Login lub e-mail Hasło   

7 Ćwiczeń na szczupłe ramiona

Marzysz o szczupłych seksownych ramionach. Poznaj najlepsze ćwiczenia, które pozwolą Ci możliwie najszybciej wyszczuplić ramiona.
Wyświetlenia: 3.813 Zamieszczono 13/02/2013

Chcesz aby Twoje ramiona znowu dobrze wyglądały? Chcesz, aby były szczupłe, seksowne i dobrze prezentowały się w koszulkach na ramiączkach? Nie chcesz mieć oklapłych napompowanych ramion, które będą się wylewały z koszulek.

Jeśli tak to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jest kilka prostych, ale bardzo skutecznych ćwiczeń, które pozwolą Ci wyszczuplić ramiona. Można te ćwiczenia wykonywać każdego dnia przez dosłownie kilka, a jeśli chcesz kilkanaście minut. Co więcej nie wymagają one użycia specjalistycznego, drogiego sprzętu itp.

1. Uginanie ramion z ciężarem

Jeśli chcesz wyszczuplić swoje ramiona ważne jest skupić się na bicepsach. Doskonale nadają się do tego, a co więcej łatwo je wykonać. Nie potrzebujesz jakichś dużych ciężarów albo specjalnego sprzętu. Wystarczy małe obciążenie np. butelki z wodą. Później przejdzie czas na większe ciężary np. hantle po 5 kg i więcej.

Bardzo ważne jest, aby zachować podczas ćwiczenia prawidłową sylwetkę. Proste plecy, ciężarek trzymasz z dłońmi skierowanymi do przody, a palcami do góry. Przyciągasz ciężarek do ramion. Proste ćwiczenie, ale bardzo skuteczne, jeśli chcesz mieć szczupłe ramiona.

2. Młotkowanie

To ćwiczenie doskonale działa zarówno na bicepsy jak i przedramiona. Tym razem jednak trzymając ciężar palce masz mieć skierowane do wewnątrz, a łokcie blisko ciała. Jest to praktycznie takie samo ćwiczenie jak w przypadku uginania ramion jednak zwrócenie palców w inną stronę, robi ogromną różnicę.

3. Damskie pompki

Tak zwane damskie pompki również są bardzo dobrym ćwiczeniem na wyszczuplenie ramion. Różni się ono tym, że zamiast opierać ciężar ciała na dłoniach i koniuszkach stóp opierasz się na dłoniach i kolanach. Dzięki temu możesz szerzej rozłożyć ramiona i robić głębsze skłony.

4. Zginanie tricepsa za głową

Idealne ćwiczenie, jeśli chcesz zmniejszyć tylną cześć swoich ramion. Weź krzesło, ustaw się kilka kroków od niego, twarz masz mieć zwróconą od krzesła. Oprzyj ręce o krzesło, które powinno być dokładnie za tobą, teraz wyprostuj nogi. Ćwicząc uginaj ręce powoli i trochę przed podłogą zatrzymaj się przez chwilę. Teraz znowu wyprostuj ręce i wróć do początkowej pozycji.

5. Zginanie tricepsa na krześle

Zorganizuj sobie stabilne krzesło. Stań kilka kroków przed nim, a następnie oprzyj się rękoma o nie.  Nogi masz mieć pod katem 90 stopni. Zacznij uginać ręce tak jak jest to pokazane na obrazku. W tym ćwiczeniu używaj tylko mieni górnych partii ramion.

6. Wymachy ramionami

To ćwiczenie jest bardzo proste. Wyprostuj ramiona w każdą stronę i zacznij je obracać jakbyś robił wiatrak. Ćwiczenie wydaje się niezbyt fajne, jednak jest naprawdę przydatne i doskonale pomaga wyszczuplić ramiona.

Najlepiej zacznij od robienia małych kółek, a potem przejdź do większych. Nie warto liczyć poszczególnych powtórzeń, bo będzie ich dużo, więc najlepiej ustawić sobie np. zegarek na 5 minut a potem robić te same ćwiczenia w przeciwnym kierunku.

7. Rozciąganie diagonalne

To ćwiczenie wymaga użycia ciężaru i doskonale działa zarówno na ramiona jaki i na ręce. Stań prosto z wyprostowaną w bok prawą ręką (dłoń powinna znajdować się powyżej wysokości Twojej głowy). Teraz zacznij zbliżać rękę (wciąż wyprostowaną) do lewego biodra i z powrotem na pozycję wyjściową. To samo ćwiczenie wykonaj analogicznie dla lewej ręki.

Najlepiej, jeśli przy początku i końcu ćwiczenia (kiedy ręka jest powyżej poziomu głowy lub dotyka biodra) zatrzymasz się na 30 sekund. Dzięki temu mięśnie bardziej się napną i ćwiczenie da większy efekt.

Co teraz?

No dobrze. Teraz już znasz kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą Ci wyszczuplić ramiona. Co teraz z tym zrobić? Najlepiej będzie, jeśli po prostu zastosujesz te ćwiczenia w praktyce, czyli codziennym życiu.

Ustal sobie, że każdego dnia (np. przed wieczorną kąpielą) będziesz przez 10 minut robić 3-5 rodzajów ćwiczeń. np. po 2-3 minuty na każde. Dosłownie to takie proste.

- 3 minuty wymachów ramionami,
- 3 minuty uginania ramion z ciężarami
- 2 minuty damskich pompek
- 2 minuty młotkowania

I tyle. Jeśli będziesz taki zestaw ćwiczeń powtarzać, przez co najmniej 5 dni w tygodniu przynajmniej przez miesiąc, to gwarantuję Ci, że zauważysz widoczną zmianę. Ramiona będą szczuplejsze, mniej będzie na nich wisieć tłuszczyku i nie będą przypominały galarety.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prostych sposobach na odchudzanie przeznaczonych dla osób, które nie mają czasu, to zapraszam na mój blog: OdchudzanieDlaZajetych.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 929
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  grazaa,  13/02/2013

Jak najbardziej jestem za :) Ale i tak najlepszy jest basen :))) Coś o tym wiem...

  hussair  (www),  13/02/2013

@grazaa: Tylko ostrożnie. Zbyt szerokie plecy to też nie za fajnie. ;) A generalnie: smukłe ramiona, silne nogi i... mundurowani sznurem. ;-)

  grazaa,  13/02/2013

@hussair: Ale ja właśnie o tym. Pływać, ale nie przesadzać. Nie dosyć, że ruch, to jeszcze woda... Ja nie mam problemów z koszulkami na ramiączkach i drobnica ze mnie przecież :)

  hussair  (www),  13/02/2013

@grazaa: No, drobnica, prawie ławica. ;)

  grazaa,  13/02/2013

@hussair: Ale ja jestem jedna, no co Ty??? Chodzi o to, że prawie mnie nie widać ;-)

  hussair  (www),  13/02/2013

@grazaa: No toż mówię, że drobnica.
Prawie ławica. ;p

  grazaa,  13/02/2013

@hussair: No dobrze, niech Ci będzie... Ale ławica kojarzy mi się jednoznacznie, no chyba że... aby było mnie widać, musi mnie być co najmniej dwie... no może pięć? Nie jestem pewna... ;)

  hussair  (www),  13/02/2013

@grazaa: Policz Ty lepiej łuski na swoim ogonie. ;)

@hussair: Może ktoś kiedyś policzy, ja wolę popływać w głębinach ;) Czasu brak...

@hussair: Nie ma obawy o zbyt szerokie plecy. O ile nie trenujesz wyczynowo, zwyczajne pływanie np. dwa razy w tygodniu na basenie nie zrobi z kobiety kulturysty. Na pewno jednak wyszczupli ramiona i sprawi, że sylwetka będzie szczuplejsza.

  hussair  (www),  18/02/2013

@Piotr Kowalski: Dzięki, Autorze. Myślałem co prawda o kobietach, sam skrupulatnie poszerzam swoje plecy programem Bruce'a Lee. ;) Ale, oczywiście, Twoje słowa są jak najbardziej trafne, z umiarkowaniem pływanie bardzo kobietom służy.
Dopiero przy drugim czyt. Twojej odp. wyłowiłem słowo ,,kobieta''. Moja nieuwaga. :)

Bardzo dobre wskazówki - i oby jak najwięcej z nas z nich skorzystało.

  hussair  (www),  13/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Os!! ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska