Login lub e-mail Hasło   

Roszpunek wszechmogący ;-)

Czy to możliwe że żyjemy w najlepszym ze światów?
Wyświetlenia: 890 Zamieszczono 21/03/2013

   Korzystając z paru dni słonecznych, rozłożyłem sobie fotel na tarasie i pozwoliłem się oddać lenistwu. Myśli sobie spokojnie płynęły aż trafiły na ulubiony temat Polaków, czyli jak to wszystko jest do d..y, jak ten rząd nie umie rządzić, jacy ludzie są ... . W tym momencie z ogródka dobiegły mnie głosy kroków. Otworzyłem oczy i spojrzałem w tamtą stronę, zauważyłem że zmierza w moją stronę dziwaczna postać.

   - Cześć, jestem Bóg i mam już dosyć słuchania tych waszych narzekań jaki ten świat jest niedorobiony. Postanowiłem sobie wybrać kilkudziesięciu przeciętnych ludzi na świecie aby wypracowali model nowego świata. Jesteś jedną z tych osób, masz czas do końca roku. Pamiętaj jednak że masz pewne ograniczenia: ludzie pozostaną tacy jacy są, ze swoimi wadami i zaletami, ty w tym nowym świecie nie będziesz nikim specjalnym- dalej będziesz przeciętnym człowiekiem, jedynie będziesz miał świadomość że ten świat jest wymyślony przez ciebie. Pamiętaj też o wolnej woli. Niestety muszę lecieć, jakbyś miał jakieś pytania to pytaj, postaram się ci jakoś przekazać odpowiedź. Na razie, do zobaczenia pod koniec roku. 

   Postać rozpłynęła się a ja siedziałem troszkę zaskoczony, troszkę ogłupiały. W końcu pomyślałem sobie że nie ważne czy to prawdziwy Bóg czy tylko jakaś zakręcona zjawa, co mi szkodzi wymyślić  taki model idealnego społeczeństwa, w którym chciałbym żyć i w którym innym żyłoby się dobrze.

   Niestety, już na samym początku ugrzęzłem w ustroju. Wiadomo, demokracja jest do niczego. Może więc wrócić do monarchii? Historia pokazuje że prędzej czy później do władzy dorwie się jakiś psychol, to raczej niezbyt miła perspektywa, może więc wspólnota plemienna? Przed oczyma szybko stanął mi obraz naszych kibiców walczących o ... w zasadzie nie wiem o co się tłuką ale w takich wspólnotach powód szybko by się znalazł. Socjalizm wydał się dosyć atrakcyjny, jednak ponieważ pamiętam czasy socjalizmu to wiem że spora część ludzi byłaby w nim niezbyt szczęśliwa i trudno byłoby ludzi do tego ustroju przekonać. Przeskoczyłem więc na drugi biegun, teokracja, Bóg od czasu do czasu da nam znać czego oczekuje a tak na codzień niech rządzą sobie uduchowieni przywódcy. W głowie zaczął mi się jednak odtwarzać teledysk z piosenką "Ale to już było" a w tle widziałem płonące stosy, i miliardy wiernych klęczących i modlących się aby to Bóg za nich rozwiązywał wszystkie problemy. Coś mi się wydaje że mój zleceniodawca nie byłby zadowolony. Ponieważ mamy XXI wiek i Wikipedię, szybko przejrzałem wszystkie inne ustroje i nic się nie nadawało. Wymyśliłem więc roboczo ustrój "demokracja z ludzką twarzą"- cokolwiek to znaczy. Im bardziej zagłębiałem się w różne aspekty życia tym więcej musiałem przyjmować "roboczych" rozwiązań, cokolwiek to oznaczało. Od paru dni stoję jednak w miejscu, zadanie przerosło na dziś moje siły.

   Pomyślałem sobie że co dwie głowy to nie jedna, a co eiobowa społeczność to nie dwie głowy :-) zwłaszcza że ostatnio pojawiło się parę osób potrafiących trafnie diagnozować naszą sytuację polityczno-gospodarczą. Dlatego zwracam się do was, POMÓŻCIE, nie gwarantuję że wasze pomysły wejdą w życie, nie gwarantuję nawet że Najwyższy weźmie je pod uwagę ale jeżeli to rzeczywiście był On to może głupio nie skorzystać z możliwości aby uczynić ten nasz świat lepszym?

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 889
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1154
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1246
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 745
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1194
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 282
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 575
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 564
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 485
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104891
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1188073
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130848
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114503
102
komentarze: 26 | wyświetlenia: 272301
93
komentarze: 31 | wyświetlenia: 157627
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  21/03/2013

Rzekłbym, im więcej nawrotu do starosłowiańskich reguł, tym lepiej. Wszelkie nowożytne systemy władzy padają z powodu braku harmonii.

@hussair: Ba, ale spora grupa ludzi woli gadżety i jest gotowa oddać swoje życie za tableta czy iphona. Pamiętaj że mamy też 7 mld ludzi do wyżywienia i ubrania. Ale dzięki za sugestie ;-)

  hussair  (www),  21/03/2013

@roszpunek: No tak. Konkretnego menu nie podam, bo się na gotowaniu nie znam. Wyczuwam tylko, jak się strawa przypala... ;)

@roszpunek: Gadżety te jednak nie umożliwiają zacieśniania więzi międzyludzkich, ani nie uczą umiejętności dialogu, ani też nie kreują przestrzeni ani więcej czasu dla rodziny, dzieci i ich wychowania w poczuciu szacunku dla wszystkich istot... Jestem za powrotem do słowiańskich korzeni, zwiększonej więzi z Naturą i jeśli ktoś pragnie, to do gospodarowania swoim kawałkiem ziemi, by się samemu wyżywić i utrzymać w zdrowiu...

@Skalny Kwiat: Ja też bym chciał takiego powrotu ale ... nie starczy nam ziemi.

@roszpunek: Starczy, starczy...trzeba tylko o słuszności takiego postawienia sprawy przekonać tych, co ściskają hektary pod GMO;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska