Login lub e-mail Hasło   

Schizofrenia bezobjawowa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/sowiecka-nauka-wi(...)82.html
Sowiecka nauka wiecznie żywa, czyli o antysemityzmie bezobjawowym
Wyświetlenia: 879 Zamieszczono 02/02/2013

Sowiecka nauka, w III RP, nadal święci triumfy. Oto niejaki dr Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW w Radiu Tok FM odkrył nowy rodzaj antysemityzmu i rasizmu, antysemityzm i rasizm ukryty, który dopiero lewackie badania są w stanie odkryć. Dr Bilewicz uznał, że takimi rasistami są prof. Krystyna Pawłowicz i ja.

- Tomasz Terlikowski twierdzi, że lewica i liberałowie naznaczają niemiłe im poglądy jako faszystowskie. Niestety, faktem jest, że dziś ludzie niechętnie przyznają się otwarcie do rasizmu, antysemityzmu czy homofobii - a nadal w codziennym życiu dyskryminują Azjatów, Żydów czy gejów. Psychologia nazywa to "nowoczesnymi uprzedzeniami", czyli takimi, które wydają się niewinnymi konserwatywnymi przekonaniami politycznymi bądź religijnymi, a de facto prowadzą one bezpośrednio do dyskryminacji: osoby wyrażające takie postawy znacznie częściej w praktyce dyskryminują mniejszości. Do tej kategorii zaliczałbym wszelkie stwierdzenia o tym, że geje są osobami w "jałowych związkach", z których społeczeństwo nie ma pożytku. To język zdecydowanie dehumanizujący, bo odbierający innym prawa do przeżywania wyższych uczuć - miłości, zaufania, bliskości. Taki komunikat tworzy wrażenie, że geje są w mniejszym stopniu ludźmi aniżeli osoby heteroseksualne. A to wszystko jest ukryte pod pozorem niewinnych przekonań konserwatywnych – oznajmił Bilewicz.

Ale na tym „mądrości” doktora się nie skończyły. On także przekonuje, że wszyscy, którzy nie zgadzają się z tezę, że genetyczny mężczyzna w sukience nabiera cech kobiety, są w istocie homofobami (to znaczy rzekomo nienawidzą gejów) czy mają problem z własną płcią. - Transfobia jest poważnym problemem i badania naukowe wskazują na silny związek tego rodzaju uprzedzeń z poglądami autorytarnymi, religijnym fundamentalizmem i seksizmem. Co ciekawe, o ile transfobia u mężczyzn jest bardzo silnie powiązana z homofobią - niechęć mężczyzn do osób transseksualnych można w pełni wyjaśnić ich nienawiścią żywioną do gejów - tak u kobiet sprawa jest bardziej skomplikowana. Niektóre kobiety stają się transfobiczne z powodu swojej homofobii, jednak jest też znaczna liczba kobiet po prostu kultywujących bardzo tradycyjne role płciowe. One gotowe byłyby zaakceptować w swoim otoczeniu geja czy lesbijkę, lecz w tym samym czasie będą dyskryminować osoby transseksualne – mówi.

Zabawnie brzmią również opinia, że granica nienawiści została przekroczona, gdy ktoś wyraża opinią, że związki jednopłciowe uprzedmiatawiają człowieka. - Granica mowy nienawiści została przekroczona, gdy zaczęto związki jednopłciowe traktować jako uprzedmiotawiające innego człowieka. To jest obraźliwe wobec osób, które żyją w takich związkach i wręcz niezgodne z nauczaniem Kościoła, który w swoich dokumentach nakazuje szacunek dla osób LGBT oraz potępia dyskryminację, niezależnie od niezgody na pewne konkretne rozwiązania polityczne – mówi dr Bilewicz, który choć dobrze zna się na metodach sowieckiej nauki, to o nauczaniu Kościoła pojęcie ma żadne.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 942
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1624
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1410
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1334
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1337
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1616
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 925
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1120
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska