Login lub e-mail Hasło   

O czym nie dowiemy się z koszernych mediów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://fakty.interia.pl/swiat/news-obama(...),944995
Obama krytykuje Izrael. I wspiera państwo palestyńskie
Wyświetlenia: 677 Zamieszczono 21/03/2013

Obama poparł powstanie państwa palestyńskiego. W tle m.in. flaga Palestyny
 

Barack Obama powiedział, że Palestyńczycy zasługują na własne państwo. Amerykański prezydent spotkał się w Ramallah z przywódcą Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem.

Po rozmowie Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone są głęboko zaangażowane w działania na rzecz utworzenia niepodległego i suwerennego państwa palestyńskiego.

Wezwał do bezpośrednich rozmów izraelsko-palestyńskich i dodał, że budowa żydowskich osiedli na palestyńskich terytoriach nie służy pokojowi. Prezydent powiedział też, że sekretarz stanu John Kerry, który w najbliższych dniach przybędzie do Izraela, poświęci swój czas i energię, aby zbliżyć do siebie Palestyńczyków i Izraelczyków.Mahmud Abbas powiedział, że rozmowa z prezydentem Obamą była dobra i pożyteczna.

Atak rakietowy na Izrael w czasie wizyty Obamy

Dwie rakiety wystrzelone z palestyńskiej Strefy Gazy eksplodowały na południu Izraela, kiedy z wizytą w tym kraju przebywa prezydent USA Barack Obama - poinformowała izraelska policja. W wyniku eksplozji nikt nie został ranny.

- Jedna z rakiet wybuchła na podwórku domu w mieście Sderot, powodując zniszczenia. Drugi pocisk eksplodował na polu - powiedział rzecznik policji.

Do ostrzału doszło podczas drugiego dnia wizyty amerykańskiego prezydenta, który w czwartek ma spotkać się na Zachodnim Brzegu Jordanu z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

 Poprzednio pociski rakietowe wystrzelone ze Strefy Gazy spadły na Izrael 26 lutego w pobliżu Aszkelonu na południu kraju. Również wówczas nikt nie odniósł obrażeń. Był to pierwszy atak rakietowy od czasu ośmiodniowej operacji izraelskich wojsk w kontrolowanej przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas Strefie Gazy w listopadzie 2012 roku. Zginęło wówczas 177 Palestyńczyków, w tym ponad 100 cywili, oraz sześciu Izraelczyków: czterech cywili i dwóch żołnierzy.

Tak jak do poprzedniego i do tego nikt się nie przyznał.

Ostatni dzień wizyty Obamy w Izraelu

Dziś ostatni dzień wizyty Baracka Obamy w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi między innymi Instytut Yad Vashem w Jerozolimie i Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu. Politycznych deklaracji raczej nie będzie, bo najważniejsze słowa padły wczoraj wieczorem podczas przemówienia Baracka Obamy do Izraelczyków. W trakcie spotkania z izraelskimi studentami amerykański prezydent wezwał ich do spojrzenia na świat oczami Palestyńczyków. Obama podkreślał, że jedynie uznanie prawa Palestyńczyków do samookreślenia i sprawiedliwości pozwoli zagwarantować Izraelowi bezpieczeństwo.
Z Izraela prezydent Barack Obama uda się na jednodniową wizytę w Jordanii.
IAR/Gutowski/łp

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1308
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1633
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2107
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 805
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1044
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1438
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 811
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2203
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1048
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 528
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1164
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1535
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1470
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 595
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska