Login lub e-mail Hasło   

Piękne nastolatki w rozmiarach XXL

Fałdy, fałdki, fałdeczki są śliczne i mięciutkie, ale nie pokazane jak kawał mięcha wylatującego z misy.
Wyświetlenia: 2.799 Zamieszczono 07/03/2013

Stojąc ostatnio na przystanku, miałam okazję spędzić ten czas oczekiwania na autobus w towarzystwie kilku dziewcząt, które właśnie skończyły lekcje i tak jak ja czekały na pojazd komunikacji miejskiej w celu powrotu do domu.

Przyglądałam się tym dziewczątkom z czystą ciekawością i lekkim zakłopotaniem. Większość z nich była bardzo ładna, wysławiały się także dość kulturalnie, ale ich ubiory i wystające z nad spodni, czasami wręcz wylewające się „oponki” szokowały mnie.

Zawsze mi się wydawało, że dziewczyny w tym wieku lubią się odchudzać. Mam w domu dwie (już wprawdzie nie nastolatki) młode kobietki i jedna z nich ciągle się odchudza (czasami zastanawiam się z czego?), a druga nie. Ale i nie ma aż takiej potrzeby, chociaż do „szkieletorek” nie należy.

Wracając jednak do tych nastolatek na przystanku. Słonko trochę przygrzało, więc kurtki już były porozpinane, i cała zawartość odzieży spod nich była widoczna. Nie wiem, co jest takiego „cool” w tym, że zza paska spodni, które mocno przylegając do ciała, ledwo trzymają się na biodrach, zresztą dość pięknie zaokrąglonych, wylewa się taki wałek tłuszczu.

Czy te spodnie zbyt ciasne? Czy to ciało zbyt miękkie?

Zastanawiam się, czy te młode kobietki, nie zdają sobie sprawy z tego, że ten wałek tłuszczu oddzielający zbyt obcisłe spodnie od przykrótkiej bluzeczki jest wręcz odrażający?

Nie należę do kobiet, które noszą rozmiar S, ale zawsze staram się wyglądać schludnie, aby moje wałeczki nie przyniosły mi wstydu. W końcu to moje wałeczki i nikt inny ich nie musi oglądać. Nawet kobiety o rubensowskich kształtach potrafią tak dobrać strój, aby wyglądać porządnie i zadowalająco.

Moda – modą, ale za modą idzie chyba także coś, co nazywamy „estetyką ubioru”. Co, te często bardzo ładne dziewczyny robią ze swoim wyglądem, w prowokacyjny sposób eksponując swoje obwisłe ciała? Nie mam nic do kobiecych krągłości, ba… nawet uważam, że są więcej niż sexy, ale pokazane tak, aby cieszyły oko, a nie prowokowały niesmak.

Fałdy, fałdki, fałdeczki są śliczne i mięciutkie, ale nie pokazane jak kawał mięcha wylatującego z misy.

Czy pogoń za modą to nie pogoń za wyglądem sexy? Każda kobieta, bez względu na wiek chce się podobać, ale zanim wyjdzie na ulicę i stanie się obiektem dla oczu innych ludzi, niech najpierw stanie przed lustrem i z czystym sumieniem powie do siebie:

- Wyglądam świetnie.

zdjęcie z zasobów internetu

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1458
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 602
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1017
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 879
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 648
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 671
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 951
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 596
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 347
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 476
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 587
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 503
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 766
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 437
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  berni*,  07/03/2013

Jedynym plusem tego zjawiska, jest pozbywanie się kompleksów. Dawniej żadna osoba na coś takiego by sobie nie pozwoliła. Dzisiaj mimo braku gustu i smaku, jest to coraz bardziej widoczne.

@berni*: Berni, to chyba nie brak kompleksów a brak samooceny i świadomości swojego Ciała.

  ewfor  (www),  08/03/2013

@nokiaasia: @berni: Brak kompleksów mógłby jednak iść w parze ze świadomością estetyki eksponowania własnego ciała.

  hussair  (www),  07/03/2013

Media programują wszystko, pogląd na estetykę i grację także. Plus - efekt diety i może... ducha? Kto wie, jak kondycja ducha/duszy odkształca ciało? Wszystko jest powiązane.
W Polsce jest i tak uroczo, aż oczy się złocą mężczyźnie. W Irlandii wały wypełzają połowie nastolatek i kobiet, a dodajmy - panuje moda na jakieś przykrótkie pory. Więc przy schyleniu się jest źle. Źle dla wrażliwego ...  wyświetl więcej

  ewfor  (www),  08/03/2013

@hussair: to nie tylko w Irlandii noszone są spodnie, które zamiast w okolicy pępka, zaczynają się na wysokości rowka pupy zakrywając jedynie puszek w pewnym miejscu z przodu. I u nas niestety przy każdym schyleniu się, głównym widokiem jest oddzielająca górzyste pośladki dolina. Za kilka lat choroba nerek będzie chorobą cywilizacyjną.

  Noemi*,  07/03/2013

No cóż poczucie estetyki się przejmuje, najczęściej z domu rodzinnego i to od najwcześniejszych lat. Nawet jeśli w wieku kilkunastu lat dziecko przelotnie wpadnie w szpony jakiejś prymitywnej subkultury młodzieżowej ubierającej się w worki, czy dla odmiany w jaskrawe przyciasne ubrania i tak zostaną fundamenty poczucia estetyki, dobrego smaku, wyczucia stylu. Nastolatki tłumaczyć może młody wiek, ...  wyświetl więcej

  ewfor  (www),  08/03/2013

@Noemi*: A jak jeszcze ta "dzidzia piernik" waży więcej niż 80 kg przy wzroście 160 cm to... brrrrrr :(

  grazaa,  07/03/2013

Sporo jest prawdy w tym co piszesz. Mam parę godzin w liceum i widuję nastolatki dość często. Prawdą jest, że z roku na rok... wyglądają coraz gorzej. Ale skąd to się bierze? Wałeczki tłuszczyku, podkreślane obcisłymi leginsami i zbyt krótkimi bluzeczkami. Większość z tych dziewczyn prawie w ogóle się nie rusza... Coś takiego jak basen, czy trochę biegania, no i odpowiednie zdrowe jedzenie, a nie ogromne kubki z... makaronem, prawie nie istnieje. A szkoda, bo to piękne dziewczyny :)

  wurkut,  08/03/2013

To z biedy. Zamiast szczawiu wpierdzielają hamburgery.

  Iwona Akwas  (www),  08/03/2013

@wurkut: szczawiu o tej porze nie ma, a avocado i cavior - rzeczywiście za drogie. Są hamburgery, batoniki, chipsy - i to w szkole

  ewfor  (www),  08/03/2013

@Iwona Akwas: A podobno w szkołach propaguje się informacje o zdrowej żywnośći... :(

  agatarobak  (www),  08/03/2013

Moim zdaniem wynika to z zaniedbania. Takie dziewczyny nie widzą siebie w lustrze? To wygląda nieestetycznie i niezdrowo. W tym wieku powinny już coś ze sobą zrobić. Nawet jeśli nie przeszkadzają im dodatkowe kilogramy, powinny nauczyć się ubierać adekwatnie do figury.

  wurkut,  08/03/2013

@agatarobak: Głównie wynika z przeżarcia szitowymi produktami. Wystarczy porównać jak wyglądają młode Ukrainki i młode Polki. Je tam się skromniej, nie napycha fastfoodami i słodyczami - po prostu przeciętne zarobki są trochę inne niż w Polsce. Nie jest to kwestia genetyki, gdyż obydwa narody są słowiańskie . Ale wśród młodych Ukrainek odsetek pań o rubensowskich kształtach jest zdecydowanie niższy niż wśród Polek.

  ewfor  (www),  08/03/2013

@agatarobak: Tylko kto im to wytłumaczy?

  ewfor  (www),  08/03/2013

@wurkut: "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny", tylko czy ta witamina nie jest szkodliwa?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska