Login lub e-mail Hasło   

Granice demokracji

Doczekaliśmy się demokracji, wolności słowa i przekonań. Z racji tych przywilejów możemy publicznie manifestować swoje niezadowolenie albo wysuwać chociażby postulaty. Od...
Wyświetlenia: 639 Zamieszczono 20/03/2013
Doczekaliśmy się demokracji, wolności słowa i przekonań. Z racji tych przywilejów możemy publicznie manifestować swoje niezadowolenie albo wysuwać chociażby postulaty.
Od jakiegoś czasu bardzo na topie jest  medialne przyznawanie się do swoich upodobań czy też preferencji seksualnych. Zarówno osoby zainteresowane jak i ich rodziny z nieukrywaną dumą praktykują - spowiedź publiczną.
Skoro jest demokracja to i ja postanowiłam wyrazić swój pogląd na ową "postępowość".
Wiadomo nikt sobie tego nie wymyślił, nie uważam też jak niektórzy prawicowi politycy, że to jest choroba, ale powodów do dumy i zaszczytów z tego tytułu to chyba  ani sami zainteresowani, ani tym bardziej ich rodziny zbyt dużego mieć nie powinny.
Wiadomo to jest nasze dziecko i trzeba je kochać i akceptować takim jakie jest, ale chlubić się to już na pewno nie ma czym! Nikt z nas nie występuje przed światem czy kamerą aby powiedzieć, że ma normalne dziecko!
W mojej ocenie to jest mniejsza czy większa tragedia życiowa, ukrywanie swoich upodobań, granie przed znajomymi a jakże często w przypadku braku akceptacji i najbliższą rodziną. Zycie w zakłamaniu i często dla źle pojętego dobra wbrew samemu sobie.
Znam przypadki zawierania "normalnych związków" a nawet ich legalizowania, aby uśpić czujność rodziny czy znajomych i wtedy już pod szyldem żonatego czy mężatki żyć podwójnym życiem.
Krzywdzą wtedy nie tylko siebie ale i swoich najbliższych, często jak druga strona dowie się o prawdziwym obliczu swojej połowy to przeżywa w najlepszym wypadku szok a często załamanie psychiczne.
Wymaganie jednak od mniejszości seksualnych legalizacji ich związków jest nieuzasadnione. Nie tak wygląda podstawowa komórka rodziny. Jeżeli to jest wszystko normalnie(tak oni twierdzą) to po co manifestacje, marsze itd.
Nikt z większości heteroseksualnej nie idzie w pochodach, nie organizuje marszów tylko dlatego aby powiedzieć, że jest normalny;) Jak to takie oczywiste to niech  powiedzmy dwaj panowie urodzą sobie dziecko i jak im się to uda  na pewno będą mieli prawo się nazywać; tata - tata i...tata - mama. Dotyczy to również i kobiet.
Dzisiaj zalegalizują związki homoseksualne a jutro muzułmanie mieszkający licznie i na stałe zechcą również legalizacji bigami, gdyż w ich kulturze i religii można mieć tyle żon na ile budżet pozwala.
Jeżeli wolność przekonań tak szeroko pojętych wejdzie w życie to każdy z mniejszości może zacząć żądać coś dla siebie.

Jednak na dobrą sprawę są granice których przekraczać nie można. Nie należy potępiać takich ludzi, bo to nie jest uzależnione od ich fanaberii, ale tez trzeba wiedzieć, gdzie postawić kropkę co do ich postulatów. Jakie wartości wyniosłoby dziecko chowane przez dwoje tej samej płci rodziców?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1303
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1431
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 801
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1038
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1629
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2104
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2186
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 807
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1044
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1534
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 520
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1285
10
komentarze: 36 | wyświetlenia: 553
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Jakie wartości wyniosłoby dziecko chowane przez dwoje tej samej płci rodziców?"

- tego jeszcze nie wiemy - pokażą następne pokolenia. To samo pytanie mozna zadać odnośnie GMO, internetu, energii jądrowej, telefonii komórkowej, tabletów i mnóstwa innych udoskonaleń, które wpływają na to kim człowiek jest.

Słusznie odczuwamy niechęć do wszystkiego co nowe i stawiamy bariery. W końcu

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska