Login lub e-mail Hasło   

O czym opowiada Bolero Ravela?

Gdy wszyscy przyłączą się, następuje kulminacja i powrót do ciszy. Ciszy, ale już innej. Wzbogaconej o melodię Bolera
Wyświetlenia: 4.527 Zamieszczono 02/02/2013

Muzyka klasyczna to często opowiadanie bez słów. Jest wiele przykładów. Etiuda Rewolucyjna Chopina, Cztery Pory Roku Vivaldiego, Obrazki z Wystawy Musorgskiego ros. Картинки с выставки i wiele innych. 

Jaką historię opowiada Bolero Ravela? Na początku jest cisza. Cisza w Filharmonii to jest szum, w którym różne dźwięki wzajemnie się znoszą. W tej ciszy ktoś cichutko intonuje nową, prostą, wpadającą w ucho melodię. Kolejne instrumenty przyłączają się. Pojedyńczy głos inspiruje innych. Jest wzmacniany. Brzmi coraz głośniej stając się głosem wielkiej orkiestry. Zanucona cichutko melodia opanowuje świat sali koncertowej. Gdy wszyscy przyłączą się, następuje kulminacja i powrót do ciszy. Ciszy, ale już innej.  Wzbogaconej o melodię Bolera, która pozostaje w pamięci słuchaczy. To jest uniwersalna opowieść o tym, czym jest news.

To jest także uniwersalna opowieść o tym, że jest możliwość zrobienia Rewolucji bez rewolucji. Wystarczy, że w pogłębiającym się chaosie zaintonujemy melodię. Melodię, która opanuje świat. Zaczniemy nadawać nawet bardzo cichutki ale wyrazisty i atrakcyjny sygnał. Możemy to uogólnić. Stworzyć uniwersalny schemat, dzięki któremu tym samym językiem możemy opisywać bardzo różne zjawiska. Tak powstaje matematyka i to właśnie jest matematyka.

Istnieje w matematyce Teoria Katastrof, która opisuje tego rodzaju przypadki. Schemat Bolera pokazuje w jaki sposób możemy działać. Skorzystanie ze Schematu Bolera umożliwia zapobieganie niektórym rodzajom końców świata.

Winni są dziennikarze. Nie wszyscy dziennikarze i niezupełnie wszystkiemu są winni. Mało kto czyta tego bloga, ale tu zamieszczam ten tekst, ponieważ właśnie tu jest szansa, że przeczyta go jeden z tych, którzy są winni zaniechania.

To, że zawodowe dziennikarstwo upada wszędzie na świecie, wcale nie oznacza, że w Polsce również musi upaść. Wszędzie na świecie był kryzys ekonomiczny a w Polsce nie było i nie będzie. To samo można powiedzieć o Chinach.

Dlaczego kryzys mediów nie mógłby nas ominąć? Tylko że trzeba zanucić tą właściwą melodię !!!

Winę ponosi bardzo wąska grupka tzw. „wybitnych” polskich dziennikarzy. Tych, którzy zarabiają krocie, albo wcale dużo nie zarabiają, tylko fama tak niesie i kaczki dziennikarskie o tym kwakają. Cała reszta zazdrości i chciałaby im dorównać.

Panie i Panowie. Apeluję do Was.

Zacznijcie zapraszać do swoich programów zupełnie innych ludzi. Podejmijcie nowe tematy. Zapraszajcie takich, którzy są lepsi od Was. Nie obawiajcie się pytać i słuchać ekspertów. Nie przerywajcie im. Nie komentujcie wtedy, gdy sprawa dotyczy zagadnień, w których wasze kompetencje są mniejsze od kompetencji eksperta. 

Ewentualnie możecie zaprosić innego eksperta. Za kilka dni. Nie równocześnie. Nie celem wywołania awantury.

Wszędzie na świecie był kryzys ekonomiczny a w Polsce nie było i nie będzie. To samo można powiedzieć o Chinach. Dlaczego kryzys mediów nie mógłby nas ominąć?

 

Podobne artykuły


24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3416
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9433
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4472
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23273
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9522
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6848
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4327
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17831
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26799
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9669
25
komentarze: 15 | wyświetlenia: 11921
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18325
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 13226
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3183
 
Autor
Artykuł  Elba,  02/02/2013

Niektórzy zachęcają:
Zagrajmy to, zróbmy to teraz...
W rytmie bolera warto umierać...
http://www.youtube.com/watch?v(...)xL2KLxU
Czyżby...? Świetna Twoja myśl Adamie, że ten rytm można wykorzystać do tworzenia klimatu nowej, indywidualnej sztuki uniku papugowania i małpowania świata. Zamiast żyć pod cudze dyktando, zawsze lepiej jest tworzyć własną, narodowo korzystną sztukę... życia i przetrwania.

  Noemi*,  02/02/2013

Pewne przysłowie mówi: „Mamy tylko jedne usta i dwoje uszu”. Umieć słuchać, to również wydobyć to, co jest najistotniejsze w wypowiedzi, wyróżnić elementy o charakterze informacyjnym od ocen, wyczuć zaangażowanie emocjonalne rozmówcy. Nie można powiedzieć o osobie, że umie słuchać, jeśli jej twarz wyraża znudzenie i wskazuje, iż czeka z niecierpliwością, kiedy mówiący skończy lub na czymś się „wył ...  wyświetl więcej

@Noemi*: ... :)

  Remter,  02/02/2013

"Zaczniemy nadawać nawet bardzo cichutki ale wyrazisty i atrakcyjny sygnał." A kosmos ten makro i mikro zacznie przy niej drgać jak wibracja szukająca swego ... Nawet słowo Amen wymawiane melodyjnie wzbudza w nas doznania .. polecam http://www.wrzuta.pl/szybkalista

  Iwona Akwas  (www),  04/02/2013

"Dziennikarz jest więc niemal z konieczności dyletantem. Uważać go za autorytet, pozwalać mu pouczać innych ludzi, jak to się obecnie stale czyni, jest zabobonem." JM Bocheński "100 zabobonów"
I jeszcze z tej samej książki: " Naprawdę jest tak, że rewolucja jest niemal zawsze bardzo kosztowna pod każdym względem, powoduje ogrom ludzkiego cierpienia i zniszczeń; kto więc chce ich uniknąć, powinien rewolucji, o ile możność, unikać. Wiara w nią, jako jedyny motor postępu jest zabobonem"

Widzę że mi parę fajnych artykułów umknęło, idzie zima to będę miał co nadrabiać :)
Subtelny czynnik znajdujący się w strefie szumów, powodujący pomijalną asymetrię porządkującą skale makro ..., ciekawe podejście ;)

@pokrzywiony:
https://www.youtube.com/watch?(...)aRZy0Ak
https://www.youtube.com/watch?(...)nyX3vm8
Można sobie wyobrazić rozkręcające się koło zamachowe, albo powstający tornado ...
Miłego Dnia ;)

@pokrzywiony: Wykorzystanie Schematu Bolera. Przykład:
Sytuacja jest skomplikowana. Trudno ocenić, kto ma przewagę. Szachiści mówią – gra środkowa.Przychodzi człowiek z boku. Przewraca szachownicę i mówi:
- A teraz będziemy grali w bierki.
***************************************
Tak wygląda obecnie sytuacja na polskiej scenie politycznej, a na scenie światowej wygląda b ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Muszę teraz wyjechać, jak wrócę to pogadamy :)
"Schematu Bolera" ... cofając się w czasie, na 10'ciu uczni 9 w celu uniknięcia klasówki kłamie że ich głowa boli, 10'ty mówi prawdę ale diagnoza brzmi "symulant", po czasie ten umiera ( czy to przypadek ? ) ..., do tego schematu można wskazywać niezaliczalną ilość przykładów, wskazujących na problematykę inercji.
Pozdrawiam Pogodnie
Miłego Dnia

@pokrzywiony:
Pozdr. ...-:) Nie wracasz. Nie nadrabiasz ...-:) Wdajesz się w eiobowe awantury. Niedobrze.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska