Login lub e-mail Hasło   

Fundament świata

System życia też ma swój fundament. Jest nią matryca.
Wyświetlenia: 1.729 Zamieszczono 27/02/2013

Wszystko ma swój fundament, czyli podstawowy składnik, na którym opiera się dalsza jego część. Taka naczelna zasada jest w budowlach, gdzie fundamenty sięgają w głąb ziemi, aby utrzymać stabilność. Podobna  zasada istnieje wszędzie.

Znane są nam fundamenty budynków czy budowli, ale nie znamy fundamentów naszego upadającego oraz  Nowego Świata. W starym  świecie obowiązywał fundament oparty na matrycy: „ grzech – osąd – kara” . To świat wymiaru 3 D, który jest w rozsypce.

Na tej zasadzie funkcjonują wszystkie światowe religie, państwa i prawo. Najwyższy wymiar kary w tym systemie przekonań to śmierć, której wszyscy jako ludzkość podlegamy. Można zapytać za co taka kara?

Niestety za grzech, którego ktoś osądził jako zło, bo sam jest dobry. Tych grzechów jest mnóstwo, bo każdy z ludzi osądza wszystkich za wszystko i domaga się kary. Strażnik więzienny i więzień są w tym samym miejscu. Jeden bez drugiego być nie może. Jesteśmy w większości więźniami i strażnikami.

Fundamentem upadającego świata, były bieguny: dobra i zła,  (+) i ( - ), czarne lub białe itd. Wobec takich zasad, nie ma możliwości uniknąć osądów, kategoryzowania czy  dominacji i pomniejszania. To podstawa wystawiania na wszystko wyroków, gdyż układ stron jest nierówny.

Wydawane wyroki są prawomocne i muszą być wykonane. Taki świat bazował na grzechu, winie i karze lub karmie, którą trzeba odpracować. Szczególnie dotyczy to większości religii, w której fundamentem jest osądzanie.

Prawa „grzechu” zawsze żądały ofiary. Tą ofiarą była: choroba, cierpienie, smutek, żal a w końcu śmierć. W Liście do Rzymian jest napisane: Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest  życie wieczne…Rz.6.23

W ten dziwny sposób jesteśmy wszyscy jako ludzkość zaprogramowani, bo taki system wierzeń nam narzucono z góry. Choć jest to fałsz, to jednak większość ludzi, nie chce dobrowolnie tego systemu zostawić. Święcie wierzą, że to ich Bóg karze za grzechy i dlatego cierpią. Cóż za niedorzeczność obwiniania Boga za to, co nie uczynił!

Jaki jest wobec tego fundament Nieba? Jest nią bez wątpienia miłość, która wybacza wszystkie błędy, gdyż nie widzi żadnych grzechów. Błąd to tylko pomyłka, którą można naprawić. Grzech natomiast domaga się sam w sobie kary. Człowiek najpierw potępia innych, aby poczuć się lepszym a następnie osądza siebie, aby być gorszym i potępionym. Dostaje karę, którą znosi, aż go śmierć pochłonie.

Grzech jest niepoczytalny w oczach miłości. To szaleństwo ego-osobowości, która wymyśliła taki fundament, aby w nim przetrwać jak najdłużej. Miłość postrzega stary świat, jako całkowicie szalony w oczach grzeszników. Miłość nie zna osądów ani kar, gdyż jest to niedorzeczne!

Prawdziwy Bóg – Stwórca nikogo nie karze. To pewne, bo logiczne. Bóg jest zawsze sprawiedliwy. Być sprawiedliwym, to być uczciwym a nie mściwym! Sprawiedliwość i zemsta są niemożliwe być razem, gdyż jedno zaprzecza drugiemu. Miłość zaprzecza też osądowi i karze. Ale miłość i sprawiedliwość są razem, bo takie same.

Miłosierdzie wywodzi się z miłości i ma moc przebaczania sobie błędów. Miłosierni widzą siebie jako niewinnych i bezgrzesznych. Wystarczy zadać sobie jedno fundamentalne pytanie: kogo Jezus potępił? Czy był też choć jeden człowiek, któremu zadał pokutę?

Zrozumienie tej odpowiedzi spowoduje, że twój fundament winy i kary, legnie w gruzach. Zrozumienie nie pochodzi od ciebie, tylko od większego Ja, które nie wątpi w swoją niewinność.

Żyjemy już w Nowym Świecie w wymiarze 4D i tu panuje tylko miłość. Do tego wymiaru nie mogą wejść samoistni grzesznicy, gdyż domagają się kary dla innych i dla siebie. Przeklinają, bo nie rozumieją, że są zmanipulowani w tę grę ego programów.

Miłość jest sprawiedliwa, bo wszystko wybacza, jak Bóg  Stwórca, gdyż nie widzi grzechu, lecz błędy przeszłości, które należy skorygować. Błąd to pomyłka. Kto za pomyłkę jest karany? Nikt. Musi jedynie pomyłkę wyprostować. Takie są prawa naturalne, które znamy z doświadczenia.

Fundament starego świata 3D, zaczyna się walić. Siatki świadomości są odcinane ze starego systemu przekonań, jako stary matrix. Zaczynamy budować inny, Nowy Świat, oparty na fundamentach miłości, czyli 4D jakim jest Niebo.

Kto nie chce wybrać Nieba dla siebie, to pozostanie w starych, zawalonych strukturach. Będzie mieszkał jak w ruinach, gdyż stary świat zakończył się , ale ruiny zostały. Powiem szczerze, że ruiny nawet najstrojniejszych zamków, nigdy mnie nie zachwycały. Lubię nowe, oryginalne budowle o wyjątkowych strukturach. To mnie pociąga i interesuje.

Zachęcam ludzi, którzy są chętni budować Nowy Świat od fundamentów, opartych na miłości, do tworzenia nowoczesnych struktur, w postaci eko – wiosek, w wymiarze 4D. Niech nowe zajmie miejsce starych przestrzeni i rozrasta się z miłością. Jedynie miłość jest sprawiedliwa  i to  z nią warto budować Nowy Świat.

Zmieńmy fundament świata a wszystko się zmieni. Do lamusa odejdzie cierpienie, grzech i śmierć. „Jako ostatni nieprzyjaciel ma zostać unicestwiona śmierć” 1 Kor.15.26. Bądźmy żywymi a nie śmiertelnikami. Wierzmy słowom Jezusa a nie fałszywym bogom. Jezus wiedział co mówi, tylko tego nie rozumiemy.

 

 Zapraszam na moją strone:

www.danutawachowska.pl

 

 

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1602
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1035
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 768
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Wierzmy słowom Jezusa a nie fałszywym bogom" - w porzadku Pani Danusiu. Teraz prosze to wyjasnic reszcie ludzkosci monoteistom nie-chrzescijanom i politeistom (chociazby kilkuset milionom hindusow).

“Miłość do bliźniego powinna być dobrowolna” - Aлёшa Aвдeeв

“Bóg śpi w kamieniach, oddycha w roślinach, porusza się w zwierzętach i myśli człowiekiem. A więc zrodził się w umyśle człow

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  27/02/2013

@youngcontrarian: USA! Where is that promised story?!
;)

@youngcontrarian:
W każdej bajce jest coś z prawdy. Słowa Jezusa jak się zrozumie, to można na tym bazować. Wedy w naszej kulturze są mało znane. Bóg jest wszędzie i to ważne aby zobaczyć, gdyż wówczas niczego się nie osądza a łączy. Co Molier miał na myśli grzeszyć dyskretnie?

  Remter,  27/02/2013

@youngcontrarian: Uwierzysz mi na słowo jak Tobie powiem, że gruszka jest smaczna .. kiedy Ty jej na oczy nie widziałeś ani nie zasmakowałeś... sama wiara w słowa Mistrza nie jest dróżką do niego .. poprzez słowa zasmakuj Go jako swoje Życie - rozkoszuj się nim w sobie .. tak jak to Paweł uczynił .. pojechał do żyjącego Mistrza Słowa - Jana , umiłowanego ucznia Jezusowego , który ukrywał się na wz ...  wyświetl więcej

@hussair:
Badz cierpliwy husarzu.....
Pracuje wlasnie nad "happy endem"....

  hussair  (www),  27/02/2013

@youngcontrarian: Spoko, spoko. :) Ale jestem ciekaw, nie przeczę.
Czy end będzie happy, to się okaże. ;)

  Remter,  27/02/2013

Fundament tego świata zbudowano wpierw z żelaza na zewnątrz a później próbowano dolepić stopy z gliny .. które mają go utrzymać... szkopuł w tym, iż glina się nie łączy z żelazem na trwałe i nie ukorzenia w nim ... dzisiaj widzimy jak ten posąg się chwieje a glina go przewraca i buja nim .. ;)

@Teresa Rembielińska:
Matrix się sypie i jest na to dowód. Dzięki:)

  hussair  (www),  27/02/2013

Właśnie obejrzałem wiadomości polsatowe. Kobiecie w USA zsunął się pierścionek zaręczynowy, kiedy wrzucała monetę bezdomnemu. Na drugi dzień bezdomny oddał zgubę. Zrobiło się głośno. A teraz uwaga, co powiedział biedak dziennikarzom z TV:
- Do czego to doszło, żeby na całym świecie mówić o człowieku, który oddał coś, co do niego nie należało.
Niby takie proste, oczywiste, lecz...

  hussair  (www),  27/02/2013

,,Żyjemy już w Nowym Świecie w wymiarze 4D i tu panuje tylko miłość'' - no, prawie... :)
Nie będę przytaczał fragmentów, które spodobały mi się szczególniej, każdy akapit jest świetny.

@hussair:
Cóż może podobać się bardziej od miłości, do tego tej prawdziwej a nie fałszywej z 3D:)

  hussair  (www),  27/02/2013

@Danuta Wachowska: Absolutnie popieram. Tylko czysta miłość. I motylki, to też ważne. :)

  Elba,  27/02/2013

Czy istnieje choć jeden człowiek, którego Jezus potępił? Czy był też choć jeden człowiek, któremu zadał pokutę?
No właśnie! W zasadzie Jezus pokazał nam prostą drogę do urzeczywistnienia się - doświadczenia samego siebie. Jest to jasny drogowskaz, że tą drogą nalezy podążać. Nie ma sensu zajmować się innymi, tylko sobą.
Z analizy słów tego esseńczyka jasno wynika, że wiedział on, że ...  wyświetl więcej

@Elba:
To najmocniejszy z fundamentów, zdaje się być podwójny Elba. Lubię też słoneczniki. Są one kodem kreskowym wszechświata:)

"Prawdziwy Bóg – Stwórca nikogo nie karze. To pewne, bo logiczne. Bóg jest zawsze sprawiedliwy." - rozumiem, że ta sprawiedliwość ma się ujawnić dopiero po naszej śmierci, bo na ziemi jej nie widać. Świat jest niesprawiedliwy w oczach ludzi i dlatego mają pretensje do bogów. Wcale im się nie dziwię. Bóg biblijny zakładający się z szatanem, o to, że jego sługa jest mu wierny i wytrzyma wszelkie tor ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:
Tu nie ma sprawiedliwości, gdy nie zna się przyczyny cierpienie, to tak. Natomiast gdy się pozna przyczynę, to sprawiedliwość już w tym świecie jest zupełna. Natomiast w wyższych wymiarach widać wszystko połączone i z pozycji dwóch biegunów, dlatego sprawa jest jasna.
A fałszywych bożków i tak trzeba zostawić.
Pozdrawiam:)

@Danuta Wachowska:
Pani Danusiu, nic nie rozumiem z Pani odpowiedzi :) Prosty ze mnie człowiek. Widzę świat takim jaki jest. Dla mnie słowa które mogą prowadzić do zła i świat na którym jest zło i cierpienie nie jest czymś stworzonym przez dobrego boga. Dlatego nie wykluczam istnienie bogów, jednak wykluczam istnienie dobrych bogów. Jeśli tekst biblijny ma nieść tylko miłość, dlaczego stawa ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:

Każdy z nas może zrozumieć tyle ile potrafi przyjąć na swoim biologicznym komputerze ( mózgu). Ta sama informacja na każdym poziomie jest inaczej rozumiana i dlatego nie ma się czym przejmować Mariuszu. Dostaniesz to, o co poprosisz:)

@Danuta Wachowska:
Oczywiście rozumiem, że to dostanę już po śmierci. W takim razie jak większości ludzi, marzy mi się trafić do miejsca zwanego rajem :)
Pozdrawiam

@Mariusz Godlewski:

Śmierci nie ma Mariuszu, co chcesz tam dostać?

@Danuta Wachowska:
Pani Danusiu chyba żyjemy w dwóch różnych światach :) Właśnie oglądam wiadomości, kobieta potrąciła śmiertelnie 2 chłopaków. Teraz jest sądzona. Che mi Pani powiedzieć, że chłopcy żyją?
Brak dowodów na życie wieczne tak jak i na istnienie bogów. Dlatego dla mnie jest śmierć i zakładam możliwość nie istnienia po śmierci.

@Mariusz Godlewski:
Pana wybór Mariuszu Mój jest inny. Znam życie po śmierci z własnego doświadczenia Trzeba dużo przeżyć aby uwierzyć Widocznie za mało jest w pana życiu jeszcze doświadczeń z pogranicza światów. Dowodów na istnienie małych bogów jest multum. Trzeba tym się interesować a wszystko będzie podane Zachęcam do studiowania poważnej literatury a nie dzienników Tv. Ja nie mam telewizora i spoko. Nie osądzam, co kto zrobił:)

@Danuta Wachowska:
Nie chodzi o osądzanie, tylko o to, że nie może Pani zaprzeczyć śmierci. Wieczne życie to tylko założenie. Dowody na istnienie jakichkolwiek bogów - niby jakie? Chyba, że ktoś inaczej definiuje pojęcie boga. Co znaczy poważna literatura? Dla mnie może to być np. Biochemia Harpera, dla innego jakaś mitologia np. biblia. Mój kolega kiedyś ateista pod wpływem choroby córki s ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:
Tu nie jest miejsce na takie dyskusje, dlatego odpowiadam w skrócie. Może to być nie jasne ale co zrobić. Pisanie na czacie niczego nie wyjaśni w tak ważnej sprawie:)

@Mariusz Godlewski: Jest wiele pojęć....
Nr 1 . Jest takie stare żydowskie powiedzenie :"Jeśli Bóg dozwoli aby pies cię obsikał to on to zrobi".
Podobne ale nie identyczne jest pojęcie dobra i chaosu. Dobre narzędzie to takie które działa a to samo narzędzie w częściach to chaos, śmierć itd. Bóg oddzielający chaos od światła czy na odwrót...dopowiedz sobie. Literka taw z fenickiego d ...  wyświetl więcej

@ Danuta Wachowska
Czyli jednak miałem rację. Dziękuję za wymijającą odpowiedz.
@Wiesław Pustuła:
Odpowiedź na bazie mitologii, a nawet na bazie źródeł historycznych nie jest dowodem na istnienie boga. To tylko dowodzi, że ludzie czczą od najdawniejszych czasów różne bóstwa, ale żadnego jeszcze nikt nie widział. No chyba, że był na haju. Co do nr.3 :) dla nastolatek może to by ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:

Nie potrafię boga podać na talerzu. Przykro mi, są rzeczy widzialne i nie widzialne, których udowodnić się nie da w sposób naukowy lub filozoficzny. Można tylko doświadczyć, jak pański kolega podczas choroby córki:)

@Mariusz Godlewski: Newton miał przyjaciela (nie pamiętam nazwiska, chyba Lock), lingwistę, który już 20 lat po nim obalił model mechaniczny. Dzisiaj nadal się to rozwija a poszukiwania bozona to tylko część co mi każe myśleć że póki to trwa to nikt nie wie ( ale się domyśla) co jest grane.
Modele matematyczne aerodynamiki skrzydła....obalono je kilka razy ale jako że działają to się ich da ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski: Choćbyś zbadał i zmierzył wszystkie aspekty kibicowania, krzyki, sens ganiania kolesi za piłką i kasę która za tym idzie oraz zrzeszenia publiczności czy emocje ich, to samo sedno i tak może być opisane tylko słowami. Nie da się tego udowodnić. Tu jest podobnie. Nie da się udowodnić wartości sztuki, zachowań seksualnych i większości rzeczy na tym świecie.

@Danuta Wachowska
Wiem na pewno, że mój Kolego doświadczył wiele bólu. Tylko to jest pewne, istnienie boga już nie, a na pewno nie istnienie biblijnego boga miłości. Dodam tylko, że ich pierwsze dziecko zmarło zaraz po porodzie. Przekrwione oczy kobiety pełne łez, tego nie zapomina się tak łatwo, nawet teraz to pamiętam, a minęło już 7 lat.
@Wiesław Pustuła:
Jednak osoby krzyw ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:
Mariuszu, napisałam prawie dla Ciebie dzisiaj nowy wpis pt: Cud uzdrowienia na EIOBa. Proszę przeczytaj, może coś się dla Ciebie rozjaśni. Wiem, że ludzie szukają Prawdy ale ona jest dla każdego inna. Na tym polega problem z którego miejsca chce się zrozumieć.:)

@Danuta Wachowska: Prawda która jest dla każdego inna. Dziękuję, ale inaczej definiuję prawdę :)

@Mariusz Godlewski: @Mariusz Godlewski: Ludzie nie potrzebują Boga by czynić zło. Dzisiaj USA to najbardziej zradykalizowany chrześcijański naród który jednak walczy o rurociągi i ropę która ma nimi płynąć a nie tam gdzie towarem eksportowym są inne rzeczy. Większość wojen to wojny o zasoby a wykorzystuje się inne hasła przy tym bo wiadomo że nikt nie chce iść walczyć za bogatych i wpływowych. USA ...  wyświetl więcej

@Wiesław Pustuła:
Panie Wiesławie, chyba tylko Pan rozumie to co pisze. Tu nie chodzi o to że stalin wymordował miliony a inkwizycja tysiące (te dane dotyczą konkretnego miesiąca?) Ludzie lubią mieć idoli i nie ważne czy to człowiek czy bóstwo. Problem pojawia się wtedy, gdy w imię idola cierpią ludzie. Nawet takie pieniądze kierowane do Watykanu i tam trwonione na luksusy, są przykładem wykorzystania religii do złych celów. Bój jednak jest miłościwy i na to wszystko pozwala, kpina.

@Mariusz Godlewski: Spisanych "zakatowań" ofiar było mało...nie da się nic powiedzieć po tylu latach.
To trochę jak z polowaniem na czarownice po dżumie, mało ludzi słyszało o feminizacji XVI w, pierwszych ruchach które można by tak nazwać i jak faktycznie odbywała się reformacja, czy to że część oskarżeń miało za cel przejęcie majątku czy to że dzieci odkryły swoją siłę siejąc ferment. Naw ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski: W polsce nie jest tak źle jak United Snakes of America:
http://www.youtube.com/watch?v(...)wAmPXxU

@Wiesław Pustuła: Faktycznie odbiegamy od tematu :) Jeśli temat zahacza już o religie celtyckie i astrologie. Twierdzę tylko, że nie istnieje coś takiego jak wesoły bezgranicznie dobry ludek, który troszczy się o całą ludzkość, czy nawet o wyznawców samego ludzika. Dlatego nie zamierzam milczeć, gdy ktoś mówi takie brednie. Dobrym przykładem jest cała teoria boskiej kreacji, nie ma żadnego dowodu ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski: To będzie moja ostatnia już naprawdę odpowiedź. Dotarłem do dosłownych tłumaczeń (fenickich i aramejskich rodzaju) gdzie nie ma mowy o stworzeniu lecz wypełnieniu przez ubogacenie, stworzenie jest obecne w hebrajskiej księdze poprzez opis symboliczny anioła o ciekawym imieniu znaczącym samopoświęcenie siebie który staje się cielesnością przy czym nie jest to "upadek" na polecen ...  wyświetl więcej

@Wiesław Pustuła:
Panie Wiesławie, cały czas powołuje się Pan na teksty mitologiczne. Czego to ma niby dowodzić? Historia pokazuje nam, że opiekuńczy bóg to tylko mit!!!

Inaczej to widzę ale to może tylko frazeologia wynikająca z różnic kulturowych.
Literka tau z fenickiego załatwia sprawę, a jak się schodzi ze ścieżki życia to można wejść do grobu. Co jak co ale płacz zmienia człeka więc żałowanie za grzechy jest zrozumiałe. Grzechy które miały zacząć nauczanie. Kto teraz widzi świat w ten sposób? Dzieci? Lecz gdy dorastają to rozumieją że rozsądzanie jest ...  wyświetl więcej

Nie twórz czasu, materii, przestrzeni ...

Każda myśl wysłowiona stwarza, to co postrzegamy. Zanim jednak myśl ubrana w słowa powstanie, dokonuje się "czegoś" przenikanie, ze świata 4D do świata naszego.

Nie twórz czasu, materii, przestrzeni ...

Jest lej grawitacji, który wirem przechodzi przez środek materii. I jest myśl, która z tego środka wypływa, aby grawitację równoważ

...  wyświetl więcej

  bozonik,  03/03/2013

21 grudnia miało być zagęszczenie świadomości, teraz będzie zamiana z 3D na 4D. Super ja jeszcze poczekam na
Full HD i się przenoszę. : ) Proszę wybaczyć mi ten żarcik, ale zastanawia mnie dlaczego ludzie tak uparcie trwają w przekonaniu wielkich kosmicznych zmian? Bo im tu źle? To tylko o to chodzi? O egoistyczne życzenie lepszego samopoczucia bez robienia czegokolwiek? Coś w stylu przyjdą i naprawią? Czas zaopatrzyć się w specjalne okulary, co by tych cudów nie przegapić.

Szaman o aresztowaniach papieza, krolowej Elżbiety i premiera Kanady z przesłaniem o rozesłaniu tego do wielu ludzi matrixowych w celu wywołania "fali" aby być wolnymi na wszystich poziomach, dla wolności ziemii i nas.

Przyłączcie się! Niech ta informacja rozprzestrzeni się

http://www.youtube.com/watch?v(...)KYtSisg

...  wyświetl więcej

Rozumiem ukryty przekaz. : ) To całkowicie zmienia moje nastawienie.

@bozonik:

Oki, oto chodzi:)

Pani nazwisko idealnie pasuje do mówienia/pisania o matrixach :))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska