Login lub e-mail Hasło   

Czego mężczyzna pragnie od kobiety? 6 najistotniejszych potrzeb - na poważnie!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://jestesok.pl/index.php/kobieta-ide(...)ealna-3
Artykuł powstał na podstawie przeprowadzonych rozmów z mężczyznami m.in.: podczas sesji coachingowych (life coaching lub coaching par).
Wyświetlenia: 35.166 Zamieszczono 15/03/2013

Czego mężczyźni pragną od kobiet? 6 najistotniejszych potrzeb - na poważnie!

Przedstawiona opinia jest pewną generalizacją i nie każdy musi się z nią zgadzać, jednakże rządzi się ona pewną prawidłowością, o czym za chwile się Państwo przekonają. 

 

1. UDANY SEKS

udany seks, kobieta idealna, coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochanaAle, 2 razy dziennie, czy może raz w miesiącu, ale porządnie?

2-3 razy w tygodniu, przy poczuciu zadowolenia obojga partnerów.

Pod tym hasłem kryją się także inne potrzeby mężczyzn względem związku z „idealną kobietą”: tzw. chemia między partnerami, napięcie seksualne, ciekawość, uśmiech, tajemnica, szaleństwo, podobanie się sobie - atrakcyjność.

 

2. WSPARCIE

mój mąż mnie nie wspiera, moja kobieta mnie nie wspiera, kobieta idealna, coaching wrocław, czego potrzebują kobiety

Pod tym hasłem kryje się kilka nierozerwalnych pojęć, które są równie istotne dla mężczyzny jak wspomniany powyżej seks. TAK, SĄ TAKIE RZECZY! Zaraz za poczuciem, że jest pożądany w kolejce wartości mężczyzny stoją zazwyczaj szacunek dla jego osoby i wartości, a także lekka nuta uległości. 

Wsparcie to także akceptacja, a nawet można by pójść jeszcze głębiej i metaforycznie porównać do „zakładania” mężczyźnie (przez idealną kobietę) niewidocznej peleryny „supermena”. Mało który facet Ci się do tego przyzna. Ale powiedz mężczyźnie, gdy np. naprawia Ci Twój komputer, czy robi pyszną kawę, lub robi inne zadowalające Ciebie rzeczy  (m.in. w łóżku) „mój Ty [tu wstaw imię bohatera którego wiesz, że podziwia]” (np. Batmanie, dr Hausie, …) to zobaczysz jaki będzie zadowolony. I bardzo dobrze, w końcu trzeba się doceniać. A Kobieta potrafiąca wspierać i doceniać, w zamian od mężczyzny (umiejącego to zauważyć) zapewne będzie otrzymywała wiele innych korzyści. 

Mężczyzna z natury często jest „emocjonalnym milczkiem” i dla niego wsparciem w trudnej sytuacji nie będzie naciskanie na rozmowę i wiercenie dziury w brzuchu „kochanie co się dzieje?”. Ale to nie znaczy, że idealna kobieta, w ogóle się nie interesuje życiem poza domem partnera. Interesuje się w taki sposób by ten czuł się w związku zauważany, ważny.

Dlaczego mężczyźni są „emocjonalnymi milczkami”, dlaczego nie mówią o swoich problemach? 

Przecież nie może się przyznać, że sobie z czymś nie radzi, NIE MOŻE! Bo czuje się wtedy słaby, i chce to zachować tylko dla siebie. Mężczyzna nie pyta o drogę? Bo jako samiec, przywódca stada sam rozwiązuje problemy, zdanie się na innych często oznacza dla niego porażkę. Czym więc ma być to wsparcie? Trwaniem u jego boku, bycie partnerem, ale nie liderem. A więc po zaproszeniu do rozmowy o problemie, mężczyzna od kobiety oczekuje najczęściej tego, iż go wysłucha, uszanuje to co ma do powiedzenia i nie skwituje jego problemu krótkim „poradzisz sobie”. Oczekuje, że na koniec zapyta „czy mogę Ci jakoś pomóc?”. 

Idealna kobieta będzie tuż za nim, nie będzie go negować w otwarty sposób, publicznie się przeciwstawiać. Będzie szanować jego potrzeby i odciążać od obowiązków, w momencie kiedy on się zajmuje czymś innym, np. ważnym projektem. 

  

3. WIERNOŚĆ

chcę być wierna, wierna kobieta, coaching związków wrocław , coaching par wrocław , chcę być kochana, mój mąż mnie nie kocha zdradza

Tu nie ma kompromisów, kobieta idealna jest wierna. Jej związek ją satysfakcjonuje, więc nie potrzebuje tzw. "odskoczni". Nie oznacza to jednak, że kobieta ta nie ma w ogóle znajomych przeciwnej płci, otóż ma. W końcu związek opiera się na zaufaniu. Jeżeli jednak kobieta idealna zostaje zdradzona przez partnera i o tym wie, to ufa mu, że było to jedynie rozładowanie napięcia seksualnego, w końcu mężczyźni mówią o tym głośno (m.in. w przeróżnych programach telewizyjnych) to tylko seks i tyle, zdarzyło się, przepraszam, ale to i tak nic nie zmienia między nami, moja strefa uczuć się nie zmieniła do Ciebie kochanie, bardzo żałuję, postaram się tego nie robić.

Nawiasem mówiąc, jeżeli Kobieta idealne weźmie sobie na 1 dzień wolne, i przypuśćmy, że zdradzi swojego ukochanego, to pod żadnym pozorem, mu o tym nie mówi. Ponieważ ta inteligentna osoba wie, że pozornie oczyszczające przyznanie się, w praktyce może oznaczać, że partner, przestanie jej ufać, będzie wypominać, a każde kolejne wyjście 'na miasto' może być źródłem wielu niepotrzebnych frustracji.

Mężczyźni z którymi rozmawiałam, dodawali również, że miernikiem wierności jest także bycie przy bliskiej osobie np. w chorobie.

 

  4. PARTNERSTWO

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, związki partnerskie, chłopak wroclaw,

Mężczyzna w związku z idealną kobietą powinien czuć, że tworzą całość, że mogą na sobie polegać, że „płyną jednym statkiem”, a ster jest jeden, i się nim dzielą.

 

 

 

 

 

 

  5. TOLERANCJA

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana,

Słowo tolerancja oznacza „znoszenie”, czyli „idealna kobieta” nie musi akceptować poglądów swojego mężczyzny, ale raczej akceptuje możliwość posiadania innego spojrzenia na świat. Wiąże się to zazwyczaj ze świadomością własnych wewnętrznych wartości i poszanowaniem dla innych, odmiennych. Czyli nasza idealna kobieta nie musi ich akceptować, ale wystarczy że je znosi/toleruje.

 

 

 

 

6. ZAZDROŚĆ

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, jak radzić sobie z zazdrością, jestem zazdrosna zazdrosny,

Pomimo iż mężczyzn pociągają kobiety, którymi mogą się zaopiekować (kobiece, miłe, wrażliwe, doceniające wartości mężczyzny, wywyższające go przed siebie), to po paru latach takiego związku mężczyzna może mieć dość, może być to dla niego zbyt duży ciężar, zbyt dużo mieć na głowie. Dlatego, idealna kobieta, powinna być zaradna, ale nie dominować. Dobrze by zarabiała, dzięki temu mężczyzna nie będzie się obawiał, że jest z nim tylko dla pieniędzy, a nie dlatego, że jest taki cudowny pod innymi względami. I INNE w zależności od poszczególnych predyspozycji czy upodobań. Co Ważne kobieta idealna nie udaje, kobieta idealna jest sobą. Dla jednych kobieta idealna będzie właśnie taka jak opisano powyżej a dla innych zupełnie inna np.:

 

 coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, on mnie nie rozumie,

Źródło: R. Skynner i J. Cleese  „Żyć w rodzinie i przetrwać” przy okazji polecam książkę!

 

Najważniejsze by każdy postępował zgodnie z własnymi wartościami które oczywiście są satysfakcjonujące i bezpieczne dla nas samych i nie szkodzą innym (zgodne z prawem, czy normami społecznymi). Nie chodzi o to by dostosować się do kanonu i żyć w niezgodzie z samym sobą, np.:  

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, on nie widzi jak się staram,

Źródło: R. Skynner i J. Cleese  „Żyć w tym świecie i przetrwać” przy okazji polecam książkę!

CHCECIE WIEDZIEĆ CO MĘŻCZYŹNI SĄ W STANIE POŚWIĘCIĆ DLA ZWIĄZKU Z „IDEALNĄ KOBIETĄ”? Jeżeli tak, napiszę o tym w następnym artykule! 

 Anna Drabek , coach Wrocław , dobry i tani coach Wrocław , Anna Drabek coaching

Autorka: Anna Drabek coach, manager, trener

Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je  przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść.” Anna Drabek

Uwielbia coaching życiowy, polegającym m.in. na:  rozwoju swojej osoby, kariery, dokonywania trudnych wyborów, poszukiwaniu celu.  Więcej na www.JestesOK.pl

 

 Ilustracje i fotografie: własne, internet m .in. Methuen London, Best Film, Deviantart,The Big Picture. 

 

 Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie tekstu jedynie za zgodą autora. KONTAKT.

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 11 | wyświetlenia: 53123
87
komentarze: 68 | wyświetlenia: 44116
41
komentarze: 17 | wyświetlenia: 35430
39
komentarze: 12 | wyświetlenia: 57950
34
komentarze: 83 | wyświetlenia: 10459
36
komentarze: 55 | wyświetlenia: 14855
34
komentarze: 87 | wyświetlenia: 3988
31
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8614
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29417
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5052
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2550
26
komentarze: 92 | wyświetlenia: 10046
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 29197
 
Autor
Artykuł  krzy,  15/03/2013

Podobają mi się podane przykłady :Dgodzinę

  hussair  (www),  15/03/2013

,,Dlaczego mężczyźni są „emocjonalnymi milczkami”, dlaczego nie mówią o swoich problemach?
Przecież nie może się przyznać, że sobie z czymś nie radzi, NIE MOŻE! Bo czuje się wtedy słaby, i chce to zachować tylko dla siebie.'' Oj, oj. Trzeba wyrzucić stare, XVI-wieczne podręczniki. ;) Wszystko ma swoje uzasadnienie niepejoratywne. Najlepiej obejrzeć to (warto!!):
...  wyświetl więcej

@hussair: 'Przedstawiona opinia jest pewną generalizacją i nie każdy musi się z nią zgadzać' :) Ten artykuł był pisany po konsultacjach z mężczyznami i to ich słowa o tym jak odbierają swoją rolę w związku. Oczywiście wiadomo, że na 100 mężczyzn, np. 70 może być takich jak opisano powyżej a 30 zupełnie innych. Filmik o pudełkach, też polecam, ale UWAGA to też generalizacja, czyli: nie każdy mężczyzna jest taki jak przedstawiono na filmiku :)

  hussair  (www),  16/03/2013

@Anna Drabek: OK. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska