Login lub e-mail Hasło   

W obronie miłości... i nie tylko

"Jestem niewolnikiem Jezusa Chrystusa, który powołał mnie na swojego apostoła oddanego głoszeniu Bożej Ewangelii." - poseł na sejm IIIRP
Wyświetlenia: 4.215 Zamieszczono 01/02/2013

"To tak pan Bóg stworzył i tak ma być"- Lech Wałęsa o okazywaniu sobie czułości przez pary heteroseksualne 

"Jeśli ktoś uważa, że Polacy wybierali Platformę po to, żeby wprowadziła małżeństwa gejowskie, powinien puknąć się w głowę" - poseł PO Tomasz Głogowski

“Niektóre kobiety mają problem ze znalezieniem partnera, bo większość potencjalnych kandydatów nawet jak nie jest gejami, to udaje gejów” - Antoni Mężydło - poseł PO

 *

"Statystyki amerykańskie pokazują, że przypadki samobójstw (i prób samobójczych) wśród młodych ludzi o orientacji gejowskiej obojga płci w grupie wiekowej 15-24 lat są statystycznie czteroktotnie wyższe od ich heteroseksualnych rówieśników.

Najczęstszymi przyczynami samobójstw są: odrzucanie przez rodzine, “cyber bulling” (cyberprzemoc), bezsilność wobec prześladowań, brak akceptacji przez rowieśników, dyskryminacja, indywidualne i grupowe poniżanie, zastraszanie, werbalne i fizyczne znęcanie, mobbing, wiktymizacja, brak wsparcia społecznego, środowiskowego, prawnego psychologicznego."

 "Additional Facts about Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Youth". Thetrevorproject.org. - 2011

 

 Zanim przejdę do głównego tematu mojego artykułu czyli naszego “nadwiślańskiego Iranu” posłuchajcie wymownego fragmentu autentycznej rozmowy na temat "tolerancji",  jaka miałem - dosłownie dwa tygodnie temu - z jednym z moich amerykańskich współobywateli.

 

- Najchętniej wystrzelałbym wszystkich pedałów! (w oryginale "shit pushers")

- A co byś zrobił gdyby się okazało, ze twój syn jest gejem? – zapytałem próbując rozbudzić w nim odrobinę empatii… i - nie uwierzycie - rozbudziłem…

- Natychmiast bym go wydziedziczył… - odpowiedział po chwili zastanowienia…

 Jest to tragikomiczne, tym bardziej, ze mój rozmówca zupełnie nie zauważył swojej hipokryzji. Jak widzicie podwójne standardy i kołtuństwo znajdziecie nie tylko w Polsce.

 *

“Jeżeli chcesz szybko zostać milionerem - załóż nową religię” - Ron Hubbard założyciel scjentologii.

  Zatrzymajmy się jeszcze w Stanach Zjednoczonych. Klasycznym i bardzo głośnym przykładem religijnego zakłamania w USA była wpadka pastora-celebtyty Teda Haggarda założyciela i menadzera New Life Megachurch w Colorado Springs. Jako członek religijnego lobby prezydenta Georga W.Busha był znany ze swych wyjątkowo konserwatywnych, fundamentalistycznych poglądów a zwłaszcza bezkompromiowej walki z homoseksualizmem. Działo się to do momentu gdy ten "megapasterz" został przyłapany na korzystaniu z usług… męskich prostytutek… oczywiście opłacanych ze zbiórek od swoich wiernych owieczek i baranków.

"Członkowie Kościoła Ewangelicznego mają najlepsze życie seksulane ze wszystkich grup wyznaniowych" - Ted Haggard

Mimo iż skompromitowany pastor-celebryta zwalił cała winę na “szatana” nie odzyskał  zaufania swojej licznej trzódki... jak  również swojej poprzedniej, ciepłej i bardzo dochodowej posadki w przemyśle religijnym.

Dzisiaj - zamiast “słowa bożego” - obywatel aka były pastor-milioner Haggard sprzedaje polisy ubezpieczeniowe.

*

Postępowa cześć społeczeństwa amerykańskiego również zmaga się ze zjawiskiem homofobii… ale walkę te zwycięża apelując do serc i umysłów współobywateli/wyborców. Coraz więcej stanów uznaje związki partnerskie zapewniające im pełna opiekę prawną. Kwestia ta  już od kilku lat stała się w USA, Kanadzie , Australii i krajach Europy Zachodniej przedmiotem zdrowej społecznej i politycznej dyskusji. Według mnie jest to już zjawisko nieodwracalne.

Kończąc wątek amerykański chciałbym się posłużyć przykładem z własnego, nowojorskiego podwórka. Niedawno byli i obecni uczniowie jak i ich rodzice ze szkoły podstawowej, do której uczeszczały obie moje córki uroczyście, z wielką pompą ale i ze wzruszeniem żegnali wieloletniego, odchodzącego na emeryturę dyrektora. Był przez wszystkich powszechnie lubiany i szanowany. Nie byłoby w tym wydarzeniu nic szczególnego gdyby nie fakt, że jest on znanym obrońcą praw człowieka i działaczem gejowskim. Nowojorski wydział oświaty niejednokrotnie ogłaszał go pedagogiem roku. Uznawany jest za jednego z najlepszych dyrektorów w historii tej szkoły. Nieodparcie nasuwa mi się teoretyczne pytanie jak taki dyrektor radziłby sobie we współczesnej przeciętnej warszawskiej placówce oświatowej .

☆☆☆

 Dokładnie tydzień temu Sejm odrzucił trzy projekty projekty ustawy o związkach partnerskich. Przeciwko – jak jeden mąż - głosowała cała prawica: PSL i... (wcześniej ponoć nieistniejących) 46 konserwatywnych posłów Platformy Obywatelskiej.  Rozczarowani wyborcy  wysłali lawinę blisko  585 tysięcy e-maili protestacyjnych głównie do posłów PO ale również osobiście do Donalda Tuska.  Zaskoczony i najwyraźniej przestraszony tą reakcją społeczną Pan Premier planuje nadzwyczajne, wyjazdowe posiedzenie klubu PO i to już 20 lutego.

Jest to dość intrygująca decyzja tym bardziej, że do wyborów jest jeszcze daleko. Zastanawiający pośpiech… czy już panika?  Panie Tusk, to śmierdzi Gowinem i nawet nie zaściankowością ale...  "trzecioświatowością".

 Od PiS-u nie spodziewałem się decyzji godnej człowieka XXI wieku ale zawiodłem sie na klubowych współtowarzyszach Pana Tuska... To co obecnie uprawia jego partia to Prowincjalizm i Obłuda. PO jak i PiS podobnie jak przed ostanimi wyborami – popełniaja ten sam błąd; demonstrują kompletny brak wyczucia nastrojów społecznych. Post-PRL-owska i post-wojtyłowska Polska powoli ale bezpowrotnie odchodzi w przeszlość. Obawiam się, że młodzi i obyci ze światem wyborcy zaczną się od PO odwracać. 

Jak Pan sądzi, Panie Premierze do której partii odejdą?

 Szczególnie zabolała mnie postawa Posła z ramienia PO Pana Johna Abrahama Godsona, którego - w ramach naszego cywilizacyjnego dowartościowywania - ochrzciliśmy "Polskim Obamą" zapewne  w nadziei, że Amerykanie nazwą jednego z swoich przyszłych prezydentów np. "amerykańskim Jarosławem Kaczyńskim" a może nawet Aleksandrem Kwaśniewskim...

"Apeluję do Polaków, abyśmy się nie bali mieć więcej dzieci. Mam cztery wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jeden dziecko, też możesz mieć dwójkę. A jeżeli możesz mieć dwójkę, też możesz mieć trójkę. Ja zrobiłem swoje!" -  Godson Chikama Onyekwere - laureat nagrody Programu III Polskiego Radia "Srebrne Usta" w roku 2011  

 Zarówno Pan Tusk jak i wyborcy Pana Godsona, który przed rozpoczęciem kariery politycznej doskonalił swoje krasomówcze zdolności z kościelnego pulpitu zupełnie przeoczyli znamienny cytat tego egzotycznego sejmowego importu do naszego nominalnie świeckiego państwa: "Jestem niewolnikiem Jezusa Chrystusa, który powołał mnie na swojego apostoła oddanego głoszeniu Bożej Ewangelii."

Dziwię się jego postawie tym bardziej, że nikt lepiej od niego nie powinien wiedzieć co to znaczy dyskryminacja i równouprawnienie.

Tak jak wielu Polaków nabrałem się na portret Nelsona Mandeli wiszący w jego gabinecie …

*

"Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku." - posłanka PiS Krystyna Pawłowicz

Skoro o obłudzie mowa… PiS bardzo martwi się związkami jednopłciowymi bowiem jak sami twierdzą "podważają one biologiczną kondycję Narodu"... Widzę tylko jedno rozwiązanie na demograficzne PRZEBUDZENIE Polski. Dlaczego Prezes PiS-u sam osobiście nie zaświeci przykładem i jak przystało na "samca alfę" stanie na wysokości zadania?

Pan doktor Jarosław Kaczyński powinien symbolicznie poślubić swoja partyjną towarzyszkę, Panią profesor Krystynę Pawłowicz w celach prokreacyjnych…

 Nasi POPiS-owi posłowie jeszcze raz udowodnili po czyjej są stronie pod względem cywilizacyjnym. Nadal są zakładnikami watykańskich ajatollahow, którym przecież nikt nie zagląda (a raczej nie śmie zaglądać) do łóżek .

Kościół Powszechny zawsze słowem i... czynem popierał stosunki heteroseksualne. Od momentu swojego powstania był ostoją moralności i bezwarunkowego "oddania bogu".

Panowie w przewiewnych sutannach we wszystkich kolorach tęczy i w tekturowych kapeluszach obciągnietych błyszczącymi tkaninami, skoro nie potraficie znleźć jakiegoś godziwego i pożytecznego zajęcia godnego współczesnego mężczyzny i boicie się o utratę swoich synekurek ośmieszajcie się na swój własny rachunek. Wiecie, że jesteście na krawędzi moralnego bankructwa i samodestrukcji. Nie macie już argumentów ani możliwości, aby ignorować bądź deprecjonować głosu milionów uczciwych, rozsądnych i krytycznie myślących Polaków, którzy pragną cieszyć się życiem tu i teraz w światłym, NORMALNYM europejskim państwie w XXI w

.


Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2250
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1134
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1074
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 580
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 690
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 995
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  01/02/2013

Jeżeli poseł/posłanka po kuracji hormonalnej zachowuje męskie genitalia, to się onanizuje czy masturbuje ?

  mugol  (www),  01/02/2013

@swistak: Czy mógłbyś uścislić, czy nie chodzi ci o przyszłego prezydenta, bo z marszałka będzie całkiem blisko do pałacu, jak poleca do Smoleńska, a brzoza odrośnie.

@swistak:

Zamiast odpowiedzi proponuje Ci powtorke klasycznego Eiobowego dialogu, w duzej czesci zwiazanego z Twoim bardzo intymnym pytaniem:

“- Przeżyłem NDE, wiem, że jest w życie wieczne, kocham Trójcę i Maryję, ale nie pomogę Bogu leżąc na kanapie z pilotem w ręku.

- Wybacz (…), ale nas raczej nie interesuje co Ty trzymasz w ręku leżąc na kanapie...

- youngcośta

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  01/02/2013

@mugol: przeciez to art. w kategorii rozrywka napisany, by zadrwić z lemingów

  swistak  (www),  01/02/2013

youngcośtam widzę, ze zmieniłeś kat na społeczeństwo, dlatego odpowiadam poważnie, że trzymam różaniec

Ciekawie, mój Druhu! Może w prawdziwie demokratycznych krajach niedługo powstanie pytanie o legalizacji ślubów pomiędzy ludźmi i zwierzętami? A co? Zoofili też są dobrymi ludźmi, też mają prawo do ślubu z miłości :)
P.S. Co dotyczy mnie, to jestem nie zgodny z tym kategorycznie, żeby państwo (albo cerkiew) legalizowało śluby między homoseksualistami. Bo jestem okropny zacofaniec.

@Дмитрий Кузьмин:
Дорогой Дима,
Как хорошо опять тебя увидеть на Эиобе.
Как делишки на заводе? Надеюсь не уволили с работы.

В своей статье я конечно не сравниваю животных с людьми.
На твой комментарий могу ответить лишь вопросом.
Что бы ты сделал окажись твой сын (или дочь) гомосексуалистом?

@youngcontrarian:
"Как делишки на заводе? Надеюсь не уволили с работы."

Не уволили, так как я ценный специалист.

"Что бы ты сделал окажись твой сын (или дочь) гомосексуалистом?"

Мой Друг, я приложу все свои силы и педагогические способности, чтобы мои дети сохранили нормальную сексуальную ориентацию. Но если не получится, что же, пусть они живут так, как душе угодно. Однако своего родительского согласия на однополый брак я не дам.

@Дмитрий Кузьмин:
Opowiem Ci nowojorski dowcip.
Zydowska Mamele przylapala syna w lozku z chlopakiem.
- Aj waj, co ludzie pomysla? To nie po bozemu...
- Mamele, ale ja go bardzo kocham... ze wzajemnoscia... Zamierzamy sie pobrac...
- Ale czy on przynajmniej jest zydem? - zapytala sie z matczyna miloscia...

  swistak  (www),  01/02/2013

@youngcontrarian: masz wyrozumiałą matkę, ale skąd się wzieły dzieci ?

@youngcontrarian:

Oto dowcip! Mieszkańcy N. Jorku są bardzo dowcipni ludzie :)))

@Дмитрий Кузьмин:
Aby bylo bardziej zabawnie powyzszy dowcip uslyszalem od mojego zydowskiego przyjaciela...

  pirx,  01/02/2013

Skoro poseł może być transwestytą i bronić praw transwestytów, to czemu nie możne być katolikiem i bronić praw katolików?

  pirx,  01/02/2013

@Alter Ego: Rzeczywiście w kontekście artykułu powinienem użyć 'transseksualista', ale moje przejęzyczenie nie zmienia sensu mojego pytania. I w żaden sposób nie wypacza sensowności takiego pytania.

  ,  01/02/2013

@pirx: Zgadzam się. Każdy powinien bronić swoich praw o ile nie godzą one w wolność pozostałych.
Problem polega na tym, że niektórzy tych praw nie mają w ogóle lub mają ich mniej. W dodatku są osoby wykazujące niezdrowe zainteresowanie prawami i życiem tych pierwszych (patrz obesesja świstaka i sp. z o.o. na temat tego co kto z kim robi w łóżku albo co Pani Grodzka ma w majtkach).
Pr ...  wyświetl więcej

  pirx,  01/02/2013

@Alter Ego: Dlaczego, jedni mają ich mniej, albo wcale? Może dokładnie na to zasługują, co mają?

  ,  06/02/2013

@pirx: Pirx, rozumiem, że czujesz się na siłach aby osądzać co komu się należy a co nie? I według czego masz zamiar to robić, według Biblii czy jakiejś innej świętej księgi?
Poza tym, Twoje pytanie jest zbyt ogólnikowe. Jeżeli rozmawiamy o parach homoseksualnych, to nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego tak bardzo interesuje Cię to, czy owe pary mogą usankcjonować swój związek? Czy to w j ...  wyświetl więcej

@Alter Ego: Naiwnością jest wierzyć, że usankcjonowanie prawne w postaci małżeństw jednopłciowych da się oddzielić od prawa do adopcji. Wyobrazić sobie można wrzask o dyskryminację takowych "małżeństw".

  ulmed,  01/02/2013

Młody czy stary powinien przeczytać artykuł, który mną wstrząsnął http://eiba.pl/23i0vwj

  ,  01/02/2013

@ulmed: Litości. Wystarczy wygooglować autora tego artykułu i wszystko staje się jasne. Już same "pozycje naukowe" w bibliografii powinny dawać do myślenia.

  ,  01/02/2013

ulmed, dlaczego powinien ? Ja tylko przelecialam sie po tym wzrokiem i nie czytalam, bo pewnie zrobiloby mi sie niedobrze....tak samo jak robi mi sie niedobrze kiedy czytam o facetach, ktorzy maltretuja wlasne zony, o matkach, ktore zabijaja swoje wlasne dzieci, o ludziach ktorzy znecaja sie nad innymi tylko dlatego, ze maja inny kolor skory......ale czy wszyscy faceci bija swoje zony ? Czy wszyst ...  wyświetl więcej

  Remter,  01/02/2013

Nasza cywilizacja zasad i moralizatorskiego boga stworzonego do jej utrzymania upada .. tak samo jak upadały cywilizacje jakie żyły przed nami ... ostatnią była cywilizacja przed tzw potopem jaki miał miejsce na ziemi .. kiedy przyjrzałam się tamtemu upadkowi - doszłam do wniosku iż nasz upadek cywilizacji a raczej nazwałabym to inaczej - podeptaniem praw moralnych jakie przez tysiąclecia chroniły ...  wyświetl więcej

Jestem pod wrażeniem Twoich artykułów ...są najlepsze jakie do tej pory czytałam . Czuję się zaszczycona ,że poznałam tak mądrego człowieka jak Ty . Jesteś po prostu WIELKI!!! Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam . ( zaglądam na eioba codziennie :---))) )

  swistak  (www),  02/02/2013

@swistak:
Widzisz ...to nie jest kadzenie . Nie każdy ma taki dar jak On ..takiego pisania to ja Mu zazdroszczę , obojętnie na jaki temat jest artykuł ...jest po prostu świetny. pozdr. :)))

@swistak:
W koncu mnie zdemaskowales.
Tak przyznaje sie jestem osoba transplciowa kiedys youngcontrarianem teraz Haneczka.
Moimi innmi ulubionymi ksywkami sa mugol i mojra.

@youngcontrarian: Nie bardzo rozumie o czym piszesz . Haneczka to ja jestem . Hanna od urodzenia , kobieta , matka dwóch dorosłych synów...nie rozumię o czym piszecie ...dla mnie mozecie byc kim chcecie ..

@haneczka0129:
Haneczko, moj poprzedni ironiczny/zartobliwy wpis byl adresowany do naszej Eiobowej trojcy przenajswietszej czyli osoby wystepujacej pod trzema Eiobowymi wcieleniami.
Nie przejmuj sie, prosze....swistak/mojra/mugol jest czescia naszego portalowego folkloru i zapalonym... nawiedzonym czytelnikiem i recenzentem moich artykulow. (Jak na razie nie przegapil ani jednego), ...  wyświetl więcej

Nie zraniłeś mnie . To ja pomyślałam o Tobie ,że to Ty może byłeś kiedyś facetem a teraz jesteś kobietą i tez masz na imię Haneczka , choć przez chwile pomyślałam ,ze macie moja osobę na myśli ...teraz wiem o co chodzi . Dzięki ,ze mi wytłumaczyłeś...choć nie mogę zaprzeczyć - pomyślałam ,ze robicie sobie ze mnie żarty...Możecie być gejami , ...mnie to nie przeszkadza (jakby co) Wiesz ja na forum ...  wyświetl więcej

@haneczka0129:
Ulzylo mi, Haniu.
Dziekuje Ci za bardzo mile slowa w poprzednich wpisach komentarzach. Po ich przeczytaniu powoli zaczalem sie unosic w powietrze jak nadmiernie nadmuchany balon.

Ja gejem nie jestem... a co do uzytkownika "swistak" nie jestem pewien. (moze przeczytaj 3 komentarz od poczatku).
Mam kilku przyjaciol w srodowisk gejowskim, jeden pracuje w te

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:

:---)))

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Właśnie dziś 2 lutego 2013 roku, 4 dni po opublikowaniu mojego tekstu parlament Republiki Francuskiej przegłosował 249 za - 49 przeciw ustawę, która pozwala na zawieranie małżeństw osóbom tej samej płci, wlaczajac obcokrajowcow.

@youngcontrarian:
Witaj . Właśnie czytałam . Miłego dnia . :)))

Nigdy nie pojmę, skąd w naszym narodzie tylu chętnych do grzebania w cudzych gaciach. Przestańmy w końcu oceniać ludzi poprzez takie pryzmaty, jak orientacja seksualna. To niegodziwe.

  ewfor  (www),  05/02/2013

@Alicja Minicka: Niestety ale to chyba największa wada ludzi-katolików, którym Pan Bóg nakazał kochać wszystkich. A w cudzych gaciach jest zawsze coś ciekawszego niż w swoich :)))

  swistak  (www),  04/02/2013

yugocośtam ! przypominaja mi się dialogi na cztery nogi, ale bez momentów. Załozyłeś konto z haneczka i teraz żałosnie pobekujecie, niby w duecie.

@
swistak:
nie lubisz mnie? bo ja Ciebie lubię...

  hussair  (www),  06/02/2013

@haneczka0129: :))

  mugol  (www),  04/02/2013

Daje punkt za dialogi z youngcontrariana z haneczką !

@mugol:Ciebie też lubię .

@Alicjo
Dzieki za krotka ale bardzo dosadna i wymowna odpowiedz.
@Skalny Kwiat
Kasiu, dzieki sa poparcie, ale powiedz, prosze, jaki jest twoj osobisty poglad na te sprawy. Jak zapatruje sie na to srodowisko w ktorym przebywasz/"obracasz sie"? Z racji tego, ze przebywasz / mieszkasz w Polsce Twoje/Wasze opinie sa dla mnie bardziej miarodajne od wysoce upolitycznionych i nadal s ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  05/02/2013

@youngcontrarian: dzieki Haneczce jesteś na dobrej drodze, by sie zakochac w sobie, a to pierwszy krok, by tak jak Haneczka pokochac bliznich, tak jak kocha goj

@swistak: :)))))

  ewfor  (www),  05/02/2013

Oj jakże bym chciała, aby większość mieszkańców mojego "ukochanego" kraju myślała tak jak Ty... ale pomarzyć dobra rzecz, za to się jeszcze nic nie płaci :))

@ewfor:
Dzieki za moralne wsparcie.
Wrzucilem ten temat jak miernik nastrojow homofobicznych w naszym spoleczenstwie.
Niewielka ilosc konstruktywnych opinii na ten temat pod moim artykulem byc moze swiadczy o tym, ze jest to jeszcze temat zbyt sliski... moze jest na podobne dyskusje obyczajowe za wczesnie.
"Badzmy szczesliwi i pozwolmy innym byc szczesliwymi"... czy ta ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Witaj . Na GW komentuję w innych płaszczykach (zonarumcajsa-najpiekniejszeimienaswieciew) może już wiesz...kasowali mi komentarze ) i ten płaszczyk w którym teraz jestem )kilka osób wie tylko .Kobiety lubią się stroić..prawda? Miłego dnia.

@haneczka0129:
Dzieki za ta informacje. W przyszloscie bede je czytal z uwaga.

Troche obawiam sie o przyszlosc Polski. PO trzeszczy w szwach... Palikot nie jest politykiem z klasa na miare ambicji ruchu polskich swieckich humanistow.... Zauwazam, ze klerykalno-nacjonalistyczne sily pod wodza Pana Jaroslawa Prawego i Sprawiedliwego zacieraja juz rece.
Przed nastepnymi wyborami

...  wyświetl więcej

Dopiero wchodzimy w erę gdzie małżeństwa tej samej płci mają dostęp do wychowania dzieci. Ten społeczny eksperyment da swoje pierwsze owoce dopiero za jakiś czas. Ale co do tego czasu?
Fundamentalne pytanie: kto z całą odpowiedzialnością za swoje słowa powie, że wychowywanie dziecka przez rodziców tej samej płci NIE JEST "wyrządzanie nikomu krzywdy". Kto? (CYT: "pozwólcie w pokoju i miłości ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  06/02/2013

@Jacek Wąsowicz: Po kiego w ogóle eksperyment, w którym konstrukcja psychiczna (itp.) dziecka jest zagrożona? To chyba nie to samo jednak, co niewinne zabawy ,,Małym chemikiem'' w domu.

  unda,  06/02/2013

@Jacek Wąsowicz: Ja nie powiem, bo stuprocentowej pewności w takich sprawach nie ma i jeszcze pewnie przez kilkadziesiąt lat nie będzie.
Ale moje osobiste zdanie jest takie, że nic się nie stanie, jeśli w Polsce prawo dopuści związki partnerskie. To prędzej czy później się stanie. Jeśli później, utrudni tylko życie większej ilości ludzi.
Co do małżeństw... Jak na nasze społeczeństwo, ...  wyświetl więcej

unda
jeśli wystartujesz na posłankę - masz mój głos! :-)

  pirx,  06/02/2013

"społeczeństwo stopniowo przyzwyczai się do osób homoseksualnych, do tego, że takie pary są obok nas i że są nam równe, a nie gorsze." Skoro są równe, to czemu nie godzić się na adopcję dzieci przez takie pary. A jeśli jakieś przepisy szczegółowe będą stanowić inaczej, tzn będą uszczegóławiać, czego nie wolno parom homo, wtedy równe nie będą i jest kwestią czasu, gdy przed wszelkimi trybunałami będą wygrywać zaskarżenia, na nierówne traktowanie.

  mugol  (www),  06/02/2013

Pomysł na małżeństwa i adopcje dzieci nie pochodzi od gejów i lesbijek, tylko od pedofilów, by ci mogli dobrać się do dzieci udając gejów. Najwięcej pedofili jest wsród polityków UE . Rocznie namierza się setki tysiecy zboczenców
http://wiadomosci.onet.pl/swia(...)sc.html

  ,  06/02/2013

@mugol: chyba troche przesadziles :-)))

  ,  06/02/2013

@palomita50: Pasją świstaka jest political fiction, więc nie miej mu tego za złe. Taki już jest po prostu.

  ,  06/02/2013

Co jest lepsze dla dziecka : wychowywac sie w sierocincu, czy w domu, z kochajacymi dziecko ludzmi ? Adoptowanie dziecka to nie jest prosta sprawa. Przyszli rodzice sa sprawdzani pod kazdym wzgledem, a przede wszystkim musza zdawac sobie sprawe z odpowiedzialnosci jaka na nich ciazy, kiedy podejmuja sie adoptowania dziecka. I sa czy bylyby sprawdzane w rownym stopniu pary hetero jak i homoseksualne. Heteroseksualnosc nie daje gwarancji szczesliwego dziecinstwa. Niestety.

  hussair  (www),  06/02/2013

@palomita50: Sierociniec oznacza niedostatki i rodzice jednej płci to samo. Natomiast szansa na pozyskanie właściwych wzorców gdzie jest większa? Gdzie na na wzorce wypaczone? Oto jest pytanie. I ja nie popieram.To jest już droga do wariactwa, z całym szacunkiem, Palomito.

  pirx,  06/02/2013

@hussair: "właściwych wzorców" :))) Zauważ, że w momencie, gdy zrównujemy coś takiego jak orientacja seksualna, czy model rodziny, to pojęcie traci sens. Mało tego za 'właściwy wzór" można będzie mieć kłopoty prawne. Już teraz za "właściwy wzór' człek jest okrzyknięty oszołomem- wstecznikiem.

  ,  06/02/2013

@hussair: A jakie gwarancje na "właściwe wzorce" daje "normalna" rodzina? Czy ktoś takowych udzieli? I gdzie składać reklamacje?
Może pójdźmy dalej... Co z samotnymi rodzicami? Co z dziećmi wychowywanymi przez dziadków itd.?
"Właściwie wzorce" to wysoce subiektywne pojęcie.
Sam nie wiem, co sądzić na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale kiedy widzę argumenty typu "właściwe wzorce" i "normalność" etc., to krew mnie zalewa.

  hussair  (www),  06/02/2013

@Alter Ego: Gwarancje? To źle postawione pytanie - w mojej opinii. Pytasz o gwarancje rodziców płci obojga. A rodzice tej samej płci dają jakieś? Nie? Więc nie o gwarancje tu idzie, lecz o prawdopodobieństwo. Czego? Właściwego konstruowania dziecka na drodze psychicznego i mentalnego rozwoju. A wzorzec plus-minus zdaje się dominującym w kosmicznym porządku (porządku, podkreślam) rzeczy. Wkład ojca ...  wyświetl więcej

  ,  06/02/2013

@hussair: Cóż, ja póki co zostaję na Ziemii i w kosmos się nie wybieram, także wybacz mi proszę, ale nie będę się wdawał w religijno-mistyczno-eteryczne dyskusje.
Ja również nie znam osób wychowanych przez homoseksualistów albo nawet z sierocińca (chociaż nigdy nie wiadomo, nieprawdaż?). Nie mniej jednak, my możemy jedynie sobie gdybać i ewentualnie powoływać się na święte pisma itp. rzeczy ...  wyświetl więcej

  ,  06/02/2013

@hussair: to tylko moje zdanie na ten temat :-) Bylam kiedys w sierocincu ( jako gosc, powiedzmy ) i widzialam maluchy kiwajace sie do przodu i do tylu, ze smutnym, wbitym w jeden punkt spojrzeniem. I to jest dla mnie droga do wariactwa. Oczywiscie, ze kochajacy sie mama i tata to najlepsze co dla dziecka moze byc.... ale sierociniec to jest akurat to najgorsze.

  hussair  (www),  06/02/2013

@palomita50: Jasne. Nie podzielając - szanuję Twoje zdanie. :)

  pirx,  06/02/2013

@palomita50: Więc ty chcesz być dobra i dać im kochającą się rodzinę. Czemu nie własną?
Poza tym wcale nie jestem taki pewny, czy dom dziecka jest najgorszym miejscem dla nie chcianych dzieci.

  ,  06/02/2013

@pirx: Czemu nie wlasna ? Bo mam swoich troje dzieci. Oczywiscie, ze dom dziecka jest lepszy od przemocy, pijanstwa i gwaltu we wlasnym domu.

Na świecie, również w PL, są takie pary - kobieta & mężczyzna - które starają się o dziecko i zapewne chętnie adoptowałyby niejednego malucha. Czy więc między nieszczęśliwym dzieciństwem wśród hetero pijaków, a dwoma tatusiami/mamusiami nie dojrzeć złotego środka? Czemu??

  pirx,  07/02/2013

@Jacek Wąsowicz: Myślę, że jestem w stanie udzielić ci odpowiedzi. Ponieważ wśród hetero jest prokreacja. Natomiast miłość jest wśród homo, a jak wszyscy wiemy, dzieci potrzebują dużo miłości.

;-)
a właściwie to :-/

  ulmed,  06/02/2013

Mnie cieszy, że jeszcze kilkoro oszołomów i wsteczników mogę w życiu spotkać. Bardzo się cieszę, bo czasem myślę, że taka mało nowoczesna jestem.

  ,  06/02/2013

@ulmed: Cieszę się Twoim szczęściem, ulmed. :-)
Nie wiem tylko po co te określenia typu "oszołomy" i "wstecznicy". Nikt tutaj tak nikogo nie nazywa.

Drodzy przyjaciele,
@haneczka
@Alter Ego
@Hussair
@pirx
@Ulmed
@palomita
@Jacek
@unda
@ewfor.... przepraszam jezeli kogos ominalem...

Dziekuje Wam bardzo za bardzo rzeczowa i interesujaca debate.
Nie wolno nam zapominac, ze dyskutujac o jednoplciowych stosunkach partnerskich (a nawet adopcjach) mowimy o bardzo znikomym p

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  07/02/2013

@youngcontrarian: "Two mums are better than one"... A czterech ojców lepszych niż dwóch?... :)
No cóż, nie ma za co dziękować , YC, pozdro. :)

  ulmed,  07/02/2013

@youngcontrarian: Polecam lekturę podręcznika TWOJEJ, nie mojej, doktryny; http://niezalezna.pl/38157-hom(...)kolakow
Dziś dostałem maila z tym linkiem i takimi słowami; "rzygać mi się chce..." - nazwał to nową barbarią, nie podam autora, bo nie upoważnił mnie do tego.

  ,  07/02/2013

@ulmed: Ulmed, proszę Cię, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Dzielenie ludzi na "nas" i "WAS" do niczego nie prowadzi. Merytoryczny poziom takiej dyskusji jest równy zeru.

  jotko49,  07/02/2013

@hussair: Czterech ojców? Cztery prezenty ok. Cztery reprymendy ? a jak nie daj Boże cztery niehumanitarne łomoty? Wolałbym jednak jednego.

  ulmed,  07/02/2013

@Alter Ego: Ja mam jasne stanowisko. Trzymam się tego co uważam za słuszne. Nie dla mnie różne podpuchy.
Oddzielenie mojego zdania w jakiejś sprawie jest chyba jasne.
Ja mam takie, Ty masz takie. Jeśli ujmiemy to w liczbie mnogiej to będzie my, wy. Cóż dziwnego w tym określeniu?

  ,  08/02/2013

@ulmed: Rozumiem.
W mojej poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli, że zarzucasz youngcontrarian, iż wymieniona przez Ciebie pozycja należy do JEGO "doktryny". Według mnie jest to niesłuszne, ponieważ, jak mówiłem wcześniej, wrzucasz nas wszystkich do jednego worka, w którym są wszystkie osoby popierające legalizację związków par homoseksualnych, adopcję przez nie dzieci itd. - można by wręcz ...  wyświetl więcej

@hussair: Drogi hussiar, wiec jak Ty bys rozstrzygnal ten problem?
Kto tu zawinil, ze te dwie przedstawione w moim tekscie dziewczynki zareagowaly tak jak zareagowaly?
Jak zauwazyles hussair, nie probowalem zadnej z nich osadzac.

Dziewczynka, ktora dokucza innemu dziecku z powodu orientacji seksualnej jego/jej rodzicow (nawet przybranych)?
Adoptowana corka lezbijek, kt

...  wyświetl więcej

@jotko49, @Hussair:
Piszecie >>>Czterech "ojcow".<<<<
Nie jest to rzadkoscia wsrod rodzin hetero. Pani z dzieckiem, ktora np. czterokrotnie wychodzila za maz.

  ewfor  (www),  11/02/2013

@youngcontrarian: Zamiast odpowiedzi stawiam plus, chociaż najchętniej postawiłabym ich więcej :))

  mugol  (www),  07/02/2013

Perdofilom wystarczy kwit, zawarcia homoseksualnego małżeństwa, by w Nigerii, Mali, Etiopii hurtowo adoptować dzieci, Może nawet wyczyszczą polskie sierocińce, co ucieszy nasz Rząd, bo bedzie miał problem z głowy.

Żyję w Polsce od urodzenia, więc już "kilka" lat minęło. Ani na "lewicowym" zachodnim jej krańcu, gdzie przeżyłam większość życia, ani na konserwatywnym Pomorzu, gdzie mieszkam od siedmiu lat nie zaobserwowałam, by osoby o orientacji homoseksualnej były prześladowane. Nie jest źle z Polską tolerancyjnością, wbrew temu, co usiłują wykreować zachodnie media. Nie społeczeństwo zagląda do sypialni, cz ...  wyświetl więcej

Anno, "swiatlym humanista" okresla mnie swistak/mojra/mogul. Czyzby Cie cos z nimi laczylo(?).
Dla uscislenia ; ja okreslam sie jako swiecki humanista.

A teraz przedstawie Eiobowiczom na jakich zasadach operuje twoja logika:
A- kradzież jest "grzechem"
B- homoseksualizm jest "grzechem"
wniosek: dobrowolne wspolzycie dwoch doroslych osob (w twoim pojeciu) jest ta

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Cudzołóstwo również jest dobrowolnym współżyciem dwóch dorosłych osób, jednak nie skonfrontowałeś w swej wypowiedzi go, ale sięgnąłeś po kradzież. Czyżby mała manipulacja...? Zauważ, że w przypadku códzołóstwa są spełnione te same warunki, co w przypadku homoseksualizmu. Podobnie, jak to ująłeś: "dobrowolne współżycie dwóch dorosłych osób", również nie jest zabronione prawnie, a ...  wyświetl więcej

@Anna Dziedzik:
Droga Aniu, Twoje relacje z bytami i zjawiskami nadprzyrodzonymi sa Twoja prywatna sprawa.

Aby sie zbytnio nie rozwodzic pragne Cie zapewnic, ze nie widze miedzy nami zadnych roznic co do interpretacji moralnej "c u d z o l o s t w a".
Cudzolostwo w wykonaniu partnera (nawet tzw. chlopaka czy dziewczyny, narzeczonego/narzeczonej) przed czy po slubie oczywiscie

...  wyświetl więcej

O jakiej Waść pieprzysz miłości?

Średnia ilość partnerów seksualnych gejów przed pojawieniem się AIDS ok 500.
Średnia ilość partnerów seksualnych gejów po pojawieniem się AIDS ok 40.
Przynajmniej tylu sami deklarują.

Ilość portali randkowych dla gejów (ogólnie: LGBT) w przeglądarce Google, lepiej niż wszystkie naukowe traktaty, mówi o rozwiązłości seksualnej tego środ

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska