Login lub e-mail Hasło   

Franciszek samotny

szybcy i pobożni
Wyświetlenia: 2.636 Zamieszczono 18/03/2013


Imię papieża to wyznacznik programu jego pontyfikatu, co zostało potwierdzone w czasie spotkania z dziennikarzami, gdy Ojciec święty wyjaśniał powody, dla których wybrał takie, a nie inne imię.

Zdecydował się na nie, gdy podczas liczenia głosów stawało się coraz bardziej oczywiste, że zostanie nowym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego. - Kiedy liczba głosów dochodziła do dwóch trzecich i zaczęło się robić "niebezpiecznie", kardynał Hummes objął mnie, ucałował i powiedział: "Nie zapomnij o ubogich" – wspominał.

"Słowo to zapadło mi do serca: biedni, ubodzy. Potem w nawiązaniu do ubogich pomyślałem o św. Franciszku z Asyżu. Pomyślałem też o wojnach, a tymczasem dalej trwało liczenie głosów, aż do ostatniego. Franciszek jest człowiekiem pokoju, kochającym i strzegącym stworzenia, w tym czasie, kiedy nasza relacja ze rzeczywistością stworzoną nie jest zbyt dobra jest człowiekiem dającym nam tego ducha pokoju, człowiekiem ubogim – zaznaczył Ojciec święty. I dodał:

„Och, jakże bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!”.

Ile w tym kokieterii i pijaru, a ile rzeczywistej chęci zmian, przekonamy się w najbliższym czasie. Nie podejrzewam nowego papieża o tanie chwyty. Przekazy o jego dotychczasowym życiu, o ile nie są naciągane pozwalają wierzyć, że istotnie nie przywiązuje się on do dóbr doczesnych. Myślę jednak, że w tej kwestii zostanie odosobniony i przeraźliwie  samotny. Zawsze znajdzie się "równie skromny" zakonnik redemptorysta,i odpowie ojcu świętemu:

"Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę, że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć?".

Logika argumentacji żelbetonowa, typowa dla środowiska RM i telewizji TRWAM. Nawet dziecko wie, że między krową i mercedesem klasy S brak jakichkolwiek innych marek samochodowych i środków komunikacji. Impas staje się nie do pokonania, kiedy traci się kontakt z rzeczywistością.Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przy luksusowej limuzynie marki Passat w drodze na 357. zjazd Konferencji Episkopatu Polski

Biskup łódzki Adam Lepa - volvo. Komfortowe wnętrze - przynajmniej sto kilkadziesiąt tysięcy.Biskup kielecki Kazimierz Ryczan - lexus RX 450 h. Cena tego cacuszka wynosi około 300 tys. zł.Biskup łomżyński Janusz Stepnowski - audi A8. Cena nowego wynosi od 300 do 400 tys. zł!
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk –  audi A8. Za taką brykę trzeba zapłacić też ok. 400 tys. zł

To tylko kilka przykładów. Jeśli papież będzie żył skromnie, to jeżdżenie takimi brykami stanie się mało przyzwoite. Wielu purpuratów będzie musiało wreszcie zajrzeć do słownika i przeczytać definicję przyzwoitości.

"W polskiej rzeczywistości bardzo łatwo o rozbieżność głoszonych haseł i świadectwa czynów. Nie wystarczy przyjąć Ojca Świętego w parlamencie czy stanąć w tłumie pielgrzymów, jeśli nie pójdzie za tym realizowanie w codziennym życiu jego nauczania." - prymas Polski abp Józef Kowalczyk 

Zgadzam się z księdzem prymasem! To nie wystarczy!

"Europa ma wiele do przemyślenia, bo w ostatnim czasie również ze względu na media stawiała Kościołowi  uwarunkowania, zakładała w wielu wypadkach medialny kaganiec". - generał abp Sławoj Leszek Głódź

Jak ujawniły media teren wart 2,8 mln zł pod budowę kościoła metropolita  abp Głódź otrzymał od prezydenta Gdańska  Pawła Adamowicza za 1 proc. wartości. Mamy kolejną awanturę z kościołem w tle.

Chrystus chodził pieszo, zdarzyło mu się jechać na osiołku. Nawet nie marzył o krowie, choć złoty rydwan na pewno był w zasięgu jego możliwości.


"Skromne" pałace biskupie, "skromna" wieloosobowa służba i rzesze pokornych wasali i wiernych, którzy w nagrodę za datki mogą pocałować "spracowane"  dłonie Ich Eminencji dopełniają reszty tego "skromnego"  wizerunku. Może warto księże generale przemyśleć te uwarunkowania zalatujące średniowieczną stęchlizną. Tak wiele macie wyświechtanych formułek o godności człowieka. A t o jedynie słowa, słowa ,słowa. Zwykły ślinotok.

Jednak nie chciałbym, aby moja przepowiednia o samotności Franciszka się sprawdziła.

Zdjęcia ze strony superauto.pl

Podobne artykuły


50
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14103
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15389
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6622
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6103
30
komentarze: 38 | wyświetlenia: 5407
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3970
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7753
23
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1853
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1715
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1711
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 15873
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  18/03/2013

Ale się wypaśli na ludzkiej biedzie ... to faktycznie wstyd i hańba mówić i naigrawać się z głoszonej fałszywej ideologii.. Wspólnota biedoty żydowskiej skupiona wokół Jezusa rozpadła się jeszcze w I wieku ne.. Chrześcijaństwo stworzone zostało przez Rabina o imieniu Paweł - wysokiej rangi .. najniezwykłej znajomości w poznaniu prawa Mojżeszowego, który jest pierwszym twórcą Chrześcijańskiej relig ...  wyświetl więcej

  Amicus,  19/03/2013

@Teresa Rembielińska: "Są to z kości i krwi zwykłe chłopy lubiące rozkosz, luksus, zabawę.."
Z czego przede wszystkim luksus, zwłaszcza marki Lexus ;)

  mojra  (www),  19/03/2013

Hamiltonie! Najskuteczniejszym sposobem uleczenia ciała i duszy jest eucharystia. Bóg przebywa w naszym ciele min. 15 minut, a to sporo czasu, by Mu przedstawic prośby o wyleczenie swoje i bliskich, a także przyjaciół i nieprzyjaciółm a najskuteczniejszym sposobem na grzeszników, jest prośba o duchowe zanurzenie ich w przenajświętszej krwi zbawiciela. To najnowsza oferta Boga z orędzi dla ludzkośc ...  wyświetl więcej

  Amicus,  19/03/2013

"rzesze pokornych wasali całujących dłonie ich eminencji"
Gwizdek, mógłbyś - w związku z powyższym - napisać coś o bakteriach? ;)

Mi bardzo przypadł do gustu nowy papież. Gdyby wszyscy duchowni szli takim tokiem myślenia, zamiast kupować najnowsze auta za pieniądze z tacy, mogliby pomóc parafianom. Niestety w Polsce ksiądz to dochodowa branża, ciepła posadka i pewne zarobki.

  lechu20,  19/03/2013

Tak samo tuski i komory jeżdżą limuzynami za pieniądze z naszych podatków i nikt nie robi z tego awantury.

  Amicus,  19/03/2013

@lechu20: Miedzy płaceniem podatków a zasilaniem kościelnej tacy jest pewna "subtelna" różnica. Z tego drugiego zrezygnować może każdy w dowolnej chwili, bez żadnych konsekwencji prawnych. Ktoś, kto np. dokarmia gołębie, a jednocześnie narzeka na obsrane przez te ptaki kamienice i place, jest idiotą.
Aliuzju poniał?

@Amicus: Z moich obserwacji mogę wyciągnąć wnioski, iż ludzie sami są temu winni. Znam takich, co krytykują księży, że bogaci, że jeżdżą drogą furą, ale dokładnie ci sami krytykanci dają na tacę! Podobnie rzecz ma się do tych co marudzą odnośnie chrztów i pogrzebów, a potem sami lecą do księdza ochrzcić dziecko lub pochować kogoś z rodziny. Nie twierdzę, że każdy tak robi, ale hipokrytów w tych kwestiach nie brakuje.

@lechu20: Jest różnica. Tuski i Komory jednak zostali wybrani przez naród i są jego przedstawicielami. Purpuraci natomiast mianowani przez Watykan i są jego reprezentantami.

Gratuluję,sama prawda,pozdrtawiam

Witam Hamiltonie,
No cóż, to prawda ci piszesz. Księża głoszą pochwałę skromności i grzmią na hedonizm tudzież rozpasany materializm. Rydzyk chyba nie wie, że był taki, co nie jeździł wprawdzie na krowie, ale wystarczył mu osiołek...
Większość ludzi, których znam, to katolicy. Muszę przyznać, że juz nikt nie próbuje mnie ewangelizować i kłaść w uszy formułki o "moralnej lepszości" wi ...  wyświetl więcej

Przed bierzmowaniem zdawaliśmy pytania w apartamentach proboszcza w mojej wiosce. Nasz ksiądz, żył w innym świecie, świecie przepychu. Całkowicie innym niż żyła większość z nas. Ostatni raz przyjąłem komunię podczas bierzmowania, już wtedy zacząłem wątpić w katolickie brednie. Obecnie jestem przeciwnikiem wszystkich ogłupiających religii i sekt na nich bazujących.
Osobiście mam 20-letnie au ...  wyświetl więcej

@Mariusz Godlewski:
Może 800 dziennie?

@Mariusz Godlewski:
To wlasnie takim jak Ty dedykuje motto w moim profilu.
Mam nadzieje, ze Twoja odwazna - jak na Polske AD 2013 - decyzja nie wplynela negatywnie na stosunki z czlonkami Twojej Rodziny.
Podziwiam Cie.

@youngcontrarian: Jeśli chodzi o moją najbliższą rodzinę wszystko jest w porządku, poza tym mój Brat ma podobne poglądy. Kiedyś rodzice wysyłali mnie na do kościoła na niedzielną mszę, jednak nic na siłę nie wychodzi, chodziłem wtedy na spacery. Jednak wśród niektórych ludzi doświadczyłem wrogości. Nie rozumiem dlaczego katolicy tak się wywyższają, uważają że są lepsi np. od ateistów. Ja mówiąc to ...  wyświetl więcej

Wybrałeś osoby które pełnią ważne funkcje w polskim Kościele. To naturalne, że mają pieniądze. Nie ma co się tak podniecać cenami samochodów. Skąd wiadomo, że każdy z nich kupił nowe auto i to w pełnym wyposażeniu?
Na przykład takie kilkuletnie Audi A8 można kupić za około 50 tysięcy.

@arczi01: Te osoby nie tylko pełnią ważne funkcje w polskim KK. Te osoby kreują się od wieków na spadkobierców Chrystusa i jego uczniów. Nie mam powodu, by się podniecać. Pokazuję jedynie jak zamieniono sandały na luksusowe bryki, a skromny wieczernik na liczne pałace. I wcale mnie nie dziwi, że te spracowane biskupie ręce należy z szacunkiem i pokorą całować.

Pasi brzuchy,ale bzykają chłopaków i dziewuchy,obrońcy moralnych granic,nie odpowiadają za nic,możne przed historia i bugiem w ktorego nie wierzą,ale szmal na nim robiąDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska