Login lub e-mail Hasło   

Ciemnogród

Jeśli nie weźmiemy swojego losu we własne ręce, to piekło pożre swoich mocodawców (ludzi biernych), by czas niewoli zaczął się na nowo.
Wyświetlenia: 2.240 Zamieszczono 23/02/2013

 Polska – ciemnogród – sen ludzi z nad Wisły odzwierciedlający wiarę, nadzieję i wolność przestał być już dawno uosobieniem tych wartości. Obecnie Polacy nie mogą w nim odczuć nawet krzty spokoju, gdyż związani są z ciągle narastającym cierpieniem. Niestety tkwimy w takim koszmarze, w ciemności i jeśli nie weźmiemy swojego losu we własne ręce, to piekło pożre swoich mocodawców (ludzi biernych), by czas niewoli zaczął się na nowo.

Spójrz proszę na ciemnogród w sposób emocjonalny, tak by Twój los w końcu zaczął Cię obchodzić. Może wówczas Twoja obojętność i ignorancja przeminie, a dostrzeżesz jak one niszczą Twoje życie, możliwości, historię, nadzieję, perspektywy i przyszłość.

 

Świat się śmieje z parobków w Polsce, z ich podłej pracy w większości na usługach dla firm zagranicznych, gdzie w 2012 roku liczba rodzimych firm bankrutujących dogoniła wskaźnikiem Grecję. Śmieją się, że polska prowincja straszy ruinami pozostałymi po krajowym przemyśle i przemykającymi wśród nich emerytami. Chichoczą z najniższych dopłat do rolnictwa i z tego, że wielkie koncerny bez problemu wykupują polską ziemię pod uprawę GMO. Kpią z Polaków, że nie mają własnych banków, że zagraniczne sieci handlowe nie muszą w Polsce płacić podatków, że gazo-port nie może przyjmować gazowców, bo przed portem leży gazociąg nord stream. Szyderczo poklepują po ramieniu, kiedy Polska sprzedaje koncesje na gaz łupkowy. Rechoczą, że podstawowe produkty spożywcze są droższe niż w bogatych Niemczech, że dzieci w Polsce głodują, a rząd daje pieniądze na In vitro. Kpią, że niedługo w Polsce nie będzie miał kto pracować na emerytury, bo młodzież poszukuje ziemi obiecanej za granicą, bo w tym kraju bez układów nawet po dobrych studiach nic dobrego człowieka nie czeka.

Śmieją się, a każdy Polaczek, który ma inne poglądy niż „młodzi, wykształceni z wielkich miast” jest brany za wieśniaka i przygłupa. Jednocześnie na każdego członka patriotycznego ruchu kibicowskiego znajdzie się świadek koronny, który zezna jego winę i skaże go na długą odsiadkę, a cały ruch nazwany zostanie kibolami, debilami. Świat się śmieje, że propaganda trwa, a przez dwadzieścia dwa lata szumowiny dorabiając się na krzywdzie innych ograbiły nawet przyszłe pokolenia - zaciągając oficjalny dług prawie na 1bln zł, przy nieoficjalnym dwa razy większym. Drwią, że minister finansów w planie budżetowym na 2013 rok zakłada, że wpływy ze wszystkich mandatów (drogowych, finansowych itp.) będą na poziomie  20,2 miliarda zł - stawiając obywateli Polski z założenia winnych średnio 530zł na osobę. Cieszą się też zagraniczni inwestorzy z zaniżonej wartości polskiej waluty, bo mogą z tego czerpać zyski na poziomie 12% rocznie.

Rechoczą z faktu, jak łatwo Polaczków oszukać - AmberGold. Śmieją się, że mordercy komunistyczni otrzymują tłuste emerytury, że nie złapano od lat czterdziestych ani jednego szpiega, czy agenta obcego wywiadu. Kpią z oddania śledztwa smoleńskiego i z tego, że służbę odpowiedzialną za wykrywanie korupcji ośmiesza mafia łapówkarska. Nikogo nie dziwi, że osoby oficjalnie broniące honoru Polski popełniają samobójstwa w soboty, od tak na dobre rozpoczęcie weekendu. Zadowoleni są, że nad sytuacją wewnętrzną Polski czuwać będzie dodatkowa służba (milicja) zagraniczna. Największą radochę jednak mają z tego, że w czasie pokoju Polacy stracili prawie zupełnie potencjał militarny, z całym dowództwem na czele.

Sukcesem w polityce XXI wieku zostało zaznaczone zapewnienie zapomogi w wysokości 72,9mld euro z Funduszu Spójności. Ale cóż to za pieniądze? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Żeby wziąć te pieniądze trzeba mieć w nim swój wkład, zazwyczaj ok. 50%. Tego wkładu oczywiście Polska nie ma, więc go pożyczy. Jednocześnie z każdych 100 euro zainwestowanych przez UE minimum 80 euro idzie do kieszeni niemieckich kontrahentów – zostaje 20 euro. W ten oto sposób z 72,9 mld zostanie w Polsce 14,7 mld. Musimy oddać natomiast pożyczone 72,9 mld euro plus odsetki (35,1 mld euro). Pamiętać należy, że te pieniądze muszą zostać wydane zgodnie z poleceniami UE, nie ma tu mowy o możliwości samodzielnego dysponowania środkami. Jednocześnie przetargi wygrywa ten kto obieca, że zrobi najwięcej za jak najmniej bez względu na jakość.  Z tego wynika, że pieniądze z Funduszu Spójności w Polsce nie zostają, jednakże generują dodatkowy dług. Co prawda zostaną wybudowane drogi, ale za pięć lat Polska ostatnie oszczędności wyda na ich łatanie, by mógł po nichh jeździć Niemiec z Ruskim, bo Polaka nie będzie już stać na benzynę.

 

Niestety Polaczki widzą świat w taki sposób, jaki pokażą im media. Przecież nie jest, aż tak źle, co prawda są wśród nas dzieciobójcze mamy, jest też uciekająca w Sokółce świnia, ale nie ma przeciw czemu się przeciwstawiać, czy też protestować. Przecież nic nikomu złego się nie dzieje, a premier obiecał zacząć „gigantyczne przedsięwzięcie” – walkę o pracę dla Polaków.

Niestety nawet ci, którzy dostrzegają drugie dno - że Nasz kraj przygotowywany jest do rozbiórki - w obecnych realiach nie wierzą, że mogą coś zmienić. Kiedyś Islandczycy, a teraz Bułgarzy uwierzyli i zdymisjonowali swój rząd!. Polaczek ma nie wiedzieć, że istnieje demokracja bezpośrednia, jednomandatowe okręgi wyborcze, inicjatywa - obywatele decydują. Cóż media w Polsce o tym nie powiedzą, by Polaczek nie wiedział, że coś znaczy i coś może zmienić, a żeby spokojnie mógł on całymi dniami biegać po nowo otwartych handlowcach, bo przecież inne podejście jest przeszkodą w drodze do „sukcesu” władzy…

 

Inicjator

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1251
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1122
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 909
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Witaj, Polaczku!
Zatrzymam się choć przy jednej sprawie...
CYT.: "Jednocześnie na każdego członka patriotycznego ruchu kibicowskiego znajdzie się świadek koronny, który zezna jego winę i skaże go na długą odsiadkę, a cały ruch nazwany zostanie kibolami, debilami." "Patriotyczny ruch kibicowski" - masz na myśli stadionowych bandytów? Pozwól wiec, że teraz troszkę o "patriotach" z moic ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Polaczek to patriotyczny karzeł. Wiekszość zadym narodowców prowokuje rząd, bo to lezy w jego interesie by zaostrzać prawo przy aplauzie lemingów. Podobna taktyke zastosowano przy "zwalczaniu terroryzmu" . Brunon K. należał do takiej organizacji stworzonej przez rządowe służby.

@Janusz Dąbrowski:
W tym fragmencie wzorowałem się ostatnią audycją "Bliżej" - http://www.cda.pl/video/72944a(...)e-prawa (audycja z youtube została wykasowana).
Przyznam, że mogło być wiele nadużyć z ich strony, ale warto spojrzeć na sprawę z innej strony.

@Inicjator:
Rozumiem i podchodzę do Twoich racji i odczuć z szacunkiem. Jednak preferuję działanie pozytywne i pozytywistyczne, nieznoszę zaś tzw. "tromtadracji", "patriotycznego" zadęcia objawiającego się jedynie czczą gadaniną, machaniem "białoczerwoną" przy najdurniejszej nawet okazji, np. kibolskich zadym (co dla mnie jest profanacją narodowych barw), szowinizmu, braku szacunku dla inac ...  wyświetl więcej

  ulmed,  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Januszu, ja, mimo patriotycznego zadęcia, nie toleruję zadym, prowokacji.
Całkowicie zgadzam się z Twoim wpisem - "szowinizmu, braku szacunku dla inaczej myślących oraz prostackich skojarzeń typu "jak Polak to wyłącznie katolik"- podlanych sosem braku wiedzy, zwłaszcza historycznej, co charakteryzuje wielu z nas."
Tylko ten sos...

@ulmed:
No co, Ulko? Sos jak sos - CZERWONY - bo barwa od papryczek chili :))

Dodam - za Lucy z serialu "Rancho":
CYT.: " Polska to jest taki dziwnym kraj... Zbierają się ludzie i zastanawiają, co im jeszcze nie nie wyjdzie..."

  mugol  (www),  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: wykapany zakompleksiony Polaczek, wstydzacy sie polskości, to gość o nicku Janusz Dądrowski i nawet sie rymuje.

@mugol:
Popatrz, popatrz - i Ty mnie również "rozgryzłeś". A ja uże dumał, szto oczeń charaszo zamaskirowałsia... :)

  mugol  (www),  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: a ja nie należałem bo to zbyt wielki zaszczyt dla Konsomołu

@mugol:
Widać, że nie należałeś - do KOMsomołu (ros. Комсомол) :) Nazwa jest akronimem od słów Kommunisticzeskij Sojuz Mołodioży (Коммунистический Cоюз Mолодёжи) czyli Komunistyczny Związek Młodzieży.

  mugol  (www),  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: czyli trafiłem i zatopiłem co najmiej aktywistę o czym świadczy specjalistyczna wiedza

@mugol:
Wot i mnie grustno stało ... Ty praw - otlicznyj striełok c Tiebia - ja maskirowałsia a Ty toczno poraził mienia... :))

  Amicus,  25/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Nu wot maładiec! Papa Amikus Pierwyj Nadobnyj pazdrawliajet Janusza Dąbrowskawo :)

@mugol: A kto takich głąbów tam przyjmował,do gułagu się nawet nie nadajesz,do klasztoru tez,tu się wyżywać możesz komuchami,żydami szastać,bezbożnikami itp -śmiało w imię ojczyzny,honoru i boga na przód marsz -za tobą PiS i cała czarna armada!

@Amicus:
Nu, sztoż, daragoj tawariszcz - kamsamol'skij priwiet Tiebie :)))

@Szymon Bachir:
:))))

  hussair  (www),  24/02/2013

Islandczycy mogli. Może są dość daleko od macek Unii? Polska zawsze miała krakena na karku.
A Węgrzy nie po raz pierwszy pokazali, że mają jaja. Oni potrafili wygnać Krzyżaków...

Oczywiście piszesz całą ponurą prawdę, stąd mój głos i to bez rozterek najmniejszych. Jednakowoż przyznam, że nie lubię słowa ,,polaczek'', które zresztą jest jakimś polskim wykompleksionym idiotyzmem (na Z

...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  24/02/2013

@hussair: on pasuje do Janusza i tego co go wzrusza! Może tak jak lemingi czyta z zachwytem wyborczą.

  oculus,  24/02/2013

@hussair: Do Twojej wypowiedzi dodam jeszcze Bułgarów, którzy pokazali, że nie mozna ich dymać. W Polsce jak się zacznie, to sie zacznie, to będzie widowisko na cały świat. Biedny, oszukiwany, okradany, poniżany człowiek, ma zawsze najmniej do stracenia i kiedyś puszczą mu nerwy i zrobi w Polsce porządek. Boją się teraz kiboli i faszystów, ci panowie co nakradli najwiecej i ci co wypowiadali się źle o Polsce i Polakach, a chwalili rządy komuchów i Pożydków. Czas zapłaty nadchodzi!.

@hussair:
Również nie znoszę tego pogardliwego nazwania - "Polaczek". A też i określeń typu "żydki", "niemiaszki", "ruskie" itd. Cóż, w ten sposób wyłażą kompleksy tych, którzy takich pojęć używają. I choć, rzecz jasna - rozumiem gorycz i ból autora tego tekstu - bo często mam podobne odczucia - to jednak nie podoba mi się forma artykułowania tychże.

@mugol:
Dam Ci satysfakcję, Mugolu - owszem, czytam "wyborczą". I jednocześnie tę satysfakcję odbiorę - czytam zazwyczaj bez zachwytu...

  mugol  (www),  24/02/2013

@Janusz Dąbrowski: to juz mały krok we właściwym kierunku!

@mugol:
Krok we właściwym kierunku - oznacza, że dałem Ci satysfakcję, czy też że ją odebrałem? Poza tym tym razem cieszę się, że Ty ie cieszysz... :)

@hussair: Te słowo (nie będę znów go używał, by Cie nie irytować) jest dla mnie skrótem myślowych tych ludzi, którzy nie znają życia prócz wpojonego od górnie - (bo tak jest i koniec, nauczyć się z tym żyć, bo tego nie zmienisz). Jednocześnie chciałem, żeby wprowadzało ono konsternacje i złość, niekoniecznie w stosunku do mnie "Osobiście nie odpuszczam nikomu, kto w mojej obecności używa tego idio ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  24/02/2013

Inicjator: OK, doceniam gest. ;) W gruncie rzeczy obaj jesteśmy patriotami i życzymy swojej ojczyźnie podźwignięcia, a nie dalszego krztuszenia się w bagnisku.
Janusz: Jak najbardziej rozumiem Twoje powody. Sam nie popieram głosem nieomal nigdy artykułów pobrzmiewających agresywną nutą czy lekceważącymi wyrażeniami. Jednak zawsze jest coś takiego jak szala. A ja zwyczajnie dość już mam tego ...  wyświetl więcej

Z Antkiem, Jarkiem i Januszem tych samych grzybków używasz? :)

  ulmed,  24/02/2013

@wurkut: Mam wątpliwość, czy zrozumiałeś sens tego artykułu.
Piszesz o jakichś grzybkach, czy Ty, być może chciałeś kogoś obrazić?

Ziemia jest piękna, a nie ludzie. Polska jest pięknym krajem i ta wartość jest dostępna dla każdego - i tak być powinno. Wskaż mi drogi Murgolu, na jakim poziomioe kulturowym widzisz różnice między krajami. Chodzi ci o język? Książki? Teatr, sztukę? A może o młodych gniewnych kibiców piłkarskich - wszędzie tacy sami. A może o zarozumiałe partie polityczne, zawsze i wszędzie - w każdym kraju, obiec ...  wyświetl więcej

  Paweł Malec  (www),  24/02/2013

@gwizdek: Trudno zaprzeczyć.

  ulmed,  24/02/2013

@gwizdek: Słońce podobno szaleje i co będzie to nikt nie wie, prognozy są mało obiecujące dla znanej nam internetowej komunikacji:
" Gigantyczne plamy są niezwykle niestabilne i mogą doprowadzić do rozbłysku słonecznego ogromnych rozmiarów. Na Ziemi skutkować to będzie zakłóceniami w komunikacji radiowej lub całkowite jej przerwanie."
I co to będzie...?

  ulmed,  24/02/2013

@ulmed: Ten minus to dla słoneczka? Właśnie, na miotle lecę na balkon :))

  ulmed,  24/02/2013

Z goryczą i smutkiem, ale też z wielką przyjemnością przyznaję się do bycia członkiem tegoż ciemnogrodu. Nigdy, nikt nie omamił mnie papierkiem, zamiast cukierka.
No, może przegięłam, parę razy przyjęłam 'zło' za dobrą monetę. Intuicja, nos, szukanie ziarna może być intelektualną przygodą.
Masę czasu mi to pożera, ale nie trwonię swojego czasu na serialiki - koraliki. Oglądam różne programy publicystyczne, często po to by wiedzieć, co knują i jak manipulują.

  ulmed,  24/02/2013

Zapomniałeś o Węgrach!

@ulmed:
Dziękuję za przypomnienie :)

  ulmed,  24/02/2013

Czy ciemnogród tak się zachowuje? Jeśli takie elity sobie fundujemy to... mamy to co mamy. http://www.fakt.pl/Partnerka-J(...),1.html
Tu elita unijna http://wiadomosci.onet.pl/rapo(...)sc.html

  ,  24/02/2013

Zagłosowałbym, gdyby nie te "patriotyczne ruchy kibicowskie" i "Polaczki". "Potencjał militarny Polski" też brzmi całkiem zabawnie.
Bułgaria? Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

@Alter Ego:
Ważne, że chciałaś przeczytać.

@Inicjator: Zgadzam się z Alter Ego, ale przeczytałam twój artykuł i sporo w nim racji;)

  wlokaz,  25/02/2013

Zgadzam się ogólnie z autorem tekstu. Szkoda, ze brak nam siły do wspólnego działania i wspólnego celu.
Otrzymamy tylko o co sami się postaramy. Łatwo nas poróżnić Polaków błahymi sprawami, małymi różnicami. Manipulują nami media jak chcą. Czujemy wszyscy, że coś jest nie tak, że żyliśmy biednie w porównaniu z niemal cała Europą, a teraz ten nasz życiowy standard po pewnym polepszeniu stale ...  wyświetl więcej

Żył kiedyś taki polityk włoski, który źle skończył a który powiedział:"Faszyzm to połączenie siły politycznej i gospodarczej"...tak, tak tu mowa o nie o Berlusconim lecz o Mussolinim.
Zgodnie z tradycjami saloników politycznych i sal balowych biznesu można stwierdzić że jeszcze nigdy biznes i polityka nie były tak blisko. Co to oznacza? Ze względu na charakter bardziej odpowiadający oligarc ...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  27/02/2013

nie do końca się zgadzam, jestem niepoprawną optymistką, mam swój w los w sowich rękach, potrafiłam dopasować się do zmian ustrojowych a większość moich rówieśników splajtowało bo się nie odnalazło, nikt mi niczego nie narzuci, bo nie boję się powiedzieć co myślę(nieraz aż za zbytnio) fakt jest ciężko, ale jak ktoś zechce to będzie pracować i kierować sie swoim rozumem a piłka nożna wcale mnie nie interesuje;)

@*Karo*:
A więc tylko bić brawo. :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska