Login lub e-mail Hasło   

Jak dobrem pokonać zło

Bóg dał nam taką możliwość, by pokonać nieprzyjaciół, czyniąc z nich przyjaciół Boga i bliznich
Wyświetlenia: 1.500 Zamieszczono 18/03/2013

Największym darem dla ludzkosci, jaka ofiarował nam Jezus, jest komunia, po spowiedzi i rozgrzeszeniu. Wówczas w czasie tej piętnasto minutowej "audiencji u Boga" kiedy stanowimy z Nim jedność fizyczną i duchową, bedąca chwilą i stanem uswięconego przebóstwienia, Bóg jest jak święty Mikołaj i dobra wrózka, najlepiej usposobiony, by wysłuchać i spełnić nasze prośby i błagania.

Równa komunii z użyciem ciała Jezusa, jakim jest konsekrowana hostia, jest komunia duchowa

Komunia duchowa nie wymaga hostii i można ja przyjąć wszędzie i w każdym czasie

Z tym darem i Jezusem, walczy modernistyczny kościół urzadzając eucharystyczny wyścig z szafarzami i komunią na ręke i stojaco, by znieważając sakrament, zabić dialog wiernego z Bogiem, jego modlitwę i adorację. Nie wspomina się równiez o możliwości przemiany grzeszników i nieprzyjaciół, przez duchową prośbę o zanurzenie ich w przenajświetszej krwi Jezusa, która obmywa i oczyszcza ich martwe i głuche na głos Boga dusze. To najwyższa forma Miłosci blizniego, najbardziej ceniona prza Boga, gdy nie wykluczamy i nie skreślamy z drogi do zbawienia naszych nieprzyjaciół i krzywdzicieli!

Proszę więc Jezusa o zanurzenie, na chwilę zminiaturyzowanej eioby do ziarnka gorczycy, w jednej kropli Jego przenajświętszej krwi. Ponieważ Bóg jest wszechmogacy, to pomniejszając swiat, też można go zanurzyć w jednej kropli Jego krwi podobnie rząd, sejm i senat. Trzeba to robić co dziennie, ze względu na reset wolnej woli, jaki nastepuje nastepnego ranka. Można więc zwycieżyć zło dobrem, tylko nikt nam tego nie pokazuje, zwłaszcza niedouczeni kapłani.

Mojra

Komunia duchowa

Komunia duchowa jest to łączność człowieka z Jezusem eucharystycznym. Realizuje się przez pragnienie przyjęcia Komunii sakramentalnej. Przyjmować komunię duchową to jednoczyć się z Jezusem obecnym w Eucharystii. Jednocześnie to pragnienie posiada swój fundament w wierze ożywionej przez miłość.

Istotnymi elementami komunii duchowej są:

  1. pragnienie — nie chodzi jednak o zwykłe życzenie, ale o rodzaj domagania się, żądania, silnego pragnienia („pragnienie płynące z żywej wiary"),
  2. pragnienie sakramentu Eucharystii przynoszącego zbawienie,
  3. pragnienie inspirowane przez miłość,
  4. pragnienie wyraźne, uświadomione.

Skutki komunii duchowej

Skutki komunii duchowej są tej samej natury co Komunii sakramentalnej (eucharystycznej), a więc pomnożenie łaski uświęcającej, łaski miłości, czystości życia, jedności.

Nie należy zbyt ostro rozdzielać Komunii duchowej i sakramentalnej. Komunia duchowa dąży bowiem do sakramentalnej. Sakramentalna przedłuża się w duchowej, jakby jej wymaga. Przy Komunii duchowej jak i sakramentalnej (eucharystycznej) dokonuje się realna, wypełniona łaską łączność z osobą Jezusa.

Jak przyjąć komunię duchową?

Po prostu pragnieniem, dlatego nazywamy ją również komunią pragnienia. Taką prośbę serdeczną, żeby Pan Jezus raczył przyjść do mnie i być ze mną, chociaż nie mogę Go przyjąć sakramentalnie, można kierować do Niego, słuchając radiowej czy telewizyjnej mszy świętej. Albo łącząc się duchowo z mszą odprawianą w najbliższym kościele. Dobrze jest wtedy najpierw upokorzyć się przed Panem Jezusem i wyznać Mu swoją niegodność, i dopiero potem prosić Go o przyjście do duszy, choć nie mogę Go teraz przyjąć sakramentalnie.

Niektórzy — nawet jeżeli tego dnia przystąpili do komunii sakramentalnej — przyjmują komunię pragnienia, ilekroć wstępują do kościoła choćby tylko na krótko, na adorację Najświętszego Sakramentu. Są tacy, którzy mają zwyczaj przyjmować komunię pragnienia codziennie podczas modlitwy wieczornej, a zazwyczaj są to ci sami, którzy do sakramentu Komunii świętej przystępują często, a nawet codziennie.

Możliwość przyjmowania Komunii pragnienia jest wielką szansą religijną dla tych ludzi, których Kościół nie odważa się dopuścić do Komunii sakramentalnej. Dzisiaj są to przede wszystkim ci katolicy, którzy żyją w związkach bez ślubu kościelnego.

Formuły komunii duchowej

Pragnę Cię przyjąć Panie z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych.

O mój Jezu, wierzę że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w mej duszy.

Skoro nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź duchowo do mego serca.

Miłuję Cię już obecnego w mym sercu i łączę się całkowicie z Tobą; nigdy nie pozwól mi oddalić się od Ciebie.

Panie Jezu, ponieważ nie mogę w tej chwili przyjąć Ciebie w Świętym Sakramencie Eucharystii, (tu można wymienić dlaczego) błagam Cię, abyś przyszedł duchowo do mojego serca w duchu Twojej świętości, w prawdzie Twojej dobroci, w pełni Twojej władzy, w łączności z Twoimi tajemnicami i w doskonałości Twoich dróg. O Panie, wierzę, zawierzam, wychwalam Ciebie. Żałuję za wszystkie moje grzechy. O najświętszy sakramencie, o Boski sakramencie, zawsze niech będzie Twoja chwała i dziękczynienie.

Mój Jezu, wierzę w Ciebie w tym Najświętszym Sakramencie! Mam nadzieję w Łasce i Miłosierdziu Twoim! Miłuję Cię nade wszystko! Z miłości ku Tobie żałuję serdecznie za wszystkie moje grzechy! Wolę tysiąc razy umrzeć, niżeli Cię obrazić. Pragnę Cię przyjąć. Przyjdź, mój Jezu! Przyjdź do mej duszy!

Jezu pragnę Cię przyjąć z taką wiarą, nadzieją i miłością, jak Maryja w chwili Zwiastowania. Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nade mną grzesznikiem.

http://maciejsmigacz.strefa.pl/wartow/05komd.html

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1616
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1013
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2042
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1418
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 842
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 791
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1524
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2126
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1025
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska