Login lub e-mail Hasło   

Ta chwila...

Otwórz oczy, zatrzymaj się w ciszy... Zauważ to miejsce, tu i teraz... Ta chwila jest najważniejsza, to sens istnienia.
Wyświetlenia: 1.512 Zamieszczono 08/04/2013

Drzwi już otwarte, przeszłam przez nie... i co widzę? Nie jestem pewna... Co czuję? Światło i ciepło... Co zrobię? Dotrę do celu... Ale co z drogą? Jest czy jej nie ma? Co ją kształtuje... Czy mogę ją zmieniać? Czy droga jest we mnie, w moich marzeniach? Czy może już istnieje, a ja ją tylko odnajduję? Stawiam kolejne kroki, oznak życia wypatruję...

Istnieje tylko cel, koniec podróży... Widać go na horyzoncie zdarzeń. Drogi jeszcze nie ma. Jest wiele możliwości, które zależą od nas, od innych, od myśli, od uczuć, od kolejnej chwili... W każdym momencie dokonujemy wyboru, wpływamy na kształt ścieżki, którą podążamy do celu. Wszystko wokół, każda myśl, smutek, cierpienie, radość, szczęście... dotykają naszych chwil. Wszystko wokół dotyka naszych decyzji, ma na nie wpływ... Robię niewielkie kroki, a ze mną wszystko wokół. Każdy z nich zbliża mnie do celu, a ze mną wszystko wokół... Do miejsca, w którym odnajdę szczęście... Nie dotrę tam sama.

A może już jestem szczęśliwa? A świat się uśmiecha? Wstaję o poranku, spoglądam na Słońce i wiem, że ta chwila jest najważniejsza. Ten moment, ten czas, to odczucie... To moje życie, właśnie teraz, w tym miejscu, to ja. Czy czegoś pragnę? Czy za czymś tęsknię? Są takie chwile, krótkie zawahania, jednak coraz rzadsze. Już nie pragnę jego przytulenia, wystarczy cisza i ciepło mych drzew. Ukojenie myśli ujawniło drogę do istnienia, jego światła, jego treści... Odnalazłam swoją ciszę. Droga do niej była trudna, oblana cierpieniem. Chodziłam cudzymi ścieżkami, bez sensu błądziłam... Teraz odnalazłam ciepło, a przecież tak bardzo tęskniłam. Teraz jest wyciszenie, spokój istnienia... Już nawet w snach nie proszę. Zasypiam w ciszy i nic już nie słyszę. Żadnej tęsknoty. Ważna jest tylko ta chwila. I wiem dokąd dojdę...
A może już doszłam? Może jestem w tym miejscu? Może odnalazłam szczęście, dotykając własnego światła? Czy to prawda? Wystarczy otworzyć oczy, zatrzymać się w ciszy... Wystarczy zauważyć to miejsce, tu i teraz... Ta chwila jest najważniejsza, to sens istnienia.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 724
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 934
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1403
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1613
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1323
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1571
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 739
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1114
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 920
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  JA to ja,  08/04/2013

Tu i teraz, dokładnie :)

  grazaa,  08/04/2013

@JA to ja: ...to ta chwila, to co naprawdę przeżywamy, nasze życie :)

Ostatnio mam podobne przemyślenia i odczucia. Jestem tu i teraz a reszta to tylko złudzenie.

  grazaa,  09/04/2013

@violetbutterfly: Tak właśnie... reszta była, albo dopiero będzie, więc w tym momencie nie istnieje. Nasze życie to chwile, które przeżywamy naprawdę. To tu i teraz :)

  seta1212,  10/04/2013

@grazaa: zagadki egzystencjalne-huśtawka nastrojów... charakterystyczne dla wrażliwych istot.
Myślę, że niedługo się roztańczysz... delikatne -osobiste-))

  grazaa,  10/04/2013

@seta1212: Dziękuję za tak miłe słowa... chcę tańczyć... :)

Przeczytałem kilka razy ten tekst i doszedłem do wniosku, że to ścieżka Ciebie odnajduje. Odnajduje Cię ta ścieżka, która faluje zgodnie ze stanem ducha. Swedenborg pisał: "Jaki jesteś, tak i widzisz". Coś w tym jest.
A co do czasu - tak! Jest naprawdę tylko tu i teraz, przeszłość i przyszłość to jedynie złudzenia umysłu. Norwid pisał: "Odpowiednie dać rzeczy słowo", myślę, że Ty je dałaś.

@Jan Stasica: Ta ścieżka jest... trudna. Czasami zamykam oczy, a gdy je otwieram... otoczenie jest już inne. I tylko ta chwila jest prawdziwa. Teraz już to wiem. Dziękuję.

  berni*,  12/04/2013

Potrafisz ubrać w piękne słowa, swoją głębie, wrażliwość, tęsknotę...Otwarłaś właściwe drzwi, znalazłaś właściwą drogę. Teraz pędem do celu, pełni szczęścia. Pozdrawiam.

  grazaa,  13/04/2013

@berni*: Dziękuję za tak przyjazne słowa. I to prawdziwym pędem... W poniedziałek zaczynamy... kopać ;-) A jutro przesadzam dąb, mam nadzieję, że się uda :)

  berni*,  14/04/2013

No to zaczynamy razem kopać.:-) Lecz ja na plaży, by naprawić zniszczenia po zimie. Powodzenia!

Jasne, ze jestes szczęśliwa. Uczucia to stan świata wewnętrznego. Można by powiedzieć, ze w każdej sytuacji można to uczucie wywołać w sobie. Niebezpiecznie szukac go na zewnątrz. Mówi się, że Magowie szczęście ukryli w serduszku, domyślając się (znali psychike człowieka) , że tam rzadko szukać go bedą ludzie. Najczęściej, bez powodzenia, szukają go w dobrobycie, władzy, sławie. I nie znajdują....Buziak Graża Dom rośnie?

@Marcin Sznajder: Mądre są Twe słowa. Źródłem szczęścia jest nasze serce. Szukajmy więc w sobie. I wybierajmy takie otoczenie, które może wspomóc nas w tych poszukiwaniach. A dom pnie się w górę, każdego dnia... :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska