Login lub e-mail Hasło   

O kobiecie i mężczyźnie

Jest to esej o postępujacej emencypacji kobiet, które domagają się w świecie pełni praw im przynależnych.Harmonia miedzy płciami ulepszy nasze życie.Niech to się stanie już dziś
Wyświetlenia: 880 Zamieszczono 10/04/2013

O kobiecie i mężczyźnie

 

Moje poglądy nie zawsze są zgodne z teoriami wielkich uczonych. Na przykład Karol Darwin odrzucał celowość ewolucji, twierdząc, że rządzi nią przypadek. To tak jak gdyby z ziarnka piasku przepowiadać przyszłość Ziemi. Widzimy niewiele, wiemy niewiele a wydajemy kategoryczne sądy. Pokora by się przydała naszym wielkim uczonym mężczyznom.

Na przykład Engels powiedział, że Karol Marks podobno odkrył prawo rozwoju ludzkiej historii tj. mechanizmy historyczne. Związek Radziecki kierujący się  doktryną Marksa upadł co wykazało jej niesłuszność. Założenia marksizmu były sprzeczne z zasadą oszczędzania energii, która nakazuje realizację celów jak najmniejszym nakładem sił i energii. System komunistyczny zaspokajał jedynie byt materialny a praca i twórczość była zniewolona interesem społecznym, jak gdyby potrzeby indywidualne nie istniały i nie kreowały postepu.

Marks uznawał  prymat kultury nad naturą a także głosił sprzeczny pogląd, że byt kreuje świadomość.

Ja jestem pokorny i proszę o sprawdzenie mojej teorii, że procesem historycznym kierują  w nieubłagany sposób Słońce i planety. Proszę o sprawdzenie także tego, że  kultura i natura są komplementarnymi elementami koła czasu, a jak twierdzili starożytni Chińczycy uzupełniającym się męskim -yang i żeńskim-yin aspektem natury, wszechświat zaś jest perpetum mobile.

Podobnie Albert Einstein twierdził, że istnieje czasoprzestrzeń a dla mnie jest logiczne, że nie ma ani czasu ani przestrzeni. Wszystko dzieje się w jednej chwili i w jednym punkcie ( w komputerze kwantowym?) a w łańcuchu przyczyn możemy się przemieszczać zależnie od naszej wiedzy. To też trzeba sprawdzić aby nie zwodzić ludzi na manowce.

 

Materialiści wykazywali mało pokory kwestionując naukę Jezusa Chrystusa i uważając ją za zabobon. Tymczasem po wielu latach niezależnych studiów wydaje mi się, że Chrystus w niewielu słowach wygłosił wiecznie aktualne w naszym świecie zasady: MIŁOWAĆ Nieprzyjaciół i DZIELIĆ SIĘ CHLEBEM.

Gdy zrealizujemy te nauki to na świecie zapanuje najmniejszym możliwym kosztem pokój i sprawiedliwość. Będzie to realizacją zasady oszczędzania wszelkich energii, która kieruje prawdopodobnie wszechświatem. W przeciwnym razie świat upadnie.

 

Natura i kultura, pierwiastek żeński i męski, kobieta i mężczyzna muszą się wzajemnie uzupełniać, aby wszechświat trwał, bowiem gdy natura sprzyja tworzy się kultura a gdy kultura wysoka to powstaje nowy świat natury. Szanować należy kobietę i mężczyznę i zmierzać  do ustanowienia harmonii pomiędzy nimi a to uszczęśliwi nasz świat.

Chrystus głosił pochwałę kobiet i podnosił je swoją nauką z nizin  społecznych na przekór prawie wszystkim mężczyznom swoich czasów. Kobieta symbolizująca naturę jest często w pogardzie, gdy populacja narodu jest zbyt wysoka o co wini się kobiety i ich seksualność. I tak w czasach przed Chrystusem, kiedy populacja Palestyny nadmiernie się rozrosła, kobieta stała się w opinii społecznej równa zwierzęciu domowemu bo jej rozrodczość stwarzała problemy społeczne rządom mężczyzn. Jezus Chrystus ujął się wtedy za kobietami i do dziś jest ich światowym idolem. W Kościele Chrystusowym kobiety są szanowane i w nim znalazły swoją ostoję i ochronę przed światem opanowanym przez mężczyzn.

W judaizmie po Chrystusie kobiety zdobyły wielkie prawa, bo bez nich naród żydowski przestałby istnieć. Widzimy więc, że nastawienie do kobiet zależy od wielkości populacji.

Po rewolucji przemysłowej kobiety stały się przydatne bo brakowało rak do pracy i dlatego

pracujące kobiety mogły się usamodzielnić i zacząć kierować swoim życiem.

Bez  udziału kobiet nie naprawimy Państwa Polskiego i nie przywrócimy funkcji ewangelicznych wspólnot  polskim parafiom, dlatego musimy je zapytać o zdanie w kwestii:

 

Jak przywrócić ewangeliczny kształt Kościołowi Chrystusowemu aby nas wspomagał w odbudowie Ojczyzny i abyśmy mogli żyć według wskazań nauki Chrystusa?

 

Moje propozycje na ten temat zawarłem w Programie Partii Dekalogu opublikowanym na portalu Eioba.pl –link: http://www.eioba.pl/bogdangoralski/articles

i w Portfolio mojej strony internetowej- link: http://bogdangoralski.manifo.com

 

Proszę wszystkie polskie kobiety o zdanie na temat mojego programu.

 

ogdan Góralski

Warszawa, dnia 9 kwietnia 2013 roku

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 917
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 871
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 616
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1370
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 785
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1102
5
komentarze: 22 | wyświetlenia: 208
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142561
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243734
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Program super, ale za mało radykalny. Kościół musi dopuścić kobiety do władzy. Do sprawowania mszy, do wszystkiego. Komu przeszkadzałaby kobieta-ksiądz?

@Ewa Łokuciejewska: kobiety są kapłankami ogniska domowego.Mężczyzna w dziesięcioletnim celibacie-kandydat na kapłana, musi dojrzeć do związku z kobietą i świadomie spłodzić z nią potomstwo. Kobiety są bardziej dojrzałe do miłości, mężczyźni genetycznie nie. Muszą dojrzeć do miłości z kobietą w dziesięcioletnim kapłaństwie. Piszę o tym w Programie Partii Dekalogu

"Proszę wszystkie polskie kobiety o zdanie na temat mojego programu."
Wszystkie?!
Musisz mieć bardzo pojemną skrzynkę pocztową...
;)

@Amicus: najpierw trzeba by do nich dotrzeć, jestem otwarty na to....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska