Login lub e-mail Hasło   

Suka powieszona na drzewie

Ile zła musi mieć w sobie człowiek, który wiesza bezbronne zwierzę, by przyglądać się, jak kona w męczarniach?
Wyświetlenia: 2.872 Zamieszczono 15/03/2013

suka powieszona na drzewie

To zdjęcie otrzymałam na Facebooku. W pierwszej chwili mój szok był tak wielki, że nie potrafiłam zrozumieć czy ktoś zrobił sobie głupi kawał czy to rzeczywistość. Dopiero, po przeczytaniu tekstu pod tym zdjęciem, poczułam jak moje oczy zaczynają wylewać z siebie "hektolitry" łez. Zdjęcie i tekst udostępniono dzięki FanPage STOP bestialskiemu mordowaniu psówhttp://www.facebook.com/STOP.bestiom. Cieszę się, że takie sprawy są nagłaśniane, bo może te bestie, które zachowują się gorzej jak SS w obozach koncentracyjnych II wojny światowej, wreszcie opamiętają się.

Ile zła musi mieć w sobie człowiek, który wiesza bezbronne zwierzę, by przyglądać się, jak kona w męczarniach?

Do jakiej zbrodni zdolny jest ktoś, kogo bawi tak przerażający widok? Policja szuka oprawcy, który dokonał tego bestialstwa.
Tragedia tego zwierzęcia rozegrała się na odludziu, na skraju lasu niedaleko skrzyżowania ulic Młyńskiej i św. Józefa w Gdyni. Kiedy strażnicy miejscy wezwani przez przechodnia przyjechali na miejsce, zobaczyli przerażający widok. Martwy pies wisiał na drzewie. Miał wytrzeszczone oczy, a jego ciało zastygło w śmiertelnym spaźmie. Obok siedział przerażony szczeniak.
– Ta suka musiała zginąć w potwornych męczarniach - mówi zdruzgotany Tobiasz Bałtrukowicz ze straży miejskiej w Rumi. To właśnie on znalazł martwe zwierzę. – Szczeniak, który pilnował jej ciała, był wychudzony, dosłownie skóra i kości, trząsł się ze strachu. Sprawę natychmiast przekazaliśmy policji – dodaje.
Strażnicy podejrzewają, że zwyrodnialec dla chorej zabawy powiesił sukę na drzewie. Założył pętlę na jej szyi i napawał się widokiem konającego w męczarniach zwierzęcia. Pies wił się w konwulsjach, a pętla coraz bardziej zaciskała się na jego szyi. Prawdopodobnie to samo chciał zrobić z małym pieskiem, który przyglądał się agonii matki. Ale gdy suka zaczęła przeraźliwie wyć, oprawca przestraszył się, że ktoś go znajdzie i uciekł. Przez kilka następnych dni piesek warował przy ciele swojej mamy. – Na szczęście szczeniak jest zdrowy, tylko strasznie wychudzony. Wiele przeżył, w końcu widział śmierć swojej mamy – mówi Jan Tecław (53 l.), technik z lecznicy weterynaryjnej w Wejherowie, do której strażnicy przynieśli szczeniaka.
Na razie Tobiego przygarnęli dobrzy ludzie, ale nie mogą zatrzymać go na zawsze. Jeśli chcesz podarować serce szczeniaczkowi, który tak wiele już w życiu przeszedł, zadzwoń pod nr tel. 0 602 580 164. Tobi na pewno odpłaci się wielką psią miłością.

Informacja wprawdzie pochodzi z lat wcześniejszych, ale kiedy weszłam sobie na stronę, to mimo iż nie potrafiłam opanować złości / wzruszenia / zaskoczenia / przerażenia i innych emocji związanych z zamieszczonymi tam ogłoszeniami i informacjami, to czytałam aż do bólu.

W pewnym momencie pomyślałam sobie: - Tego nie mogą robić ludzie! czy CZŁOWIEK może być zdolny, aż do tak bestialskiego, nieludzkiego zachowania? - Ty GNOJU (przepraszam za wyrażenie) jak mogłeś zrobić coś takiego!!!!

A potem naszła mnie myśl, że tego COŚ (bo nie można o czymś takim mówić "ktoś"), nawet nie powinno się nazywać GNOJEM, bo nawet gnój ma pozytywne cechy i właściwości, a to COŚ nie ma nic, ani z człowieka, ani ze zwierzęcia.

W moim domu od zawsze były zwierzęta. Do niedawna miałam trzy psy, teraz pozostały mi dwa, bo jeden "odszedł" w sierpniu 2012 roku. Nawet nie potrafię powiedzieć "zdechł", bo był dla nas jak członek rodziny. Tym bardziej nie mogę zrozumieć, że nienawiść potrafi przybrać aż takie rozmiary.

Nienawiść czy głupota? Głupota czy bezmyślność? Bezmyślność czy choroba mózgu?

Czy zdrowy na umyśle człowiek, byłby zdolny do katowania? Nie ważne czy chodzi tu o drugiego człowieka czy katowanie zwierzęcia? Co powoduje, że w umyśle takiego CZEGOŚ rodzi się taka bestialska myśl?

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2847
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1094
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 948
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 995
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 618
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 686
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 839
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1837
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 542
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 631
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 983
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  15/03/2013

Daję głos i NIE CZYTAM. Wybacz. Tytuł i zdjęcie wystarczą...

  ewfor  (www),  15/03/2013

@hussair: Wiem tematyka trudna, ale dziękuje za głos. Cieszę się, że należysz do tych, którym to nie jest obojętne.

Dorzucę tu słowo ode mnie... http://eiba.pl/3

  ewfor  (www),  15/03/2013

@Skalny Kwiat: Tematyka wciąż aktualna i bezskutecznie nagłaśniana.

  Remter,  15/03/2013

Pies jest tak miłym i sympatycznym zwierzęciem.. iż wielu ludzi potrafi zawstydzić.. ponadto w domu w którym zostanie wychowany od niemowlaczka on jest jak członek rodziny .. on zna mowę ludzką .. mój niejednokrotnie próbuje ze mną rozmawiać.. potrafi przyjść na skargę.. jak mu coś dolega , przytulić się i z wdzięczności lizać rękę .. Myślę , że to nie człowiek uczynił a jedynie hybryda jakich wśród nas żyje wielu ..

  ewfor  (www),  16/03/2013

@Teresa Rembielińska: Znam to Tereniu, bo mam w domu dwie suczki i czasami odnoszę wrażenie, że są mi bliższe niż ludzie.

  grazaa,  15/03/2013

Smutne, bolesne, okrutne, nieludzkie...

  ewfor  (www),  16/03/2013

@grazaa: Niestety :((

  berni*,  15/03/2013

Przerażające! Nie miałbym skrupułów powiesić tego gnoja na miejscu psa. Policja szuka? Co mu zrobią? Przy takim chorym prawie!

  ewfor  (www),  16/03/2013

@berni*: Zgadzam się, w naszym kraju złoczyńca i przestępca ma lepszą ochronę prawną niż zwykły człowiek czy zwierzę.

  Hamilton,  16/03/2013

Skurwysyn, że użyję łagodnego określenia za psa dostanie góra pół roku w zawieszeniu, jutro zabije półtoraroczne dziecko i jego rodziców.

  hussair  (www),  16/03/2013

@Hamilton Starszy: Jak się zaczną kiedyś w Polsce takie rozruchy uliczne, że policja nie będzie miała środków, aby interweniować przy ,,zwykłych bójkach'', to ja się chętnie zajmę tymi skurwysynami, Hamiltonie.

  melodix,  16/03/2013

@Hamilton Starszy: Pół roku, bo w uzasadnieniu prawa jest to niska szkodliwość społeczna. W ramach resocjalizacji należałoby delikwenta na kilka godzin przywiązać do drzewa w pobliżu mrowiska:(

  Amicus,  16/03/2013

@melodi: Gołego i posmarowanego miodem.

  Amicus,  16/03/2013

@hussair: Pomogę. Bardzo chętnie pomogę.
Zająć się.

  ewfor  (www),  16/03/2013

@Hamilton Starszy: Na takie COŚ nie ma określenia, bo jakby TO nie nazwać to i tak będzie za łagodnie. Dla tekiego CZEGOŚ ani zwierzę, ani to biedne dzieciatko nie mają znaczenia. To bezmózgowa bestia :(

  ewfor  (www),  16/03/2013

@Amicus: Nie tylko gołego i posmarowanego miodem, ale jeszcze ponacinanego i posypanego solą :((

  hussair  (www),  17/03/2013

@ewfor: Mnie by chyba zabrakło zimnej krwi do takich ,,obrządków''. Znając siebie, hm... ,,szał berserka''.

  ewfor  (www),  16/03/2013

Plusików mi zabrakło za wasze ludzkie podejście :(

  greenway,  16/03/2013

@ewfor: świeża dostawa "plusików". :)

Skłonność do zła jest integralnym elementem ludzkiej osobowości. Człowiek może jednak wybierać, może czynić zło, ale nie musi,Rezultat tego wyboru jest miarą człowieczeństwa.Obserwując okrucieństwo ludzi w stosunku do zwierząt przestaję się dziwić, że ludzie wzajemnie się mordują dla zaspokojenia najpodlejszych instynktów.

  ewfor  (www),  17/03/2013

@Włodzimierz Dajcz: Ja cały czas uważam, że taką bestię nie można nazywać człowiekiem, chyba, że pozbawionym mózgu i ludzkich odruchów. "Człowiek może wybierać..." :( Niestety

  *Karo*  (www),  17/03/2013

mieszkam obok lasu i mam większość "oddanych" przez "dobrych ludzi" zwierząt, nie wiem kim i co zamiast serca trzeba mieć, aby wyrzuć z samochodu, wieszać albo przywiązywać do drzewa...

  hussair  (www),  17/03/2013

@*Karo*: Czy człowiek może tak postąpić?... Wiec pewnie kilku diabłów wmieszało się w tłum ludzki. W tym wypadku rasizm jest usprawiedliwiony - bić diabłów.

  ewfor  (www),  17/03/2013

@*Karo*: Ci ludzie nie mają ani serca, ani mózgu :(

  ewfor  (www),  17/03/2013

@hussair: Ja tam nikogo nie usprawiedliwiam.

  Amicus,  17/03/2013

@ewfor: "Ci ludzie nie mają ani serca, ani mózgu"
Ale niestety mają ręce. A nie powinni mieć.

Ludzie są zwyrodniali, bez emocji na czyjąś krzywdę. Tu jest pies powieszony dla niektórych szok, dobra spoko nikt tego nie zmieni bo sprawca się nie znajdzie, ale to jest pojedynczy przypadek na miliony.

  rudzion  (www),  21/03/2013

Nie do wiary, po prostu dramat, brak słów..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska