Login lub e-mail Hasło   

"Zawieszona kawa" pomysł bez sensu!

Miła z pozoru akcja zawieszonej kawy ...budzi mój sprzeciw. Czy nie lepiej pomóc rodzinie wielodzietnej, która mieszka zza rogiem , może tego nikt nie zobaczy ...Feeeeeeee
Wyświetlenia: 588 Zamieszczono 05/04/2013

Bez niej nie wyobrażasz sobie poranka. Kochasz ją za to, że świetnie smakuje i cudownie pachnie. Mowa –  rzecz jasna –  o kawie. Pomimo badań naukowych, wykazujących jej pozytywne działanie, większość z nas uważa ją raczej za szkodliwą. Czy słusznie?
 
 
Niektórzy są przekonani, że kawa „odwadnia” organizm. Tymczasem naukowcy z Niemieckiego Towarzystwa ds. Żywienia potwierdzili, że jest odwrotnie. Otóż kawa, jak każdy inny napój, uzupełnia płyny w organizmie. No chyba, że ktoś jest nieprzyzwyczajony do tego napoju.A co najważniejsze juz się produkuje kawę z ganodermą i można ja nabyć w Polsce!!pomaga na ponad 100 dolegliwości i odpowiedzią na artykuł o niezdrowej kawie !!
 
 
 
 
Ci, którzy piją kawę regularnie, mogą być spokojni, bo argumentów „za” jest więcej. Wystarczy, tak jak we wszystkim, zachować umiar. Wówczas, pozostaje tylko cieszyć się z jej zdrowotnych właściwości. A lista jest długa.
 
Wiele badań naukowych wskazuje, że kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II, a to dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom. Te, pamiętajmy, usprawniają mechanizmy obronne organizmu przed chorobami, takim jak nowwotwory, stany zapalne, powikłania po menopauzie, choroby wieńcowe serca.
 
Smakosze kawy o wiele rzadziej zapadają na choroby wątroby. U osób, które cierpią na żę, trzy filiżanki dziennie zahamuje rozwój dolegliwości nawet o 53 proc.
 
Kawa ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Zapobiega chorobie Alzheimera, Parkinsona i powstawaniu niektórych nowotworów w układzie nerwowym.
 
Umiarkowane spożywanie kawy (2-4 filiżanki dziennie) wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi, a tym samym ukrwienie całego organizmu.
 
Jeśli masz problemy z trawieniem, pij kawę. Zawarta w niej kofeina przyspiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie przemianę tłuszczów. Jeśli myślimy o odchudzaniu to pamiętajmy przy tym, że tylko umiarkowane spożycie kawy (bez cukru i tłustego mleka bądź śmietanki), połączone z dobrze zbilansowaną dietą, bogatą w błonnik i witaminy, może stanowić ważny element zdrowego sposobu zrzucania zbędnych kilogramów.
 
No i fakt, który zaważył na światowej karierze kawy. Już po filiżance tego napoju poprawia się nasza koncentracja. Mózg o wiele szybciej i łatwiej przyswaja i przetwarza informacje. A i humor się poprawia, dzięki hormonom szczęścia – dopaminie, serotoninie i endorfinie w niej zawartych. 
 
Są sytuacje, w których trzeba szczególnie uważać na ilość spożywanej kawy. Dotyczy to kobiet w ciąży i osób cierpiących na choroby żołądka.
 

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1807
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 519
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1303
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1147
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 738
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 810
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 585
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 553
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 492
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 417
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 541
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska