Login lub e-mail Hasło   

Duraka Lex. Dokąd idziesz skompromitowany Sejmie?

Co to jest prawo?
Wyświetlenia: 1.843 Zamieszczono 30/01/2013

...

Quo Vadis – streszczenie. Dokąd idziesz skompromitowany Sejmie?

Czy w Polsce coś się zmieniło od czasów afery Rywina? Prawo. Prawo do. Święte prawo. Państwo prawa. Co to jest prawo? Czy zbrodniarze, mordercy, złodzieje, bandyci są przeciwni prawu? Czy naziści byli przeciwko prawu?

Ależ skąd. Prawo obowiązuje w mafii. Prawo obowiązuje w więzieniu. Prawo? Oczywiście, że prawo !!! Tylko inne. Złodzieje i bandyci nie są przeciwko prawu. Oni chcą jedynie, żeby ich obowiązywało inne prawo niż resztę ludzi. Takie wygodne dla nich prawo.

Prawo jednym sprzyja, a innym sypie piaskiem o oczy.

Prawo może być dobre: Dobre dla nas. Niedobre dla niewiernych. Prawo może być dobre: Dobre dla onych. Dla nas fatalne. Prawo może być dobre dla wybranych. Niedobre dla odrzuconych.

Prawo może być dobre dla białych blondynów i niedobre dla czarnych Murzynów.

W demokracji amerykańskiej prawo uchwala kongres i senat albo sejm i senat, a do tego urzędnicy wydają „przepisy wykonawcze”.

Potem już nic tylko działać zgodnie z prawem: „Alleluja i do przodu !!!”.

Zanim doszło do Rywina chodziły plotki, że w Polsce można kupić Ustawę za 3 mln. $. Plotki zostały potwierdzone przez zagraniczne „ośrodki badania”. Zagraniczne media napisały: - „W Polsce Ustawę kupić można”.

Co to znaczy „kupić Ustawę” w państwie prawa, w którym obowiązuje demokracja amerykańska? Czy to oznacza, że należy przekupić wszystkich posłów, poślice, senatorów i prezydenta?

Ależ skąd. Trzeba przekupić urzędnika a czasem wystarczy przekupić sekretarkę, która „pomyli się” i doda do Ustawy „lub czasopisma” albo „oraz innych roślin”. Czasami nawet wystarczy, że sekretarka doda lub usunie przecinek. Dodatkowo trzeba mieć swoją opłaconą poślicę w typie  Krystyny P. lub swojego opłaconego posła.  Fachowca od wywoływania afer odwracających uwagę prawodawców i publiczności od uchwalanej Ustawy. Kogoś kto spowoduje, że głosowania nad Ustawą odbędzie się koło północy po 14 godzinach „owocnych obrad”.

Chodziły potwierdzone przez „renomowane” zagraniczne media plotki, że za 3mln $ można opłacić fachowców i kupić dobrą Ustawę. Dobrą dla tego kto zapłacił 3 mln $.

Następnie Rywin przyszedł do Michnika.

Na mój głupi rozum ci co go wysłali liczyli na to, że Michnik jako żyd zacznie się targować. Raczej nie liczyli na to, że Michnik będzie chciał Ustawę kupić. Liczyli na to, że będzie chciał się dowiedzieć kto przysłał Rywina. I wpadnie w zastawioną pułapkę jak posłanka Sawicka albo „aferzyści hazardowi” umówieni na cmentarzu. A Rywin bardzo potrzebował pieniędzy bo spaliły mu się dekoracje do patriotycznego filmu pt. „Quo Vadis”.

Czy kasę za wykonanie zadania dostał z góry?  Czy w reklamówce?  Co było dalej?  Nie wiecie???

W państwie prawa, w którym obowiązuje demokracja amerykańska powinno być dobre prawo.

PS. Dobre? Dla kogo?

Przeczytaj: >>> A. Duda Prezydentem Wszystkich Polaków?

 

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


80
komentarze: 98 | wyświetlenia: 32712
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109182
37
komentarze: 32 | wyświetlenia: 12369
33
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3033
28
komentarze: 28 | wyświetlenia: 25250
27
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6005
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4301
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2347
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5325
23
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2276
21
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2581
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2834
 
Autor
ArtykułSwiat sie naszemu sejmowi bacznie przyglada... To rzeczywiscie przestaje byc juz smieszne....
W ubiegly piątek Sejm odrzucił trzy projekty projekty ustawy o związkach partnerskich. Przeciwko oczywiscie głosowała cała prawica, PSL i 46 konserwatywnych posłów Platformy. Akcję protestacyjnych e-maili do Wg redakcja czasopisma "Liberté że wysłano ich już ok. 585 tysięcy e-maili protestacyjnych ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  30/01/2013

@youngcontrarian: z komentu wynika, ze ciebie też ktos kupił, w mysl zasady, że byt kształtuje swiadomość, tym za których myslą ci co płacąDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska