Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego warto postawić na biznes internetowy (ebiznes)?

Pierwsze pytanie jakie można zadać to dlaczego wogóle Internet? Spójrzmy na zalety biznesu internetowego. Nie trudno dostrzec, że co roku przybywa masa ludzi korzy...
Wyświetlenia: 784 Zamieszczono 11/02/2013

Pierwsze pytanie jakie można zadać to dlaczego wogóle Internet? Spójrzmy na zalety biznesu internetowego. 
Nie trudno dostrzec, że co roku przybywa masa ludzi korzystających z internetu. Dlaczego? Ponieważ Internet staje się podstawowym narzędziem dla ludzi poszukujących informacji! Prostsze niż mogłoby się wydawać!

 Niektóre kategorie, takie jak nadwaga, impotencja, długi, bogactwo itp., uważane są za tak wrażliwe, że ludzie nie będą dyskutować o ich z innymi w trybie offline czyli na żywo. Oni wolą wyszukac odpowiedź w internecie, bo wiedzą, że wirtualny świat będzie chronił ich tożsamość i urauje ich od wstydu. Innymi słowy, Internet jest miejscem dla ludzi, do szukania rozwiązań swoich problemów. Jeśli wiesz, jak dostarczyć wartosciowe informacje właściwym osobom, pewnej grupie ludzi, którzy są gotowi wydać pieniądze na te rozwiązania, to można powiedzieć że osiągnąłeś sukces!

W ostatnich latach zauważalny jest potencjalny wzrost wartości internetu. Chcę podkreślić, że coraz więcej osób zostawia pieniądze w Internecie. Ludzie chętniej kupują w sieci gdyż jest to wygodne i nieraz wiele tańsze.

Prowadząc ebiznes, Internet zapewnia elastyczność w pracy. Możesz zabrać się do pracy o każdej porze dnia, gdziekolwiek chcesz, tak długo, jeśli tylko masz komputer i połączenie z Internetem. Twój sklep internetowy jest otwarty 24-godziny, jest twoim sprzedawcą, który stale pracuje dla Ciebie, nawet gdy śpisz.

Firma Internetowa jest globalna. Możesz sprzedać produkt klientowi w  Australii, Ameryce itp., To daje większą bazę klientów w porównaniu do lokalnego biznesu. Mowa tutaj oczywiście o serwisie np anglojęzycznym, gdyż prowadząc biznes "po polsku" nie dotrzesz raczej do australijczyka ponieważ nie będzie on znał języka polskiego, ale angielski tak.
Budując biznes internetowy ponosisz małe koszty rozpoczęcia. Biznes internetowy jest tak niedrogi, że nawet przeciętny człowiek może łatwo zacząć. Na początek potrzebujesz: domenę, konto hostingowe i autoresponder. Jest to wydatek mniej niż 1000zł (zakladając że masz komputer i dostęp do internetu). Jeżeli nie masz takiego budżetu możesz zacząć na darmowej platformie blogowej np. Blogger.com, nie wykupując tym samym domeny i hostingu. 

Jak widać koszty zbudowania biznesu internetowego są o wiele niższe niż załżenie biznesu offline. Zatem nie czekaj tylko działaj bo tylko wtedy możesz osiągnąć sukces!

Podobne artykuły


73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17609
46
komentarze: 67 | wyświetlenia: 4625
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10846
25
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2913
25
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3294
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 4384
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14865
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5901
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6638
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7024
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5636
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6199
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  pwz  (www),  22/12/2016

To prawda, że relatywnie łatwo jest zacząć swój biznes w Internecie. Cała zabawa zaczyna się jednak później, bo na sukces trzeba pracować tak samo, jak w realu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska