Login lub e-mail Hasło   

Polski fanatyzm religijny?

Czy polscy fanatycy religijni, naprawdę są tak moralni, aby innych umoralniać? :/
Wyświetlenia: 4.871 Zamieszczono 13/04/2013

Czy polscy fanatycy religijni naprawdę są tak moralni, że innych chcą umoralniać? Dlaczego dominuje w nich pycha i ogromna pewność siebie, że jedynie KK jest kontynuatorem wiary chrystusowej. Cechuje ich również niezłomne przeświadczenie o własnej nieomylności, oraz szczycenie się swą wielkością, długością historii ich  wiary, ale ...nie przestrzegają zasad których ona uczy? Polak-katolik wiesza w domu krzyż, lub inny symbol, np.: w postaci obrazka z Matką Boską, ale nie przeszkadza mu to w znęcaniu się nad żoną i dziećmi! Inny przykład? W samochodzie powiesi różaniec, albo ...obrazek ze św. Krzysztofem - co nie przeszkadza mu w przekraczaniu dozwolonej prędkości, czy  jeździe po spożyciu alkoholu, itd. Ale, ...jak chce zamanifestować wielkość swojej wiary, to zbuduje pomnik, najlepiej - Chrystusa Króla lub Jana Pawła Il. Gdyby wiara naprawdę miała wpływ na życie ich życie, to z pewnością Raj byłby na Ziemi. Tymczasem, najczęściej jest tak - jak się nie jest katolikiem, to jest się wyzywanym od: żydów, komuchów, szatanów, czy jeszcze innych bezbożników! Krótko mówiąc: przechlapane na całej linii! Podczas wymiany zdań, każdy kontrargument jest odbierany jak atak na ich osobistą wolność, a wtedy zagrożona jest  demokracja! Bo mają takie zdanie, i nie wolno odbierać im prawa do niego. Co innego, gdy to oni próbują przekonać innych do swojego zdania, wtedy jest to ...dyskusja.

Większość narodu umiłowała sobie myśl, iż ich zdanie o innych, jest niczym Wyrocznia Delficka. W ten sposób powstało przekonanie o „naszej” niezmiernej wyjątkowości, a już szczególnie w sprawach wiary. Choć są w Polsce również inne religie i wyznania, to żadna z nich nie ma takiego wpływu na życie niekatolików. Nie chcę, by obcy ludzie decydowali o życiu czyjejś rodziny, bo taką mają wiarę. Dlaczego to ktoś inny, najczęściej obcy człowiek, ma decydować, czy kobieta ma prawo do usunięcia powstałej w wyniku przestępstwa ciąży? Dlaczego odmawia się dostępu do środków antykoncepcyjnych wymyślając sobie „klauzulę sumienia”? Jako niewierzący mam w „poważaniu” ich idee, bo ja żyję swoim życiem i chcę mieć prawo żyć tak, jak ja chcę. A jeśli czyjaś moralność się nudzi, to niech idzie pomagać dzieciom na oddziałach onkologicznych, w domach dziecka , itd., ale mojego łóżka niech nie pilnują, bo ich wiara tam nie sięga. Zamiast pilnować cudzej dupy, niech wezmą się za własną moralność!

W Polsce, jak to tradycyjnie na każdej katolickiej wsi, każdy o każdym wszystko musi wiedzieć! I z tej mentalności „chłopa małorolnego” a dużo mówiącego, wielu Polakom ciężko wyjść. Bo przecież to tradycja, z dziada pradziada! Tu moralność taką stosowało się zawsze i zawsze pouczało się innych, swoją ukrywając głęboko. Dlatego denerwują mnie moralni hipokryci, aż tak moralni, że życie innych muszą umoralniać. Czy naprawdę nie ma bardziej potrzebujących niż osoba nieżyjąca jak chrześcijański Bóg nakazał? Bóg, którego nie są wyznawcami. Może kler i inni fanatycy zajęliby się swoimi owieczkami?

Jak to możliwe, że można całe życie nie chodzić do kościoła i nadal jest się katolikiem? A wszystko pod obłudną przykrywką niezmywalnego chrztu. Chrztu - któremu poddawani są ludzie nieświadomi i bezwolni. Niełatwo też z tej „wspólnoty” wydostać się, bo jeszcze trzeba dwóch świadków ze sobą zabrać, żeby dorosły człowiek mógł wyrazić swoją wolę. Jak dopełnisz wszystkich formalności, to zostaniesz: niewierzącym, bezbożnikiem, odstępcą który Boga odrzucił. Będziesz straszony czyśćcem i ogniem piekielnym!

 Pewien starożytny filozof powiedział:

   „Śmierć mnie nie dotyczy - bo, jak jestem ja, to nie ma jej. Jak ona jest, to nie ma mnie!”

Myślę, że ma rację!

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1308
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1633
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2106
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 805
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1044
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1437
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2203
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1048
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 528
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1164
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1535
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1470
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 595
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ,  13/04/2013

Szkoda, ze moge dac tylko jeden glos na artykul, bo najchetnie dalabym tu dziesiec. Moje fragmenty dziennikow pielgrzyma, nie bez powodu sa tylko fragmentami....calkiem po prostu tak juz mam, ze nie lubie pisac zle o Polsce i o Polakach, bo tam juz od cwierc wieku nie mieszkam. Bardzo dlugo bylam dumna z tego, ze jestem Polka i w przeciwienstwie do wielu innych Polakow mieszkajacych za granica zaw ...  wyświetl więcej

@palomita50: Ja, przeciwieństwie do Ciebie, od 25 lat mieszkam w Polsce i opisaną tu mentalność obserwuję na co dzień. Możesz mi wierzyć, lub nie, ale w znakomitej większości cechuje ona właśnie polskich katolików. Może dlatego, że jest to wyznanie w Polsce dominujące? Sam nie wiem, ... ale mało podobnych zachowań widziałem np.: u protestantów. Co do wzajemnych relacji Polaków przebywający za gran ...  wyświetl więcej

  ,  13/04/2013

@Robert Molnar: Byc moze masz racje z tymi katolikami. Ja po prostu nie zwracam na to uwagi, czy katolik, ewangelik czy protestant. Dla mnie wazne jest czy czlowiek jest otwarty, szczery, sympatyczny, nie zaklamany. A jak i w co wierzy to juz jego prywatna sprawa. Nigdy nie pytam, bo mnie to nie interesuje.

  Kitek,  14/04/2013

@palomita50: Katolik to bardzo fałszywy człowiek.

  ,  14/04/2013

@Kitek: O ! Kitek ! Milo Cie znowu przeczytac :-)

  ,  13/04/2013

....i nie mialam tu na mysli tego, co zaobserwowalam wczoraj na EIOBIE, ale to tez calkiem niezly przyklad.

  Noemi*,  13/04/2013

Nie wiem czy ta podwójna moralność dotyczy tylko wyznawców religii. Myślę, że jest to cecha pokolenia żyjącego w poprzednim systemie lub na styku dwóch systemów. Poprzedni system oczekiwał pokory i to system obiecywał nagrodę, zresztą ukradziono to w prosty sposób od innego systemu pokory i nagrody, gdzie zasada brzmiała –Bogu świeczkę, diabłu ogarek. Pokolenie, które musi odejść, prezentuje dwie ...  wyświetl więcej

@Noemi*: Moim zdaniem - podwójna moralność - jest to cecha dominująca u polskich fanatyków katolickich. Prawdopodobnie jest to spowodowane uprzywilejowaną pozycją KK w Polsce. Nigdzie indziej Watykan nie uzyskał aż takiej władzy. Natomiast tłumaczenie tego „fenomenu” przemianą ustrojową - nie wydaje mi się właściwe, chociażby dlatego, że aż tak wrogiego zachowania względem innych wyznań, czy bezwy ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  13/04/2013

Podwójna moralność to cecha syjonistów, niszczących Palestyńczyków wyzywających od antysemitów tych co to potępiają. Syjoniści to synowie Szatana jak określają to zjawisko ortodoksyjni Żydzi. Ich pomysłem by walczyć z Katolikami było utworzenie hasbary, internetowej szajki do opluwania Polaków, czego przykładem jest ten art.!

  ykes,  13/04/2013

Pieprzysz od rzeczy.

@mugol:
Co to jest SPAM?

@mugol: Oj, oj mugolu. myślenie naprawdę nie boli. Spróbuj!

  mugol  (www),  13/04/2013

@Janusz Dąbrowski: Skrót Syjonistyczna Propaganda Ateisty Molnara

  mugol  (www),  13/04/2013

@Robert Molnar: Przecież podpisałeś cyrograf Świstakowi przez aklamację http://eiba.pl/de

@mugol: Naprawdę? To Świstak jest pomocnikiem Szatana i podsuwa cyrografy do podpisu? Najwyraźniej w moim przypadku, wykazał się też iście szatańskim sprytem, podsunął mi i pióro napełnione atramentem sympatycznym. :) Pozdrawiam.

  Hamilton,  13/04/2013

@mugol: gdyby głupota umiała latać byłbyś flagowym statkiem powietrznym w PLL LOT.

  Kitek,  14/04/2013

@mugol: Ty chyba już skończyłeś jakąś klasę, tak Ci kiedyś polecałem. Piszesz całkiem do rzeczy. Zatem przeczytaj sobie: Aleksander Graf Pruszyński: Polacy – Żydzi. Bilans wieków współżycia.

Panie i panowie. Mugol nas rozszyfrował. Musimy zacząć pisać pod innymi nickami, bo Watykan nas namierzy. Ja dla pewności zmienię adres zamieszkania.

  Hamilton,  13/04/2013

Grzech wyniszcza, cnota tuczy, Chrystus się polskiego uczy,
Nieomylne rzeźbią pieśni Ziemię płaską, jak naleśnik,
Wokół Ziemi krąży Słońce, Szatan ponoć ma dwa końce,
Więcej wiedzieć niebezpiecznie, Jeśli żyć chcesz wiecznie!"
— Jacek Kaczmarski

Nie wycierajcie sobie, maluczcy, gęby moją osobą.
Szatan. O, pardon. Pan Szatan.

  mugol  (www),  14/04/2013

Hamiltonie Straszny! Przez aklamację oddałeś duszę na cel dobroczynny, za co ci dziękuje Świstak! http://eiba.pl/de

  Hamilton,  14/04/2013

@mugol: cieszę się razem z tobą, że opanowałeś nowe słówko. Jeszcze dwa, trzy i dostaniesz doktorat z językoznawstwa. Zajrzyj jeszcze do słowniczka i staraj się zrozumieć jego znaczenie kolekcjonerze dusz.

Co by nie rzec: Śmierć okazuje się Znakomitą Nauczycielką - wyjasnia Wszystko. Pozdrawiam MistrzaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska