Login lub e-mail Hasło   

Zdrowy tryb życia w XXI wieku

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://jagodygoji.wordpress.com/2013/03/(...)ozliwe/
Czy możliwe jest, aby żyjąc we wszechobecnym zgiełku żyć zdrowo? Jak zdrowy styl życia wkomponować pomimo codziennych, wyczerpujących niekiedy i stresujących obowiązków?
Wyświetlenia: 1.113 Zamieszczono 02/04/2013

Zdrowy tryb życia w XXI wieku – czy to możliwe?

Czy możliwe jest, aby żyjąc we wszechobecnym zgiełku żyć zdrowo? Jak zdrowy styl życia wkomponować pomimo codziennych, wyczerpujących niekiedy i stresujących obowiązków? Jak radzić sobie ze stresem? Może warto choć na chwilę zwolnić w tym wszechogarniającym nas zgiełku i zastanowić się, co zrobić, aby żyć zdrowiej?

 

zdrowy tryb życia
Zdrowy tryb życia w XXI wieku – czy to możliwe?

W jaki sposób funkcjonuje współczesny człowiek? Oczywiście…w pośpiechu i w ciągłym stresie… Codzienna gonitwa za karierą, pieniędzmi, sukcesem czy władza i dobrobytem sprawia, że zapominamy o tym co mamy najcenniejsze… zapominamy o zdrowiu! A przecież mamy je tylko jedno. To właśnie zdrowie – nasze ciało i umysł są naszym największym skarbem. Zdrowy styl życia wydaje się być więc tematem niezwykle na czasie. W dobie wszechobecnego zgiełku, chaosu, stresu niestety coraz częściej oddajemy się niezdrowym i szkodliwym nawykom. Konsekwencją jest złe samopoczucie, pogorszenie zdrowia… nie wspominając już o całej gamie chorób cywilizacyjnych, które w zdecydowanej większości są schorzeniami i chorobami niezwykle szkodliwymi. Choroby takie jak nowotwory złośliwe (rak) oraz inne choroby cywilizacyjne każdego dnia, miesiąca, roku dziesiątkują nasze społeczeństwo… a lekarze biją na alarm! Zdaniem lekarzy wielu z nas nie dożyje 60-roku życia jeśli w sposób diametralny nie zmieni swoich nawyków, zarówno jeżeli chodzi o odżywianie jak i funkcjonowanie. Długie godziny spędzane w pracy, ulice miast kompletnie zakorkowane w godzinach szczytu, hałas… i tak cały czas. Jesteśmy zestresowani, śpimy zbyt mało, rano doprowadzamy się do „stanu użyteczności” dzięki kawie, a zasady zdrowego odżywiania zdają się nam być kaprysem osób, które nie mają nic do roboty. Zbyt zmęczeni, by prowadzić zdrowy styl życia wpadamy w pułapkę niezdrowego odżywiania i braku ruchu, które, zamiast, jak się nam, na pierwszy rzut oka wydaje, oszczędzać nasz czas i energię, powodują, że zmęczenie się tylko powiększa.

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 160218
39
komentarze: 24 | wyświetlenia: 21641
33
komentarze: 10 | wyświetlenia: 106115
21
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5000
27
komentarze: 25 | wyświetlenia: 9564
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41406
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21052
21
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6507
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 67753
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 9360
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska