Login lub e-mail Hasło   

"Argentyna dowaliła Włochom - jak w piłce nożnej

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/ojciec-knabit-arg(...)73.html
Ojciec Knabit:"Argentyna dowaliła Włochom - jak w piłce nożnej", czyli o papieżu Franciszku, który rezygnuje z „pompy watykańskiej”.
Wyświetlenia: 760 Zamieszczono 18/03/2013

- Franciszek już rezygnuje z tego, co nazywało się "pompą watykańską". Gdy tej pompie poddawał się człowiek tej miary co Jan XXIII czy Jan Paweł II, nie mówiąc już o Benedykcie XVI, to nie było to takie straszne, ale często jednak raziło - tak o. Leon Knabit mówi Onetowi o pierwszych dniach papieża.

Co oznacza owa „pompa watykańska”? Według byłego przeora opactwa w Tyńcu, „owa pompa towarzysząca Watykanowi bardzo często dawała pretekst do mówienia, że papiestwo "kapie złotem". Dlatego Papież Franciszek zrezygnuje z tego wszystkiego co może razić bogactwem, „Kardynał Jorge Mario Bergoglio już w Buenos Aires (Argentyna), gdzie się urodził, wychowywał i przez długi czas pracował, nauczył się skromności. A przez to teraz, już jako papież, "pokazał inny styl": nie założył peleryny, przed swoim błogosławieństwem poprosił, aby wszyscy ludzie pomodlili się za niego czy też nie wsiadł do limuzyny, ale pojechał autobusem wraz z kardynałami”.

Ojciec Knabit uważa, że Franciszek uzwyczajni Watykan i wyjdzie po prostu do ludzi.

O. Leon Knabit wskazuje, że tak jak w Polsce w roku 1978, gdy papieżem wybrany został kard. Karol Wojtyła, tak teraz w Argentynie nie ma na szczytach władz państwowych tego kraju euforii. Po konklawe i ogłoszeniu wiadomości, kto został Papieżem „najwyżsi urzędnicy zgromadzeni w gabinecie prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner stwierdzili, że "nie mogli mieć większego pecha”.

Wybór kard. Bergoglio na Papieża to wielka niespodzianka a zarazem trumf Ducha Świętego. - Myślałem, że jak będzie kard. Angelo Scola (Włoch - faworyt konklawe - red.), to będzie to zrozumiałe. A jeśli będzie ktoś inny, to będzie niespodzianka. No i znów Argentyna dowaliła Włochom - jak w piłce nożnej, a Franciszek lubi piłkę, jest jej wielkim fanem - mówi półżartem benedyktyn z Tyńca.

Największym darem dla ludzkosci, jaka ofiarował nam Jezus, jest komunia, po spowiedzi i rozgrzeszeniu. Wówczas w czasie tej piętnasto minutowej "audiencji u Boga" kiedy stanowimy z Nim jedność fizyczną i duchową, bedąca chwilą i stanem uswięconego przebóstwienia, Bóg jest jak święty Mikołaj i dobra wrózka, najlepiej usposobiony, by wysłuchać i spełnić nasze prośby i błagania. Komunia duchowa nie wymaga hostii i można ja przyjąć wszędzie i w każdym czasie

Z tym darem i Jezusem, walczy modernistyczny kościół urzadzając eucharystyczny wyścig z szafarzami i komunią na ręke i stojaco, by znieważając sakrament, zabić dialog wiernego z Bogiem, jego modlitwę i adorację. Nie wspomina się równiez o możliwości przemiany grzeszników i nieprzyjaciół, przez duchową prośbę o zanurzenie ich w przenajświetszej krwi Jezusa, która obmywa i oczyszcza ich martwe i głuche na głos Boga dusze. To najwyższa forma Miłosci blizniego, najbardziej ceniona prza Boga, gdy nie wykluczamy i nie skreślamy z drogi do zbawienia naszych nieprzyjaciół i krzywdzicieli! 

Proszę więc Jezusa o zanurzenie, na chwilę zminiaturyzowanej eioby do ziarnka gorczycy, w jednej kropli Jego przenajświętszej  krwi. Ponieważ Bóg jest wszechmogacy, to pomniejszając swiat, też można go zanurzyć w jednej kropli Jego krwi  podobnie rząd, sejm i senat. Trzeba to robić co dziennie, ze względu na reset wolnej woli, jaki nastepuje nastepnego ranka. Można więc zwycieżyc zło dobrem, tylko nikt nam tego nie pokazuje, zwłaszcza niedouczeni kapłani.

Mojra

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1616
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1013
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2042
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1418
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 842
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 791
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1524
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2126
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1025
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

"....papież, "pokazał inny styl": nie założył peleryny..."

Niech zyje Nowy Watykanski Kult Ubostwa i Skromnosci!

P.S.
Skoro o pilce noznej mowa.... U nas w Stanach... najwieksza medialna furore robi tradycyjny watykanski "samoboj" - tym razem w wykonaniu lewego pomocnika Dolana:

>"Kończą mi się skarpety. Tęsknię za Nowym Jorkiem" - wyznaje kardynał Timothy Dolan z

...  wyświetl więcej

  Amicus,  18/03/2013

@youngcontrarian: "Kończą mi się skarpety." A nie mógł sobie kupić... dłuższych? ;)

@Amicus:
Amicusie... z wypowiedzi Dolana wnioskuje, ze obca mu jest umiejetnosc recznego wyprania skarpetek i innych osobistych czesci meskiej garderoby... i chyba prania w ogole... Ci faceci odcieci podczas konklawe od swoich gospodyn byli po prostu bezradni jak dzieci... ale najwazniejsze , ze zadecydowali o przyszlosci "watykanskiego Disneylandu" na nastepne kilka lat....

P.S.
Oczywiscie.... pomijam aspekt prania brudnych pieniedzy....

  mojra  (www),  18/03/2013

@youngcontrarian i amicusie: módlcie się wraz ze mną, o codzienne zanurzenie piekła z jego personelem w przenajświętszej krwi Jeuzusa Chrystusa. Wystarczy jedna modlitwa dziennie i jedna kropla krwi, gdyz Wszechmogący może piekło na stałe, zmniejszyć do układu scalonego. W ten sposób zasłużycie sobie na Niebo i zbawienie! O punktach w piekle nie wspominając!

Jakoś niezręcznie będzie naszym dostojnikom Kościoła jeździć luksusowymi autami, kiedy papież Franciszek będzie jeździć skromnym busikiem.
PS Proponuję pisać - o konklawie, z konklawą, konklawę, ostatnie konklawy, trzech konklaw...

@Mirosław Naleziński:

"..o konklawie, z konklawą, konklawę, ostatnie konklawy, trzech konklaw..."

Eiobowi polonisci..... POMOCY!!!!!!!!!!

  Hamilton,  18/03/2013

Na razie to początek pierwszej połowy meczu, a gol z rzutu karnego.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska