Login lub e-mail Hasło   

Opętanie

Czy to złe duchy?
Wyświetlenia: 1.050 Zamieszczono 04/02/2013

         Niedawno był bardzo ciekawy program o egzorcyzmach, z którego dowiedzieliśmy się interesujących rzeczy na temat opętania. Jak się objawia opętanie? Podstawowym objawem jest niechęć do świętych rzeczy jak krzyże, figurki czy obrazy. Zastanówmy się czy to przejaw opętania czy też przejaw oddania Bogu. Zgodnie z Dekalogiem zapisanym w Księdze Wyjścia w rozdziale 20, tworzenie czegokolwiek, czyli figurek, obrazów itp., co jest  na ziemi, na niebie, pod ziemią czy na wodzie i oddawanie temu czci jest szczególnie obrzydliwe dla JHWH, który grozi karą nawet następnym pokoleniom. Patrząc w tym kontekście wychodzi na to że to nie złe duchy opętują ofiarę a dobre duchy wskazują mu prawdziwą drogę.

      Kto wypędza owe duchy? Funkcjonariusze kościołów i meczetów, którzy na przestrzeni wieków popełnili wiele zbrodni, do których nawet sami się przyznają, którzy sami firmują produkcję owych świętych precjozów, i którzy namawiają do oddawania im czci. Metody egzorcyzmów są utajnione a egzorcyści są specjalnie szkoleni. Co się dzieje w tym czasie dzieje? Nawet opętani nie pamiętają wiadomo jednak że posługują się oni krzyżami, figurkami, obrazkami i modlitwami, w tym do Maryi i do Jezusa.

     Oczywiście są jeszcze inne objawy opętania jak: podobno wielka siła, mówienie w obcych językach- szczególnie modny jest aramejski, którego nawet egzorcyści nie znają i nie wiadomo co jest im w tym starożytnym języku boskim przekazywane.

      Zastanówmy się czy gdyby szatan lub jakiś duch rzeczywiście kogoś opętał to starałby się ujawnić, jeżeli jak twierdzi kler największym osiągnięciem złego jest to że ludzie w niego nie wierzą? Czy nie lepiej byłoby w ciszy wykorzystać takiego człowieka do zwiedzenia innych i nie ujawniania się?

     Co innego w przypadku dobrych duchów, którzy chcieliby przekazać ostrzeżenie, napomnienie czy potwierdzić że istnieje Bóg i niematerialna siła, Oni chcieliby być zauważonymi. Jednocześnie Oni byliby szczególnie wyczuleni na wszelkie objawy bałwochwalstwa i w końcu Oni odchodziliby gdyby zostali odrzuceni.

     Na koniec, oczywiście egzorcyści serwują nam opowieści dziwnej treści a to o rozmowach z duchami a nawet z Belzebubem, a to znowu o cierpieniu pojedynczy ludzi za ludzkość (sprawa Anneliese Michel  z Niemiec), która została doprowadzona do śmierci z wycieczenia choć dziś niektórzy księża twierdzą że jej śmierć była dopełnieniem opętania choć sama zainteresowana twierdziła że widziała Jezusa, Maryję a nawet z nimi rozmawiała.

    Gdzie leży prawda, każdy musi rozstrzygnąć sam. Dla mnie jest opętanie niewiarygodne z jednego powodu, wszystkie religie mają swój sposób pozbywania owych duchów w imię: Jezusa, Allacha, Manitu, Kriszny i innych, niedługo zapewne i w imię Potwora Spaghetti da się je wypędzić. Co wy o tym sądzicie: choroba, złe czy dobre duchy czy może jeszcze co innego?

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1594
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 914
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1198
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 459
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1030
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 584
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 506
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 993
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  05/02/2013

Da się wypedzić z ateistów czyli swiatłych humanistów, bo to oni czczą i stworzyli Potwora Spagetti

@swistak: Ty zapewne też go czcisz, wszak jadasz makaron ;-)

Czym się różni anorektyczka od "opętanej"? Obie są tak samo wyedukowane w swojej dziedzinie ( wiedza z zewnątrz), obie nie świadome robionej sobie krzywdy. To podobieństwa. Różnica: anorektyczka uległa trendowi społecznemu a druga pani kościelnej retoryce. Jak siewca trafi na podatny grunt to zbierze to co chce.

Egzorcyzmy, czyli odduchawianie? Żeby usunąć ducha z czyjejś świadomości, trzeba najpierw go tam włożyć!
Katolicy najlepiej usuwają ze świadomości ludzkiej - ducha prawdy, czyli czegoś - czego tam nie włożyli. W tym są świetni.

Człowiek będzie mieć wątpliwości, dopóki nie zobaczy, lub nie przekona się na własnej skórze. Inaczej wszystko sprowadza się jedynie do teoretyzowania na temat prawdziwości, bądź nieprawdziwości tego zjawiska, tak samo jak teoretyzowanie nad tym czy istnieje Bóg i szatan, czy też są tylko archetypami, za pomocą których człowiek tłumaczy sobie rzeczy i zjawiska, które go otaczają, a których zasad działania nie jest w stanie pojąć.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska