Login lub e-mail Hasło   

Projektowanie wizytówek - jak szybko i skutecznie stworzyć projekt

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.blog-reklamy.pl/
Często zastanawiamy się z czym związana jest praca nad projektowaniem wizytówek. Profesjonalni graficy stosują różnorodne metody projektowania... zobacz jakie
Wyświetlenia: 3.981 Zamieszczono 20/01/2013

Często zastanawiamy się z czym związana jest praca nad projektowaniem wizytówek. Profesjonalni graficy stosują różnorodne metody projektowania, by urozmaicić swoje produkty. Często jednak spotykamy klasyczne wizytówki zawierające minimalistyczne elementy graficzne o standardowych wymiarach np. 85 x 55 mm lub 90 x 50 mm. Te dwa typowe wymiary stosujemy najczęściej. Nie oznacza to, że projekt wizytówki nie może mieć innej wielkości.

Coraz bardziej rozwinięte oprogramowanie projektowe jak Photoshop czy Illustrator firmy Adobe dają niesamowite możliwości w zakresie projektowania wizytówek innych niż standardowe. Jeżeli chcemy się pokusić o typ inny niż wszystkie musimy znaleźć odpowiednią drukarnię  która dany format nam wydrukuje i złoży do wymaganego przez nas kształtu.

Jednak wizytówki ze względów estetycznych powinny mieć taki kształt, by z łatwością mieściły się np. do portfela naszego klienta.

Przed przystąpieniem do pracy musimy mieć zainstalowany program Adobe Photoshop. Jeśli go nie posiadasz kliknij tutaj i pobierz go z oficjalnej strony firmy Adobe.

Zakładam, że proces instalacji oprogramowania masz opanowany? Jeśli nie to przeczytaj uważnie wskazówki na stronie programu.

Uruchamiamy nasza aplikację, w której nauczymy się projektować eleganckie wizytówki gotowe do druku. Poniżej zaprezentowany jest interfejs programu Photoshop.


Przystępujemy zatem do pracy. Klikamy kolejno w opcję górnego menu: Plik >> Nowy. Wówczas wyświetli nam się okienko z podstawowymi parametrami dla tworzonego projektu.


Jak możesz zauważyć podane wymiary w oknie nie są zgodne z omawianymi wcześniej standardami. Jest to jednak błędne określenie  gdyż tylko one są prawidłowe do tego, abyśmy w finale po wydruku otrzymali projekt o wymiarze 85 x 55 mm.

Wydaje Ci się to dziwne? Możesz mieć rację, ale już mówię dlaczego podane wartości są większe niż projekt, który chcemy otrzymać. Otóż należy przygotować  projekt dla drukarni zawierający tzw. spady, czyli obszar, który w procesie produkcji będzie przycięty do wymaganego formatu (w naszym przypadku 85 x 55mm). Wszelkie elementy tła powinny być rozmieszczone do linii końcowej projektu, ponieważ gdy tego nie zrobimy w procesie druku mogą nastąpić niewielkie przesunięcia i pech się trafi, jeśli maszyna przesunie chociaż o 1 mm projekt względem wycinania. Wówczas na wszystkich wizytówkach pokaże się pasek o kolorze naszego papieru i niestety cała produkcja trafi do kosza.

Poniżej zamieszczamy obraz prezentujący prawidłowe wymiary projektu:

 
źródło: www.chroma.pl - według mnie najlepsza drukarnia on-line w Polsce.
 
Przystępujemy zatem do tworzenia własnego projektu wizytówek. Po ustawieniu wymaganych opcji dla własnej wygody możemy ustawić linie pomocnicze, do których obiekty będą przylegały. Jest to bardzo proste. Wystarczy, że najedziesz na miarkę po lewej stronie oraz u góry i klikając przeciągniesz linię w pożądane miejsca. Tak jak zostało to pokazane na obrazku poniżej.
 
 
Jak widzisz oznaczyłem na projekcie trzy zasadnicze linie, które należy przestrzegać przy projektowaniu. Zatem bierzmy się do pracy. Pamiętaj, że wizytówki z mniejszą ilością grafiki są bardziej postrzegane od tych, które zawierają samą grafikę i są mało czytelne. Przecież chodzi nam o to by klient mógł bez problemu się z nami skontaktować lub zobaczyć czym się zajmujemy. Zaczynamy od umieszczenia logotypu firmy. Najlepszym miejscem na logo w wizytówce jest lewy górny narożnik  chociaż są przypadku, w których logo umieszcza się na środku lub po prawej stronie. Zależy to od złożoności projektu. Inne elementy takie jak Imię i Nazwisko oraz Stanowisko powinny być wyeksponowane i oddzielone od danych kontaktowych. Gotowy projekt finalnej wizytówki prezentuje poniżej:
 
 
Pokazałem Ci w tym poście jak tworzyć wizytówki. To jakiej formy oczekujesz jest tylko zależne od Ciebie. Mój prosty projekt pokazuje w sposób czytelny prezentację firmy i dane kontaktowe do jej przedstawiciela. 
 
A już niebawem kolejny kurs: Jak tworzyć logo, by było prezentacją mojej firmy ?
 
Zapraszam serdecznie
Szymon z www.blog-reklamy.pl 

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7151
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17820
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31756
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29732
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19882
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13673
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34485
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13387
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7470
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33354
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6970
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska