Login lub e-mail Hasło   

Oburzeni na oburzonych na Głodzia

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą” – to przysłowie pasuje jak ulał do sytuacji, jaka nastąpiła po ukazaniu się artykułu w tygodniku „Wprost&rdquo...
Wyświetlenia: 2.086 Zamieszczono 20/03/2013

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą” – to przysłowie pasuje jak ulał do sytuacji, jaka nastąpiła po ukazaniu się artykułu w tygodniku „Wprost”. W artykule „Cesarz Trójmiasta”, opisane zostały pewne aspekty pijackich ekscesów metropolity gdańskiego, abpa Sławoja Leszka Głodzia.

Artykuł powstał w wyniku informacji do jakiej dotarło „Wprost”, o tym, że księża współpracujący, a raczej podlegli Głodziowi, byli przez niego gnębieni: poniżani i upokarzani, podczas pijackich libacji metropolity. Odważyli się i przygotowują list ze skargą na abpa, do Watykanu.

Picie alkoholu, nadużywanie alkoholu, a nawet uzależnienie od alkoholu jest prywatną, osobistą sprawą osoby i jego picia. Ale do czasu. Kiedy picie jakiejś osoby wiąże się z agresją, poniżaniem i upokarzaniem innych, sprawa jego spożywania alkoholu, jego osobistą sprawą być przestaje.

Jak zwykle, po ukazaniu się artykułu obnażającego niecne, niechrześcijańskie zgoła zachowania ważnej persony Kościoła, katoliccy duchowni, dziennikarze i politycy podnieśli alarm pod hasłem „Bezpardonowy atak na Kościół Katolicki”.

„Domagamy się zaprzestania obraźliwych pomówień, których rozpowszechnianie uderza w godność osób duchownych i całej wspólnoty Kościoła. Przyjmujemy to z bólem i oburzeniem, jako powrót do praktyk z czasów PRL-u” – stwierdzają (m.in.) dziekani i cała wierchuszka gdańskiej Archidiecezji na swojej stronie internetowej – „Publikacja ta wyczerpuje znamiona zniesławienia prawnie ustanowionego biskupa diecezjalnego Kościoła Rzymsko-Katolickiego”.

Katoprawicowi dziennikarze wyrażają się w podobnym tonie. Znamienne jest jednak co innego. Nigdzie, powtarzam nigdzie nie znalazłem słów, zdań, zaprzeczających wymienionych w artykule faktom. Nie ma więc powodów, aby w informacje podwładnych Głodzia nie wierzyć. Atakiem na Kościół Katolicki, dla funkcjonariuszy tegoż nie są więc niewłaściwe, niegodne, przeczące naukom Kościoła praktyki, ale wyciąganie ich na światło dzienne. Zresztą dał temu również wyraz niedawno bp Pieronek, określając praktyki pedofilskie duchownych jako namiętności, nie najważniejsze dla funkcjonowania Kościoła katolickiego.

Sytuacja jest kuriozalna. Każdy ukazany prawdziwy fakt, niegodny, sprzeczny z naukami głoszonymi przez Kościół, jest bezpardonowym atakiem na Kościół Katolicki. Inną obroną przez atak, duchownych katolickich jest piętnowanie samych atakujących i ich „werbalnych rzeczników”. „Skoro nie należycie do naszej wspólnoty, nie wtrącajcie się w to, co się w naszej wspólnocie dzieje” – Piszą i mówią katoliccy dziennikarze i politycy, jak chociażby ostatnio poseł PSL, były minister rolnictwa Marek Sawicki. Zapominają ci państwo o dwóch sprawach. Po pierwsze, ci spoza wspólnoty, chcąc nie chcąc współfinansują tę wspólnotę i to wcale nie małym zastrzykiem gotówki. A po drugie, jeśli wspomni się tylko, aby na zasadzie wzajemności, wspólnota Kościoła nie wchodziła z butami do wspólnot ogólnospołecznych, świeckich a nie katolickich, natychmiast ripostują: „A co wam ten krzyż w urzędzie czy w szkole przeszkadza?” i na jednym oddechu Bezpardonowy atak na Kościół Katolicki”.

Jest jeszcze trzecia sprawa. Wielu katolikom takie haniebne praktyki duchownych i zamiatanie tych faktów pod dywan też się nie podoba.

Ciekawe, czy abp Głódź zabierze głos w sprawie. Ciekawe czy papież dostanie list-skargę księży do rąk, moim zdaniem to mało prawdopodobne, chyba, że zostałby mu wręczony osobiście przez skarżącego.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2407
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1176
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 735
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 855
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 668
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 544
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 751
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1529
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 535
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 436
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  oculus,  20/03/2013

Chcieli mieć lekkie zycie, to niech teraz trochę pocierpią. Dla mnie jak złodziej, czy bandyta krzywdzi drugiego złodzieja, czy bandytę, to jest ich prywatna sprawa. Po co się wtrącać, szybciej padnie ta banda nierobów.

Ja się tak zastanawiam, dlaczego ci Słudzy Boży są ponad prawem cywilnym w naszym kraju?

Posłuchaj, nie jestem wierzący, ale zdaję sobie sprawę z mocy jaką wiara niesie dla ludzi. Wiara jest potrzebna ludziom. A więc potrzebna jest np. istytucja Kościoła by tę wiarę wzmacniać. I nic to, że zdarzaja się takie czy inne afery jak pedofilia, nadużywanie władzy, pijaństwo itp. Wiara nakazuje wybaczać, bo człowiek jest ułomy. Pewnie będziesz "boksował", aż wygrasz - np. w temacie niestosown ...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  20/03/2013

Media już zadziałały jak esperal. Podobno rozpił go Kwasniewski!

  wurkut,  20/03/2013

Zdjęcie z fioletową facjatą Sławoja Flaszki-Głódzia dobrane idealnie do artykułu. Zapewnie zrobione rano, przed zażyciem actimelka.

  Amicus,  20/03/2013

@wurkut: Ależ ty złośliwy jesteś. A może to tylko poświata od tej gustownej fioletowej czapeczki? ;)

  Noemi*,  20/03/2013

@Amicus: Ja tam lubię kolor purpury (bardzo twarzowy), jedynie co mi przeszkadza to "gorzelniany oddech" delikwenta:-).

  ,  20/03/2013

Pomyliły ci się portale autorze - artykuł miał być pewnie zamieszczony na jakimś plotkarskim, a tymczasem wylądował na eiobie.

@viverti: A niby dlaczego na plotkarskim? Przecież to żadne plotki. List-skarga do Watykanu już się "smaży".

  Amicus,  20/03/2013

"Cysorz to ma klawe życie..."
;)

@Amicus: No i wyżywienie klawe.

Na pseudonim "Flaszka" biskup ciężko pracował w środowisku wojskowym.

Czy krzyż w urzędzie czy w szkole mi przeszkadza? No trochę tak, bo kojarzy mi się z takimi właśnie gnojkami. Rozumiem płacić 10tyś miesięcznie chirurgowi ale za czary to dużo za dużo. Kiedy wreszcie zmieni się ustrój w naszym państwie wyznaniowym na demokratyczny? Żeby tak móc decydować czy chcę płacić takim ochlaptusom :) To byłoby piękne :)

Się tego biednego Głodzia czepiają, bezbożnicy! Przeciez wystarczy spojrzeć w to bogobojne ascetyczne oblicze. Wartości chrześcijańskie aż się dostojnymi uszami wylewają.

Akurat bp-a Pieronak lubię za częste komentarze "antykościelne", które wypowiada na liczne bulwersujące tematy kościelne. Przytoczonej przez autora tego artykułu rozmowy nie znam, więc ciężko mi się do niej odnieść. Niemniej jestem zdania, iż w Polsce, która przecież podpisała konkordat, Kościół za bardzo miesza się do polityki i uczy moralności, której sam nie posiada. Nie, nie mam na myśli całeg ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska