Login lub e-mail Hasło   

Uwaga! Atrakcyjna oferta komercyjna dla Kościoła Katolickiego

Demokracja kończy się tam gdzie zaczyna się portfel biskupa.
Wyświetlenia: 12.951 Zamieszczono 24/03/2013

 

"(…) wieża wskazywała na samego Boga, przypominała czujność i wstępowanie do Nieba, łączność między Niebem i ziemią". Zaś szczyt wieży oznacza "umysł dążący ku wyżynom Nieba". - ksiądz Marian Cynka 

*

Czy wiecie, że Argentyna ma w swoich strukturach państwowych "Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Handlu i Wiary..." 
BEZCENNE!!!
Argentyńczycy, gratuluję Wam nazywania rzeczy po imieniu... 
Pomysłowością i poczuciem humoru pobiliście na głowe autorów Monty Pythona i stworzone przez nich “Ministerstwo Głupich Kroków”...  Już za tą nazwę Malwiny należą się Wam na własność...

 

Idąc śladami zawrotnej kariery biznesowej Tadeusza Rydzyka, a może ratując się przed bankructwem  (i to nie tylko finansowym) arcybiskup Sławoj Leszek Głódź - generał dywizji, biskup polowy Wojska Polskiego w latach 1991–2004 a obecnie metropolita gdański - mimo skierowanej przeciwko niemu nagonki polskojezycznych lewacko-masońskich mediów - wykazuje ostatnio wielką przedsiębiorczość podejmując działalność gospodarczą na terenie swojej diecezji.

Na dachach i wieżach gdańskich kościołów jak przysłowiowe rydze po deszczu wyrastają nadajniki telefonii komórkowej.

Można je już zauważyć na wieżach kościelnych nastepujących obiektów sakralnych:

Kościół parafialny św. Jadwigi Królowej, Gdańsk-Orunia

Kościół parafialny św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie

Parafia rzymskokatolicka Błogosławionej Doroty z Mątew, Gdańsk-Jasień

Kościół parafialny św. Judy Tadeusza, Gdańsk-Łostowice

 

Pomysł utylizacji obiektów sakralnych dla instalacji przekaźników telekomuniki komórkowej były biskup polowy Wojska Polskiego zapożyczył od swoich prawosławnch braci w Chrystusie

*

Nastepną inicjatywą gospodarczą arcybiskupa będzie zainstalowanie nadajnika na wieży jeszcze nie ukończonego kościoła w Gdańsku-Południe. Do dziś lokalni radni spierają się o wysokość tej  wieży, chcąc zredukować ją z - proponowanych przez arcybiskupa Głodzia - 40 metrów do 14 metrów. Oznaczałoby to straty materialne Kościoła na kilkaset tysięcy złotych.

Dochodami z czynszu od operatorów sieci komórkowej miały się podzielić ze sobą parafia i kuria.


Firmy Plus, T-Mobile ,Orange, Play, operatorzy internetu szerokopasmowego Mobyland , Aero
jednoznacznie obalili wszelkie obawy  o rzekomym zagrożeniu nadajników dla zdrowia powołując się na opinie  wysokiej klasy specjalistów od medycyny pastoralnej.

Ci wybitni rzeczoznawcy - w większości absolwenci Akademi Papieskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - z dziecinną łatwością obalili wymysły jajogłowych świeckich naukowców o domniemanym  promieniowaniu mikrofalowym, które przenika przez wszystkie przeszkody w tym  ciało ludzkie wywołując uszkodzenia bioukładów. Domniemanymi symptomami tego stanu są: zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia snu, złe samopoczucie, gwałtowne zmiany nastrojów, depresja, utrata pamięci, zawroty głowy, spadek libido, nudności, utrata apetytu, uczucie dyskomfortu a nawet przywidzenia, urojenia, halucynacje i manie prześladowcze , stany lękowe , omamy ... i schizofrenia paranoidalna.

Ateiści pod pretekstem tzw. badań naukowych już nie od dziś podkopują ekonomiczne podstawy kościoła szerząc pogłoski o trzykrotnie większej zachorowalności na raka wśród osób mieszkających w promieniu 400 metrów od stacji bazowych GSM. Ryzyko raka sutka oszacowano nawet na 3, 4 razy większe.

Dodam, że warunki tych kontraktów są objęte tajemnicą spowiedzi i ogólnie przyjętą przy tego rodzaju umowach klauzulą poufności .

Z przecieków, które uzyskano od jednego z operatorów obsługujacych gminę Gdańsk wynika, że np. za wynajęcie 13 metrów kwadratowych dachu wysokiego budynku pod stację bazową telefonii komórkowej miesięcznie można otrzymać od operatora 5450 zł plus VAT.

Genialny pomysł Pana arcybiskupa Głodzia dotyczący utylizacji obiektów sakralnych w diecezji gdańskiej odbił się szerokim echem w Polsce jak i...  tu za oceanem.


W związku z powyższym mam ofertę natury komercjalnej do pracowników przemysłu religijnego zwłaszcza personelu wszystkich szczebli Kościola Katolickiego. Uwzględniając ogromną ilość niedostatecznie zagospodarowanych obiektów sakralnych w naszym kraju oraz wyjątkowo trudne położenie ekonomiczne Kościoła Katolickiego (którego symbolem jest tragiczna sytuacja finansowa arcybiskupa Głodzia) proponuję władzom kościelnym tzw.  joint venture.

Moja prosta propozycja biznesowa jest oparta na zaadaptowaniu wybranych obiektów sakralnych; wież kościelnych, dzwonnic i wysokogabarytowych pomników do uprawiania popularnego na całym świecie sportu ekstremalnego czyli skoków bungee (bungee jumping).

Warunki dotyczące finansowania przedsięwzięcia ze szczególnym uwzględnieniem podziału dochodów są do ustalenia. 

Jako główny inwestor gwarantuję kapitał na pokrycie kosztów instalacji bezpiecznych platform i sprzętu jak i ich obsługi.

Oto lista oczekiwań właściciela kapitału zakładowego (założycielskiego) względem władz kościelnych.

Podpisanie poniższych zobowiązań jest niezbędnym warunkiem do podjęcia wspólnej działaności gospodarczej na terenie wszystkich dicezji w Polsce i  podstawą prawno-ekonomiczną do zawarcia wiążacego konkordatu… przepraszam kontraktu z Episkopatem.

  • nominacja Tadeusza Rydzyka jako Głównego Księgowego oraz Stałego Członka Zarządu
  • pokonanie przeszkód politycznych, prawnych, administracyjnych i celnych
  • zarejestrowanie spółki jako bezdochodowe stowarzyszenie prowadzące działalność religijną
  • uzyskanie zapewnienia ze strony rządzącego reżimu o zwolnieniu z podatku dochodowego
  • zapewnienie dostępu do klientów i ich stały dopływ ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży
  • uzyskanie dostępu do nowych rynków w katolickiej sferze wpływow ekonomicznych i politycznych,
  • poszerzenie bazy gospodarczej i posiadanych już rynków
  • walka z konkurencją przy użyciu środków prawnych i formalnych bądź nieformalnych wpływów
  • dywersyfikacja działalności gospodarczej
  • wspólne opracowanie i ulepszanie strategii rynkowej

Celem przyciągnięcia wierzących zadaniem personelu kościelnego byłoby opatrzenie całego przedsięwzięcia religijną oprawą i symboliką … z uwzglednieniem bogactwa teologicznych pierwiastków zaczerpniętych z nieskończonej skarbnicy  biblijnej narracji. 

Wieża kościelna wskazywałaby na Boga, przypominała czujność i wstępowanie do Królestwa Niebieskiego. Długi, elastyczny sznur wykonany z gumowych włókien mógłby - oprócz tak bliskich wszystkim Polakom literacko-historycznych aluzji do Wyspiańskiego -  symbolizować łączność duchową między wiernym i kościołem, Niebem i ziemią i co najważniejsze mógłaby przypominać polskim katolikom i naszym rodzimym politykom... a nawet ateistom o konkordatowej pępowine na wieki... ba, na tysiąclecia łączącej Polskę z Watykanem.

Zaś sam szczyt wieży i platforma kościelnej oznaczałby "umysł dążący ku wyżynom Nieba" bądź “Sąd Ostateczny” . Sam skok symbolizowałby bezwzględne zawierzenie Bogu i ślepą niekwestionowaną wiarę w niezmierzoną, nieograniczoną moc i miłość bożą.  Skok stanowiłby  również metafizyczno-metaforyczne wyzwanie naukowemu racjonalizmowi reprezentowanemu przez ograniczoną materializmem i przestrzenią  fizykę i tryumf ducha nad tzw. siłą grawitacji. Dla grzeszników - przy odpowiedniej oprawie wizualno-akustycznej - może być symbolem biblijnego upadku,  niedostąpienia łaski bożej a nawet wiecznego potępienia w czeluściach piekielnego ognia.

Przy sprzedaży biletów przewiduje się wprowadzenie zniżek dla członków PiS-u z ważną legitymacją partyjną, pro-heteroseksualnej, patriotycznej części elektoratu PO, członków Młodzieży Wszechpolskiej, seminarzystów, studentów teologii, medycyny i psychologii pastoralnej, zarządzania parafią i obywateli państwa Watykan oraz sezonową dystrybucję promocyjną dla agnostyków, tzw. osób poszukujących... a nawet niewierzących.

Wszystkich proboszczów i biskupów zarządzających obiektami sakralnymi o wysokości powyżej 30 metrów proszę o kontakt. Jesteśmy otwarci na zbiorową jak i indywidualną współpracę gospodarczą z zainteresowanymi diecezjami. Kierowani przedsiębierczością oraz... miłością do bliźniego będziemy traktować priorytetowo te placówki, które w ostatnim czasie doświadczyły poważnego/niebezpiecznego spadku poborów z tacy.

 Jednocześnie rozpisuję wśród gości i użytkowników portalu Eioba konkurs na oficjalną firmową nazwę naszej spółki “joint venture”, pod która dokonamy jej rejestracji jako organizacji bezdochodowej.

Oferta komercyjna obejmie swoim zasięgiem najmłodszych.

Każdy, kto dozna błogosławieństwa skoku "bungee" i szczęśliwe przejdzie próbę wiary otrzyma z rąk lokalnych duchownych okolicznościowy cyrograf.

*

Materiał (foto-)graficzny został zaczerpnięty z zasobów Google Images

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 763
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73238
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648147
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15096
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21564
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40510
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17435
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22657
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13128
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53287
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18142
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23225
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18696
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ewfor  (www),  24/03/2013

Kurcze, na bilet zniżkowy nie mam co liczyć, może zatem jakoś do zarządu spółki bym się nadała? Mieszkam w Gdańsku i zależy mi na "atrakcyjności" mojego miasta :))

CYT.: "Ateiści pod pretekstem tzw. badań naukowych już nie od dziś podkopują ekonomiczne podstawy kościoła szerząc pogłoski o trzykrotnie większej zachorowalności na raka wśród osób mieszkających w promieniu 400 metrów od stacji bazowych GSM. Ryzyko raka sutka oszacowano nawet się na 3, 4 razy większe."

Wśród tych krwiożerczych ateistów jest też także pewien ksiądz - niejaki prof. Włodzimi

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24/03/2013

Nowy pomnik Jana Pawła II ma mieć 14 metrów wysokości, czyli być o dwa metry wyższy niż najwyższa statua w Chile. Będzie przedstawiał papieża z wzniesionymi w geście błogosławieństwa rękoma. Stanie w Częstochowie. Proponuję W dłoniach umieścić anteny GSM stylizowane na kropidła. Potencjał ogromny, jest takich pomników ok. 300, po kanonizacji przewiduje się uruchomienie produkcji seryjnej w wielu wersjach zarówno gabarytowych, jak zainstalowanej mocy i zasięgu.

  Hamilton,  24/03/2013

Siedziba archidiecezji gdańskiej, bezcenna archikatedra oliwska, ma obciążoną hipotekę do wysokości 21 mln zł za długi. To pokłosie afery kościelnego wydawnictwa Stella Maris, która wg prokuratury oszukała Skarb Państwa na ok. 65 mln zł. Działka pod kolejny kościół, należąca do miasta, została sprzedana niedawno decyzją prezydenta Adamowicza archidiecezji z 99-procentową bonifikatą . Wartą 2,8 mln ...  wyświetl więcej

  ykes,  25/03/2013

Boję się piekła. Cholernie się boję. Jednak czytając teksty Youngcontrariana aż chce się tam iść. :D

@ykes: Nie ma się czego bać, a pójść tam rzeczywiście można coby sobie popatrzeć na skwierczących papieży.

biskup tez człowiek jakoś dorabiać do "głodowej" dotacji z budżetu państwa musi.

Błądzisz synu. Błądzisz. Wiesz, co jest naprawdę wspaniałego w starych kościołach (oczywiście poza architekturą)? Akustyka. Powinny być wynajmowane jako sale koncertowe. Byłem raz w kościele na koncercie Markety Irglovej. Ma wspaniały głos, a przy tej akustyce muzyka brzmiała niesamowicie.

@pasjonatpl:
W porzadku, pasjonacie. Z ta akustyka i architektura przyznaje Ci racje.
Ale spojrzmy na cala sprawe od strony komercyjnej.

Ciekawe ktory z nas zrobilby wiekszy interes (inaczej mowiac przyciagnalby wiecej WIARY) Kapelan WP Glodz i ja z rampa bungee na szczycie kosciola czy Ty z wynajmu lokalu dla przeprowadzenia koncertow muzyki sakralnej/klasycznej/kameralnej/choralnej... itp?
Sprowokowales calkiem interesujace hipotetyczne rozwazania...

@youngcontrarian:
Muzyka sakralna? Chyba się nie zrozumieliśmy. Wyobrażasz sobie, jak w jakimś dużym kościele brzmiałaby np. muzyka Pink Floyd, Deep Purple czy muzyka folkowa, etniczna? Grzeszysz, synu, oskarżając mnie o chęć organizowania koncertów muzyki sakralnej. Wyobrażasz sobie koncert Apocaliptyca w takim miejscu? Tam pasuje każda muzyka, gdzie dużą rolę odgrywają klawisze, flety, in ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl:
:-)

@youngcontrarian: Bylem w kosciele na koncercie "Donkosaken", wspaniale przezycie.Czytam juz drugi dzien panskie artykuly bo dopiero teraz na nie "wpadlem"i powiem ze bardzo interesujace,powiekaszam moja wiedze historyczna,,,dziekuje bardzo i serdecznie pozdrawiam zyczac powodzenia w Nowym Roku

Alleluja i do przodu!

@Alicja Minicka:

Alucho... jak Ci nie wstyd?... Nie spodziewalem sie podobnych slow od tak subtelnej dziewczyny...
:-)
Chyba , ze proponujesz reklamowe haslo dla w/w firmy "bungee-jumpingowej"... :-)

Kościół idzie z duchem czasu.Wprawdzie nieskoro hierarchom do modyfikowania dogmatów światopoglądowych, ale za to nie mają oporów przed korzystaniem pełną garścią z mamony, która spada im jak manna z nieba.Pod tym względem pomysłowość kleru jest najwyższej próby.

  Dorota.,  26/03/2013

"Pod niebem pełnym cudów"
"Między ziemią a dzwonnicą"

@Dorota.:

Dzieki Doroto,
Rozpatrze Twoja propozycje z moim partnerem Slawojem... gdy tylko zacznie odbierac moje telefony... :-)

Czy fale emitowane z nadajników umieszczonych na obiektach sakralnych są święte ?

@taddyjkofee: Wydaje mi się, że jeśli były chrzczone kropidłem, to tak, ale jeśli nie - to chyba nie ...

  Elba,  27/03/2013

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Handlu i Wiary..." Aha widocznie wiara jest świetnym towarem eksportowym co niektórych krajów. Jaka szkoda, że Polska ją importuje i sowicie musi opłacać!

  karolalola  (www),  14/08/2013

Ja jestem katolikiem i nie podoba mi się obrazanie moich pogladow, ale kazdy ma prawo glosu i ma prawo mowic co mu sie podoba. trzeba siebie szanowac

  Searlas  (www),  26/08/2014

@karolalola: Czyli Twoje poglądy mówią o tym żeby nie zarabiać w miejscu w którym jest to możliwe? Ja to nie widzę innej opcjii...

  Oktawiusz  (www),  22/08/2014

Kościół katolicki stał się organizacją typowo fiskalną. Jak wiadomo każda organizacja jest nastawiona na maksymalizację swoich zysków i kościół się z tym nie kryje że chce mieć swoje nieruchomości i zarządzać różnego rodzaju aktywami. Nasuwa mi się tylko pytanie, jak ma się to do przekazu Jezusa ? Dla mnie wiara chrześcijańska jest piękna i z piękną tradycją ale to co zostało zbudowane na mękach i ...  wyświetl więcej

@Oktawiusz:

Dzieki za komentarz. Polecam Ci moj najwazniejszy artykul na Eiobie... a wlasciwie manifest, ktory jeszcze 2 lata temu byl notorycznie odrzucany przez moderatorow na polskich forach...
http://eiba.pl/3

Oktawiusz Fakty proszę a nie frazesy.Poniżej podałem pytania dla autora.One pozostaną bez odpowiedzi.Oczywiście w ramach Dialogu a nie bezczelnego ataku na miliony wierzących...Proszę atakować wschodni Kościół,buddystów,muzułmanów,wyznawców wiary judaizmu itd.....

Dlaczego atakujecie Katolików?Jako Polacy?

Proszę serdecznie spróbować piosać takie artykuły i komentarze w Bawarii..W

...  wyświetl więcej

Znakomity artykuł propagandowy .Nawet jest bardziej atrakcyjny aniżeli w Agorze.Tylko tam jeszcze piszą o biedzie w Polsce,chorobach wenerycznych u dzieci ,o polowaniach w Polsce na dzieci z mniej zamożnych rodzin....

Pytanie dla autora:
Ile kosztuje operacja chorego dziecka z Polski ratowanego w katolickich klinikach w EU zachodniej,nawet przez specjalistów z Polski,Izraela,USA,Ros

...  wyświetl więcej

@Marek Lipski:
Marku, dziekuje za komentarz i pytania.
Odpowiedzi na nie znajdziesz w moim Eiobowym artykule:
"Medycyna pastoralna czyli Narodowy Fundusz Wiary i Modlitwy wypiera NFZ!"
oraz
Ojciec Święty do wynajęcia czyli "tooth fairy - Catholic style"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska