetl więcej

@mojra: Szukasz odpowiedzi przez zaprzeczanie ... wiec znajdziesz zaprzeczenie. Inni szukają przez wielbienie - więc znajdą wielbienie. Jeszcze inni czytają mądre księgi - więc znajdą je w księgach. Ja szukam jej u pająka - więc pająk moim bratem.

Które z tych poszukiwań jest mądrzejsze? Zaprawdę powiadam wam, wszystkie zachcianki tego świata są nikczemne ...

  ewfor  (www),  17/01/2013

Trudny aczkolwiek ciekawy temat poruszyłaś, tyle że dla wielu niezrozumiały.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska