Login lub e-mail Hasło   

Imperium miłości kontratakuje

90% Polaków mówi: dość! Miłość bliźniego ma swoje granice.
Wyświetlenia: 7.401 Zamieszczono 26/01/2013

   “Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stanie go przechytrzyć. Dlatego właśnie najrozsądniejszą rzeczą jest dla katolika trzymać się z daleka od wszystkiego, co może mieć związek z jego działaniem - łącznie z wyłączeniem telewizora i nie kupowaniem żadnych publikacji, w których ludzie jawnie opowiadający się po stronie szatana zabierajągłos w roli mistrzów i autorytetów. Nikt nigdy nie może odebrać Kościołowi prawa głosu i ostrzegania: uważajcie, bo cokolwiek szatan wam mówi - kłamie. Gdyby nie kłamał, nie byłby szatanem, ale nadal aniołem.” - Abp Józef Kowalczyk – 2011, doktor prawa (kanonicznego), nagrodzony przez prezydenta IIIRP Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, kolekcjoner licznych doktoratów honoris causa, obecny Prymas Polski...

“Pusta ściana, bez krzyża czy innych symboli religijnych, to ściana narzucająca ateizm, a więc naruszająca wolność sumienia i wyznania.” - amerykański prawnik Joseph Weiler reprezentujący włoski rząd w Strasburgu

"Wiarę spycha się coraz bardziej do sfery prywatnej i usuwa ze sfery publicznej" - arcybiskup lubelski Stanisław Budzik

 “Nie  ważne czy Polska będzie biedna czy bogata, ważne żeby była katolicka.” -  słowa wicepremiera w rządzie Hanny Suchockiej, Henryka Goryszewskiego.


“…odzyskanie amputowanej nogi po trzech latach od jej odcięcia, który miał miejsce 27.04.1641 r. w Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej "Virgen del Pilar"(…) to nie cuda, tylko fizyka kwantowa, połączona z transcendencją, nie do pojęcia przez jajogłowych – użytkownik  “mojra”

 

“Albert Einstein - wielki odkrywca Praw Bożych i mistyk - zapytany czy wierzy w astrologię, dowcipnie odpowiedział:

- Nie wierzę w astrologię, bo jestem spod znaku Ryb, a Ryby nie wierzą w astrologię.” 

Inwazja tzw. Nowego Ateizmu trwa, systematycznie powiększając i umacniając swoją obecność w polskiej przestrzeni publicznej łącznie z portalem Eioba.

Terroryzm nowych ateistów wspieranych przez ruch gejowski, feministki i apostatów przybiera niebezpieczne rozmiary. Nawet skromne, lokalne procesje Bożego Ciała, plenerowe msze, Oazowe rajdy, upamiętnianie drogi krzyżowej Chrystusa, pielgrzymki, pokojowe przemarsze i procesje, zloty i inne zgromadzenia religijne wymagają zabezpieczenia ze strony policji i służb porządkowych. Niedługo będziemy zmuszeni ochraniać dzieci doznające błogosławieństwa lekcji religii.

  

Nietrzeźwi ateiści wykorzystuja puszki po skonsumowanym alkoholu marki "Zimny Lech" do profanacji symbolu Chrześcijaństwa.

Symbol naszej jedności z Chrystusem - krzyż stał się obiektem otwartych ataków. Promowanie tzw. świeckiego humanizmu akcjami plakatowymi i medialnymi, ataki na Komisję majątkową to podkopywanie fundamentów ekonomicznych Kościoła Katolickiego. 

Polacy! Głównym, strategicznym celem Nowego Ateizmu jest stopniowe odsuwanie Kościoła od społeczeństwa i ostateczna jego marginalizacja i wieczna alienacja.

 Szczególnie bolesne i wyjątkowo odrażające są dla KK insynuacje kontrolowanych przez ateistów mediów pod adresem duchownych, którzy z ciałkowitym oddaniem prowadzą działalność duszpasterską wśród dzieci i młodzieży. Jest to wynikiem demonizowania przez niedouczonych żurnalistów greckich korzeni dwóch najpiękniejszych słów we wszystkich językach: "dziecko" + "kochać". Księża często po godzinach posługi kapłańskiej odsłaniają przed dziećmi - przyszłymi matkami i ojcami - ciałokształt piękna i tajemnic życia w katolickiej rodzinie. Oprócz nauki gry na organach bezinteresownie zaspakajają w tych pulchniutkich aniołkach, tych niewinnych, nie skażonych grzechem pieścidełkach miłość do Boga i ich naturalną ciekawość świata. Księża prowadzeni Duchem Świętym oswajają dzieci z poczuciem intymnej, zmysłowej, ojcowskiej czułości. Po latach ta rozbudzona w nich pod opiekuńczymi ojcowskimi skrzydłami czarodziejskiej sutanny boska miłość zaowocuje świadomą, dojrzałą chrześcijańską miłością w ich własnych rodzinach. Niestety wiele z tych dzieci i ich niewdzięcznych rodziców przeżywa kryzys wiary. Kierowani radą szatana i żądzą łatwego zysku pod pretekstem tzw. pomocy psychologicznej i prawnej zwracają się oni do instytucji poza-kościelnych, którym obca są Prawo Kanoniczne, moralność katolicka i tym bardziej teologiczna, transcendentna interpretacja miłości do bliźniego, zadając Kościołowi zdradziecki cios w plecy.

Powoli - z pełnym przyzwoleniem euro-faszystowskich, syjonistyczno-POlszewickich władz - ze wszystkich stron jesteśmy otaczani ścianami bez symboli religijnych. Wybiła najwyższa godzina aby stanąć w obronie religii - największej skarbnicy wszelakich osiągnięć gatunku ludzkiego i prekursora wszystkich cywilizacji. Walkę z bałwochwalczym prometeizmem “Nowego Ateizmu” musimy podjąć na dwóch płaszczyznach; intelektualnej i moralnej. Naszym priorytetytowym zadaniem jest obalenie “teorii ewolucji”, która - poprzez darwinizm społeczny - prowadzi nie tylko do ateizmu ale rownież do hitleryzmu i stalinizmu.

        Bankructwo darwinizmu

 Spekulatywna i naciągana “teoria” ewolucji (która nadal pozostaje tylko wyssaną z palca XIX wieczną hipotezą) nigdy nie dorówna naukowo spójnej, eleganckiej i jakże oczywistej harmonii inteligentnego projektu.

Religijna transcendencja i skomplikowane zjawisko transsubstancjacji są porównywalne wyłacznie z fizyką kwantową. Zjawiska te obalają zabobony, gusła i inne archaiczne, nonsensowne przesądy i obrzadki promowane przez  tzw. świeckich humanistów, sceptyków, racjonalistów i - zawsze notorycznie i demonstracyjnie ignorujących epokowe odkrycia teologów - jajogłowych naukowców.

Medycyna i psychologia pastoralna corocznie zapewniają cudowne uzdrowienia tysiącom chorych a nauki egzorcystyczne doskonale radzą sobie z zaburzeniami psychicznymi.

Gdzie tam bezdusznej i zimnej fizyce czy astrofizyce do bogatej stymulującej wyobraźnię metafizyki?

Jak myśląca osoba może porównać wysuszoną z Boga, nudną i przewidywalną matematykę z

intrygujacą i inspirujacą numerologią? Czy prowadząca ku boskiemu swiatłu astrologię z wiodącą nas w 

ślepy zaułek pustej lodowatej nieskończoności astronomią?

Tak jak "Bóg jest tlenem a diabeł czadem" - owiana niezbadanymi oparami boskiej tajemnicy alchemia nie może być deprecjonowana porównaniem z zabójczymi wymysłami szatana: chemią i biochemią?

Czymże jest masowa produkcja Frankensteinów metoda in-vitro z owocami pięknego, boskiego NATURALNEGO związku mężczyzny z kobietą? Genetyka to potwarz dla teorii cudownego poczęcia.

Jałowe, schizofreniczne myślenie o wszystkim nigdy nie zastąpi refleksyjnej skoncentrowanej na życiu wiecznym modlitwy i rozmowy z Bogiem.

 "Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię" - użytkownik “świstak”.

Ta prosta i oczywista prawda znana jest wszystkim Wielkim tego świata.

“Polska należy do Kościoła” - Bronisław Komorowski

“Bóg was kocha i ja was kocham. Możecie liczyć na nas obu.” - George W. Bush

Bóg przemawia przeze mnie. Bez tego nie mógłbym wykonywać swoich obowiązków” - George W. Bush

 

 Skostniałe i archaiczne doktryny zbankrutowanego moralnie i intelektualnie ateizmu nie dotrzymują kroku wymogom i wyzwaniom religijnego odrodzenia nowoczesnego społeczeństwa pod duchowym przywództwem swoich wielkich postępowych pasterzy: Franciszka i najwybitniejszych współczesnych Polaków Tadusza Rydzyka, Piotra Natanka, Juliusz Paetza, Henryka Hosera, Stanisława Dziwisza, Józefa Kowalczyka, Sławoja Leszeka Głodzia, Stanislawa Wielgusa, Piotra Jareckiego, Mariana Dusia, Wacława Depo, Józefa Michalika, Kazimierza Nycza, Wiesława Meringa, Wiktora Skworca, Stanisława Gądeckiego, Mariana Gołębiewskiego, Antoniego Dydycza, Józefa Guzdka, Kazimierza Ryczana, Adama Szala, Stanisława Budzika, Grzegorza Rysia, Wojciecha Gila, sp Józefa Wesołowskiego, Mieczysława Krąpca - duchowych spadkobiercach Sergiusza III, Jana XII, Benedykta IX, Aleksandra VI, Juliusza II, Piusów XII i XIII, Jana XXIII, Jana Pawła II, Benedykta XVI. 

Czy należy przypominać milionom wierzących w Polsce i na świecie o zacofaniu świeckiego humanizmu wobec teologicznego postępu reprezentowanego przez Kościół Katolicki i Ewangelicki, Naszych (niektórych) Starotestamentowych Braci,  Islam, Wskrzeszoną z popiołów Wielką Rosyjską Cerkiew Prawosławną, oraz inne bardziej współczesne ale równie atrakcyjne formy religijnej ekspresji proponowane przez Mormonów, Świadków Jehowy czy Scjentologów?
Czy wyobrażacie sobie życie bez skromnych sług bożych, którzy kosztem wielu wyrzeczeń; w nędzy, głodzie i chłodzie przez wieki wiedli Was przez morze ognia, krwi, łez... i potu? 

Bracia i siostry, spróbujcie sobie uzmysłowić apokaliptyczne konsekwencje barbarzynskiej amputacji duchowieństwa z naszego życia. Jak nasza biedna katolicka trzódka poradzi sobie bez swoich pasterzy? Polska stanie się kaleka, bezradna, osierocona, trzecioświatowa.

Jak przetrwacie bez cotygodniowej posługi Bożej? Kto zapewni Wam rozgrzeszenie za wasze grzechy? Kto Wam pomoże prawidłowo zinterpretować metafizyczną głębię i subtelną metaforykę Pisma Świętego? Jak bez naszego pośrednictwa nawiążecie łączność z Bogiem? Czy wyobrażacie sobie wykonywanie swoich codziennych obowiązków rodzinnych i zawodowych bez naszych duchowych wskazówek i porad? Jak bez nas odnajdziecie sens i cel waszego życia? Gdzie znajdziecie pociechę i nadzieję na lepsze jutro i życie wieczne? Czym wypełnicie pustkę w waszych domostwach bez naszych po-kolędowych wizyt?

Rolnicy, kto wesprze was w modlitwie o deszcz i urodzajne plony? Czy dacie waszym dziatkom mleka z krowy, której odmówiono błogosławieństwa?

 

Duchowy pełnomocnik Biskupa Piotra Jareckiego w trakcie udzielania sakramentu.

Czy wsiądziecie do aut, autobusów, samolotów nie naznaczonych znamieniem Chrystusa? Kto wam zagwarantuje jakość paliwa na stacji benzynowej, którą ominął Kościelny sakrament? Czy będziecie się czuć bezpiecznie na mostach czy autostradach, których modlitwą i wodą święconą nie powierzyliśmy Bożej opiece? A wy kibice, czy możecie zaufać konstruktorom zadaszeń stadionów, którzy oddając je do użytku pogardzili kapłańską posługą?

Jak młode życiowo niedoświadczone pary poradzą sobie z przywilejami, ale i z chrześcijańskimi obowiązkami nocy poślubnej bez katolickich nauk przedmałżeńskich? Chcecie tysięcy związków męsko-damskich żyjących bez Kościelnego przyzwolenia i ich - urodzonego w grzechu nie ewidencjonowanego przez kościelną administrację - potomstwa? Chcecie śmierci milionów nienarodzonych i nieochrzczonych Polaków pod nożem aborcyjnego skalpela? Czy wyślecie wasze naiwne i bezbronne dziecko do bezbożnej szkoły, gdzie będą one molestowane i kaleczone ateistycznym praniem mózgu w ramach tzw. zajęć z etyki i filozofii zatracając chrześcijańskie wartości moralne? Czy bez Radia Maryja i TV Trwam możliwy jest rozkwit kulturalny i postęp cywilizacyjny Naszego Narodu? Czy chcecie, aby Nasza wybrana przez Boga Ojczyzna skończyła jak bezbożni, moralni bankruci w Czechach, Skandynawii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii?

Inteligentna satyra jest skuteczną bronią w walce z ateistyczną bezideowością, nihilizmem i dekadencją.

 Rodacy! Zewrzyjmy nasze szeregi w walce z bezideowym ateistycznym nihilizmem i zatracaniem sensu życia, łże-demokracją podważającą jedynie słuszną i prawidłową wolę Boga, z kosmopolityczną dekadencją, z globalizmem i zgubnymi pokusami tzw. rewolucji informacyjnej trującego źródła nieprawdy, nieposłuszeństwa Bogu i grzesznych myśli odbierających nam religijną tożsamość, poczucie wspólnoty i zdolność zbiorowego myślenia.  Nie ulegajmy jak lemingi wpływom i pokusom bezbożnych impotentów: odcinających się od swoich religijno-narodowych korzeni i tradycji humanistów, bezdusznych, pozbawionych wszelkiej wrażliwości i moralności racjonalistów i wiecznie nie usatysfakcjonowanych, niezdecydowanych, światopoglądowo zdezorientowanych i skłóconych ze sobą naukowców - oprócz heretków i apostatów - śmiertelnych wrogów prawd objawionych.

Dość tej czczej gadaniny o świeckim humanizmie. Czy Polacy potrzebują praw człowieka kiedy mają Prawa Boże? Nasze Prawo to Dziesięcioro Przykazań - a Wola Boża to Sprawiedliwość! Czymże jest tzw. demokracja w majestacie Wszechwładnego Boga. Tzw. świeckie społeczeństwo obywatelskie nigdy nie zamieni Porządku Bożego. Decyzje podjęte "drogą demokratyczną" to farsa wobec siły argumentu będącego rezultatem jednomyślnej, kolektywnej chrześcijańskiej refleksji. Chrześcijaństwo od swojego poczęcia zawsze stało w opozycji do władzy stojąc po stronie biednych, uciśnionych i wyzyskiwanych. Jak można przemilczać ponad tysiącletnią walkę Kościoła Powszechnego z rasizmem, homofobią, niewolnictwem... nie wspominając o zasługach KK w kwestiach równouprawnienia kobiet, praw człowieka, praw dziecka, ochrony środowiska naturalnego, a nawet obrony praw zwierząt? Nie pozwólmy aby Nasz Pan wewnątrz nas był zagłuszany przez logikę rozumu.

 

Bracia i siostry w Chrystusie, mimo wszystko nie ulegajcie panice i paranoi. „Nowi ateiści” mają pewne tymczasowe sukcesy propagandowe, jednakże od momentu powstania tego bezbożnego nurtu w 2006 roku w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Polsce sprzedaż literatury poświęconych religii wzrosła o 50%, zaś ponad dwukrotnie sprzedaż Biblii.

 

 

Odzwierciedleniem tego nieodwracalnego trendu na Eiobie jest ogromna poczytność artykułów użytkowników “swistak” i “mojra”, które bijąc rekordy popularności zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony czytelników.

Kościół Katolicki odnosi globalne, statystyczne sukcesy dzięki dwóm wzajemnie się uzupełniającym źródłom dopływu swoich wiernych: ewangelizacji i rozbudowanemu systemowi katolickiej oświaty.

 

Plakat sowieckiej agit-propagandy i jeszcze do dziś nie zburzony “Pałac Ciemnoty i Zacofania” w Warszawie. Klasyczne przykłady kłamliwej i prymitywnej ateistycznej sztuki i estetycznie mdlącej architektonicznej gigantomanii.

Warto tu wspomnieć o sukcesach budownictwa sakralnego w Polsce - niekwestionowanego mocarstwa religijnego w Europie.

“Ósmy cud świata” czyli Bazylika Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu to jeden z najokazalszych wzorców architektury sakralnej, któremu splendorem i bogactwem formy dorównuje tylko Bazylika Świętego Piotra w Wiecznym Mieście.

 Odnotowujemy również wzrost produkcji pomników Jezusa Chrystusa i Jana Pawła II i innych błogosławionych/świętych na całym świecie jednakże najwyższy współczynnik upomnikowienia należy właśnie do Polski.  Średnio przypada u nas 1.14 Chrystusa i 1,67 Jana Pawła II na hektar. Już niedługo na metr kwadratowy Naszego Kraju będzie przypadać 1.3 krzyża.

 

Pomysłowe zadaszenie przystanku autobusowego ozdobionego głową Karola Wojtyły przed dworcem Termini w Rzymie. 

Kreatywny pomnik dwóch wielkich miłujących pokój i prawdę meżów stanu, którzy w imę Boga zmienili świat. 

 “Faktem jest, że polityka i moralność to pojęcia nierozłaczne. Jako że podstawą moralności jest religia; religia i polityka - z konieczności - są również ze sobą związane.” - Ronald Reagan

"Głupota również jest darem od Boga, ale to nie powód, by jej nadużywać" - Karol Wojtyła

Niewątpliwie najbardziej nowoczesny, pomysłowy i jednocześnie skromny monument poświecony Naszemu Papieżowi. Pomnik Jana Pawła II i Jego kajaka w Zbąszyniu. Umieszczona tuż nad brzegiem Obry rzeźba przedstawia Karola Wojtyłę siedzącego w unoszącym się w powietrzu kajaku, z odłożonym wiosłem i czytającego “Pismo Święte”. Ten unikalny projekt spotkal się z wielkim zainteresowaniem korpusu dyplomatycznego i artystów plastyków z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Przeprowadzono już wstępne pomiary celem wykonania podobnego pomnika - wprawdzie nieżyjącego ale nadal oficjalnie pełniącego swoją funkcję - "Wiecznego Prezydenta" Kim Ir Sena nad ukochaną przez niego rzekąTaedong.

Obok największego 33-metrowego pominka Jezusa Chrystusa Króla Polski i Wszechświata w Świebodzinie już wkrótce będziemy się mogli pochwalić najwyższym na naszym globie pomnikiem Jana Pawła II.

Projekt/model pomnika Jana Pawła II (14m), który niebawem zostanie wzniesiony w Częstochowie.

Z nieukrywaną satysfakcją pragnę Was poinformować, że w bieżącej dekadzie - w porównaniu z dekadami ubiegłymi - ilość oddanych do eksploatacji świętych i błogosławionych znacznie przekroczyła plany docelowe Watykanu, który - mimo ateistycznej nagonki - z wielkim trudem i poświęceniem zaspokaja rosnące potrzeby rynku religijnego na świętych i błogosławionych mobilizując nowe moce przerobowe i wprowadzając wielozmianowy system modłów i współzawodnictwa brygad pielgrzymkowych i różańcowych. 
Nieodzownym podzespołem przy produkcji świętych jest cudotwórstwo. Wszystkie nasze placówki terenowe KK przechodzą od chałupniczych do nowatorskich, wielkoprzemysłowych metod produkcji zjawisk nadprzyrodzonych godnych cywilizacji XXI wieku. W wyniku modernizacji metod modlitewnych i zwiększonej przepustowości cudotwórczej co miesiąc schodzą z naszej taśmy produkcyjnej nowi święci i błogosławieni. Ten intensywny zakrojony na szeroką skalę proces produkcyjny odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów kontroli jakości beatyfikowanych i kanonizowanych denatów, którym Watykan zapewnia pośmiertną gwarancję. 
Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez błogosławionego Karola Wojtyłę, pod którego nieomylnym przywództwem i nadzorem technicznym wyprodukowano więcej świętych i błogosławionych niż zrobili to jego poprzednicy w ciągu ponad 400 lat. Z dumą należy podkreślić, że w całej Historii KK jeszcze nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku reklamacji. Święci “Made in Vatican” wykazują się niezawodnością i doskonale sprawdzają się w eksploatacji w każdych warunkach klimatycznych, terenowych i pod każdą szerokością geograficzną... w Afryce, Ameryce Łacińskiej i zwłaszcza w południowo wschodniej Polsce. 

Gratulujemy naszemu oddanemu kolektywowi kapłańskiemu w Watykanie zwiększenia wydajności pracy, które zaowocowało tak wspaniałymi przedterminowymi osiągnięciami produkcyjnymi. Cały aktyw kapłański a w szczególności przodowników pracy duszpasterskiej proponuję odznaczyć Złotym Krzyżem Zasługi Chrystusa Króla Polski pierwszej klasy i Gwiazdą Betlejemską ze wstęgami...

Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań : "Niech dalszy wzrost  liczby powołań kapłanskich – będzie poważnym sygnałem dla ateistów.


 

Duchowni katoliccy z pełnym oddaniem i poświęceniem zawsze walczyli z bałwochwalczymi światopoglądami: nazizmem, komunizmemi a teraz z technologiczno prometeistycznym kapitalizmem kuszącym hedonistycznym materializmem, który przybiera różne zakamuflowane formy w tym pozakościelnej “działalności charytatywnej”.

Kierując się zaleceniami Benedykta katolicy winni zachować krytyczną czujność  i odrzucać finansowanie i współpracę, która wprost lub pośrednio sprzyja działaniom czy projektom sprzecznym z interesami Kościoła i antropologią chrześcijańską  jak np. zrelatywizowaną pod względem moralnym “pseudocharytatywną” autopromocję ateisty Owsiaka.

Paweł Hajncel, znany ateistyczny skandalista zwany również “człowiekiem motylem” nakazywał wszystkim przechodzącym ulicą gimnazjalistom obojga płci zlizywać z kolan bitą śmietanę. Jak zwykle POlicja nie interweniowała. 

 

Ten sabotażysta o niepolsko brzmiącym nazwisku, udając anioła czy też uskrzydlonego owada "latał" między księżmi i wiernymi podczas procesji Bożego Ciała wokół łódzkiej archikatedry.

Mimo ogromnego dorobku cywilizacyjnego ale i przejściowych problemów módlmy się gorliwie i bądźmy jeszcze lepszej nadzei; ateizm - podobnie jak faszyzm i bolszewizm - skończą na śmietniku historii. Mądry i dalekwzroczny Bóg przekonany o lepszej , bardziej atrakcyjnej chrześcijańskiej ofercie religijnej ponad 2000 lat temu zerwał kontrakt z żydami i przeszedł na usługi Chrześcijaństwa w pełnym wymiarze godzin. Zawistni starozakonni do dziś nie mogą nam tego wybaczyć.

Kim jest przeciętny ateista? Oto lista praktycznych wskazówek.

Są to ludzie wyalienowani zarówno towarzysko jak i społecznie.

Zazwyczaj duchowa pustka prowadzi ich ku depresji i myślom samobójczym

Są to ludzie sztucznie tłumiący dany im przez Boga naturalne dar prokreacji co jest przyczyną często spotykanych u tych osobników zaburzeń na tle orientacji płciowej i innych dewiacji.

Są chciwi i zachłanni, mają skłonności do działalności gospodarczej sprzecznej z Prawem Bożym

Notorycznie uchylają się od płacenia podatków jednocześnie zabiegając o różne zasiłki, zapomogi i fundusze, stypendia, granty , dofinansowania z budżetu państwa.

Zabierają głos w kwestiach, o których nie mają żadnego pojęcia.  
Roszczą sobie prawo do wiedzy, której nie posiadają.

Propagują teorie, których nie są w stanie udowodnić (np. nie potrafią podważyć teologicznego aksjomatu o istnieniu Boga).

Ateiści są mistrzami w kreowaniu pustosłowia. Posiadają umiejętność maskowania swojego intelektualnego dyletanctwa używaniem przez nikogo nie zrozumiałych sofizmów, solipsyzmów i oksymoronicznej nowomowy. (Szczegóły i przykłady podaję dalej w artykule).

Odrzucając pozazmysłową religijną ezoterykę - przygnieceni jasnością i logiką argumentów światłych i bardziej kompetentnych interlokutorów-teistów  -  z poczuciem moralno-intelektualnej wyższości i wszechwiedzy rozpaczliwie utrzymują, że ateistyczna lingwistyczna ekwilibrystyka, którą uprawiają to poetycka przenośnia zrozumiała tylko dla "wtajemniczonych".

Ci skrajni egoiści i indywidualiści pozbawieni są zbiorowej wyobraźni i zdolności kolektywnego myślenia.

Dyskredytując "Dziesięcioro przykazań Bożych" mylnie i naiwnie uważaja, że tzw. "Karta Narodów Zjednoczonych" i “Powszechna Deklaracja Praw Człowieka”  to najwyższe osiągnięcie ludzkiej myśli humanistycznej i uniwersalnych wartości moralnych gwarantujących pokój na świecie i postęp cywilizacyjny ludzkości wbrew religijnemu odrodzeniu, do którego należy XXI wiek?  
Nie uznają "teologii" i "medycyny/psychologii pastoralnej" za najważniejsze w obecnym zdezorintowanym, chorym świecie dyscypliny naukowe.

Powszechnie stosują zaczerpnięte z tzw. miejskich mitów konfabułowane przykłady odrzucenia wiary na łożu śmierci przez głęboko wierzących naukowców jak np. Einstein czy sam Darwin.  
Nie będąc w stanie podjąć rzeczowej, otwartej polemiki - wg. przyjętych w cywilizowanych społeczeństwach zasad debatowania - stosują powszechnie znany chwyt na  "wspaniałomyślne"  i pretensjonalnie okazywanie osobom obdarzonym zdrowym rozsądkiem współczucia a kiedy to nie odnosi żadnego skutku nazywają ich kłamcami, wmawiając im, że cierpią na zaburzenia psychiczne, bądź określają ich jako nie-prawdziwych Polaków.  

Nazywają ludzi, którzy publicznie udowadniają i ujawniają im ich ignorancję i ograniczenie umysłowe - "religijnymi fundamentalistami" lub "ludźmi pozbawionych sumienia i zasad moralnych”.  

Ateiści kryjąc swoje zbrodnie (Hitler, Stalin, Mao) przemilczają decydujący wkład przywodców religijnych w złagodzeniu i pokojowym zakończeniu światowych konfliktów zbrojnych II Wojna światowa, Wojna w Wietnamie, konflikty na Bliskim Wschodzie i ostatnio bratobójcze wojny w byłej Jugosławii i Rwandzie.

Zapominają o czynnym udziale instytucji religijnych w tropieniu zbrodniarzy wojennych (vide w/w konflikty).

Twierdzą, ze pogańskie cywilizacje w Chinach, tysiące lat przed Chrystusem potrafiły odróżniać dobro od zła Większość czasu spedzają myśląc i mówiąc na tematy nienaturalnych związków lubieżnych między meżczyzną i kobietą, meżczyzny z wieloma kobietami, kobiety z wieloma partnerami a nawet z osobami tej samej płci.

Nadużywają swojego autorytetu społecznego do uprawiania czynów lubieżnych z osobami obojga płci (w tym z nieletnimi). W przypadku “nieplanowanego poczęcia”  zabijają życie nienarodzone przy pomocy aborcji bądź - porzuciwszy szatańskim podstępem uwiedzioną matkę dziecka - zmieniają adres zamieszkania.  

Podobnie jak wyżej wymieniony “człowiek motyl” korzystają z immunitetu tzw. demokratycznego państwa.  
Ateiści nie mają żadnych wyrzutów sumienia dając naiwnym ludziom obietnice bez pokrycia manipulując zwłaszcza ludźmi chorymi, starszymi i tymi, którzy nie są zdolni do krytycznego i samodzielnego myślenia.
Odtrąciwszy wiarę i tradycje swoich przodków wchodzą w związki intymne a czasami nawet rodzinne z osobami  kulturowo, rasowo i religijnie obcymi.

Nietykalność gwarantuje im fakt, że zawsze kolaborują z tymi, którzy są przy władzy.

  Sprawdzonym i skutecznym sposobem na rozpoznanie ateisty jest brak symboli religijnych na ścianach posesji, które zamieszkują i w których pracują. Ograniczają oni dostęp duchownych katolickim do swoich domów w okresie poświątecznym przyjmując za to wizyty członków neopogańsko-satanistycznych sekt szerzących magię i okultyzm jak np.Halloween. Nie uczeszają do Domów Bożych i znecają się nad swoimi dziećmi poprzez nihilistyczną indoktrynację i to już od dnia ich urodzenia. Ich metody wychowawcze sprowadzają się do karmienia dzieci iluzjami, obciążania ich poczuciem winy i utrzymywania w strachu. Ateiści - nieświadomi faktu, że każde dziecko należy do Boga - zakazują swoim pociechom uczęszczania na lekcje religii i ograniczają ich prawo do intelektualnego i emocjonalnego rozwoju nadużywając tym samym swoje prawa rodzicielskie...

 W trudnych momentach życiowych - zwłaszcza kiedy Bóg poddaje ich ciężkim próbom zamiast jedynych dopuszczalnych przez przez Kościół Powszechny sformułowań: “W imę Ojca, Syna i Ducha Świętego!” “Jezus Maria!”, “Chryste Panie!”, “Jezu Chryste!”,  “Boże mój!/Mój Boże!”, “Matko Boska!”, “Boże kochany!”, “Boże miłościwy!”, “Jasna Panienko!”, “Jezu Kochany!/Jezu Nazareński!”, “Boże Przenajświętszy!”, “Na miłość Boską” a - nawet ostatnio bardzo popularnego wśród młodzieży - "Dżizes" używają wyjątkowo odrażających bluźnierstw odnoszących się do nierządu, nieprokreacyjnych zbliżeń seksualnych i wulgarnych określeń intymnych części ciała, które mnie - jako prawdziwemu katolikowi i patriocie - nigdy nie przejdą przez gardło..

 

Fałszywego katolika z łatwością rozpoznasz w kościele po nieszczerej modlitwie.

 

90%  Polaków mówi dość!

Nie będziemy dłużej nadstawiać drugiego policzka spiskującym na naszych oczach bezbożnikom, żydo-masonom, ekofaszystom/ekosocjalistom i innym lewakom i zboczeńcom. Miłość bliźniego ma swoje granice.

“Głód, bieda, głupota i dywersja to współcześni jeźdźcy apokalipsy, którym prawdziwi chrześcijanie mają przeciwstawiać się Biblią i karabinem” - Efrain Rios Montt, generał i kaznodzieja  zielonoświątkowego Kościoła Świata. Z  poparciem Ronalda Reagana został prezydentem Gwatemali na drodze zamachu stanu, który określił jako swoją religijną misję (1982-83). Obecnie niesłusznie sądzony.  Przypisuje sie mu ludobójstwo i zbrodnie przeciw ludzkości; miedzy innymi absurdalne zarzuty mordowania za czasów swoich rządów 3000(!) osób dziennie.

 

 

Materiał graficzny i fotograficzny bardzo skrupulatnie dobrałem z zasobów ”Google Images”

 

 

 

Podobne artykuły


113
komentarze: 226 | wyświetlenia: 35808
8
komentarze: 31 | wyświetlenia: 956
52
komentarze: 88 | wyświetlenia: 7868
35
komentarze: 46 | wyświetlenia: 7324
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3357
26
komentarze: 35 | wyświetlenia: 5290
27
komentarze: 44 | wyświetlenia: 6763
6
komentarze: 249 | wyświetlenia: 690
131
komentarze: 65 | wyświetlenia: 45113
104
komentarze: 232 | wyświetlenia: 49670
58
komentarze: 37 | wyświetlenia: 11998
44
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6335
41
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7310
33
komentarze: 52 | wyświetlenia: 10189
 
Autor
ArtykułYoungcontrarianie - jestem świadkiem cudu! Nastąpił bowiem akt transsubstancjacji - słowo ciałem się stało - Pan przemówił przez Ciebie - i to donośnym głosem :)).

  swistak  (www),  26/01/2013

On nie przemówił, ale zaryczał jak zraniony w sumienie lew

  ewfor  (www),  26/01/2013

Początkowo mnie zamurowało. Czyżby ksiądz Natanek podszył się pod Ciebie? Jednak po przeczytaniu całego tekstu doznałam olśnienia. Amen :))

  ykes,  26/01/2013

W swoim życiu miałem chwile zwątpienia. Msza święta była tylko niedzielną rozrywką i preludium do zakupowego szaleństwa, święta w rodzinie były kultywowane wyłącznie dla tradycji, a wiszący bezwładnie ścienny krzyż był wyłącznie elementem ozdobnym. Kilka wydarzeń jednak zmieniło wszystko.
Po śmierci naszego wielkiego rodaka, idola trojga z naszych użytkowników, byłem świadkiem wielu rzeczy, ...  wyświetl więcej

@ykes:
Chwalmy więc Pana, radujmy się, alleluja i do przodu k***a mać!

Zanim uzytkownik "swistak" i ja zlozymy na Ciebie donos do Admina nalegam abys zakonczenie powyzszego zdania zamienil jedna z koszernych form proponowanych w artykule.
Proponuje: “W imę Ojca, Syna i Ducha Świętego!”

  swistak  (www),  26/01/2013

@youngcontrarian, ykes:
Pozwolicie, chłopaki, że i ja dołączę do waszej DWÓJCY? Bardzo mi się to podoba - CYT.: "Chwalmy więc Pana, radujmy się, alleluja i do przodu k***a mać!" Powstanie więc TRÓJCA,a to już blisko do rydzyka, tfu! na psa urok - BRYDŻYKA... :)

@swistak:
Swistaku, dzieki za glos na moj tekst. Zrobiles to chyba po raz pierwszy w Eiobowej historii.
Malenka uwaga i prosba do Ciebie Swistaku... jaja jajami, docinajmy sobie nawzajem dla zartu .... ale moze - w imie milosci do blizniego - nie mieszajmy czlonkow naszych rodzin w te nasze czasami politycznie niepoprawne "wymiany pogladow".

  ykes,  26/01/2013

@youngcontrarian: Miałem tylko 10 minut na edycję komentarza, więc już nie sprostuję.
@swistek: Miłość bliźniego na całego, cnie? I tak jeszcze tylko dodam, że dziś zrobiłeś coś historyczno-erotycznego. Mianowicie głosując na ten tekst dałeś się legendarnie wydymać. Możesz odejść w pokoju.

  Remter,  26/01/2013

Nastały czasy zbierania owocu, który trzeba jednocześnie zjeść.. natomiast każdy się przed tym broni... lecz nie wie o jednym.. iz to on sam pozwalał ongiś na legalizm praw i sam się ich domagał .. depcząc i za nic mając te , które ten Wszechświat podtrzymują.. i zsyłają to, czego pragnęliśmy .. a nadal jest brak alternatywy dla tego stanu .. gdyż wszystko to, co było .. nadal jest głoszone .. a szczególnie sztuczna miłość, jaka z nienawiści ma się zrodzić. ????

I jeszcze coś - gwoli PRAWDY, najprawdziwszej...
Bij się w piersi, Autorze, bo minąłeś się z prawdą - CYT.: "Ten sabotażysta o niepolsko brzmiącym nazwisku, udając biblijnego anioła "latał" między księżmi i wiernymi podczas procesji Bożego Ciała wokół łódzkiej archikatedry." To nie był biblijny ANIOŁ, tylko niebiblijny MOTYLEK!!! I po co ta wraża manipulacja! Hę?!

.

@Janusz Dąbrowski:
Januszu, niby facet ze skrzydlami.... mnie on bardziej przypomina aniola niz insekta... ale nich Ci bedzie... dokonalem korekty... gwoli prawdy...

@youngcontrarian:
Młodzieńcze - jeśli jednak odpowiada Ci "janiołecek" - niech będzie. To dobry znak - takie skojarzenie. Widać jesteś na najlepszej drodze do nawrócenia... :))

A teraz à propos katechez szkolnych (tylko ta reklama...):
http://dziendobry.tvn.pl/video(...)70.html

@Janusz Dąbrowski:

Dzieki za niezwykle interesujacy link. Jednak polskie media sa odwazniejsze niz myslalem. Przynajmniej sie o tych sprawach publicznie rozmawia...to czy zmieni sie cokolwiek w relacjach Panstwo - Kosciol to juz inna sprawa.
Szkoda faceta... a moze mu to na dobrze wyjdzie. Zyczmy mu powodzenia. Przyznam, ze na takie (jego) lekcje religii (komparatywnej) chetnie bym chodzil jako licealista.

  swistak  (www),  26/01/2013

Januszu ! Na pewno ateistów łączy wspólna " mać" jak muza i spacja występujaca w kazdym zdaniu, jako ozdobnik kultury masowej na eioba

@swistak:
Drogi mój - każdy ma swoją "mać" - tyle, że zwą ją zwykle mamą, mamusią, matulką matuchną, mateczką, mamcią itd. A wszyscy Polacy mają wspólną Macierz - Polską zwaną :).

  swistak  (www),  26/01/2013

@Janusz Dąbrowski: ja dodam jeszcze Królową Polski, Najswiętszą Matkę Maryję dziewicę zwaną też Bogurodzica

@Janusz Dąbrowski:

Zdecydujmy sie Rodacy na nasze priorytety
Bogurodzica czy Polska Macierz?

"Po Bogu najbardziej kocham Polskę" – Ojciec Dyrektor

  ykes,  26/01/2013

@youngcontrarian: Aż strach pomyśleć, co u Ojdyra znajduje się na trzeciej pozycji. ;)

@swistak:
Świstaku - bawisz się w bałwochwalstwo?

  Elba,  26/01/2013

Systemy religijne (zwłaszcza monoteistyczne) pomimo fasady duchowości zamykają świadomość człowieka w jego własnym Ego. Dzieje się tak za przyczyną głoszenia, iż człowiek został stworzony na „obraz i podobieństwo Boże”. Wierni wierząc w to, mają tendencję do tworzenia obrazu Boga jako wszechmocnego człowieka, będącego archetypem ojca (nigdy matki). Wprawdzie teologom tych religii bliżej jest do ok ...  wyświetl więcej

@Elba:
Świetny, rzeczowy, do sedna dotykający problemu koment! :)

  swistak  (www),  27/01/2013

@swistak: "Bóg wybaczy kazdemu grzesznikowi który w godzinie Sądu okaże skruche i żal za grzechy."
Biblia i religia chrześcijańska naucza - w przeciwieństwie do religii katolickiej - że w godzinie Sądu na skruchę i na żal za grzech jest już za późno. Ale to przecież nieważny szczegół, co?

Young, aleś wsadził kij w mrowisko.

  wiesio,  27/01/2013

Dżizes!

@wiesio:
Wiesku, jak moglem zapomniec o "dzizusie! Dzieki za podpowiedzenie/przypomnienie mi tak czesto dzis spotykanego (zwlaszcza wsrod mlodych Polakow) zwrotu, ktory chetnie wykorzystam w powyzszym artykule. Juz uzupelniam ;-)

  ,  27/01/2013

Amen!

  eugen,  27/01/2013

Jestem pod wrażeniem dosadności artykułu - wspaniale piszesz "wzbogacone" przykładami wzruszające przemówienia...

@eugen:
Dzieki za moralne poparcie, Gienku.
Jezeli pozwolisz wykorzystam Twoj komentarz jako okolicznosc lagodzaca gdy stane przed jednym z - 3500 oficjalnie zarejestrowanych przez religioznawcow i antropologow - bogow na Sadzie Ostatecznym... :-)

  eugen,  28/01/2013

@youngcontrarian: Tytuł artykułu trochę za "skromny" do osiągnięc i to po przeczytaniu interesującego wstępu od razu nie pasowało. Wielu uznało (dało się nabrac), że zmieniłeś poglądy i się nawróciłeś... Bardzo dobre i "elastyczne pióro" którym się mistrzowsko posługujesz. "Chwalebne osiągnięcia K.K. w Polsce jako przykład do Europy" i troszkę korekt a cenna pochwała ziemska i tam gdzieś..., jest ...  wyświetl więcej

No to pokrzyczane. Nawet nie wiem jak się odnieść ale przeczytałem cały. Oto, w Twoich oczach, cała duchowość walczy z ateizmem, agnostycyzmem i innymi. ????O i ile wiem wolno im to robić. Wolno im wypowiadać słowa wyniosłe przeciwko Ojcu i Synowi i to będzie im przebaczone, aby tylko prawdę w duchu przyjęli a o ile mi wiadomo jest to celem większości ludzi na świecie włącznie z ateistami. Bardzie ...  wyświetl więcej

@Wiesław Pustuła:

„Księżom zaufaj! Zmów pacierze.
Nawróć się u wieczności progu!
Czy Bóg jest? Nie wiem... Lecz nie wierzę,
By kapłan wiedział coś o Bogu.”

- Tadeusz Kotarbiński
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przede wszystki dziekuje Ci za przeczytanie DO KONCA tego dlu

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Nie mogłem sobie odmówić odpowiedzi na Twój bogaty tekst.
Źródło (greckie z tłumaczeń biblijnych) pochodzenia słowa "wiara" wyjawia wiele rzeczy: zaufanie i oddanie się w "niepoznane".
Oczywiście nie należy kojarzyć zbytnio tego z imieniem Kain, które oznacza "bycie w posiadaniu czyimś" które zasadniczo oznacza opętanie. Musiałbym się bardzo rozpisać aby to wyjaśnić ...  wyświetl więcej

  eugen,  28/01/2013

youngcontrarian: No wiesz 3500 równoważnych Bogów rządzi ludźmi naszej planety to dla mnie szok. Nawet butelka The Glenlivet nie pomoże mnie uspokoic. Czas więc na ranking Bogów aby wybrac najskuteczniejszego i najbardziej cierpliwego dla ludzi... Sadząc po wpisie j.w. przywiązanie dla wybranych Bogów jest wielkie.

@eugen:
Zakladam, ze ktorys/ktoras z nich znajdzie dla mnie czas gdy wroce "do stanu, w ktorym bylem zanim przyszedlem na ten swiat" ;-)

Wyobraz sobie Gienku, ze wg danych ONZ co sekunde na swiecie umiera 151 osob (217 000 dziennie)

A teraz zastanowmy sie... przy ilosci 3500 bogow przepustowosc Sadu Ostatecznego wynosilaby 62 osoby dziennie... albo 2.6 petenta na godzine.

...  wyświetl więcej

  eugen,  28/01/2013

@youngcontrarian: no właśnie, nie wszyscy zasługują na życie wieczne, jak się rozsypią to są tylko złożoną mieszanką minerałów i pożywieniem ziemskim stworków z początków ewolucji a duchem jest ich ostatni wydech.
Ekonomia i logika: każdy naród, narodowośc ma różne wyznania - to fakt.
Mała ekonomia opłacalności: Średnio (dane nie są publikowane) każdego "Boga" z 3500 zarejestrowanych ...  wyświetl więcej

@eugen:
"Nie ma dla mnie znaczenia ich ziemska nazwa, dlatego uznaję wszystkie religie i wierzenia."

Obawiam sie ,ze na sadzie Ostatecznym moze to rowniez nie wystarczyc... :-)
Bede przynajmniej w dobrym towarzystwie :-)

Dowcip dedykacja:
W podzielonym religijnym nonsensem Belfascie dwoch zamaskowanych facetow zatrzymuje pozna noca przechodnia.
Kierujac

...  wyświetl więcej

  eugen,  28/01/2013

@youngcontrarian: Sąd Ostateczny - wierzysz w Cuda? , że się pozbierasz do kupy, masz w sobie jakieś znaczniki, GPSy i magnesy ? co będzie jeśli twoje szczątki w którymś stworku pożarł inny "ludź" a jego kolejny stworek itd.? Te bajeczki były aktualne jeszcze 100 lat temu a teraz to abstrakcja lub straszydło na niegrzecznych... a do takich nie należysz.
Ateista to osobnik nie wierzący w wiodącą w danym kraju religię, jego religia nie ma znaczenia.

@eugen:

Przepraszam, Eugeniuszu, w poprzednich wpisach zapomnialem wsadzic "Sad Ostateczny" w cudzyslow...

Co do zycia pozagrobowego:
Pracując w Bosni dla UNHCR w latach 90-ych dostąpiłem wątpliwego zaszczytu rozmowy z jednym z muzułmanskich watażków. Wyjaśniał mi teologiczne podstawy islamskiego kultu śmierci (dżihad). Robił to z wielkim przekonaniem i radością najwyraźniej

...  wyświetl więcej

  eugen,  28/01/2013

@youngcontrarian: Przeczytałem. Masz rację, Al-Ma'arri też.
Uwielbiam patrzec na pracę pszczół oraz poznawac ich zwyczaje i tajemnice. Tam w ulu nie ma religii - jest królowa i cała armia pszczół a trutnie na koniec roku otrzymują "wilczy" bilet. Nie pracują tylko hulają i słodziutki nektarek spijają, do tego mają lubieżny darmowy dostęp do uciech cielesnych u samiutkiej królowej.
Ciekawe kto pozamieniał u ludzi role wbrew prawom natury - najzupełniej religijny Szatan.

@eugen:

"Szatan również jest wierzący i świadomość istnienia Boga nie skłania go do czynienia dobra - wręcz przeciwnie."
Aby z kogos wypedzic szatana...najpierw trzeba mu go do glowy wlozyc...

@youngcontrarian:
Jak widać - fanatyzm i głupota niejedne mają imiona, ale też i wspólne cechy.

@Janusz Dąbrowski: Czy dostrzegasz Januszu jak ja odchodzenie od doktryn, fanatyzmu, przyziemnej religijności poza noszeniem krzyży przez starców głównie.??? Ciekawe co jeszcze przyniesie na ten świat pokolenie internetu i ich SKOJARZENIOWE MYŚLENIE. Heh.

@Wiesław Pustuła:
I ten proces coraz bardziej nasila się. Coraz więcej z nas poszukuje źródeł autentycznej duchowości i wszelkich wartości z tym związanych poza religijnymi instytucjami, zmurszałymi i kłamliwymi.

@youngcontrarian:
Jest dokładnie tak, jak powiedziałeś.

@Janusz Dąbrowski: Dla mnie osobiście jest to powód do "radości". Zwalczane dogmaty i "zaściankowość" tak naprawdę obalają same siebie, ich słabość wypływa na wierzch. Jestem ciekaw czy historycy przypiszą to zasłudze internetu, jako wyjściu tak wielu ludzi ze zbyt "wąskich poglądów".
Nie nadaje się do pisania. Nie potrafię tego oddać słowami.

  jagode,  31/01/2013

świetny tekst ! Alelujaaaaa! Pan z nami...

  swistak  (www),  01/02/2013

@jagode: chyba tem Pan to nie Bóg Jahwe

  JOLINAE,  10/08/2013

Gdy czytam np. cytaty jw., to nie wiem, czy sie śmiać czy płakać! Ten na ten przykład od Jaśnie Nieoświeconego abepa Kowalczyka:
“Szatan jest istotą inteligentną i człowiek nie jest w stanie go przechytrzyć. Dlatego właśnie najrozsądniejszą rzeczą jest dla katolika trzymać się z daleka od wszystkiego, co może mieć związek z jego działaniem - łącznie z wyłączeniem telewizora i nie kupowaniem ...  wyświetl więcej

Te cytaty są przerażające, ale pomyślcie, że teraz, w XXI wieku jest naprawdę tysiąc razy lepiej, niż było choćby ze trzysta lat temu. Jeśli weźmiemy pod uwagę całe społeczeństwo oczywiście.

Najbardziej poruszyło mnie zdjęcie skulonego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej u nóg papieża. Wstrząsająco i naocznie odzwierciedla katolickie upodlenie naszego kraju oraz samego Komorowskiego, który, jako "prezydent wszystkich Polaków", rzekomo w ich imieniu, w wiernopoddańczej teatralno-upodlającej formie, złożył "polską" deklarację o niewolniczej uległości naszego kraju wobec katolickiego gur ...  wyświetl więcej

  Negev,  25/10/2014

Fantastyczny tekst! Naprawdę jestem pod wrażeniem. Rozumiem, że to kpina, parodia - uśmiałem się setnie. Wielki plus!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska